Ухвала
від 29.02.2024 по справі 757/9397/24-ц
ПЕЧЕРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

печерський районний суд міста києва

Справа № 757/9397/24-ц

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

29 лютого 2024 року суддя Печерського районного суду м. Києва Підпалий В.В. перевіривши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання недійсним договору, -

ВСТАНОВИВ:

Адвокат Ігнатенко О.О. діючи від імені та в інтересах ОСОБА_6 звернувся до Печерського районного суду м. Києва з позовом до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання недійсним договору, у якому просить суд:

1) витребувати у ПН КМНО Гапон Т.В. засвідчену копію Договору іпотеки від 20.09.2023 за номером 2753 укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 ;

2) визнати недійсним Договір купівлі-продажу квартири АДРЕСА_1 від 19.04.2021 укладений між ОСОБА_3 та ОСОБА_4 предметом якого була квартира АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна: 1664941180000 та який посвідчений ПН КМНО Морозовою С.В. ;

3) визнати недійсним Договір іпотеки № 2753 від 20.09.2023 укладений між ОСОБА_4 та ОСОБА_5 предметом обтяження якого є квартира АДРЕСА_2 , реєстраційний номер об?єкта нерухомого майна: 1664941180000 та який посвідчений ПН КМНО Гапон Т.В. ;

4) стягнути судові витрати, орієнтовний розмір яких становить 517 200,50 грн.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

Так, відповідно до ч. 3 ст. 12 ЦПК України, кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.

Позовна заява за формою та змістом повинна відповідати вимогам, встановленим ст. ст. 175, 177 ЦПК України.

Дослідивши позовну заяву та додані до неї копії документів, суддя дійшов висновку, що позовна заява не відповідає вимогам ст. ст. 175, 177 ЦПК України, з наступних підстав.

Так, відповідно до ч.ч. 1, 3 ст. 175 ЦПК України, у позовній заяві позивач викладає свої вимоги щодо предмета спору та їх обґрунтування. Позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта для фізичних осіб - громадян України (якщо такі відомості позивачу відомі), відомі номери засобів зв`язку та адреси електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету; зазначення ціни позову, якщо позов підлягає грошовій оцінці; обґрунтований розрахунок сум, що стягуються чи оспорюються; зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі проводилися, в тому числі, якщо законом визначений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору; відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися; перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести у зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього ж відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.

Відповідно до ч. 5 ст. 177 ЦПК України, позивач зобов`язаний додати до позовної заяви всі наявні в нього докази, що підтверджують обставини, на яких ґрунтуються позовні вимоги (якщо подаються письмові чи електронні докази позивач може додати до позовної заяви копії відповідних доказів).

Зі змісту обґрунтувань, викладених у позовній заяві вбачається, що позивач обґрунтовуючи обраний спосіб захисту вказує, що договори купівлі продажу майна спрямовані на відчуження майна належного відповідачу 1 ( ОСОБА_2 ) та відповідачу 2 ( ОСОБА_3 ) направлені на уникнення звернення стягнення заборгованості на майно божника, з огляду на що є недійсними.

Разом з тим, зі змісту копій документів наданих стороною позивача у якості додатків до позову вбачається відсутність будь-яких доказів, що підтверджують наявність у боржника за борговим зобов`язанням обмежень у вчиненні правочинів, спрямованих на відчуження майна.

Крім того, зі зміст прохальної частини позовної заяви вбачається, що обраний позивачем спосіб захисту порушених прав, з урахуванням змісту позовних вимог не призведе до задоволення майнових вимог позивача до відповідача 1 та відповідача 2.

З огляду на викладене позивачу в порядку усунення недоліків необхідно чітко визначити та викласти:

- фактичні підстави позову;

- юридичні підстави позову;

- предмет доказування по даній справі.

Крім того, в порядку усунення недоліків позовної заяви стороні позивача необхідно залучити до участі у розгляді даної справи усіх осіб, які є/можуть бути зацікавлені у розляді даної справи та на права чи обов`язки яких може вплинути можливе рішення суду.

Якщо позивач відповідно до ухвали суду у встановлений строк виконає вимоги, визначені статтями 175 і 177 цього Кодексу, позовна заява вважається поданою в день первісного її подання до суду.

Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається позивачеві, що встановлено положеннями частини третьої ст. 185 ЦПК України.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175-177, 185, 353 ЦПК України суддя, -

УХВАЛИВ:

Позовну заяву ОСОБА_6 до ОСОБА_2 , ОСОБА_3 , ОСОБА_4 , ОСОБА_5 про визнання недійсним договору, - залишити без руху.

Роз`яснити заявнику, можливість усунути виявлені недоліки протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя В.В. Підпалий

СудПечерський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення29.02.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121120572
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі), з них:

Судовий реєстр по справі —757/9397/24-ц

Ухвала від 13.09.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

Ухвала від 29.02.2024

Цивільне

Печерський районний суд міста Києва

Підпалий В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні