Рішення
від 11.06.2024 по справі 759/7968/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

ун. № 759/7968/24

пр. № 2/759/3274/24

11 червня 2024 року Святошинський районний суд м. Києва в складі:

головуючого - судді - Журибеда О.М.

за участю секретаря - Істоміній О.Г.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Києві в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовною заявою Товариства з обмеженою відповідальністю «Вертикаль Сервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості,-

ВСТАНОВИВ:

Позивач ТОВ «Вертикаль Сервіс» звернувся до Святошинського районного суду м.Києва з позовом до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості.

Свої вимоги позивач мотивує тим, що ОСОБА_1 є власником приватного будинку АДРЕСА_1 , який знаходиться на території котеджного містечка «Деснянське», що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно. 01.06.2019 між ТОВ «Вертикаль Сервіс» (позивач) та ОСОБА_1 (відповідач) укладено договір про надання послуг з утримання території та житлово-комунальних послуг № 1/4-Д, відповідно до положень якого, позивач приймає на себе зобов`язання виконувати функції обслуговуючої (експлуатуючої) організації на території котеджного містечка (в тому числі на територіях загального користування), надавати послугу перелік яких наведений в п. 1.2 договору відповідно до Житлового кодексу Української РСР, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Державним комітетом з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, «Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» затвердженого наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 № 150, а споживач приймає на себе зобов`язання приймати роботу (послуги), що виконані, та сплачувати їх вартість за встановленими на умовах договору тарифами. Додатком 2 до договору «розрахунок вартості житлово-комунальних послуг в котеджному містечку» позивачем та відповідачем затверджено тариф у розмірі 1936, 26 грн. на місяць. Відповідно до п. 2.2.1 договору, споживач зобов`язується сплачувати послуги на умовах та в строки, встановлені даним договором. Пунктом 3.4 договору, визначено, що споживач забезпечує внесення платежів за спожиті послуги не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим. Розрахунковим періодом є календарний місяць. Зміни тарифів на житлово-комунальні послуги не потребують внесення сторонами письмових змін до цього договору шляхом укладання відповідних додаткових угод. Нові тарифи на житлово-комунальні послуги вступають в силу через п`ять днів з моменту їх затвердження виконавцем. Позивач ознайомлював споживачів, в тому числі і відповідача, з новим тарифом. 01.09.2022 Позивач та відповідач підписали додаткову угоду, якою затвердили тариф у розмірі 2155, 32 грн. на місяць. Проте, у відповідача внаслідок не виконання своїх зобов`язань виникла заборгованість у розмірі 32723, 40 грн. Окрім цього, оскільки у відповідача виникла заборгованість позивач також просить стягнути інфляційні втрати у розмірі 433, 57 грн., та 3% річних 350?86 грн.

Ухвалою судді Святошинського районного суду м.Києва від 22.04.2024 року відкрито провадження у справі за правилами спрощеного позовного провадження без виклику сторін.

07.06.2024 року до суду надійшов відзив відповідача на позовну заяву. У даному відзиві відповідач заперечує проти позовних вимог, посилаючись на обдставини зазначені у відзиві.

Дослідивши матеріали справи, дослідивши обставини справи в їх сукупності, оцінивши зібрані по справі докази виходячи зі свого внутрішнього переконання, яке ґрунтується на всебічному, повному, об`єктивному та безпосередньому дослідженні наявних у справі доказів, суд дійшов висновку, що позов не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Відповідно до ст. 2 ЦК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів.

Одним із принципів цивільного судочинства є диспозитивність, який полягає у тому, що суд розглядає цивільні справи не інакше як за зверненням фізичних чи юридичних осіб, поданим відповідно до цього Кодексу, в межах заявлених ними вимог і на підставі доказів сторін та інших осіб, які беруть участь у справі. Особа яка бере участь у справі, розпоряджається своїми правами щодо предмета спору на власний розсуд ( ст.13 ЦПК України).

Відповідно до ст. 12 ЦПК України передбачено, що сторони та інші особи, які беруть участь у справі, мають рівні права щодо подання доказів, їх дослідження та доведення перед судом їх переконливості.

Правовідносини із споживання житлово - комунальних послуг регулюються Законом України «Про житлово - комунальні послуги», відповідно до ст. 4 якого законодавство України у сфері житлово-комунальних послуг базується на Конституції України і складається з нормативно-правових актів у галузі цивільного, житлового законодавства, цього Закону та інших нормативно-правових актів, що регулюють відносини у сфері житлово-комунальних послуг.

Порядок оплати за житлово-комунальні послуги визначений у статті 32 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою передбачено, що плата за житлово-комунальні послуги нараховується щомісячно відповідно до умов договору в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. Розмір плати за комунальні послуги розраховується виходячи з розміру затверджених цін/тарифів та показань засобів обліку або за нормами, затвердженими в установленому порядку.

Як встановлено судом і вбачається з матеріалів справи, ОСОБА_1 є власником приватного будинку АДРЕСА_1 та є власником земельної ділянки на якій розташований даний будинок що підтверджується інформацією з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно.

Як зазначає позивач, вказаний приватний будинок, що належить відповідачу - знаходиться на території котеджного містечка «Деснянське», та вказане котеджне містечко має свою територію на якій розміщені спільні комунікації, що перебувають у загальному користуванні власників будинків котеджного містечка, що потребує обслуговування.

Сторонами не надано доказів розташування належної відповідачу земельної ділянки та житлового будинку на території будь-якого містечка та матеріалами справи не підтверджено наведене.

01.06.20190 між ТОВ «Вертикаль Сервіс» (позивач) та ОСОБА_1 (відповідач) укладено договір про надання послуг з утримання території та житлово-комунальних послуг № -Д, відповідно до положень якого, позивач приймає на себе зобов`язання виконувати функції обслуговуючої (експлуатуючої) організації на території котеджного містечка (в тому числі на територіях загального користування), надавати послугу перелік яких наведений в п. 1.2 договору відповідно до Житлового кодексу Української РСР, Закону України «Про житлово-комунальні послуги», Правил утримання жилих будинків та прибудинкових територій, затверджених Державним комітетом з питань житлово-комунального господарства від 17.05.2005 № 76, «Примірного переліку послуг з утримання будинків і споруд прибудинкових територій та послуг з ремонту приміщень, будинків, споруд» затвердженого наказом Державного комітету з питань житлово-комунального господарства від 10.08.2004 №150, а споживач приймає на себе зобов`язання приймати роботу (послуги), що виконані, та сплачувати їх вартість за встановленими на умовах договору тарифами.

Додатком 2 до договору «розрахунок вартості житлово-комунальних послуг в котеджному містечку» позивачем та відповідачем затверджено тариф у розмірі 1936, 26 грн. на місяць.

Відповідно до п. 2.2.1 договору, споживач зобов`язується сплачувати послуги на умовах та в строки, встановлені даним договором. Пунктом 3.4 договору, визначено, що споживач забезпечує внесення платежів за спожиті послуги не пізніше 20-го числа місяця, наступного за розрахунковим.

01.09.2022 Позивач та відповідач підписали додаткову угоду, якою затвердили тариф у розмірі 2155, 32 грн. на місяць.

Позивачем на підтвердження доводів, викладених у позовній заяві щодо запровадження з грудня 2022 року нових збільшених тарифів надано копії наказів директора ТОВ «Вертикаль Сервіс».

Відповідно до Наказу ТОВ «Вертикаль Сервіс» №2 від 31.12.2022 затверджено тарифи на послуги в розмірі 2900,00 грн. (в разі не проживання - 2780,00 грн.) на місяць.

Відповідно до Наказу ТОВ «Вертикаль Сервіс» №2 від 31.12.2023 затверджено тарифи на послуги в розмірі 2900,00 грн. (в разі не проживання - 2780,00 грн.) на місяць.

З матеріалів справи вбачається, що сторона відповідача заперечує факт запровадження з грудня 2022 року нових тарифів та повідомлення ОСОБА_1 про зміну тарифів, як передбачено умовами договору.

Відповідно до розрахунку пред`явлених до стягнення з відповідача суми заборгованості станом на дату подання позову складає 32723, 40 грн., яка на теперішній час не погашена, яку позивач просить стягнути з відповідача, а також стягнути інфляційні втрати та 3% річних.

Згідно п.1 ч.1 ст.1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та перебування осіб у жилих і нежилих приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил.

Відповідно до ч. 2-4 ст. 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», учасниками відносин у сфері житлово-комунальних послуг є: власник, споживач, виконавець, виробник. Виробник послуг може бути їх виконавцем.

Частиною 4 ст.319 ЦК України визначено, що власність зобов`язує.

Відповідно до положення статті 322 ЦК України, власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом.

01.05.2023 відповідачем до позивача була подана заява про розірвання договору №1/4-Д від 01.06.2019 року.

Зазначену вище заяву було прийнято особисто директором ТОВ «Вертикаль Сервіс» ОСОБА_2 02.05.2023, про що на заяві зазначений його особистий підпис.

Тобто, починаючи з 01.06.2023 відповідач не перебуває у договірних відносинах з ТОВ «Вертикаль Сервіс».

Отже, з 31.07.2023 року по 31.03.2024 року (тариф 2900, 00 грн. на місяць) заявлена відповідачем сума у розмірі 26100, 00 грн. є безпідставною, та такою, що не відповідає обставинам справи.

Стосовно вимог недоплати по сплаті послуг з утримання території та житлово-комунальних послуг за період часу з 31.01.2023 по 30.06.2023 у розмірі 9523, 40 грн. судом встановлено, що угодою про внесення змін від 01.09.2022 до договору № 1/4-Д від 01.06.2019 тариф з надання послуг з утримання території та житлово-комунальних послуг складав 2 155,32 грн. на місяць.

В розрахунку заборгованості, наданому позивачем до позовної заяви за період з 31.01.2023 по 30.06.2023 тариф складає 2 900,00 грн. на місяць що в свою чергу є безпідставними та необгрунтованим, оскільки відповідачем не були погодженні умови та тарифи з надання послуг з утримання та житлово-комунальних послуг у розмірі 2 900,00 грн.

З матеріалів справи вбачається, що відповідач своєчасно та в повному обсязі сплачував платежі за надання послуг з утримання території та житлово-комунальних послуг у розмірі 2 155,32 грн. на місяць за період з 31.01.2022 по 30.06.2023, як це передбачено було та узгоджено сторонами на підставі угоди про внесення змін від 01.09.2022 до договору № 1/4-Д від 01.06.2023 року.

З матеріалів справи вбачається, що позивачем з 31.12.2022 наказом № 2 затверджено тарифи на послуги в розмірі 2 900,00 грн. (в разі не проживання в розмірі 2 780,00 грн.), та з 31.12.2023 року затверджено тарифи на послуги в розмірі 2 900,00 грн. (в разі не проживання в розмірі 2 780,00 грн.).

Як вбачається із наданого сторонами договору № 1/4-Д від 01.06.2019 року, зокрема п. 3.5.1 підставою для оплати спожитих послуг є виставлений Виконавцем рахунок, тарифи/вартість яких затверджені виконавцем та погоджені споживачем.

Вказаний пункт договору сторонами виконувався протягом 2019 по 06.2023 року, після чого позивач в односторонньому порядку збільшив тарифи та не погодив їх розмір з Споживачем.

Підтвердження щодо погодження відповідача з новим тарифом у розмірі 2 900,00 грн. на місяць та належного повідомлення відповідача, як це передбачено умовами договору №1/39-Г від 01.03.2017 матеріали справи не містять.

Окрім цього, Київський апеляційний суд у справі №754/4512/23, досліджуючи обставини нарахування ТОВ «Вертикаль Сервіс» в 2022 та 2023 сум за наданні комунальні послуги та застосовані тарифи, дійшов висновку, що в період з січня 2022 року по лютий 2023 року застосовувались тарифи на місяць 2155, 32 грн., а не 2900, 00 грн., як стверджує позивач, посилаючись на наказ №2 від 31.12.2022 року та наказ №2 від 31.12.2023 року.

Згідно із ст.5 ЦПК України, здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законом або договором. У випадку, якщо закон або договір не визначають ефективного способу захисту порушеного, невизнаного або оспореного права, свободи чи інтересу особи, яка звернулася до суду, суд відповідно до викладеної в позові вимоги такої особи може визначити у своєму рішенні такий спосіб захисту, який не суперечить закону.

Статтями 10-13 ЦПК України визначено, що суд при розгляді справи керується принципом верховенства права. Суд розглядає справи відповідно до Конституції України, законів України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України. Суд застосовує інші правові акти, прийняті відповідним органом на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що встановлені Конституцією та законами України.

Суд застосовує при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 року і протоколи до неї, згоду на обов`язковість яких надано Верховною Радою України, та практику Європейського суду з прав людини як джерело права. Суд застосовує норми права інших держав у разі, коли це передбачено законом України чи міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України. Суд визначає в межах, встановлених цим Кодексом, порядок здійснення провадження у справі відповідно до принципу пропорційності, враховуючи: завдання цивільного судочинства; забезпечення розумного балансу між приватними й публічними інтересами; особливості предмета спору; ціну позову; складність справи; значення розгляду справи для сторін, час, необхідний для вчинення тих чи інших дій, розмір судових витрат, пов`язаних із відповідними процесуальними діями, тощо.

Відповідно до положень Висновку № 11 (2008) Консультативної ради європейських суддів щодо якості судових рішень (пункти 32-41), звертається увага на те, що усі судові рішення повинні бути обґрунтованими, зрозумілими, викладеними чіткою і простою мовою і це є необхідною передумовою розуміння рішення сторонами та громадськістю; у викладі підстав для прийняття рішення необхідно дати відповідь на доречні аргументи та доводи сторін, здатні вплинути на вирішення спору; виклад підстав для прийняття рішення не повинен неодмінно бути довгим, оскільки необхідно знайти належний баланс між стислістю та правильним розумінням ухваленого рішення; обов`язок суддів наводити підстави для своїх рішень не означає необхідності відповідати на кожен аргумент заявника на підтримку кожної підстави захисту; обсяг цього обов`язку суду може змінюватися залежно від характеру рішення.

У рішенні Європейського суду з прав людини по справі «Коробов проти України» (заява № 39598/03 від 21 липня 2011 року) суд вказав, що при оцінці доказів, суд, як правило - застосовує критерій доведення «поза розумним сумнівом». Проте, така доведеність може випливати із співіснування достатньо переконливих, чітких і узгоджених між собою висновків чи схожих неспростованих презумпцій факту.

Європейський суд з прав людини вказав, що згідно з його усталеною практикою, яка відображає принцип, пов`язаний з належним здійсненням правосуддя, у рішеннях судів та інших органів з вирішення спорів мають бути належним чином зазначені підстави, на яких вони ґрунтуються. Хоча пункт 1 статті 6 Конвенції зобов`язує суди обґрунтовувати свої рішення, його не можна тлумачити як такий, що вимагає детальної відповіді на кожен аргумент. Міра, до якої суд має виконати обов`язок щодо обґрунтування рішення, може бути різною в залежності від характеру рішення (Серявін та інші проти України, № 4909/04, § 58, ЄСПЛ, від 10 лютого 2010 року).

Прецедентна практика Європейського суду з прав людини виходить з того, що реалізуючи п. 1 ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод щодо доступності правосуддя та справедливого судового розгляду кожна держава-учасниця цієї Конвенції вправі встановлювати правила судової процедури, в тому числі й процесуальні заборони і обмеження, змістом яких є не допустити судовий процес у безладний рух.

Проаналізувавши вищевказані норми діючого законодавства та встановлені у справі докази та обставини, суд вважає, що вимоги позивача про стягнення з відповідача заборгованості в загальному розмірі 32723, 40 грн. та 350, 86 грн. інфляційний втрат та 433, 57 грн. - 3% річних є необґрунтованими та не доведеними, тому не підлягають задоволенню через їх безпідставність.

З урахуванням наведеного, суд залишає позовну заяву без задоволення.

На підставі викладеного та керуючись ст. 12, 19, 81, 141, 258-260, 263-265, 274-284, 289, 352, 354-355 ЦПК України, суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні позову Товариства з обмеженою відповідальністю «Вертикаль Сервіс» до ОСОБА_1 про стягнення заборгованості - відмовити.

Рішення може бути оскаржене до Київського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом тридцяти днів з дня складення повного тексту рішення.

Суддя О.М. Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення11.06.2024
Оприлюднено21.08.2024
Номер документу121107246
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —759/7968/24

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Кулікова Світлана Василівна

Рішення від 11.06.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

Ухвала від 22.04.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні