Ухвала
від 20.08.2024 по справі 475/1222/23
ДОМАНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МИКОЛАЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Доманівський районний суд Миколаївської області

вул. Центральна, 35 м. смт. Доманівка Вознесенський район Миколаївська область Україна 56400

e-mail: inbox@dm.mk.court.gov.ua

Справа № 475/1222/23

Провадження № 2-во/475/7/24

У Х В А Л А

20.08.2024смт. Доманівка

Доманівський районний суд Миколаївської області в складі:

головуючої-судді: Єгорової Н.І.,

при секретареві: Маковецькій Л.А.,

розглянувши у порядку письмового провадження, заяву представника позивачів - адвоката Вовчанської Г.С. щодо виправлення описки в рішенні суду у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно ,

в с т а н о в и в:

Представник позивачів адвокат Вовчанська Г.С. звернулася до суду з заявою про виправлення описки у рішенні Доманівського районного суду від 27.03.2024р.

Рішенням Доманівського районного суду Миколаївської області від 27.03.2024р. у справі №475/1222/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно позовні вимоги задоволені в повному обсязі. Рішення суду набрало законної сили .

Однак, у резолютивної частини рішення допущено описку, а саме вирішено визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кожним по 1/2 частині земельної ділянки та пропущені слова право власності. Зазначена помилка унеможливлює реєстрацію права власності на спадкове майно.

Враховуючи зазначене, представник позивача ОСОБА_5 просить виправити вказану описку.

Відповідно до ч. 1 ст. 269 ЦПК України, суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки.

Згідно до ч. 2 ст. 269 ЦПК України, питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала.

Враховуючи, що виправлення описки проводиться за заявою прдставника , суд вважає за можливе виправлення описки провести без виклику сторін.

Згідно ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

З матеріалів справи вбачається, що в резолютивній частині рішення суду у справі №475/1222/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно помилково пропущені слова- визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 "право власності" за кожним по 1/2 частині земельної ділянки. .

Так, з мотивувальної частини рішення суду вбачається,що .позивачі отримали у спадок земельну ділянку після смерті матері. Суд визнав за позивачами право власності за кожним по 1/2 частині земельної ділянки, однак при виготовлені тексту судового рішення в резолютивній частині було допущено описку, а саме зазначено визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 за кожним по 1/2 частині земельної ділянки, але пропущені слова- право власності.

Відповідно до вимог статті 269 ЦПК України суд може з власної ініціативи або за заявою учасників справи виправити допущені в рішенні чи ухвалі описки чи арифметичні помилки. Питання про внесення виправлень вирішується без повідомлення учасників справи, про що постановляється ухвала. За ініціативою суду питання про внесення виправлень вирішується в судовому засіданні за участю учасників справи, проте їхня неявка не перешкоджає розгляду питання про внесення виправлень. Ухвала про внесення виправлень надсилається всім особам, яким видавалося чи надсилалося судове рішення, що містить описки чи арифметичні помилки.

Поняття «описка» та «арифметична помилка» різняться за своєю суттю. Описки це помилки, зумовлені неправильним написанням слів. Виправленню підлягають лише ті описки, які мають істотний характер. До таких належить написання прізвищ та імен, адрес, найменувань спірного майна, зазначення дат та строків. Особливо це стосується резолютивної частини рішення. В резолютивній частині будь-яка описка має істотне значення, оскільки вона може утруднити виконання рішення.

Суд може виправити лише ті помилки, яких він сам припустився.

Пунктом 19 постанови ПленумуВерховного СудуУкраїни «Просудове рішенняу цивільнихсправах» від18грудня 2009року №14 передбачено, що, вирішуючи питання про виправлення описки чи арифметичної помилки, допущених у судовому рішенні (рішенні або ухвалі), суд не має права змінювати зміст судового рішення, він лише усуває такі неточності, які впливають на можливість реалізації судового рішення чи його правосудності.

Враховуючи, що вказана помилка стоїть на заваді у реалізації своїх прав позивачами, суд вважає необхідним заяву представника позивачів задовольнити.

На підставі викладеного, керуючись ст. 269 ЦПК України, суд

постановив:

Виправити описку в резолютивної частини рішення Доманівського районного суду Миколаївської області від 27.03.2024 у справі №475/1222/23 за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 до ОСОБА_3 , ОСОБА_4 про визнання права власності на спадкове майно, виклавши абзац третій в наступній редакції:

Визнати за ОСОБА_1 та ОСОБА_2 право власності , за кожним, по 1/2 частині земельної ділянки розміром 8.01га, з кадастровим номером 4822780900:21:000:0117,що розташована в межах території Богданівської сільської ради Доманівського району Миколаївської області, в порядку спадкування за законом, після смерті матері ОСОБА_6 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 .

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на подачу апеляційної скарги, яка може бути подана до суду протягом 15 днів з моменту її проголошення, а особами , які не були присутні в судовому засідання з моменту отриманні її копії.

суддя : Н. І. Єгорова

СудДоманівський районний суд Миколаївської області
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121101732
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про виправлення помилки у судовому рішенні

Судовий реєстр по справі —475/1222/23

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Єгорова Н. І.

Рішення від 27.03.2024

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Єгорова Н. І.

Ухвала від 22.12.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Єгорова Н. І.

Ухвала від 21.11.2023

Цивільне

Доманівський районний суд Миколаївської області

Єгорова Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні