ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
20.08.2024Справа № 910/9964/24
Суддя Господарського суду міста Києва Котков О.В., розглянувши матеріали за позовом ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) до ОСББ «Жуляни-1» (03193, м. Київ, вул. Добробутна, 1) про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації, -
ВСТАНОВИВ:
12 серпня 2024 року до Господарського суду міста Києва від ОСОБА_1 (позивач) надійшла позовна заява б/н від 12.08.2024 року до ОСББ «Жуляни-1» (відповідач), в якій викладені позовні вимоги, щоб в судовому порядку:
- визнати недійсними рішення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1» від 28.04.2017 року, яке оформлене у вигляді протоколу установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: вул. Добробутна, 1, м. Київ, 03193;
- скасувати державну реєстрацію від 22.05.2017 року, номер запису 10731020000034337 в ЄДР Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1».
Позовні вимоги обґрунтовані тим, що протокол установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку від 28.04.2017 року є недійсним та таким, що підлягає скасуванню у зв`язку із порушенням процедури скликання установчих зборів та порядку голосування на них. При створенні ОСББ «Жуляни-1» порушено вимоги ст. 6 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», оскільки недотримано вимог щодо порядку повідомлення власників про проведення установчих зборів та вимог щодо порядку прийняття рішення про створення ОСББ.
Пунктом 2 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що позовна заява повинна містити повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб); поштовий індекс; ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості відомі позивачу), вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців); відомі номери засобів зв`язку, офіційної електронної адреси та адреси електронної пошти.
З позовної заяви вбачається, що ОСОБА_1 визначено відповідачем ОСББ «Жуляни-1» (код ЄДРПОУ 41347868).
Відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань повним найменуванням відповідача є Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1».
З урахуванням викладеного, позивачу необхідно привести позовну заяву у відповідність з вимогами ст. 162 Господарського процесуального кодексу України, оскільки зазначення повного та вірного найменування відповідача на стадії подання позовної заяви до суду є обов`язком позивача, а не суду.
Крім того, у позовній заяві зазначено поштовий індекс юридичної особи відповідача 03193, тоді як відповідно до відомостей з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань поштовим індексом відповідача є 03168.
Таким чином, ОСОБА_1 необхідно з урахуванням викладеного у вказаній ухвалі вказати правильний поштовий індекс відповідача.
За приписами пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Відповідно до частини 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до господарського суду позовної заяви немайнового характеру справляється судовий збір у розмірі 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» передбачено, що з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028,00 грн.
Статтею 9 Закону України «Про судовий збір» передбачено сплату судового збору за місцем розгляду справи із зарахуванням його до спеціального фонду державного бюджету України. Суд перед відкриттям (порушенням) провадження у справі, прийняттям до розгляду заяв (скарг) перевіряє зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України.
Так, позивач звернувся до суду з позовом про:
(1) визнання недійсними рішення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1» від 28.04.2017 року, яке оформлене у вигляді протоколу установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, розташованого за адресою: вул. Добробутна, 1, м. Київ, 03193;
(2) скасування державної реєстрації від 22.05.2017 року, номер запису 10731020000034337 в ЄДР Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1».
Тобто з 2 (двома) вимогами немайнового характеру.
Відтак, звертаючись до суду з даним позовом позивач повинен був сплатити судовий збір у розмірі 6056,00 грн., з розрахунку: 3028,00 грн. х 2 (кількість позовних вимог).
З доданої до позовної заяви квитанції до платіжної інструкції № 46208692 від 05.08.2024 року вбачається, що за подання позовної заяви позивачем сплачено судовий збір у розмірі 3028,00 грн., тобто у розмірі меншому, аніж встановленому законодавством, а саме Законом України «Про судовий збір».
Таким чином, доплаті підлягає судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Згідно з п. 1 ч. 1 ст. 164 Господарського процесуального кодексу України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення іншим учасникам справи копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу (ч. 1 ст. 172 ГПК України).
Відповідно до ч. 7 ст. 42 Господарського процесуального кодексу України, якщо цим Кодексом передбачено обов`язок учасника справи щодо надсилання копій документів іншим учасникам справи, такі документи в електронній формі можуть направлятися з використанням Єдиної судової інформаційно-комунікаційної системи або її окремої підсистеми (модуля), що забезпечує обмін документами, шляхом надсилання до електронного кабінету іншого учасника справи, а в разі відсутності в іншого учасника справи електронного кабінету чи відсутності відомостей про наявність в іншого учасника справи електронного кабінету - у паперовій формі листом з описом вкладення.
За Правилами надання послуг поштового зв`язку, затверджених Постановою Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270, розрахунковий документ - документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми та змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо), що підтверджує надання послуг поштового зв`язку.
Згідно з п. 59, 61 Постанови Кабінету Міністрів України від 05.03.2009 № 270 "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв`язку" внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю з описом вкладення подаються для пересилання відкритими для перевірки їх вкладення. У разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв`язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв`язку повинен зазначити номер поштового відправлення. За бажанням відправника на примірнику опису, що вкладається до поштового відправлення, вартість предметів може не зазначатися.
Отже, належним доказом надіслання відповідачу копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладення в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Всупереч наведеним вимогам процесуального законодавства позивач не надав суду належних та допустимих доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів відповідачу, а отже, позивачем не виконані приписи Господарського процесуального кодексу України щодо надання до позовної заяви доказів відправлення відповідачу позовної заяви та доданих до неї документів.
Відповідно до п. 8 ч. 3 ст. 162 Господарського процесуального кодексу України позовна заява повинна містити перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви.
Частиною 2 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).
Втім, в порушення вищезазначених норм процесуального законодавства позивачем до позовної заяви не додано доказів на підтвердження того, що станом на момент проведення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1» 28.04.2017 року ОСОБА_1 була та є членом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1».
Також до позовної заяви не додано копії заяви від 22.07.2024 року ОСОБА_1 , посилання на яку має місце у позовній заяві та яка вказана у додатках до позовної заяви (п. 4 додатків).
Крім того, суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частин 1, 3 статті 50 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи. У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
В преамбулі позовної заяви позивач зазначає третю особу - Відділ з питань державної реєстрації юридичних осіб Солом`янської районної в місті Києві державної, втім фактично в прохальній частині позову, або в окремій заяві як те передбачено статтею 50 Господарського процесуального кодексу України не просить залучити до участі у справі цю третю особу та не наводить належних обґрунтувань щодо того, як рішення у даній справі може вплинути на права або обов`язки цієї третьої особи щодо однієї зі сторін.
За змістом ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. Суд постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху також у разі, якщо позовну заяву подано особою, яка відповідно до частини шостої статті 6 цього Кодексу зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його.
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити). Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави, визначеної абзацом другим частини першої цієї статті, суд у такій ухвалі зазначає про обов`язок такої особи зареєструвати електронний кабінет відповідно до статті 6 цього Кодексу.
Враховуючи викладене, керуючись ст. 162, 164, 172, ч. 1, 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву б/н від 12.08.2024 року ОСОБА_1 до ОСББ «Жуляни-1» про визнання недійсним рішення установчих зборів та скасування державної реєстрації - залишити без руху.
2. Надати ОСОБА_1 строк для усунення встановлених недоліків позовної заяви протягом 5 (п`яти) днів з дня вручення даної ухвали.
3. Зобов`язати ОСОБА_1 у встановлений судом строк через відділ діловодства суду надати:
- докази сплати судового збору у встановленому Законом порядку та розмірі в сумі 3028,00 грн. (оригінал квитанції або платіжного доручення);
- докази надіслання відповідачу копії позовної заяви б/н від 12.08.2024 року та доданих до неї документів листом з описом вкладення із зазначенням вичерпного переліку документів, які були направлені відповідачу, в оригіналі;
- письмову заяву, в якій вказати повне та вірне найменування відповідача, його поштовий індекс;
- докази на підтвердження того, що станом на момент проведення установчих зборів Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1» 28.04.2017 року ОСОБА_1 була та є членом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Жуляни-1»;
- належним чином засвідчену копію заяви від 22.07.2024 року ОСОБА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.
Дата підписання: 20 серпня 2024 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.В. Котков
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121103021 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Котков О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні