Справа № 308/13600/24
1-кс/308/4878/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
19 серпня 2024 року м. Ужгород
Слідчий суддя Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області ОСОБА_1 при секретарі - ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотанняслідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 62022140160000240 від 07.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, про надання тимчасового доступу -,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий ІНФОРМАЦІЯ_1 ОСОБА_3 , розглянувши матеріали досудового розслідування у кримінальному провадженні № 62022140160000240 від 07.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України, звернувся до слідчого судді ІНФОРМАЦІЯ_2 з клопотанням про надання тимчасового доступу до документів, з можливістю їх вилучення.
З матеріалів клопотання встановлено, що ІНФОРМАЦІЯ_1 , проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні № 62022140160000240 від 07.11.2022, за ознаками кримінального правопорушення передбаченого ч. 2 ст. 364 КК України.
Під час досудового розслідування, в порядку ст. 93 КПК України, скеровано запити до ІНФОРМАЦІЯ_3 , щодо отримання належним чином завірених копій документів, на підставі яких земельним ділянкам присвоєні запитувані кадастрові номери та відповідну інформацію.
На отримані запити, ІНФОРМАЦІЯ_3 ,повідомило про можливість отримати запитувані документи в порядку ст. 159 КПК України.
З метою повного, всебічного та об`єктивного розслідування, досягнення дієвості кримінального провадження, встановлення осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, з метою проведення судової економічної експертизи, з метою встановлення розміру шкоди спричиненої внаслідок вчинення кримінального правопорушення, виникла необхідність у тимчасовому доступі до вищевказаних документів.
Вказані речі та документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 .
Встановлення та вилучення вищезазначених речей та документів має істотне значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, забезпечить можливість отримати важливі речові докази, мати постійний доступ до них, з метою використання їх під час доказування, а також унеможливлення їх зміни, або знищення у зв`язку із збігом термінів зберігання вищезазначеної документації, чи з інших причин, у зв`язку із необхідністю проведення судових експертиз з метою встановлення розміру шкоди спричиненої внаслідок вчинення кримінального правопорушення
Слідчий в судове засідання не з`явився, в клопотанні просить про розгляд клопотання без його участі.
Відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
На підставі вищеперерахованих документів існує єдина можливість встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження, вказані документи є єдиним процесуальним джерелом доказів при проведенні експертиз, висновки яких слугуватимуть доказами у кримінальному провадженні.
Приймаючи до уваги зазначене, а також те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказані документи, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, та у зв`язку із тим, що іншими способами встановити обставини, які необхідні для повного, об`єктивного та всебічного досудового розслідування вказаного кримінального провадження, не має можливості, необхідно отримати тимчасовий доступ з можливість вилучення належним чином завірених копій вищевказаних документів
Згідно з ч.1 ст.92 КПК України обов`язок доказування обставин, передбачених статтею 91 цього Кодексу, за винятком випадків, передбачених частиною другою цієї статті, покладається на слідчого, прокурора та, в установлених цим Кодексом випадках, -на потерпілого.
Згідно ч.5 ст.110 КПК України під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження сторони кримінального провадження повинні надати слідчому судді або суду докази обставин, на які вони посилаються.
Відповідно до ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
За положеннями ст. 131 КПК України, заходи забезпечення кримінального провадження застосовуються з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ст.132 КПК України застосування заходу забезпечення кримінального провадження у вигляді тимчасового доступу до документів, не допускається, якщо сторона кримінального провадження не доведе, що потреби судового розгляду виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні. Згідно вимог ст.132 КПК України для оцінки потреб досудового розслідування слідчий суддя зобов`язаний врахувати можливість беззастосованого заходу забезпечення кримінального провадження отримати речі і документи, які можуть бути використані під час судового розгляду для встановлення обставин у кримінальному провадженні.
Таким чином слідчий суддя зобов`язаний перевіряти наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, врахувати докази на підтвердження обставин, викладених у клопотанні, які мають бути надані ініціатором клопотання.
Вищевказана інформація, про доступ до якої ставиться в клопотанні слідчого, має значення для забезпечення всебічного, повного і неупередженого розслідування, з`ясування обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні. Крім того, на думку слідчого судді, наявні достатні підстави вважати, що документи, доступ до яких просить надати прокурор являються джерелом доказів, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні,які неможливо встановити іншим способом.
Наданими матеріалами клопотання поза розумним сумнівом доведено, що на даний час проводиться вичерпний комплекс заходів, спрямованих на розкриття кримінального правопорушення та встановлення осіб (їх місцезнаходження), які його вчинили, як і доведено можливість використання як доказів відомостей, що містяться в зазначених в клопотанні документах та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів.
Вирішуючи клопотання суд враховує, що вказані відомості їх отримання можливе лише на підставі ухвали суду.
Разом з тим, клопотання сторони кримінального провадження в частині надання тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення копій, підлягає задоволенню, оскільки стороною кримінального провадження у клопотанні доведена доцільність вилучення і обгрунтована наявність достатніх підстав вважати, що саме без такого вилучення вказаних документів існує реальна загроза зміни або знищення таких документів або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до документів. Стороною обвинувачення планується отримати доступ до документів у вигляді вилучення копій документів, що не створить органу державної влади перешкод у виконанні функцій, покладених на нього.
Частиною 7 статті 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Тимчасовий доступ до документів є заходом забезпечення кримінального провадження, передбачений ст.131 ч.2 п.5 КПК України, органом досудового слідства доведено необхідність застосування цього заходу, що передбачено ст. 132 КПК України. Вказані обставини є достатніми підставами, передбаченими ст.163КПК України, для постановлення ухвали про надання тимчасового доступу до документів.
Беручи до уваги вищевикладене, слідчий суддя приходить до висновку, що стороною кримінального провадження поза розумним сумнівом доведено, необхідність отримання тимчасового доступу до вищевказаних документів, а також доведено про неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою вказаних документів, а тому слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до документів з можливістю вилучення їх копій.
Керуючись ст.ст.40, 131, 132, 159-164, 309 КПК України, слідчий суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання слідчого Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові ОСОБА_3 ,про надання тимчасового доступу - задовольнити.
Надати (забезпечення) тимчасового доступу до документів та вилучення їх копій, що перебувають у володінніІНФОРМАЦІЯ_3 , юридична адреса: АДРЕСА_1 , а саме
- Відомості та документи (в тому числі архівних) наявних у Державному земельному кадастрі щодо земельних ділянок з кадастровими номерами:
2110100000:49:001:0456 2110100000:49:001:0457 2110100000:49:001:0462 2110100000:49:001:0412 2110100000:49:001:0411 2110100000:49:001:0021 2110100000:49:001:0307 2110100000:49:001:0238 2110100000:49:001:0237 2110100000:49:001:0240 2110100000:49:001:0241 2110100000:49:001:0242 2110100000:50:001:0074 2110100000:50:001:0076 2110100000:50:001:0077 2110100000:50:001:0078 2110100000:50:001:0081 2110100000:50:001:0082 2110100000:50:001:0093, в тому числі витяги з ДЗК, поземельні книги, обмінні файли, земельно-технічної документації на земельні ділянки, документів, що стали підставою для внесення відомостей чи змін до них до Державного земельного кадастру, ХМЛ файлів, тощо), а також всіх відомостей та документів, які є у володінні ІНФОРМАЦІЯ_4 щодо вказаних земельних ділянок, з можливістю вилучення таких відомостей та документів в електронному та паперовому вигляді;
-Інформацію про те, чи надходила до ІНФОРМАЦІЯ_5 технічна документація із землеустрою на зберігання земельних ділянок з вищезазначеними кадастровими номером; у разі надходження надати інформацію чи наявна паперова та/або електронна копія вказаної документації у фонді та хто відправник;
-Інформацію про те, який державний реєстратор проводив реєстраційні дії по земельним ділянкам з вищезазначеними кадастровими номерами, протягом якого часу, на підставі яких матеріалів та документів проводилися реєстраційні дії, надати завірений примірник копій документів, які надійшли державному реєстратору для вчинення реєстраційних дій та від кого надійшли;
-Інформацію з електронної системи ДЗК із якого електронного кабінету сертифікованого інженера-землевпорядника/геодезиста надходила документація із землеустрою. Зазначити особу яка їх вносила до ДЗК та IP-адресу звідки вносилась інформація;
-Дані згідно форми № 6-зем по земельним ділянкам з вищезазначеними кадастровими номерами, які перебувають на території кварталу 12 Ужгородського лісництва філії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 »;
-Інформацію про те, яка форма власності була у земельних ділянок розташованих на території кварталу 12 Ужгородського лісництва філії « ІНФОРМАЦІЯ_6 » ДП « ІНФОРМАЦІЯ_7 » до присвоєння вищевказаних кадастрових номерів;
-Інформацію про те, чи передавались земельні ділянки з вищевказаними кадастровими номерами у комунальну власність, якщо так то коли, ким та на підставі яких документів; чи проводилася інвентаризація земель і до якої категорії земель відносилася дана земельна ділянка;
-Інформацію про те, чи відносяться земельні ділянки з вищевказаними кадастровими номерами до земель комунальної/державної власності;
-Інформацію про те, чи проводилась державна експертиза землевпорядної документації по земельним ділянкам з вищевказаними кадастровими номерами, якщо так то надати висновок експертизи. У разі не проведення, зазначити чи необхідно було її проводити;
-інформацію про наявні обмеження по земельним ділянкам з вищевказаними кадастровими номерами та поряд з нею суміжними земельними ділянками.
Виконання ухвали суду покласти на слідчих слідчої групи у кримінальному провадженні, слідчих Шостого слідчого відділу (з дислокацією у м. Ужгороді) Територіального управління Державного бюро розслідувань, розташованого у місті Львові: ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 .
Строк дії ухвали не може перевищувати двох місяців з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до зазначених у ухвалі документів відповідно до ст.166 КПК України слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право доступу до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених в ухвалі документів і речей.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Ужгородського
міськрайонного суду ОСОБА_1
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121115626 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Бедьо В. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні