Червоноармійський районний суд Житомирської області
Справа № 292/1041/24
Номер провадження 2/292/264/24
У Х В А Л А
20 серпня 2024 року с-ще Пулини
Суддя Червоноармійського районного суду Житомирської області Лотуга В.Ф., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 , проживає за адресою: АДРЕСА_1 до Пулинської державної нотаріальної контори, знаходиться за адресою: вул.Шевченка, 116, с-ще Пулини, Житомирський район, Житомирська область, третя особа - Пулинська селищна рада Житомирської області, знаходиться за адресою: вул. Шевченка, 104, с-ще Пулини, Житомирський район, Житомирська область, 12001, про визнання незаконною та скасування постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом,-
В С Т А Н О В И В :
Позивачка ОСОБА_1 звернулася до суду з позовом до Пулинської державної нотаріальної контори, в якому просить визнати незаконною та скасувати постанову Пулинської державної нотаріальної контори про відмову їй у вчиненні нотаріальних дій від 18.11.2022 №338/02-31 та визнати за нею в порядку спадкування за заповітом, право власності на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований за адресою: АДРЕСА_2 , що належав ОСОБА_2 , який помер ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Вивчивши матеріали поданої позовної заяви, вважаю, що вона не відповідає вимогам, встановленим ст.175 ЦПК України до позовної заяви.
Позовна заява на ряду з іншими вимогами, повинна містити:
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини.
У той же час, у позовній заяві не зазначено виклад обставин, якими позивачка обґрунтовує свої вимоги із зазначенням доказів, що підтверджують вказані обставини і не зазначено чому такі докази не можуть бути подані з позовною заявою.
У поданій заяві вказано, що позивачка являється єдиною спадкоємицею за заповітом після смерті матері, так як інші спадкоємці - ОСОБА_3 та ОСОБА_4 , померли, однак не вказані дати їх смерті та не додані на підтвердження даних відомостей відповідні документи і не зазначено чому такі документи не можуть бути подані із позовною заявою.
Також, до позовної заяви додано копію дублікату заповіту ОСОБА_5 від 21.06.2000, який згідно інформаційної довідки зі Спадкового реєстру (заповіти/спадкові договори), не є останнім заповітом померлої. Також мається заповіт ОСОБА_5 складений 10.06.2003, відомості про який не наведено і його копію не надано.
З долученої копії дублікату заповіту, який не засвідчений належним чином не вбачається, що такий дублікат виданий уповноваженим органом (особою), оскільки таких даних на ньому не відображено.
У постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Другої судової палати Касаційного цивільного суду від 19 травня 2020 року в справі № 175/1941/16-ц вказано, що у справах про визнання права власності у порядку спадкування належним відповідачем є спадкоємець (спадкоємці), який прийняв спадщину, а у випадку їх відсутності, усунення їх від права на спадкування, неприйняття ними спадщини, а також відмови від її прийняття, належним відповідачем є відповідна територіальна громада в особі сільської, селищної ради.
Аналогічного правового висновку дійшов Верховний Суд у постанові від 18.01.2023 у справі № 711/3792/21.
Отже, належним відповідачем у такій категорії справ є спадкоємці, які прийняли спадщину, а при їх відсутності, відповідачами є територіальні громади.
Відповідачем у справі позивачкою визначено лише Пулинську державну нотаріальну контору, тоді як згідно заповіту від 21.06.2000, спадкоємцями також є ОСОБА_4 та ОСОБА_3 . Остання крім того, згідно оскаржуваної постанови нотаріуса від 18.11.2022, прийняла спадщину після смерті ОСОБА_2 , право власності на будинок якого, просить визнати позивачка. Однак, у позовній заяві та доданих документах не зазначено, чи є у ОСОБА_3 спадкоємці та чи прийняли вони після смерті останньої спадщину.
Також відсутні у позовній заяві дані і про те, чи прийняла спадщину позивачка після смерті ОСОБА_3 та відповідні документи не надано.
Відсутність зазначених даних позбавляє суд можливості перевірити чи пред`явлений позов до належного відповідача і чи правильно обрано у такому разі спосіб захисту.
Крім того, до позовної заяви додано документи неналежної якості, які не читаються, а саме: картка фізичної особи - платника податків, довідки Кошелівського старостинського округу №3 Пулинської селищної ради, витяги із погосподарської книги.
Відповідно до ч.5 ст.95 ЦПК України учасник справи підтверджує відповідність копії письмового доказу оригіналу, який знаходиться у нього, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
При подачі письмових доказів в копіях, позивачка не підтвердила відповідність копій письмових доказів оригіналам, які знаходяться у неї, своїм підписом із зазначенням дати такого засвідчення.
Відповідно до ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
При таких обставинах позовну заяву слід залишити без руху, про що повідомити позивачку і надати їй строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десять днів з дня вручення ухвали.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 175, 185, 188, 353 ЦПК України,-
П О С Т А Н О В И В :
Позовну заяву ОСОБА_1 до Пулинської державної нотаріальної контори, третя особа - Пулинська селищна рада Житомирської області про визнання незаконною та скасування постанови нотаріуса про відмову у вчиненні нотаріальної дії та визнання права власності на спадкове майно в порядку спадкування за заповітом, залишити без руху, про що повідомити позивачку.
Надати позивачці строк в межах десяти днів з дня вручення копії ухвали суду для усунення зазначених в ній недоліків.
Роз`яснити позивачці, що якщо відповідно до ухвали суду у встановлений строк вимоги ухвали суду будуть виконані, позовна заява буде вважатися поданою в день первісного її подання, а інакше заява буде вважатися неподаною і повернута позивачці.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя В. Ф. Лотуга
Суд | Червоноармійський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121105301 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за заповітом |
Цивільне
Червоноармійський районний суд Житомирської області
Лотуга В. Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні