Виноградівський районний суд Закарпатської області
Справа № 299/3396/24
У Х В А Л А
21.08.2024 року м. Виноградів
Виноградівський районний суд Закарпатської області в складі: головуючо судді Леньо В.В., секретар судового засідання Казимірська Н.В., за участі позивача ОСОБА_1 , представника позивача адвоката Попович Ш.О., відповідача ОСОБА_2 , представника відповідача адвоката Естінко Т.Е., перекладача ОСОБА_3 , при розгляді у підготовчому судовому засіданні цивільної справи за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального Управління міністерства юстиції, про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини,
В С Т А Н О В И В:
У провадженні Виноградівського районного суду Закарпатської області перебуває кримінальне провадження за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , третя особа, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору Виноградівський відділ державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального Управління міністерства юстиції, про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження дитини.
Позивачем разом з позовом подано клопотання про витребування доказів та призначення експертизи.
Клопотання про витребування доказів мотивовано тим, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у нього із ОСОБА_4 народився син ОСОБА_5 .
Згодом, ІНФОРМАЦІЯ_2 у нього із відповідачкою народилась дочка ОСОБА_6 , однак у її свідоцтві про народження позивача не записали батьком, оскільки ОСОБА_4 народила її без його відома.
Відносини із ОСОБА_4 складалися вкрай важко. Тривалий час вони проживали в АДРЕСА_1 , однак відповідач завжди хотіла повертатися до дому до своєї матері. Бували випадки, коли вона поїхала до себе до дому на тиждень, на три тижні, а потім верталась.
Одного разу вона поїхала до своєї мами та сказала, що більше не повернеться, оскільки любить іншого чоловіка.
Обох дітей позивач дуже сильно люблю, бо знає, що вони його рідні діти.
Позов про визнання батьківства приймається судом, якщо запис про батька дитини у Книзі реєстрації народжень вчинено відповідно до ч.І ст.135 цього Кодексу.
Ураховуючи той факт, що я позивач володіє ані свідоцтвом про народження дочки, ані витягом з Державного реєстру актів цивільного стану громадян про державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України, тому даний доказ просить суд витребувати від Берегівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції.
Клопотання про витребування інформації про стан здоров`я відповідачки мотивовано тим, що через погані відносини з відповідачем він вимушений був звертатись до Пийтерфолвівської сільської ради, де отримав рішення №49 від 04.08.2022 про встановлення графіку зустрічей із сином, однак дане рішення відповідач не виконує.
На даний час ОСОБА_4 не віддає сина на побачення. Дочка так сильно прив`язана до свого брата, що навіть коли мова йшла про те, що син іде до нього на побачення, а вона (Емілія) залишиться із відповідачем, тому дочки почалась дуже сильна істерика, вона не хотіла розлучатись із братом.
ОСОБА_4 у зв`язку із психічними розладами раніше лікувалась у Закарпатській філії судово-психіатричних експертиз Державної установи "Інститут психіатрії, судово- психіатричної експертизи та моніторингу наркотиків Міністерства охорони здоров`я".
Дана інформація потрібна для подальшого визначення доцільності перебування дітей разом із ОСОБА_4 , яка веде себе вкрай агресивно із дітьми, часто забороняє їм відвідувати заклади освіти, син є вкрай худорлявим на свій вік.
ОСОБА_4 соєю поведінкою тримає дітей у постійному стресі та вони бояться її.
Клопотання щодо призначення експертизи мотивував положеннями ст.. 103 ЦПК України.
Позивач та його представник подані клопотання підтримали.
Відповідачка та її представник щодо клопотань заперечили.
Заслухавши учасників процесу, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п. 7, 10, 19 ч. 2 ст. 197 ЦПК України у підготовчому засіданні суд: з`ясовує, чи надали сторони докази, на які вони посилаються у позові і відзиві, а також докази, витребувані судом чи причини їх неподання; вирішує питання про проведення огляду письмових, речових і електронних доказів у місці їх знаходження; вирішує питання про витребування додаткових доказів та визначає строки їх подання, вирішує питання про забезпечення доказів, якщо ці питання не були вирішені раніше; вирішує заяви та клопотання учасників справи; здійснює інші дії, необхідні для забезпечення правильного і своєчасного розгляду справи по суті.
Відповідно до ст.43 ЦПК України учасники справи, у тому числі, мають право подавати докази, заяви клопотання, надавати пояснення суду та інше.
Відповідно до ч. 1 ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом. Таке клопотання повинно бути подане в строк, зазначений у частинах другій та третій статті 83 цього Кодексу. Якщо таке клопотання заявлено з пропуском встановленого строку, суд залишає його без задоволення, крім випадку, коли особа, яка його подає, обґрунтує неможливість його подання у встановлений строк з причин, що не залежали від неї.
Згідно до ст. 84 ЦПК України учасник справи, у разі неможливості самостійно надати докази, вправі подати клопотання про витребування доказів судом.
Згідно ч.1 ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Ці дані встановлюються такими засобами: 1) письмовими, речовими і електронними доказами; 2) висновками експертів; 3) показаннями свідків (ч.2 ст. 76 ЦПК України).
Згідно ч.1 ст. 77 ЦПК України належними є докази, які містять інформацію щодо предмета доказування.
Предметом доказування є обставини, що підтверджують заявлені вимоги чи заперечення або мають інше значення для розгляду справи і підлягають встановленню при ухваленні судового рішення (ч.2 ст.76 ЦПК).
Відповідно до ч.1 ст.95 ЦПК України письмовими доказами є документи (крім електронних документів), які містять дані про обставини, що мають значення для правильного вирішення спору.
Враховуючи вищевикладене, а також неможливість витребування вказаних доказів самостійно, пересвідчившись, що витребування зазначених доказів має значення для встановлення певних фактів та обставин, які підлягатимуть встановленню у справі, вважає, що клопотання підлягає до задоволення.
Вирішуючи питання в частині призначення експертизи, суд приходить до наступного.
Дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до п.8 ч.2 ст.197 ЦПК України у підготовчому судовому засіданні суд вирішує питання про призначення експертизи.
Згідно ч.1 ст.103 ЦПК України для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити обставини неможливо. За таких обставин, суд приходить до переконання про необхідність призначення експертизи.
Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі зупинити.
На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 103, 135, 197, 252 ЦПК України, суд,
У Х В А Л И В:
Клопотання задовольнити.
Витребувати від Закарпатської філії судово-психіатричних експертиз Державне установи «Інститут психіатрії, судово-психіатричної експертизи та моніторингу наркотикї Міністерства охорони здоров`я» інформацію про те, чи лікувалась (була госпіталізовані колись ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , у (до) даному(п закладі(у) охорони здоров`я, якщо так, то коли, який було встановлено діагноз та коли бул виписна із закладу.
Витребувати від Виноградівського відділу державної реєстрації актів цивільного стану у Берегівському районі Закарпатської області Західного міжрегіонального Управління Міністерства юстиції витяг з Державного реєстру актів цивільного стану громадян о державну реєстрацію народження із зазначенням відомостей про батька відповідно до частини першої статті 135 Сімейного кодексу України відносно ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Призначити судово-медичну молекулярно - генетичну експертизу, яку доручити експертам комунальної установи «Одеське обласне бюро судово-медичної експертизи» (ЄДРПОУ 05480950), яка знаходиться за адресою: 65082, Одеська область, м. Одеса, Приморський район, пров. Валіховський, 4.
Відібрання біологічного матеріалу для проведення експертизи доручити експертам комунальної організації «Закарпатське обласне бюро судово - медичної експертизи» (код ЄДРПОУ 01992216), яка знаходиться за адресою: 88000, Закарпатська область, м. Ужгород вул. Капушанська, 83.
Перед експертами поставити питання:
- чи може бути ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , біологічним батьком ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Згідно до ч. 5 ст. 104 ЦПК України попередити експертів про кримінали відповідальність за завідомо неправдивий висновок та за відмову без поважних причин н виконання покладених на нього обов`язків.
Зобов`язати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , разом з дитиною ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , та позивачем ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , з`явитись у визначений експертами час експертної установи для надання матеріалів, необхідних для проведення експертизи.
Експертам надати дозвіл на знищення зразків (повне або часткове знищення об`єктів дослідження або зміну їх властивостей).
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення участі в експертизі.
Оплату за проведення даної експертизи покласти на позивача.
У розпорядження експерта на його вимогу надати матеріали даної цивільної справи.
Зобов`язати сторін з`явитися за викликом експертної установи за першою вимогою.
У зв`язку з проведенням експертизи зобов`язати сторін представити експертній установі всі необхідні та відповідні зразки, об`єкти та матеріали.
Роз`яснити сторонам наслідки ухилення від участі в експертизі відповідно до ст. 109 ЦПК України.
Експертів попередити про кримінальну відповідальність за ст.ст. 384, 385 КК України.
Витрати за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_1 .
Експертній установі (експерту) надати суду розрахунок по оплаті експертизи та порядку її внесення для відома, а ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 ) для оплати.
Надати експертам ухвалу про призначення експертизи для виконання.
Провадження по справі зупинити на час проведення експертизи.
Ухвала в частині витребування доказів оскарженню не підлягає.
На ухвалу, в частині зупинення провадження по справі, може бути подана апеляційна скарга до Закарпатського апеляційного суду.
Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання копії ухвали.
Повний текст ухвали виготовлено 21.08.2024 року.
Головуючий В. В. Леньо
Суд | Виноградівський районний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121117533 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Виноградівський районний суд Закарпатської області
Леньо В. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні