Рішення
від 19.08.2024 по справі 905/854/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901,UA368999980313151206083020649


Р І Ш Е Н Н Я

іменем України

19.08.2024 Справа №905/854/24

Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М. розглянувши у спрощеному позовному провадженні справу за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49001, місто Дніпро, вулиця Січових Стрільців, будинок №4-Д; код ЄДРПОУ 49001)

до Приватного підприємства «Автодон» (84101, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Будьоного, будинок №34; код ЄДРПОУ 30013307)

про стягнення 85 592,82 гривень

без повідомлення (виклику) сторін

С У Т Ь С П О Р У

До Господарського суду Донецької області надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» до Приватного підприємства «Автодон» про стягнення 85 592,82 гривень, з яких: 81 947,79 гривень заборгованість, 1 406,99 гривень 3% річних, 2 238,04 гривень інфляційних втрат.

В обґрунтування заявлених вимог позивач посилається на невиконання відповідачем умов договору про постачання електричної енергії споживачу в частині проведення оплати за період липень-серпень 2023 року, у звязку з чим просить стягнути заборгованість за вказаний період, а також нараховані 3% річних та інфляційні втрати на підставі ст. 625 ЦК України.

Ухвалою господарського суду Донецької області від 11.06.2024 позовну заяву залишено без руху, встановлено строк для усунення недоліків.

Позивач усунув у встановлений судом строк виявлені недоліки, надав відповідні докази суду.

Відповідно до п.3 ст. 174 господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу.

Згідно із ч.1 ст.176 вказаного нормативно-правового акту за відсутності підстав для залишення позовної заяви без руху, повернення позовної заяви чи відмови у відкритті провадження суд відкриває провадження у справі протягом п`яти днів з дня надходження позовної заяви або заяви про усунення недоліків, поданої у порядку, передбаченому ст.174 означеного Кодексу.

Враховуючи виконання заявником більшою мірою недоліків позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для прийняття позовної заяви до розгляду та відкриття провадження у справі.

Питання щодо визначення форми судочинства вирішується судом на стадії відкриття провадження у справі згідно ст. 176 ГПК України.

За приписами частини першої пункту 3 статті 12 господарського процесуального кодексу України спрощене позовне провадження призначене для розгляду малозначних справ, справ незначної складності та інших справ, для яких пріоритетним є швидке вирішення справи.

Для цілей цього Кодексу визначено поняття малозначних справ, а саме - це справи, у яких ціна позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а також справи незначної складності, визнані судом малозначними.

Відповідно до ч.5 ст.252 господарського процесуального кодексу України суд розглядає справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи за наявними у справі матеріалами, за відсутності клопотання будь-якої із сторін про інше. За клопотанням однієї із сторін або з власної ініціативи суду розгляд справи проводиться в судовому засіданні з повідомленням (викликом) сторін.

Розглянувши матеріали позовної заяви, господарський суд дійшов висновку, що справу слід розглядати за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін, оскільки справа не є складною, а сума позову не перевищує ста розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб.

Ухвалою Господарського суду Донецької області від 19.06.2024 позовну заяву прийнято судом до розгляду та відкрито провадження у справі, вирішено розгляд справи здійснювати за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику) сторін. Також, даною ухвалою встановлено сторонам строк на подання заяв по суті спору та доказів. Зобов`язано позивача направити копію позовної заяви з додатками на юридичну адресу відповідача, докази чого подати до суду.

Відповідач про розгляд справи повідомлявся шляхом направлення копії ухвали від 02.06.2024 про відкриття провадження у справі до Електронного кабінету користувача ЄСІТС.

Також, судом направлено копію ухвали про відкриття провадження у справі на електронну адресу відповідача: 30013307@ukr.net.

Таким чином, судом вжито всі необхідні та можливі заходи щодо повідомлення відповідача про розгляд справи, суд вважає, що відповідач є таким, що належним чином повідомлений про наявність даного спору.

Від відповідача 02.07.2024 отримано відзив на позовну заяву.

25.07.2024 відповідачем на виконання вимог Господарського процесуального кодексу України надано докази направлення відзиву на позовну заяву позивачу.

З огляду на те, що під час розгляду справи судом було створено сторонам необхідні умови для доведення фактичних обставин справи, зокрема, було надано достатньо часу для реалізації кожним учасником спору своїх процесуальних прав, передбачених ст.ст. 42, 46 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про можливість розгляду справи по суті.

Враховуючи вищенаведене, суд вважає за необхідне розглянути справу за наявними матеріалами.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані документи, дослідивши матеріали справи, господарський суд -

В С Т А Н О В И В

Правове регулювання правовідносин, пов`язаних з виробництвом, передачею, розподілом, купівлею-продажем, постачанням електричної енергії регулюються зокрема Законом України «Про ринок електричної енергії» від 13.04.2017 № 2019-VIII та Правилами роздрібного ринку електричної енергії, затвердженими постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг № 312 від 14.03.2018р (далі - ПРРЕЕ).

З 01.01.2019 позивач виконує функції постачальника електричної енергії.

За приписами п.1.2.15 Правил роздрібного ринку електричної енергії укладення, внесення змін продовження строку дії чи розірвання будь-якого із договорів, передбаченого цими Правилами здійснюється відповідно до вимог законодавства та цих Правил. Для договорів, які укладаються шляхом приєднання до умов договору, укладення договору можливе шляхом підписання заяв-приєднань, оплати виставленого рахунку, споживання будь- якого обсягу електричної енергії (за умови договорів, передбачених цими Правилами.

Згідно п.3.1.9. ПРРЕЕ споживання електричної енергії без укладення відповідних договорів на роздрібному ринку не допускається.

Згідно з п.3.2.6 ПРРЕЕ, відсутності направлених заперечень щодо договірних умов в цілому чи частково) через особистий кабінет електронній формі (в установленому законодавством порядку). На роздрібному ринку не допускається споживання (використання) електричної енергії споживачем без укладення відповідно до цих Правил договору з електропостачальником та інших укладення споживачем договору про постачання електричної енергії споживачу або договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг відбувається шляхом приєднання споживача до договору на умовах обраної споживачем комерційної пропозиції.

Приватне підприємство «Автодон» (далі - Відповідач/Споживач) фактично споживаючи електричну енергію та здійснюючи оплату за неї, приєднався до умов публічного Договору про постачання електричної енергії споживачу (далі - Договір), що опублікований на веб-сайті постачальника.

Для проведення розрахунків позивачем було відкрито відповідачу особовий рахунок №1384.

У відповідності до паспорту точки розподілу електричної енергії Відповідача, об`єкт електрифікації відповідача, до складу якого входить площадка комерційного обліку EIC-код ТКОЕЕ 62Z270563656499J - є нежитлова будівля за адресою: м. Слов`янськ, вул. Сучасна, буд.66.

Відповідно до п. 2.1 Договору Постачальник продає електричну енергію Споживачу для забезпечення потреб електроустановок Споживача, а Споживач оплачує Постачальнику вартість використаної (купованої) електричної енергії та здійснює інші платежі згідно з умовами цього Договору.

Згідно з п. 5.1 Договору Споживач розраховується з Постачальником за електричну енергію за цінами, що визначаються відповідно до механізму визначення ціни електричної енергії, згідно з обраною Споживачем комерційною пропозицією, яка є додатком до цього Договору.

Пункт 5.5 Договору визначає, що розрахунковим періодом за Договором є календарний місяць.

Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем, або протягом 5 (п`яти) робочих днів від дати, зазначеної у комерційній пропозиції, щодо оплати рахунку, оформленого Споживачем (п. 5.7. Договору).

У розділі 5 Комерційної пропозиції, зазначено, Розрахунок (оплата) за фактично спожиту електричну енергію має здійснюватися Споживачем у строк не більше 5 робочих днів після закінчення розрахункового періоду, не залежно від отримання рахунку.

Виставлення рахунків за спожиту електроенергію здійснюється не пізніше 20-го числа місяця наступного за розрахунковим, за умови отримання даних про обсяги споживання від Споживача/оператора системи/адміністратора комерційного обліку. Виставлення рахунку здійснюється шляхом його формування в програмному комплексі Постачальника з можливістю перегляду в сервісі «Особистий кабінет».

Рахунок за фактичне споживання формується Споживачем самостійно в сервісі «Особистий кабінет» не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду. В інших випадках рахунок формується та надається Постачальником Споживачу на підставі отриманих від Споживача/оператора розподілу/адміністратора комерційного обліку даних та може бути отриманий Споживачем у відповідному енергоофісі Постачальника.

У разі не отримання Споживачем рахунку, Споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію, в установлені даним розділом строки, за платіжним документом, самостійно оформленим Споживачем.

Крім того, порядок розрахунків на роздрібному ринку електричної енергії визначений розділом IV Правил роздрібного ринку електричної енергії, затверджених постановою Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі-НКРЕКП) від 14.03.2018 № 312 (далі-Правила).

Пунктом 4.12 ПРРЕЕ визначено, що розрахунки між споживачем та електропостачальником здійснюються згідно з даними, отриманими від АКО в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку електричної енергії, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії.

Я вказує позивач, в порушення своїх обов`язків відповідач не виконав свої зобов`язання зі сплати вартості спожитої електричної енергії за розрахунковий період липень-серпень 2023 року, у зв`язку з чим у нього утворилась заборгованість за спожиту електроенергію у розмірі 81 947,79 гривень.

Відповідач не погодившись з позовом зазначив, що влітку 2022 року м. Слов`янськ опинилось у зоні активних бойових дій між окупаційними військами Російської Федерації та Збройними силами України.

В зв`язку із введенням в Україні воєнного стану Указом Президента України від 24 лютого 2022 року №64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні» та початком бойових дій у місті, у зв`язку із відсутністю організаційних і технічних умов для здійснення своїх посадових та професійних обов`язків в повному обсязі, 28.02.2022 року директором ПП «Автодон» видано наказ № 1-од «Про зупинення експлуатації об`єктів і господарської діяльності підприємства», згідно якого з 01.03.2022 року зупинено експлуатацію об`єкту та господарську діяльність підприємства за адресою: м. Слов`янськ, вул. Сучасна, б. 66.

З вказаного часу будь-якої господарської діяльності та спочивання електроенергії підприємство не здійснювало, покази лічильника не мінялись та протягом тривалого часу були незмінними - 000002.03, та підприємство сплачувало лише за втрати в трансформаторах, що підтверджується актами прийому-передачі товарної продукції (електроенергії).

23.09.2022 року ПП «Автодон» звернулось до ДТЕК «Донецькі електричні мережі» з письмовою заявою про відключення об`єкту за вказаною адресою у зв`язку з тим, що підприємство не працює та несе фінансові втрати, сплачуючи втрати холостого ходу трансформатора току. Станом на 30.09.2022 року передоплата ПП «Автодон» на ТОВ «Донецькі енергетичні послуги» за послуги споживання електроенергії становила 18 151,24 гривень.

Разом з тим, листом відповідача від 27.09.2022 року № 64/12571 вих, у відключенні об`єкта від енергопостачання було безпідставно відмовлено.

Останній раз від позивача у жовтні 2022 року було отримано акт прийому-передачі товарної продукції (електроенергії) за жовтень 2022 року, в якому показники споживання були незмінними, як й в попередніх актах.

07.11.2023 від позивача ПП «Автодон» було отримано претензію, з якої стало відомо, що 31.08.2023 позивачем було складено акт прийому-передачі товарної продукції (електроенергії) за серпень 2023 року в якому було зазначено кількість спожитої електроенергії - 10517.35 квт.

У відповідь на вказану претензію 13.11.2023 відповідачем було повідомлено позивача, що невідомими особами було спожито електричну енергію через трансформатор, який належить ПП «Автодон» на суму 81 947,79 гривень за період липень-серпень 2023 року, чим завдано значних збитків підприємству. При цьому на той час через загрозу життю та здоров`ю у керівника або власника ПП «Автодон» була відсутня можливість повернення на територію України для звернення у правоохоронні органи для з`ясування всіх обставин та покарання винних. Оскільки власник і директор (єдиний працівник підприємства) весь час знаходились за кордоном і передавати показники електролічильників не мали змоги, то показники знімались безпосередньо працівниками АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» або ТОВ «Донецькі енергетичні послуги», а отже у них були можливості для відключення об`єкту від енергоспоживання та унеможливлення завдання подальших збитків підприємству. У зв`язку з викладеними ми просили припинити постачання енергії підприємству ПП «Автодон» та здійснити заходи щодо розслідування обставин з розкрадання електроенергії та встановлення причетних осіб або виявлення фактичних споживачів енергії.

Разом з тим, як вбачається з позовної заяви та доданих до неї матеріалів, позивач залишив повідомлення про викрадення електроенергії без належного реагування.

За фактом викрадення електричної енергії ПП «Автодон» звернулось 24.06.2024 року до Краматорського РУП ГУ НП в Донецькій області з заявою про вчинення кримінального правопорушення, з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 185 КК України.

Крім того, пунктом 1.2.8. ПРРЕЕ передбачено, що постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії на підставі договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, який розробляється постачальником універсальних послуг на основі Типового договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг (додаток 6 до цих Правил) та укладається в установленому цими Правилами порядку.

Публічний Договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг та публічні комерційні пропозиції для споживачів електричної енергії, які мають право на універсальну послугу викладені ТОВ «ООЕК» на офіційному веб-сайті.

Також, п. 3.1.7 ПРРЕЕ визначає, що договір між електропостачальником та споживачем укладається, як правило, шляхом приєднання споживача до розробленого електропостачальником договору на умовах комерційної пропозиції, опублікованої електропостачальником. У разіофіційногооприлюднення комерційної пропозиції електропостачальник не має права відмовити споживачу у приєднанні до договору на умовах цієї комерційної пропозиції, якщо технічні засоби вимірювання та обліку електричної енергії забезпечують виконання сторонами умов комерційної пропозиції. На вимогу споживача електропостачальник має надати письмовий примірник договору, підписаний з його боку. Якщо сторони досягли згоди щодо укладення договору на інших умовах, відмінних від тих, які містяться у комерційних пропозиціях, розміщених на офіційному сайті електропостачальника, договір укладається в паперовій формі. При цьому сторони можуит за заємною згодою оформлювати додатки до договору, в яких узгоджуються організаційні особливості постачання електричної енергії. Такі додатки оформляються у паперовій формі та підписуються обома сторонами.

Пунктом 8 ПРРЕЕ передбачено, що договір про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг укладається шляхом приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, опублікованого в засобах масової інформації та на веб-сайті постачальника, шляхом оплат рахунка, отриманого від постачальника універсальної послуги, або фактичного споживання будь-яких обсягів електричної енергії, або підписання заяви-приєднання до умов договору про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг.

Відповідно до п. 13 Розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб`єкт господарювання повинен до 1 січня 2019 року вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб`єктів господарювання. Суб`єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам, у строк не пізніше ніж 12 місяців з дня набрання чинності ЗУ «Про ринок електричної енергії» зобов`язаний в установленому порядку отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії. З 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричноїенергії, виконує функції поста чальника електричної енергії на закріпленій території.

З урахуванням зазначеного вище, створено Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (далі - Позивач, Постачальник), яким отримано ліцензію з постачання електричної енергії споживачам відповідно до постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (далі - НКРЕКП), від 14.06.2018 № 429.

Абз. 1-8 пункту 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» (зі змінами від 23.11.2018 №2628-VIII) визначені наступні вимоги стосовно діяльності нового (відокремленого) постачальника електричної енергії:

«... під час здійснення заходів з відокремлення оператора системи розподілу вертикально інтегрований суб`єкт господарювання повинен до 1 січня 2019 року вжити заходів для відокремлення оператора системи розподілу від виробництва, передачі, постачання електричної енергії шляхом створення відповідних суб`єктів господарювання.

З метою забезпечення надійного та безперервного постачання електричної енергії побутовим та малим непобутовим споживачам відокремлення оператора системи розподілу, ... здійснюється з урахуванням вимог цього пункту, а саме:

суб`єкт господарювання, створений у результаті здійснення заходів з відокремлення з метою забезпечення постачання електричної енергії споживачам, у строк не пізніше ніж 12 місяців з дня набрання чинності цим Законом зобов`язаний в установленому порядку отримати ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії;

упродовж двох років з 1 січня 2019 року такий електропостачальник, який отримав ліцензію на провадження господарської діяльності з постачання електричної енергії, виконує функції постачальника універсальних послуг на закріпленій території, яка визначається як область, міста Київ та Севастополь, Автономна Республіка Крим, на якій до відокремлення провадив свою діяльність з передачі електричної енергії місцевими (локальними) електричними мережами та постачання електричної енергії за регульованим тарифом вертикально ітегрований суб`єкт господарювання;

фактом приєднання споживача до умов договору постачання універсальних послуг (акцептування договору) є вчинення споживачем будь-яких дій, що засвідчують його бажання укласти договір, зокрема надання підписаної заяви про приєднання, оплата рахунка постачальника універсальної послуги та/або факт споживання електричної енергії.

Так, ПП «Автодон» здійснено оплату першого рахунку №82 від 18.12.2020 на попередню оплату за розрахунковий період січень 2021 року на суму 17 560,86 гривень.

Отже, Приватне підприємство «Автодон» приєдналось до Договору на умовах Комерційної пропозиції «Надійна - Донецьк» (далі - КП) постачальника електричної енергії ТОВ «Донецькі енергетичні послуги». Вказана Комерційна пропозиція також є публічною та опублікована на веб- сайті позивача.

Частиною 1 статті 63 ЗУ «Про ринок електричної енергії» передбачено, що універсальні послуги надаються постачальником таких послуг виключно побутовим та малим непобутовим споживачам.

Пунктом 47 ст.1 «Про ринок електричної енергії» передбачено, що непобутовий споживач - фізична особа - підприємець або юридична особа, яка купує електричну енергію, що не використовується нею для власного побутового споживання.

Відповідно до абзацу 11 пункту 13 розділу XVII «Прикінцеві та перехідні положення» Закону України «Про ринок електричної енергії» (зі змінами від 23.11.2018 №2628-VIII, які набирають чинності з 01.01.2019) тимчасово, на період з 1 січня 2019 року по 31 грудня 2020 року, універсальні послуги, крім побутових та малих непобутових споживачів, надаються постачальником таких послуг також бюджетним установам незалежно від розміру договірної потужності та іншим споживачам, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт. У зазначений період на бюджетні установи незалежно від розміру договірної потужності та на інших споживачів, електроустановки яких приєднані до електричних мереж з договірною потужністю до 150 кВт, поширюються всі права та обов`язки, передбачені ЗУ "Про ринок електричної енергії" для малих непобутових споживачів щодо отримання універсальних послуг, передбачених статтею 63 Закону України «Про ринок електричної енергії».

Відповідно до пункту 3.3.1. «Правил роздрібного ринку електричної енергії», які затверджені Постановою НКРЕКП № 312 від 14.03.2018 р. (далі скорочено ПРРЕЕ), постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та недискримінаційними цінами, що включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи) на послуги оператора системи передачі, оператора системи розподілу та постачальника послуг комерційного обліку відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг.

Відповідно до п. 3.3.2 ПРРЕЕ ціни на універсальні послуги оприлюднюються на офіційному веб-сайті постачальника універсальних послуг та засобах масової інформації.

Статтею 63 Закону України «Про ринок електричної енергії» передбачено, що у межах території здійснення діяльності одного постачальника універсальних послуг не допускається здійснення діяльності іншими постачальниками універсальних послуг; постачальник надає універсальні послуги за економічно обґрунтованими, прозорими та ^дискримінаційними цінами, що формуються ним відповідно до методики (порядку! затвердженої Регулятором, та включають, зокрема, ціну купівлі електричної енергії на ринку електричної енергії, ціну (тариф) на послуги постачальника універсальних послуг, ціни (тарифи4) на послуги оператора системи передачі та оператора системи розподілу відповідно до укладених договорів про надання відповідних послуг; постачальник універсальних послуг оприлюднює ціни на універсальні послуги не пізніше ніж за 20 днів до їх застосування... (ч.З). Якщо конкурс на визначення постачальника універсальних послуг не відбувся, ціна (тариф) на послуги тимчасово призначеного постачальника універсальних послуг встановлюється Регулятором відповідно до затвердженої ним методики із дотриманням вимог статті 7 цього Закону. Постачальник універсальних послуг здійснює постачання електричної енергії у порядку, визначеному правилами роздрібного ринку, та на умовах договору постачання універсальних послуг. Договір про постачання універсальних послуг є публічним договором приєднання та розробляється постачальником універсальної послуги на підставі типового договору, форма якого затверджується Регулятором. Постачальник універсальних послуг розміщує договір постачання універсальних послуг на своєму офіційному веб-сайті.

Пункт 3.1.6. ПРРЕЕ визначає, що постачання електричної енергії споживачу здійснюється, якщо:

1) об`єкт споживача підключений до мереж оператора системи у встановленому законодавством порядку;

2) електропостачальник за договором з оператором системи отримав доступ до мереж та можливість продажу електричної енергії на території діяльності оператора системи;

3) споживач є стороною діючих договорів:

про надання послуг з розподілу (передачі) електричної енергії;

про постачання електричної енергії споживачу або про постачання електричної енергії постачальником універсальних послуг, або про постачання електричної енергії постачальником «останньої надії»;

про надання послуг комерційного обліку електричної енергії, крім випадків, коли роль постачальника послуг комерційного обліку виконує оператор системи, до мереж якого приєднаний цей споживач;

4) за усіма точками комерційного обліку на об`єкті (об`єктах) споживача, за якими здійснюється (планується) постачання електричної енергії, укладено договір з постачальником послуг комерційного обліку про надання послуг комерційного обліку електричної енергії.

Пункти 1.2.5 та п. 3.1.4 ПРРЕЕ, передбачають що для можливості постачати електричну енергію своїм споживачам, постачальник повинен укласти з оператором системи розподілу публічний Договір постачальника про розподіл електричної енергії.

У зв`язку з реформою у сфері енергетики, на період відокремлення оператора системи розподілу від постачання електричної енергії, договірні відносини між споживачами та учасниками ринку електричної енергії (та переходом споживача від постачальника за регульованим тарифом до нового постачальника) були врегульовані п. 13 Перехідних положень Закону України «Про ринок електричної енергії» , п.2. та п.4. Постанови № 312 від 14.03.2018 р. про затвердження «Правил роздрібного ринку електрияної енергії» (скорочено- ПРРЕЕ), які передбачали, що:

(п. 2.) укладення договорів між споживачами та іншими учасниками роздрібного ринку електричної енергії відповідно до вимог Правил здійснюється до 01 грудня 2018 року шляхом приєднання споживачів до публічних договорів приєднання (договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, відповідних договорів про постачання електричної енергії) на умовах чинних договорів про постачання електричної енергії та про користування електричною енергією, укладених з відповідними постачальниками електричної енергії за регульованим тарифом, шляхом подання заяви -приєднання за формою, наведеною у додатку до цієї постанови.

(п.4.) у період з дати отримання ліцензії на провадження господарської діяльності з розподілу електричної енергії до 01 грудня 2018 року операторам систем розподілу (далі - ОСР) укласти договори про надання послуг з розподілу електричної енергії, які укладаються зі споживачем, з усіма споживачами, електроустановки яких приєднані на території діяльності ОСР. Договір розробляється ОСР на основі істотних умов, визначених Кодексом систем розподілу, затвердженим постановою НКРЕКП від 14 березня 2018 року № 310, та форми, встановленої Правилами, і розміщується на сайті ОСР, у засобах масової інформації і в пунктах обслуговування споживачів ОСР. ОСР направляє поштовим відправленням споживачу заяву-приєднання до зазначеного договору, яка формується за базами даних вертикально інтегрованого суб`єкта господарювання та містить ЕІС-коди точок комерційного обліку об`єкта споживача. Направлення такої заяви-приєднання є пропозицією споживачу про приєднання до договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії на умовах діючого договору про користування або постачання електричної енергії (індивідуальні характеристики об`єкта, потужність, клас надійності, ідентифікаційні коди, особливості обліку тощо). Договір вважається укладеним з дати підписання споживачем заяви- приєднання до договору про надання послуг з розподілу електричної енергії, яка повертається споживачем на адресу ОСР, та/або сплати за рахунком (квитанцією), який надсилається (надається) одночасно з договором споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії, та/або з дати, указаної у заяві-приєднанні, якщо споживач протягом указаного в заяві-приєднанні терміну не звернувся до ОСР із запереченнями щодо укладення договору в цілому або щодо окремих умов договору та спожив будь-який обсяг електричної енергії.

З 01 січня 2019 року на території Донецької області розпочав діяльність оператор системи розподілу - АТ «ДТЕК Донецькі електромережі».

Згідно зі ст. 714 ЦК України, за договором постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу одна сторона (постачальник) зобов`язується надавати другій стороні (споживачеві, абонентові) енергетичні та інші ресурси, передбачені договором, а споживач (абонент) зобов`язується оплачувати вартість прийнятих ресурсів та дотримуватись передбаченого договором режиму її використання, а також забезпечити безпечну експлуатацію енергетичного та іншого обладнання. До договору постачання енергетичними та іншими ресурсами через приєднану мережу застосовуються загальні положення про купівлю-продаж, положення про договір поставки, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин сторін. Законом можуть бути передбачені особливості укладення та виконання договору постачання енергетичними та іншими ресурсами.

Відповідно до ст. 629 ЦК України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Відповідно до п. 1 ст. 509 ЦК України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку.

Згідно ст. 526 ЦК України зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Статтею 530 ЦК України встановлено, що якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

У відповідності до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику», споживач, якому електрична енергія постачається енергопостачальником, що здійснює господарську діяльність з постачання електричної енергії на закріпленій території, зобов`язаний оплачувати її вартість виключно коштами шляхом їх перерахування на поточний рахунок із спеціальним режимом використання енергопостачальника. У разі проведення споживачем розрахунків в інших формах та/або сплати коштів на інші рахунки такі кошти не враховуються як оплата спожитої електричної енергії.

Крім того, відповідно до ст. 611 ЦК України - у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом.

На підставі отриманих даних від ОСР (АТ «ДТЕК Донецькі Електромережі») про спожиті відповідачем обсяги електроенергії, позивачем сформовано Акти прийняття-передавання товарної продукції та рахунки на оплату фактично спожитої електричної енергії за період липень-серпень 2023 року на загальну суму 85 271,09 гривень:

- Рахунок № 1384 від 06.08.2023 р. за липень 2023 року на суму 1 869,58 грн.

- Рахунок № 1384 від 05.09.2023 р. за серпень 2023 року на суму 83 401,51 грн.

Акт прийняття передавання товарної продукції та рахунок на оплату фактично спожитої електричної енергії за розрахунковий період липень-серпень 2023 року, були направлені 22.09.2023 рекомендованим листом на юридичну адресу відповідача.

Станом на 01.07.2023 на особовому рахунку Споживача мала місце переплата на суму 3 323,30 гривень.

У розділі 4 Комерційної пропозиції зазначено, що Прийняттям цієї Комерційної пропозиції, Споживач надає згоду та доручає Постачальнику здійснювати повернення грошових коштів, що надійшли в рахунок оплати електричної енергії (аванси, переплати тощо), шляхом їх зарахування між відповідними рахунками, в тому числі із спеціальним режимом використання (між договорами в разі повного переходу з постачання електричної на умовах універсальної послуги до постачання за вільними цінами), таким чином, щоб забезпечити їх коректне відображення, зокрема, у випадку помилкового перерахування Споживачем, зарахування переплат в рахунок погашення заборгованості чи споживання майбутніх періодів, у випадку коригування обсягів оператором системи, та в інших випадках, в тому числі при внесенні змін до чинного законодавства.

З урахуванням розділу 4 Комерційної пропозиції, грошові кошти у сумі 3 323,30 гривень було зараховано в рахунок погашення існуючої заборгованості за розрахункові періоди липень-серпень 2023 року.

Залишок неоплаченої електричної енергії за період липень-серпень 2023 року становить 81 947,79 гривень.

Відповідач доказів оплати в сумі 81 947,79 гривень суду не надав, а тому вказана сума є його боргом та підлягає стягненню на користь позивача.

Щодо доводів відповідача, викладених у відзиві, суд зазначає наступне.

23.09.2022 року ПП «Автодон» звернулось до ДТЕК «Донецькі електричні мережі» з письмовою заявою про відключення об`єкту за адресою: м. Слов`янськ, вул. Сучасна, б. 66 у зв`язку з тим, що підприємство не працює та несе фінансові втрати, сплачуючи втрати холостого ходу трансформатора току. У випадку неможливості виконати роботи з відключення об`єкту - внести зміни до розрахункової схеми та не нараховувати втрати трансформатору.

Указом Президента України від 24.02.2022 № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», у зв`язку з військовою агресією Російської Федерації проти України, на підставі пропозиції Ради національної безпеки і оборони України, відповідно до пункту 20 частини першої статті 106 Конституції України, Закону України «Про правовий режим воєнного стану» введено в Україні воєнний стан із 05 години 30 хвилин 24 лютого 2022 року строком на 30 діб, строк дії якого продовжувався та є діючим на теперішній час.

Об`єкт відповідача розташований у місті Слов`янськ в межах Краматорської територіальної громади, яка перебуває районі проведення бойових дій. Додатковим підтвердженням цього є те, що зазначена територіальна громада входить до Переліку територіальних громад, що розташовані в районі проведення воєнних (бойових) дій або які перебувають в тимчасовій окупації, оточенні (блокуванні), список яких затверджено Наказом Міністерства з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України №75 від 25.04.2022.

Відповідно до п. 8 Наказу №148 операторам системи дозволяється обґрунтовано відмовляти споживачу у здійсненні робіт з припинення електропостачання у випадку відсутності забезпечення безпеки виконання таких робіт.

На підставі викладеного, позивач правомірно листом №64/12571-вих від 27.09.2022 відмовлено у проведенні робіт по відключенню об`єкта відповідача від електропостачання.

Нарахування втрат холостого ходу трансформатора току здійснюється на підставі публічного договору споживача про надання послуг з розподілу електричної енергії та укладеного Додатку 8 до цього договору «Порядок розрахунку втрат електроенергії в мережі споживача».

Відповідач з моменту отримання відмови (з 2022 року) не звертався в судовому порядку за зобов`язанням позивача про відключення об`єкту від електропостачання.

Доказів того, що директор відповідача є єдиним працівником ПП «Автодон», як зазначено у відзиві на позовну заяву суду не надано. Доказів виїзду керівника за межі України та не повернення в країну, що підтверджує неможливість споживання електричної енергії суду також не надано.

Так само в матеріалах справи відсутні докази внесення до Єдиного реєстру кримінальних проваджень відомостей за фактом про вчинення кримінального правопорушення, з правовою кваліфікацією за ч. 1 ст. 185 КК України.

Судом також враховано, що пунктом 4.12 Правил роздрібного ринку електричної енергії, передбачено, що розрахунки між споживачем та електпопостачальником здійснюються за даними, отриманими від Адміністратора комерційного обліку.

Пунктом 8.6.15. Кодексу систем розподілу визначено, що дані, отримані від споживача, при проведенні процедур їх перевірки та в розрахунках мають менший пріоритет ніж виміряні дані з контрольних лічильників або дані, отримані безпосередньо оператором системи або ППКО.

Так, АТ «ДТЕК Донецькі Електромережі» наділений виключним правом як адміністратор комерційного обліку та постачальник послуг комерційного обліку визначати обсяги електричної енергії, що спожита споживачем, шляхом отримання від споживача або самостійного здійснення зняття показників засобів обліку електричної енергії.

Більше того, саме за аналізом цього документу вбачається, що фактичний обсяг переданої споживачу електричної енергії співпадає з об`ємом електричної енергії переданої споживачу згідно рахункам-фактурам за вказані періоди.

В будь-якому випадку інформація постачальника послуг комерційного обліку (оператора системи розподілу) є пріоритетною для здійснення комерційних розрахунків за цим Договором. Наявність заперечень з боку Споживача або спорів щодо показів засобів обліку не є підставою для затримки та/або не повної оплати коштів, згідно виставлених Постачальником рахунків. Постачальник не несе відповідальності у витязі відшкодування збитків, сплати неустойки, оперативно-господарських санкцій та будь-яких інших санкцій при використанні даних оператора системи розподілу для здійснення комерційних розрахунків зі Споживачем.

У п.п. 4.3, 4.12, 4.13 ПРРЕЕ передбачено, що дані, необхідні для формування платіжних документів, у тому числі щодо обсягів електричної енергії, надаються учасникам роздрібного ринку адміністратором комерційного обліку в порядку, встановленому Кодексом комерційного обліку. Розрахунки між споживачем та електропостачальником (іншими учасниками роздрібного ринку, якщо вони беруть участь у розрахунках) здійснюються згідно з даними, отриманими від адміністратора комерційного обліку в порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку, про обсяги поставленої, розподіленої (переданої) та купленої електричної енергії. Для здійснення розрахунків за фактично спожиту електричну енергію електропостачальник має сформувати та виставити споживачу платіжний документ у паперовій або електронній формі (у випадку згоди споживача на отримання електронного платіжного документа), на підставі даних комерційного обліку, отриманих у порядку, передбаченому Кодексом комерційного обліку.

Згідно з п. 11 ПРРЕЕ, до запуску електронної платформи Датахаб адміністратора комерційного обліку (центральна інформаційно-комунікаційна платформа) функції адміністратора комерційного обліку на роздрібному ринку електричної енергії, у тому числі адміністрування процедури зміни постачальника електричної енергії у межах території ліцензованої діяльності, виконує відповідальний ОСР (оператор системи розподілу).

Пунктом 1.1. Розділу І «Загальні положення» Кодексу комерційного обліку електричної енергії визначено, що цей Кодекс визначає принципи організації комерційного обліку електричної енергії на ринку електричної енергії України, процеси та процедури для забезпечення формування даних щодо обсягу виробленої, переданої, розподіленої, спожитої, імпортованої та експортованої електричної енергії з метою використання таких даних на ринку електричної енергії, права та обов`язки сторін стосовно організації комерційного обліку електричної енергії та отримання точних і достовірних даних комерційного обліку ДЛЯ здійснення комерційних - розрахунків із дотриманням рівних прав і без дискримінації учасників ринку електричної енергії.

Пунктом 1.2. Кодексу комерційного обліку електричної енергії зазначено, що дія Кодексу поширюється на всіх учасників ринку електричної енергії та постачальників послуг комерційного обліку, що ними залучаються.

Оскільки ПП «Автодон» є споживачем електричної енергії, який отримує електричну енергії від постачальника електричної енергії на території Донецької області то, відповідно, останній є учасником ринку електричної енергії як споживач електричної енергії, тому саме норми Кодексу комерційного обліку електричної енергії поширюються на відносини із відповідачем в даному випадку.

Відповідно до п. 12.4.4 ККОЕЕ до дати запуску інформаційного обміну між учасниками ринку через Датахаб функції щодо ведення реєстрів точок комерційного обліку, а також приймання результатів вимірювання (показів лічильників) від учасників ринку та/або ППКО, обробки, формування, профілювання, валідації, агрегації та передачі даних комерційного обліку для розрахунків на ринку виконують оператори системи за місцем провадження ними господарської діяльності з розподілу/передачі електричної енергії.

У розділі 3 Комерційної пропозиції до Договору зазначено, територію, на якій пропонується дана Комерційна пропозиція, а саме у межах Донецької області та електричних мереж операторів системи розподілу (передачі) АТ «ДТЕК Донецькі Електромережі».

Згідно з ч. 3 п. 3.1.6 ПРРЕЕ постачання електричної енергії споживачу здійснюється лише за умови, якщо споживач є стороною діючого договору про надання послуг з розподілу електричної енергії.

З урахуванням зазначеного, між ОСР та відповідачем існують окремі договірні відносини щодо розподілу (передачі) електричної енергії, відповідно до яких ОСР здійснює облік спожитої відповідачем електричної енергії.

При здійсненні нарахувань позивач використовав інформацію про спожиті відповідачем обсяги електричної енергії, яку надає ОСР, дані від якого є пріоритетними згідно галузевого законодавства, а саме - п. 8.6.15 ККОЕЕ встановлено, що дані, отримані від споживача, при проведенні процедур їх перевірки та в розрахунках мають менший пріоритет ніж виміряні дані з контрольних лічильників або дані, отримані безпосередньо оператором системи або ППКО.

Згідно пункту 9.1.2. Кодексу комерційного обліку електричної енергії, обсяг, формат та порядок обміну (передачі/отримання) даних комерційного обліку визначається регламентами та протоколами інформаційного обміну АКО, а також укладеними договорами між відповідними сторонами інформаційного обміну.

Виходячи з вищевикладеного, обсяги спожитої електричної енергії визначає виключно ОСР на підставі власного переліку точок обліку (далі - ТКО) Відповідача, на що Позивач жодним чином не може впливати. Позивач здійснює нарахування на увесь обсяг електричної енергії, який йому передав ОСР. Відповідно до галузевого законодавства та договірних умов, Позивач не впливає на визначення переліку ТКО споживача та на визначення обсягів спожитої електричної енергії.

Отже, рахунок на оплату фактично спожитої електричної енергії та акт прийняття- передавання товарної продукції (електроенергії) за розрахунковий період липень, серпень 2023, формувалися відповідно до даних комерційного обліку (інформація про обсяги споживання), які надавалися оператором системи розподілу АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» у відповідності до вимог п.п. 4.3, 4.12, пп. 31 п. 5.1.2 ПРРЕЕ, главою 9.14 Розділу IX, главою 12.4 Розділу ХІІ Кодексу комерційного обліку електричної енергії, затвердженого постановою НКРЕКП від 14.03.2018 № 311 та ст. 53 Закону України «Про ринок електричної енергії» Відповідна інформація підтверджена у листі АТ «ДТЕК Донецькі електромережі» № 67/3079-вих. від 22.02.2024 та у додатках до нього.

Матеріали справи не містять доказів оскарження відповідачем показів засобів обліку в судовому чи іншому порядку.

Натомість, на підтвердження фактичного споживання відповідачем електричної енергії ПП «Автодон» було залучено до матеріалів справи доказ у формі довідки про обсяги спожитої електричної енергії споживачем ПП «Автодон» у відповідний період липень-серпень 2023 року, який є достовірним та відповідає таким властивостям як належність, достатність та допустимість.

Факт незаконного підключення до об`єкта відповідача та споживання електричної енергії третіми особами жодними доказами не підтверджений.

З огляду на вищевказане, суд відхиляє доводи відповідача в повному обсязі.

Окрім суми основної заборгованості позивачем заявлено до стягнення 3% річних в сумі 1 406,99 гривень за період з 12.08.2023 по 08.04.2024 та інфляційні втрати в розмірі 2 238,04 гривень за період з 01.08.2023 по 31.03.2024.

За змістом статті 611 Цивільного кодексу України у разі порушення зобов`язання настають правові наслідки, встановлені договором або законом, зокрема, сплата неустойки.

Відповідно до статті 612 Цивільного кодексу України боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не виконав зобов`язання у строк, встановлений договором.

Згідно із ч.2 ст.625 Цивільного кодексу України, боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також 3% річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Оплата рахунка Постачальника за цим Договором має бути здійснена Споживачем у строк, визначений у рахунку, який не може бути меншим 5 (п`яти) робочих днів з моменту отримання його Споживачем, або протягом 5 (п`яти) робочих днів від дати, зазначеної у комерційній пропозиції, щодо оплати рахунку, оформленого Споживачем (п. 5.7. Договору).

Рахунок за фактичне споживання формується Споживачем самостійно в сервісі «Особистий кабінет» не пізніше 24 годин після закінчення розрахункового періоду. В інших випадках рахунок формується та надається Постачальником Споживачу на підставі отриманих від Споживача/оператора розподілу/адміністратора комерційного обліку даних та може бути отриманий Споживачем у відповідному енергоофісі Постачальника.

У разі не отримання Споживачем рахунку, Споживач здійснює оплату за спожиту електричну енергію, в установлені даним розділом строки, за платіжним документом, самостійно оформленим Споживачем.

У рахунку на оплату №1384 від 06.08.2023 за розрахунковий період липень 2023 року визначено строк оплати до 11.08.2023;

У рахунку на оплату №1384 від 05.09.2023 за розрахунковий період серпень 2023 року визначено строк оплати до 12.09.2023.

Як вказує позивач та не заперечує відповідач, станом на 01.07.2023 на особовому рахунку Споживача мала місце переплата на суму 3 323,30 гривень.

У розділі 4 Комерційної пропозиції зазначено, що Прийняттям цієї Комерційної пропозиції, Споживач надає згоду та доручає Постачальнику здійснювати повернення грошових коштів, що надійшли в рахунок оплати електричної енергії (аванси, переплати тощо), шляхом їх зарахування між відповідними рахунками, в тому числі із спеціальним режимом використання (між договорами в разі повного переходу з постачання електричної на умовах універсальної послуги до постачання за вільними цінами), таким чином, щоб забезпечити їх коректне відображення, зокрема, у випадку помилкового перерахування Споживачем, зарахування переплат в рахунок погашення заборгованості чи споживання майбутніх періодів, у випадку коригування обсягів оператором системи, та в інших випадках, в тому числі при внесенні змін до чинного законодавства.

З урахуванням розділу 4 Комерційної пропозиції, грошові кошти у сумі 3 323,30 гривень було зараховано в рахунок погашення існуючої заборгованості за розрахункові періоди липень-серпень 2023 року.

Отже, заборгованість за липень 2023 року в сумі 1 869,58 гривень мала бути погашена своєчасно в повному обсязі за рахунок існуючої переплати. Залишок переплати склав 1 453,72 гривень.

Заборгованість за серпень 2023 року в сумі 83 401,51 мала бути погашена своєчасно за рахунок існуючої переплати в розмірі 1 453,72 гривень.

Розрахунок 3% річних та інфляційних втрат визнаний судом арифметично та методологічно неправильним.

За здійсненим господарським судом перерахунком, виконаним за допомогою програми інформаційно-пошукової системи «ЛІГА Закон», за порушення строків оплати, в межах визначеного позивачем строку:

розмір 3% за зобов`язаннями серпня 2023 року на суму 81 947,79 гривень за період з 13.09.2023 по 08.04.2024 становить - 1 405,88 гривень;

розмір інфляційних втрат за зобов`язаннями серпня 2023 року на суму 81 947,79 гривень за період з 13.09.2023 по 31.03.2024 становить - 3 079,84 гривень.

Частиною другою статті 237 Господарського процесуального кодексу України визначено, що при ухваленні рішення суд не може виходити у рішенні за межі позовних вимог, а отже, позовні вимоги в частині стягнення інфляційних втрат задовольняються судом в заявленому розмірі 2 238,04 гривень.

Згідно з положеннями ст.86 Господарського процесуального кодексу України, суд оцінює докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів.

Жодні докази не мають для суду заздалегідь встановленої сили. Суд оцінює належність, допустимість, достовірність кожного доказу окремо, а також достатність і взаємний зв`язок доказів у їх сукупності.

Суд надає оцінку як зібраним у справі доказам в цілому, так і кожному доказу (групі однотипних доказів), який міститься у справі, мотивує відхилення або врахування кожного доказу (групи доказів).

Відповідно до ч.1 ст.73 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.

Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень (ч. 1 ст. 74 Господарського процесуального кодексу України).

Проаналізувавши встановлені у справі обставини, оцінивши досліджені докази в їх сукупності та взаємозв`язку за своїм внутрішнім переконанням, суд дійшов висновку про часткове задоволення позовних вимог з підстав викладених вище.

Відповідно до приписів статті 129 Господарського процесуального кодексу України судовий збір покладається на сторін пропорційно розміру задоволених позовних вимог.

Керуючись статтями 12, 13, 73, 74, 76, 77, 79, 86, 91, 129, 236-238, 247-252 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд

В И Р І Ш И В

Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» до Приватного підприємства «Автодон» про стягнення 85 592,82 гривень, з яких: 81 947,79 гривень заборгованість, 1 406,99 гривень 3% річних, 2 238,04 гривень інфляційні втрати - задовольнити частково.

Стягнути з Приватного підприємства «Автодон» (84101, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Будьоного, будинок №34; код ЄДРПОУ 30013307) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49001, місто Дніпро, вулиця Січових Стрільців, будинок №4-Д; код ЄДРПОУ 49001) 81 947,79 гривень заборгованості, 1 405,88 гривень 3% річних, 2 238,04 гривень інфляційних втрат, а також судовий збір в сумі 2 422,37 гривень.

В частині стягнення 1,11 гривень 3% річних відмовити.

Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Згідно із ст.241 Господарського процесуального кодексу України рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Апеляційна скарга відповідно до ст.256 Господарського процесуального кодексу України на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення.

Рішення складено та підписано 19.08.2024.

Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Донецькі енергетичні послуги» (49001, місто Дніпро, вулиця Січових Стрільців, будинок №4-Д; код ЄДРПОУ 49001)

Відповідач: Приватне підприємство «Автодон» (84101, Донецька область, місто Слов`янськ, вулиця Будьоного, будинок №34; код ЄДРПОУ 30013307)

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення19.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121102690
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань купівлі-продажу поставки товарів, робіт, послуг енергоносіїв

Судовий реєстр по справі —905/854/24

Судовий наказ від 12.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Рішення від 19.08.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 19.06.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 11.06.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні