Рішення
від 20.08.2024 по справі 260/4213/24
ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЗАКАРПАТСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Р І Ш Е Н Н Я

і м е н е м У к р а ї н и

20 серпня 2024 року м. Ужгород№ 260/4213/24

Закарпатський окружний адміністративний суду у складі головуючого судді Дору Ю.Ю., розглянувши у письмовому провадженні за правилами спрощеного позовного провадження адміністративну справу за позовною заявою Головного управління ДПС у Закарпатській області до Товариства з обмеженою відповідальністю "Роста" про стягнення податкового боргу, -

В С Т А Н О В И В:

Головне управління ДПС у Закарпатській області (далі - позивач) звернулося до Закарпатського окружного адміністративного суду з адміністративним позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Роста" (далі - відповідач, ТзОВ "Роста") про стягнення податкового боргу з відповідача у розмірі 16348,45 грн.

Заявлені позовні вимоги обґрунтовує тим, що податковий борг у розмірі 16348,45 грн. є узгодженим, самостійно не сплаченим, а відтак, підлягає примусовому стягненню. У зв`язку з цим, просить заявлені позовні вимоги задовольнити повністю.

Ухвалою Закарпатського окружного адміністративного суду від 02 липня 2024 року відкрито провадження в даній адміністративній справі та призначено розгляд справи у спрощеному провадженні без повідомлення (виклику) сторін та встановлено строк відповідачу для подання відзиву на позовну заяву.

Відзиву від відповідача на адресу суду, станом на день розгляду справи не надходило, поштовий конверт з ухвалою про відкриття провадження в адміністративній справі повернуто до суду з відміткою «адресат відсутній за вказаною адресою». Відповідно до статті 131 КАС України, учасники судового процесу зобов`язані під час провадження у справі повідомляти суд про зміну місця проживання (перебування, знаходження), роботи, служби. У разі неповідомлення про зміну адреси повістка надсилається учасникам судового процесу, які не мають офіційної електронної адреси, та за відсутності можливості сповістити їх за допомогою інших засобів зв`язку в порядку, визначеному статтею 129 цього Кодексу, за останньою відомою суду адресою і вважається врученою, навіть якщо відповідний учасник судового процесу за цією адресою більше не знаходиться або не проживає.

Відповідно до статі 162 частини 6 КАС України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд вирішує справу за наявними матеріалами.

Розглянувши подані позивачем документи та матеріали справи, всебічно та повно з`ясувавши всі фактичні обставини справи на яких ґрунтуються позовні вимоги, об`єктивно оцінивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд приходить до наступних висновків.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Товариство з обмеженою відповідальністю «Роста» код ЄДРПОУ 30361864, внесене до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань із місцезнаходженням: 90400, Закарпатська область, м. Хуст, вул. Карпатської Січі, буд.40 та перебуває на обліку в податковому органі як платник податків та зборів.

У відповідача наявний податковий борг у розмірі 16348,45 грн по платежу 30 14060100 «Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)».

Вказана заборгованість виникла у зв`язку із наступним:

Працівниками контролюючого органу проведено камеральну перевірку Відповідача з питань своєчасності та повноти сплати узгоджених сум податкових зобов`язань з податку на додану вартість, за наслідками якої складено акт перевірки від 03.12.2021 №22866/20-10-18-17-10/30361864 та прийнято податкове повідомлення - рішення від 21.12.2021 №0/30517/1817 про зобов`язання сплатити штраф у сумі 12327,65 грн. Указане податкове повідомлення - рішення направлено на адресу відповідачу засобами поштового зв`язку, однак таке повернулось згідно довідки Ф.20 - 28.12.2021 (поштовий конверт №6130121316890). Згідно інтегрованої картки відповідача за даним платежем, за даним податковим повідомленням - рішенням сплачено 728,00 грн. Залишок заборгованості відповідно складає 11599,65 грн.

Окрім цього, працівниками контролюючого органу проведено камеральну перевірку Відповідача з питань дотримання встановлених граничних термінів сплати (перерахування) податків, зборів, платежів з податку на додану вартість за період з 01.10.2020 по 30.11.2020, за наслідками якої складено акт перевірки від 12.10.2023 №7574/04-11/30361864 та прийнято податкове повідомлення - рішення від 10.11.2023: №000/5455/04-11/30361864 про зобов`язання сплатити штраф у сумі 458,95 грн та №000/5456/04-11/30361864 про зобов`язання сплатити штраф у сумі 1896,28 грн. Указані податкові повідомлення - рішення направлено на адресу відповідачу засобами поштового зв`язку, однак такі повернулись згідно довідки Ф.20 (поштовий конверт №9040003951477). Указані податкові повідомлення - рішення відповідачем добровільно не сплачено.

Також, працівниками контролюючого органу проведено камеральну перевірку Відповідача з питань дотримання граничних термінів реєстрації податкових накладних/розрахунків до податкових накладних в Єдиному реєстрі податкових накладних, за наслідками якої складено акт перевірки від 18.12.2023 №10166/07-16-04-11 -09/3 0361864 та прийнято податкові повідомлення - рішення від 08.01.2024: №000/76/07-16-04-11-09/30361864 про застосування штрафу у розмірі 1335,13 грн та №000/77/07-16-04-11-09/30361864 про застосування штрафу у розмірі 1058,44 грн. Указані податкове повідомлення - рішення направлено на адресу відповідачу засобами поштового зв`язку, однак такі повернулись згідно довідки Ф.20 - 09.01.2024 (поштовий конверт №9040004148457).

Відповідно до п. 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України у разі коли пошта не може вручити платнику податків податкове повідомлення-рішення або податкові вимоги, або рішення про результати розгляду скарги через відсутність за місцезнаходженням посадових осіб, їх відмову прийняти податкове повідомлення-рішення або податкову вимогу, або рішення про результати розгляду скарги, незнаходження фактичного місця розташування (місцезнаходження) платника податків або з інших причин, податкове повідомлення-рішення або податкова вимога, або рішення про результати розгляду скарги вважаються врученими платнику податків у день, зазначений поштовою службою в повідомленні про вручення із зазначенням причин невручення.

На підставі пункту 58.3 ст. 58 Податкового кодексу України указані податкові повідомлення - рішення вважаються врученими платнику.

Відповідачем не погашено вищевказані суми боргу та не були оскаржені ні в адміністративному, ні в судовому порядку.

Відповідно до п. 57.3 ст.57 Податкового кодексу України у разі визначення грошового зобов`язання контролюючим органом за підставами, зазначеними у підпунктах 54.3.1 - 54.3.6 пункту 54.3 статті 54 цього Кодексу, платник податків зобов`язаний сплатити нараховану суму грошового зобов`язання протягом 10 календарних днів, що настають за днем отримання податкового повідомлення-рішення, крім випадків, коли протягом такого строку такий платник податків-розпочинає процедуру оскарження рішення контролюючого органу.

У разі оскарження рішення контролюючого органу про нараховану суму грошового зобов`язання платник податків зобов`язаний самостійно погасити узгоджену суму, а також пеню та штрафні санкції за їх наявності протягом 10 календарних днів, наступних за днем такого узгодження.

Відтак податковий борг по податковим повідомленням-рішенням є узгодженим.

Відповідно до ст. 67 Конституції України кожен зобов`язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.

Статтею 16 Податкового кодексу України (далі - ПКУ) передбачено, що одним із обов`язків платника податків є обов`язок сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Відповідно до пп. 20.1.19 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право застосовувати до платників податків передбачені законом фінансові (штрафні) санкції (штрафи) за порушення податкового чи іншого законодавства, контроль за додержанням якого покладено на контролюючі органи; стягувати до бюджетів та державних цільових фондів суми грошових зобов`язань та/або податкового боргу у випадках, порядку та розмірі, встановлених цим Кодексом та іншими законами України; стягувати суми недоїмки із сплати єдиного внеску; стягувати суми простроченої заборгованості суб`єктів господарювання перед державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) за кредитами (позиками), залученими державою (Автономною Республікою Крим чи територіальною громадою міста) або під державні (місцеві) гарантії, а також за кредитами із бюджету в порядку, визначеному цим Кодексом та іншими законами України

Положенням пп. 14.1.175 п.14.1 ст.14 ПКУ передбачено, що податковий борг - сума узгодженого грошового зобов`язання, не сплаченого платником податків у встановлений цим Кодексом строк, та непогашеної пені, нарахованої у порядку, визначеному цим Кодексом.

В силу пп. 14.1.153 п. 14.1 ст. 14 ПКУ податкова вимога - письмова вимога контролюючого органу до платника податків щодо погашення суми податкового боргу.

У зв`язку з несплатою узгоджених сум відповідачу на підставі п.59.1 ст. 59 ПКУ виставлено податкову вимогу №0000403-1308-0717 від 20.01.2022 про наявність податкового боргу за узгодженими податковими зобов`язаннями, яка була направлена відповідачу засобами поштового зв`язку рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення (№9040003054017), однак така була повернута на адресу позивача відповідно до довідки Ф.20 (а.с.30).

Відповідно до абз. 2 п. 59.5 ст. 59 ПК України, у разі якщо після направлення (вручення) податкової вимоги сума податкового боргу змінилася, але податковий борг не був погашений в повному обсязі, податкова вимога додатково не надсилається (не вручається).

Відповідно до п. 95.3 ст. 95 Податкового кодексу України стягнення коштів з рахунків платника податків у банках, обслуговуючих такого платника податків, та з рахунків платників податків у системі електронного адміністрування податку на додану вартість, відкритих в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, здійснюється за рішенням суду, яке направляється до виконання контролюючим органам, у розмірі суми податкового боргу або його частини.

Згідно із п. 95.4 ст. 95 Податкового кодексу України, контролюючий орган на підставі рішення суду здійснює стягнення коштів у рахунок погашення податкового боргу за рахунок готівки, що належить такому платнику податків. Стягнення готівкових коштів здійснюється у порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України.

Відповідно до пп. 20.1.34 п. 20.1 ст. 20 Податкового кодексу України, контролюючі органи мають право звертатися до суду щодо стягнення коштів платника податків, який має податковий борг, з рахунків у банках, що обслуговують такого платника податків, на суму податкового боргу або його частини.

Згідно ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.

Згідно вимог частини 2 статті 139 КАС України встановлено, що при задоволенні позову суб`єкта владних повноважень з відповідача стягуються виключно судові витрати суб`єкта владних повноважень, пов`язані із залученням свідків та проведенням експертиз.

Отже, в даному випадку судові витрати не стягуються з відповідача.

Враховуючи вищезазначене суд приходить висновку, про наявність всіх підстав для задоволення адміністративного позову у повному обсязі.

Керуючись ст. ст. 5, 9, 19, 77, 205, 241 - 246, 255, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

В И Р І Ш И В :

Адміністративний позов Головного управління державної податкової служби у Закарпатській області (вул. Волошина, буд. 52,Ужгород,Закарпатська область,88000, код ЄДРПОУ ВП 44106694) до Товариства з обмеженою відповідальністю "Роста" (90400, Закарпатська область, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, буд.40, код ЄДРПОУ 30361864) про стягнення податкового боргу - задовольнити повністю.

Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Роста" (90400, Закарпатська область, м.Хуст, вул.Карпатської Січі, буд.40, код ЄДРПОУ 30361864) податковий борг у розмірі 16348,45 грн (шістнадцять тисяч триста сорок вісім гривень 45 копійок) по платежу: 30 14060100 «Податок на додану вартість з вироблених в Україні товарів (робіт, послуг)» за рахунок коштів, що належать платнику податків на праві власності, в тому числі тих, які знаходяться на рахунках у банках.

Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

Рішення суду може бути оскаржене до Восьмого апеляційного адміністративного суду протягом тридцяти днів з дня складення повного судового рішення.

У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови судом апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

СуддяЮ.Ю.Дору

СудЗакарпатський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121108470
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо погашення податкового боргу, з них стягнення податкового боргу

Судовий реєстр по справі —260/4213/24

Рішення від 20.08.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

Ухвала від 02.07.2024

Адміністративне

Закарпатський окружний адміністративний суд

Дору Ю.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні