ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,
гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,
код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649
У Х В А Л А
20.08.2024 Справа № 905/1545/21
Суддя Господарського суду Донецької області Чернова О.В., за участю секретаря судового засідання Рикова А.С., розглянувши у підсумковому засіданні матеріали справи
за заявою кредитора (заявника) Товариства з обмеженою відповідальністю «Транс-Ленд», м. Голубівка
до боржника Приватного акціонерного товариства «Єнакієвський коксохімпром», м.Дружківка Донецької області (код ЄДРПОУ 31272173)
про банкрутство,
розпорядник майна арбітражний керуючий Дробот Д.М.,
за участю уповноважених представників учасників справи:
від кредитора Товариства з обмеженою відповідальністю «Метінвест-СМЦ»: Грищенко В.О.
від боржника: Зінченко М.В.;
розпорядник майна арбітражний керуючий Дробот Д.М.;
від інших учасників справи: не з`явились;
ВСТАНОВИВ:
У провадженні Господарського суду Донецької області знаходиться справа №905/1545/21 про банкрутство Приватного акціонерного товариства «Єнакієвський коксохімпром», м. Дружківка Донецької області (код ЄДРПОУ 31272173).
Ухвалою господарського суду від 23.07.2024 клопотання розпорядника майна задоволено частково та продовжено строк процедури розпорядження майном на один місяць (до 01.09.2024). Відкладено підсумкове засідання на 20.08.2024 о 14:00 год.
19.08.2024 від розпорядника майна надійшло клопотання про долучення до матеріалів справи результатів інвентаризації майна боржника.
20.08.2024 від розпорядника майна надійшли два клопотання, за змістом яких останній просить продовжити строк процедури розпорядження майном у справі №905/1545/21 та повноваження розпорядника майна строком на шість місяців, відкласти підсумкове засідання на іншу дату.
У підсумкове засідання з`явився розпорядник майна, представник боржника та представник кредитора ТОВ«Метінвест-СМЦ», які підтримали клопотання про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання.
Розглянувши клопотання розпорядника майна про відкладення підсумкового засідання, суд зазначає про таке.
В обґрунтування клопотання розпорядник майна вказує, що на зборах кредиторів прийнято рішення, оформлене протоколом від 19.08.2024, зокрема, визначити наступну судову процедуру, яку доцільно застосувати відносно боржника процедуру санації, зобов`язати розпорядника майна розробити план санації, звернутись до суду з клопотанням про продовження строків процедури розпорядження майном та повноважень розпорядника майна на шість місяців.
Відповідно до п. 6 ч. 5 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції зборів кредиторів належить інші питання, передбачені цим Кодексом, у тому числі віднесені до компетенції комітету кредиторів
За приписами ч.8 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про, зокрема, внесення пропозицій господарському суду щодо продовження або скорочення строку процедур розпорядження майном боржника чи санації боржника.
Рішення зборів (комітету) кредиторів вважається прийнятим, якщо за нього проголосувала більшість голосів кредиторів, присутніх на зборах (комітеті) кредиторів (ч.9 статті 48 Кодексу України з процедур банкрутства).
Відповідно до ч.1 ст.2 Кодексу України з процедур банкрутства, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Частиною 2 статті 119 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що встановлений судом процесуальний строк може бути продовжений судом за заявою учасника справи, поданою до закінчення цього строку, чи з ініціативи суду.
Предметом провадження у справі про банкрутство є досягнення легітимної мети визначеної Кодексом України з процедур банкрутства, яким встановлено умови та порядок відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом та застосування ліквідаційної процедури з метою повного або часткового задоволення вимог кредиторів.
Разом з тим, відповідно до частини 1 статті 50 Кодексу України з процедур банкрутства під санацією розуміється система заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнанню боржника банкрутом та його ліквідації, спрямованих на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом реструктуризації підприємства, боргів і активів та/або зміни організаційно-правової та виробничої структури боржника.
Процедура санації є пріоритетною судовою процедурою у справі про банкрутство, оскільки є системою заходів, що здійснюються під час провадження у справі про банкрутство з метою запобігання визнання боржника банкрутом та його ліквідації, спрямована на оздоровлення фінансово-господарського становища боржника, а також задоволення в повному обсязі або частково вимог кредиторів шляхом кредитування, реструктуризації підприємства, боргів і капіталу та (або) зміну організаційно-правової та виробничої структури боржника (такий висновок викладений у постанові Верховного Суду у складі колегії суддів Касаційного господарського суду від 31.07.2019 у справі №926/1908-б/14).
Відповідно до п. 1-6 Прикінцевих та перехідних положень Кодексу України з процедур банкрутства установлено, що тимчасово, під час дії воєнного стану, введеного Указом Президента України від 24 лютого 2022 року № 64/2022 «Про введення воєнного стану в Україні», затвердженим Законом України від 24 лютого 2022 року № 2102-IX, а також протягом шести місяців після його припинення чи скасування: господарський суд за клопотанням комітету кредиторів, кредитора, арбітражного керуючого чи з власної ініціативи може продовжити строки проведення попереднього засідання суду у справі про банкрутство (неплатоспроможність) звернення у межах провадження у справі про банкрутство (неплатоспроможність) про визнання недійсними правочинів, вчинених боржником, дії мораторію на задоволення вимог кредиторів, оголошення про проведення першого, повторного та/або другого повторного аукціону, виконання плану санації чи реструктуризації боргів боржника, процедури розпорядження майном, ліквідації, реструктуризації боргів боржника та погашення боргів боржника.
Таким чином, судом встановлено, що метою продовження строку процедури розпорядження майном є розробка плану санації, яка сприятиме запобіганню визнання боржника банкрутом та його ліквідації та задоволенню в повному обсязі або частково вимог кредиторів.
З огляду на викладене, з метою повного та об`єктивного розгляду справи про банкрутство, виходячи із легітимної мети продовження строку розпорядження майном, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання розпорядника майна та продовжити строк процедури розпорядження майном боржника на шість місяців.
На підставі викладеного та керуючись статтями 2, 48 Кодексу України з процедур банкрутства, статтями 2, 12, 234-235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
Клопотання розпорядника майна про продовження строку процедури розпорядження майном та відкладення підсумкового засідання задовольнити.
Продовжити строк процедури розпорядженням майном Приватного акціонерного товариства «Єнакієвський коксохімпром», м. Дружківка Донецької області (код ЄДРПОУ 31272173) та повноваження розпорядника майна арбітражного керуючого Дробота Д.М. на шість місяців (до 01.03.2025).
Відкласти підсумкове засідання на 13.11.2024 о 13:00 год. Засідання відбудеться в приміщенні суду, зал судового засідання №104.
Розпоряднику майна до дати підсумкового засідання надати суду звіт про проведену роботу.
Судове засідання у справі №905/1545/21 провести в режимі відеоконференції в приміщенні Господарського суду Донецької області. Відеоконференцію буде проведено з використанням підсистеми відеоконференцзв`язку Електронного суду (https://vkz.court.gov.ua/). Надати можливість участі в режимі відеоконференції поза межами приміщення суду з використанням власних технічних засобів у наступному судовому засіданні у справі №905/1545/21 арбітражному керуючому Дроботу Д.М., представнику боржника Зінченко М.В., представнику Товариства з обмеженою відповідальністю «МЕТІНВЕСТ-СМЦ» Грищенку В.О.
Повідомити учасників справи, які не заявляли окремих клопотань про участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції, що участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції можлива за наявності відповідної заяви, поданої у порядку, передбаченому ст. 197 Господарського процесуального кодексу України. Судове засідання відбудеться лише за умови наявності об`єктивних обставин, які забезпечать безпеку проведення судового засідання у приміщенні Господарського суду Донецької області.
Ухвала складена та підписана 20.08.2024.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та може бути оскаржена до Східного апеляційного господарського суду в порядку та строк, встановлений статтями 256-257 Господарського процесуального кодексу України.
Суддя О.В. Чернова
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121124978 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Чернова Оксана Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні