Рішення
від 20.08.2024 по справі 502/394/19
КІЛІЙСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ОДЕСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 502/394/19

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

20 серпня 2024 року м. Кілія

Кілійський районний суд Одеської області

у складі:

головуючого - судді Балан М.В.,

за участю секретаря судового засідання Урсул Г.К.,

розглянувши цивільну справу за заявою

Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області

про

визнання спадщини відумерлою

В С Т А Н О В И В :

Заявник звернувся до Кілійського районного суду Одеської області з заявою про визнання спадщини після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 відумерлою.

В обґрунтування поданої заяви вказано, що ОСОБА_1 помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , який на момент смерті проживав за адресою: с. Приморське Ізмаїльського району Одеської області.

Після смерті спадкодавця, залишилося спадкове майно, яке складається з земельної ділянки площею 3,02 га, яка розташована на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, належної йому на підставі відповідного державного акту.

Між тим, після смерті ОСОБА_1 спадщину ніхто не прийняв, оскільки спадкоємці відсутні.

У зв`язку з вищезазначеним, представник заявника просив суд:

- визнати спадщину ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , яка складається з: земельної ділянки площею 3,02 га, яка розташована на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва відумерлою та передати її у власність Вилківської територіальної громади в особі Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області.

Представник заявника Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, в судове засідання не з`явився, надав заяву, згідно якої просив суд розглянути справу за його відсутності, просив задовольнити заяву в повному обсязі.

В зв`язку з тим, що розгляд справи проведено за відсутності всіх учасників справи, фіксування ходу судового засідання звукозаписувальним технічним засобом не здійснювалось, що узгоджується з положеннями ч. 2 ст. 247 України.

Дослідивши подану заяву та надані докази по справі, судом встановлено наступні фактичні обставини та відповідні їм правовідносини:

Відповідно до копії Державного акту на право приватної власності на землю серії ІІ-ОД № 029133, виданого 06.10.2003 року Кілійською районною державною адміністрацією Одеської області вбачається, що ОСОБА_1 на підставі розпорядження Кілійської районної державної адміністрації Кілійського району Одеської області від 28.08.2003 року № 499, передано у приватну власність земельну ділянку площею 3,02 гектарів в межах згідно з планом, яка розташована на території Приморської сільської ради для ведення товарного сільськогосподарського виробництва. Акт зареєстровано в Книзі записів державних актів на право приватної власності на землю за № 4463, /а. с. 74/.

Відповідно до повідомлення Відділу у Кілійському районі Головного управління Держгеокадастру в Одеській області вбачається, що ОСОБА_1 на підставі розпорядження Кілійської районної державної адміністрації Кілійського району Одеської області від 28.08.2003 року № 499, передано в приватну власність земельну ділянку площею 3,02 гектарів, яка розташована на території Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, /а.с.73/.

Згідно актового запис про смерть № 08 від 11.05.2007 року, складеного виконавчим комітетом Приморської сільської ради Кілійського району Одеської області вбачається, що ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , помер ІНФОРМАЦІЯ_1 , /а. с. 13/.

Згідно повідомлення Ренійської державної нотаріальної контори Південного міжрегіонального управління Міністерства юстиції (м. Одеса) за вих. № 422/01-16 від 02.04.2024 року вбачається, що після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкова справа не заводилась та свідоцтва про право на спадщину не видавались, що підтверджується Інформаційною довідкою зі Спадкового реєстру (спадкові справи та видані на їх підставі свідоцтва про право на спадщину) № 76439788 від 02.04.2024 року. Та згідно до Інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори) № 76439819 від 02.04.2024 року інформація в Спадковому реєстрі відносно ОСОБА_1 , як заповідача відсутня, /а.с.106-109/.

При вирішенні справи судом застосовано наступні норми права.

Відповідно до ч. ч. 1, 3статті 1277 ЦК Україниу разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою. Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно п. 8 ч. 2ст. 293 ЦПК Українисуд розглядає в порядку окремого провадження справи, в тому числі, про визнання спадщини відумерлою.

Відповідно до ст. ст. 337, 338ЦПК України справа про визнання спадщини відумерлою розглядається судом з обов`язковою участю заявника та з обов`язковим повідомленням усіх заінтересованих осіб.

Суд, встановивши, що спадкоємці за заповітом і за законом відсутні, або спадкоємці усунені від права на спадкування, або спадкоємці не прийняли спадщину чи відмовилися від її прийняття, ухвалює рішення про визнання спадщини відумерлою та про передачу її територіальній громаді відповідно до закону.

Статтею 1277ЦК України встановлено, що у разі відсутності спадкоємців за заповітом і за законом, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття орган місцевого самоврядування за місцем відкриття спадщини зобов`язаний подати до суду заяву про визнання спадщини відумерлою.

Заява про визнання спадщини відумерлою подається після спливу одного року з часу відкриття спадщини.

Спадщина, визнана судом відумерлою, переходить у власність територіальної громади за місцем відкриття спадщини.

Згідно зі ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Відповідно до ст. 77 ЦПК України належними є докази,які містять інформацію щодо предмета доказування. Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення. Сторони мають право обґрунтовувати належність конкретного доказу для підтвердження їхніх вимог або заперечень. Суд не бере до розгляду докази, що не стосуються предмета доказування.

Як зазначено у ст. 78 ЦПК України, суд не бере до уваги докази, що одержані з порушенням порядку, встановленого законом. Обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватися іншими засобами доказування. У відповідності до ст. 79 ЦПК України достовірними є докази, на підставі яких можна встановити дійсні обставини справи.

Відповідно до ст. 80 ЦПК України достатніми є докази, які у своїй сукупності дають змогу дійти висновку про наявність або відсутність обставин справи, які входять до предмета доказування. Питання про достатність доказів для встановлення обставин, що мають значення для справи, суд вирішує відповідно до свого внутрішнього переконання.

Згідно зі ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи, що після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 спадкоємці за законом та за заповітом відсутні, спадщина не прийнята, з часу відкриття спадщини сплив однорічний строк, суд вважає, що є підстави для визнання спадщини після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - відумерлою.

Частиною 6 статті 141ЦПК України встановлено якщо обидві сторони звільнені від оплати судових витрат, вони компенсуються за рахунок держави у порядку, встановленому Кабінетом Міністрів України.

Пунктом 15-1 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір» від 8 липня 2011року № 3674-VI( з наступними змінами та доповненнями) передбачено, що від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх інстанціях звільняються органи місцевого самоврядування за подання заяви про визнання спадщини відумерлою, а отже судовий збір компенсується за рахунок держави.

На підставі викладеного та керуючись ст. 1277 ЦК України, ст. ст.19,89,258,259,263-265,268, 279 ЦПК України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Заяву Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області про визнання спадщини відумерлою, - задовольнити.

Визнати спадщину у вигляді земельної ділянки площею 3,02 гектарів, яка розташована на території Приморської сільської ради Ізмаїльського (колишній Кілійський) району Одеської області, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що відкрилася після смерті ОСОБА_1 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 - відумерлою.

Передати у власність територіальної громади м. Вилкове, в особі Вилківської міської ради Ізмаїльського району Одеської області, земельну ділянку, площею 3,02 гектарів, для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, яка розташована на території Приморської сільської ради Ізмаїльського (колишній Кілійський) району Одеської області.

Судовий збір віднести за рахунок держави.

Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку доОдеського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги в 30-денний строк з дня складення рішення.

Суддя Кілійського районного суду М. В. Балан

СудКілійський районний суд Одеської області
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121100072
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про визнання спадщини відумерлою

Судовий реєстр по справі —502/394/19

Рішення від 20.08.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Балан М. В.

Ухвала від 09.01.2024

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Балан М. В.

Ухвала від 30.08.2019

Цивільне

Кілійський районний суд Одеської області

Манжос Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні