СХІДНИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
УХВАЛА
про залишення апеляційної скарги без руху
21 серпня 2024 року м. Харків Справа № 18/257
Східний апеляційний господарський суд у складі судді Пуль О.А.;
розглянувши матеріали апеляційної скарги (вх.№1996П/2) Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» на ухвалу Господарського суду Полтавської області від 01.08.2024 у справі №18/257 (повний текст ухвали складено 05.08.2024 суддею Киричуком О.А. у приміщенні Господарського суду Полтавської області)
за результатом розгляду заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» про заміну кредитора у справі №18/257
за заявою Головного управління Державної податкової служби у Полтавській області,
до Публічного акціонерного товариства «Бурова компанія «Букрос», м.Полтава,
про визнання банкрутом,-
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою Господарського суду Полтавської області від 01.08.2024 у справі №18/257 у задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» (вх.№8329 від 12.06.24) про заміну кредитора відмовлено повністю.
Товариство з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» з ухвалою господарського суду не погодилось, звернулось до Східного апеляційного господарського суду з апеляційною скаргою, в якій просить скасувати ухвалу Господарського суду Полтавської області від 01.08.2024 у справі №18/257, ухвалити нове рішення, яким замінити кредитора АТ КБ «ПриватБанк» (код ЄДРПОУ 14360570) на Товариство з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» (36021, м.Полтава, вул.Івана Мазепи, 13, код ЄДРПОУ 41955953) з розміром грошових вимог до ПАТ «Бурова компанія «Букрос» у розмірі 1655542,76 грн.
Дослідивши апеляційну скаргу та додані до неї документи, суд дійшов висновку, що апеляційна скарга не відповідає вимогам Господарського процесуального кодексу України, виходячи з такого.
Статтею 258 Господарського процесуального кодексу України встановлено вимоги до форми і змісту апеляційної скарги.
Відповідно до пункту 2 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази сплати судового збору.
Згідно з частиною 2 ст.123 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Частина 1 статті 4 Закону України «Про судовий збір» передбачає, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За нормами підпункту 7 пункту 2 частини 2 ст.4 Закону України «Про судовий збір», судовий збір за подання апеляційної скарги на ухвалу суду становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Законом України «Про Державний бюджет України на 2024 рік» розмір прожиткового мінімуму станом на 01.01.2024 становить 3028,00 гривень.
Отже, за подання апеляційної скарги на ухвалу суду від 01.08.2024 у даній справі судовий збір підлягає сплаті у сумі 3028,00 гривень.
Проте апелянтом до апеляційної скарги не надано доказів сплати судового збору.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником апеляційної скарги не виконано вимоги пункту 2 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до частини 6 статті 12 Господарського процесуального кодексу України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку, передбаченому цим Кодексом для позовного провадження, з урахуванням особливостей, встановлених Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Частиною 1 статті 2 Кодексу України з процедур банкрутства встановлено, що провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.
Відповідно до пункту 3 частини 3 статті 258 Господарського процесуального кодексу України до апеляційної скарги додаються докази надсилання копії скарги іншій стороні у справі з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Частиною 1 статті 259 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що особа, яка подає апеляційну скаргу, надсилає іншим учасникам справи копії цієї скарги і доданих до неї документів, які у них відсутні, з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Отже, відповідно до положень Господарського процесуального кодексу України обов`язок надсилання копій апеляційної скарги іншій учасникам у справі покладається на скаржника.
Відповідно до статті 1 Кодексу України з процедур банкрутства сторони у справі про банкрутство - конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут); учасники у справі про банкрутство сторони (конкурсні кредитори (представник комітету кредиторів), забезпечені кредитори, боржник (банкрут), арбітражний керуючий, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) боржника, а також у випадках, передбачених цим Кодексом, інші учасники справи про банкрутство, щодо прав або обов`язків яких існує спір.
Скаржником до матеріалів апеляційної скарги надано описи вкладення у цінний лист, як докази надіслання апеляційної скарги АТ «КБ «ПриватБанк», ПАТ «Бурова компанія «Букрос» та ТОВ «Аукціонний центр плюс».
Проте не надано доказів надсилання (листів з описом вкладення) копій апеляційної скарги іншим кредиторам у справі про банкрутство та керуючому санацією ПАТ «Бурова компанія «Букрос», арбітражному керуючому Тищенко О.І.
Частиною 2 статті 260 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що апеляційна скарга, яка оформлена з порушенням вимог, встановлених статтею 258 цього Кодексу, підлягає залишенню без руху.
З урахуванням викладеного, суд дійшов висновку, що заявником апеляційної скарги не виконано вимоги пункту 2 частини 3 ст.258 Господарського процесуального кодексу України, що відповідно до вимог статті 260 Господарського процесуального кодексу України є підставою для залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Відповідно до частини 2 ст.174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити).
Ураховуючи відсутність у матеріалах апеляційної скарги доказів сплати судового збору у встановленому законом розмірі та порядку, та також доказів надіслання копії апеляційної скарги кредиторам у справі про банкрутство та керуючому санацією боржника, суд дійшов висновку про залишення апеляційної скарги без руху з наданням строку для усунення вказаних недоліків.
Крім того, з огляду на те, що апеляційна скарга надійшла до Східного апеляційного господарського суду без матеріалів справи, відповідно до пунктів 17.5 Перехідних положень Господарського процесуального кодексу України, апеляційний господарський суд вважає за необхідне витребувати матеріали даної справи у господарського суду, необхідні для розгляду скарги.
Керуючись ст.174, 234, 258, 260 Господарського процесуального кодексу України, Східний апеляційний господарський суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Сельхозкомплект» залишити без руху.
Встановити заявнику апеляційної скарги десятиденний строк з дня вручення цієї ухвали для усунення недоліків апеляційної скарги.
Наслідки не усунення недоліків, визначених цією ухвалою, у строк, встановлений судом, передбачені статтями 174, 260 Господарського процесуального кодексу України.
Витребувати у господарського суду Полтавської області матеріали справи №18/257, необхідні для розгляду ухвали Господарського суду Полтавської області від 01.08.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню.
Суддя О.А. Пуль
Суд | Східний апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121124762 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні