Справа № 375/61/24
Провадження № 2/375/202/24
УХВАЛА
16 серпня 2024 року смт. Рокитне
Рокитнянський районний суд Київської області у складі головуючого судді Штифорук О.В., при секретарі Киричок В.В., за участі: ОСОБА_1 , представника позивача - адвоката Поліщука С.М., представника третьої особи: ОСОБА_2 , розглянувши у підготовчому засіданні позовну заяву ОСОБА_1 (в інтересах малолітніх: ОСОБА_3 та ОСОБА_4 ), до ОСОБА_5 ; треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмата спору: Служба у справах дітей та сім`ї Рокитнянської селищної ради Білоцерківського району Київської області про позбавлення батьківських прав,-
ВСТАНОВИВ :
Позивач звернувся до суду з позовом про про позбавлення батьківських прав ОСОБА_5 відносно ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , та ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідач у судове засідання не зёявився, про день част та місце розгляду справи повідомлявся належним чином. Будь-яких заяв чи клопотань від нього не надходило.
У судовому засіданні представник третьої особи у звёязку із відсутністю будь-якої інформації про місцеперебування відповідача заявив клопотання про необхідність витребування від Міністерства соціальної політики України інформацію про реєстрацію відповідача як внутрішньо-переміщена особа та витребування від Державної прикордонної служби інформації про перетин відповідачем кордону України.
Учасники справи не заперечували щодо витребування вказаної інфомації.
Будь-які інші заяви чи клопотання щодо проведення інших процесуальних дій, в тому числі забезпечення доказів, зупинення і поновлення провадження у справі, учасниками справи не заявлялися.
Відповідно до ст. 12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Згідно ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Відповідно до частини 2 статті 4-1 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб визначається Кабінетом Міністрів України.
Пунктом 11 Порядку оформлення і видачі довідки про взяття на облік внутрішньо переміщених осі, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 01 жовтня 2014 року №509 «Про облік внутрішньо переміщених осіб», передбачено, що органи державної влади мають право на безоплатній основі одержати інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до пункту 5 Порядку з метою обліку внутрішньо переміщених осіб уповноважений орган веде Єдину інформаційну базу даних про внутрішньо переміщених осіб, держателем якої є Мінсоцполітики. До Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, відповідно до вказаного пункту вноситься певна інформація, в тому числі і відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи на території, де виникли обставини, зазначені у статті 1 Закону, та її фактичне місце проживання/перебування; адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Відповідно до ст.4-1ЗУ «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб» центральний орган виконавчої влади з формування та забезпечення реалізації державної політики у сферах соціального захисту, соціального обслуговування населення, волонтерської діяльності, з питань сім`ї та дітей, оздоровлення та відпочинку дітей, а також захисту прав депортованих за національною ознакою осіб, які повернулися в Україну, є відповідальним за забезпечення формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Згідно з пп. 52 п. 4 Положення про Міністерство соціальної політики України, Мінсоцполітики відповідно до покладених на нього завдань забезпечує формування та ведення Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб.
Відповідно до п.п. 2, 14 Постанови від 22 вересня 2016 р. № 646 про порядок створення, ведення та доступу до відомостей Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб, база даних - автоматизований банк відомостей, створений для забезпечення єдиного державного обліку фізичних осіб, які є внутрішньо переміщеними. Адміністратором бази даних є Мінсоцполітики.
Відповідно до ст. 12 ЦПК Українисуд, зберігаючи об`єктивність і неупередженість: сприяє учасникам судового процесу в реалізації ними прав, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст.ст. 2, 19 Закону України «Про Державну прикордонну службу України», Державна прикордонна служба України наділена повноваженнями щодо здійснення в установленому порядку прикордонного контролю і пропуску через державний кордон України осіб.
Згідно ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно ч.1, ч. 6, ч.7 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях. Суд не може збирати докази, що стосуються предмета спору, з власної ініціативи, крім витребування доказів судом у випадку, коли він має сумніви у добросовісному здійсненні учасниками справи їхніх процесуальних прав або виконанні обов`язків щодо доказів, а також інших випадків, передбачених цим Кодексом.
Відповідно до ст. 84 ЦПК України у випадках, коли щодо отримання доказів у сторін є складнощі, суд за їх клопотанням зобов`язаний витребувати такі докази.
З метою повного, всебічного та обєктивного розгляду цивільної справи, беручи до уваги те, що витребування доказів та інформації по справі має важливе значення для розгляду справи, суд вважає за доцільне задовольнити заявлене клопотання.
Керуючись ст. 81 ЦПК України, суд
УХВАЛИВ :
Клопотання задовольнити.
Витребувати від Міністерства соціальної політики України інформацію з Єдиної інформаційної бази даних про внутрішньо переміщених осіб відносно відповідача ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, (останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ) як внутрішньо переміщеної особи, а саме:
- загальні відомості про особу (прізвище, ім`я, по батькові, дата народження);
- дані про документ, що посвідчує особу;
- відомості про останнє зареєстроване місце проживання внутрішньо переміщеної особи та її фактичне місце проживання/перебування, із обов`язковим зазначенням дати такої реєстрації;
- адреса, за якою із внутрішньо переміщеною особою може вестися офіційне листування або вручення офіційної кореспонденції, та номер телефону.
Витребувати від Державної прикордонної служби України, документи які містять інформацію про факти перетину державного кордону України, громадянином України, а саме: ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , РНОКПП НОМЕР_1 , громадянина України, (останнє відоме місце реєстрації за адресою: АДРЕСА_1 ), за період з 24.02.2022 року по час виконання ухвали суду із зазначенням наступної інформації: дата та час перетину державного кордону України, пункт пропуску, вид перетину (виїзд або в`їзд на територію України, транзит), напрямок перетину державного кордону України (кінцевий пункт прибуття), з зазначенням ідентифікаційних ознак, відомостей про документ (документи), за якими здійснено перетин кордону та у разі наявності мети перетину державного кордону України.
Копію ухвали для виконання надіслати до:
1) Міністерства соціальної політики України (01601, м. Київ, вулиця Еспланадна, 8/10, ел. адреса: info@mlsp.gov.ua, тел:(044) 289-86-22, (044) 289-70-60),
2) Державної прикордонної служби України (вул. Володимирська, буд. 26, м. Київ, 01601 adpsu@dpsu.gov.ua, тел.: +38(044)527-63-63),
роз`яснивши, що у разі неможливості подання доказів у строк 5 днів з дня отримання копії ухвали, особи, які не мають можливості подати докази, зобов`язані повідомити про це суд із зазначенням причин протягом п`яти днів з дня вручення ухвали. У разі неповідомлення суду про неможливість подати докази, витребувані судом, а також за неподання таких доказів з причин, визнаних судом неповажними, суд застосовує до відповідної особи заходи процесуального примусу, встановлені Цивільним процесуальним кодексом України.
Витребувану інформацію надати суду в строк до 23.08.2024 року.
У підготовчому судовому засіданні оголосити перерву до 09 години 30 хвилин 02 жовтня 2024 року.
Виклик учасників повторити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Головуюча суддя Оксана ШТИФОРУК
Суд | Рокитнянський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 16.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121105716 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Рокитнянський районний суд Київської області
Штифорук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні