Рішення
від 21.08.2024 по справі 910/4739/24
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

м. Київ

21.08.2024Справа № 910/4739/24

Суддя Господарського суду міста Києва Привалов А.І., розглянувши у спрощеному позовному провадженні без виклику учасників

справу № 910/4739/24

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» до проСпільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" стягнення 136 343,83 грн.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ:

Товариство з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» звернулося через систему "Електронний суд" до Господарського суду міста Києва з позовом до Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" про стягнення 136 343,83 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем його зобов`язань за Договором про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря №08-09/23 від 08.09.2023, внаслідок чого виникла заборгованість у розмірі 123 005,34 грн, за прострочення сплати якої додатково нараховані пеня в розмірі 10 770,55 грн, інфляційні втрати - 1476,06 грн та 3% річних у сумі 1091,88 грн.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 22.04.2024 прийнято позовну заяву до розгляду, відкрито провадження у справі № 910/4739/24 та постановлено розглядати справу в порядку спрощеного позовного провадження без повідомлення учасників справи.

10.06.2024 на адресу суду від відповідача надійшла заява про припинення провадження в частині стягнення грошових коштів у розмірі 123 005 грн 34 коп, у зв`язку зі сплатою відповідачем суми основної заборгованості.

Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.

Відповідно до ч. 5 ст. 242 Господарського процесуального кодексу України, учасникам справи, які не були присутні в судовому засіданні, або якщо судове рішення було ухвалено поза межами судового засідання чи без повідомлення (виклику) учасників справи, копія судового рішення надсилається протягом двох днів з дня його складення у повному обсязі в електронній формі шляхом надсилання до електронного кабінету у порядку, визначеному законом, а в разі відсутності електронного кабінету - рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі була направлена судом до електронного кабінету відповідача у порядку, визначеному законом, що підтверджується повідомленням про доставку електронного листа відповідачу.

Згідно з частинами 1, 2 ст. 3 Закону України "Про доступ до судових рішень", для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.

Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (ч. 1 ст. 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").

Враховуючи наведене, господарський суд зазначає, що відповідач не був позбавлений права та можливості також ознайомитися з ухвалою про відкриття провадження у справі від 22.04.2024 у Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).

Станом на день винесення рішення відзив від відповідача не надійшов.

Згідно з ч. 2 ст. 178 Господарського процесуального кодексу України, у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин, суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.

Приймаючи до уваги, що відповідач у строк, встановлений частиною 1 статті 251 Господарського процесуального кодексу України, не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.

Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України, у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Розглянувши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, що мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, Господарський суд міста Києва

УСТАНОВИВ:

08.09.2023 року між Товариством з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» (виконавець) та Спільним українсько-естонським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" (замовник) укладено Договір про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23, відповідно до умов якого Замовник доручає, а Виконавець приймає на себе зобов`язання надати послугу по монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря на об`єкті: м. Київ, вулиця Бориспільська 9-Ж, а Замовник зобов`язується прийняти їх та оплатити.

Перелік, періодичність і вартість виконаних робіт, обумовлених даним договором, вказані у Додатку №1 який є невід`ємною частиною даного Договору (п.1.2 договору).

Виконання робіт, оформляється актами виконання робіт по формі КБ-2В, та Довідки про вартість виконаних робіт, по формі КБ - 3, підписаних Сторонами (п.1.4 договору).

Відповідно до п. 2.1 Договору, загальна вартість Робіт, що виконуються відповідно до даного договору, визначена Додатком №1, який є невід`ємною його частиною і становить: 267 101 гривень, 94 копійок, у тому числі ПДВ 20 % - 44 516,99 гривень.

Пунктом 4.3 договору передбачено, що за несвоєчасну або неповну оплату вартості товару Замовник сплачує Виконавцю пеню у розмірі подвійної облікової ставки від суми не оплати (недооплати) за кожен день прострочення до моменту повного виконання замовником свого зобов`язання щодо оплати.

Даний договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до моменту його остаточного виконання, але в будь-якому випадку до 31.12.2023 (п.6.1 договору).

Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23 від 08.09.2023 позивач надав послуги по монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря на об`єкті: м. Київ, вулиця Бориспільська 9-Ж, а відповідач в свою чергу прийняв вказані послуги, що підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт №1 за 2023 рік на суму 250 275,34 грн., довідкою про вартість виконаних будівельних робіт за 2023 рік та здійснив часткову оплату на суму в розмірі 127 270 грн., що підтверджуються випискою по рахунку позивача за 12.09.2023.

Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідачем не була здійснена оплата за вказаним Договором у повному обсязі. Таким чином, заборгованість відповідача перед Товариством з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» становить 123 005 грн. 34 коп. Крім того, в результаті неналежного виконання Відповідачем умов договору, Позивач просить суд стягнути з Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" пеню у розмірі 10 770 грн. 55 коп., 3% річних у розмірі 1091 грн. 88 коп., інфляційні у розмірі 1476 грн 06 коп.

Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та, враховуючи те, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає наступне.

Внаслідок укладення Договору про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23 від 08.09.2023 між сторонами згідно з пунктом 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України, виникли цивільні права та обов`язки.

Оскільки між сторонами по справі склалися господарські правовідносини, то до них слід застосовувати положення Господарського кодексу України як спеціального акту законодавства, що регулює правовідносини у господарській сфері.

Згідно зі статтею 173 Господарського кодексу України, господарським визнається зобов`язання, що виникає між суб`єктом господарювання та іншим учасником (учасниками) відносин у сфері господарювання з підстав, передбачених цим Кодексом, в силу якого один суб`єкт (зобов`язана сторона, у тому числі боржник) зобов`язаний вчинити певну дію господарського чи управлінсько-господарського характеру на користь іншого суб`єкта (виконати роботу, передати майно, сплатити гроші, надати інформацію тощо), або утриматися від певних дій, а інший суб`єкт (управнена сторона, у тому числі кредитор) має право вимагати від зобов`язаної сторони виконання її обов`язку.

Відповідно до абзацу 2 пункту 1 статті 193 Господарського кодексу України, до виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим кодексом.

Відповідно до статті 6 цього Кодексу, сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості (частина 1 статті 627 Цивільного кодексу України).

Частиною 1 статті 628 Цивільного кодексу України визначено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 837 Цивільного кодексу України, за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.

Отже, укладений між сторонами договір за своєю правовою природою є договором підряду.

Частиною 1 статті 853 Цивільного кодексу України передбачено, що замовник зобов`язаний прийняти роботу, виконану підрядником відповідно до договору підряду, оглянути її і в разі виявлення допущених у роботі відступів від умов договору або інших недоліків негайно заявити про них підрядникові.

Як унормовано згідно з ч. 1 ст. 854 ЦК України, якщо договором підряду не передбачена попередня оплата виконаної роботи або окремих її етапів, замовник зобов`язаний сплатити підрядникові обумовлену ціну після остаточної здачі роботи за умови, що роботу виконано належним чином і в погоджений строк або, за згодою замовника, - достроково.

Відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України, договір є обов`язковим для виконання сторонами.

Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (стаття 525 Цивільного кодексу України).

Згідно зі статтею 526 Цивільного кодексу України, зобов`язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Положення статті 193 Господарського кодексу України кореспондуються з положення ст. 525, 526 Цивільного кодексу України.

Згідно зі статтями 73, 74 Господарського процесуального кодексу України, доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень.

Обов`язок із доказування слід розуміти як закріплену в процесуальному та матеріальному законодавстві міру належної поведінки особи, що бере участь у судовому процесі, із збирання та надання доказів для підтвердження свого суб`єктивного права, що має за мету усунення невизначеності, яка виникає в правовідносинах у разі неможливості достовірно з`ясувати обставини, які мають значення для справи.

Як убачається з матеріалів справи, на виконання умов Договору про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23 від 08.09.2023 позивач надав послуги по монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря на об`єкті: м. Київ, вулиця Бориспільська 9-Ж, а відповідач, у свою чергу, прийняв вказані послуги, що підтверджується актом приймання виконаних будівельних робіт №1 за 2023 рік на суму 250 275,34 грн., довідкою про вартість виконаних будівельних робіт за 2023 рік, які оформлені належним чином та підписані уповноваженими представниками сторін і скріплені печатками підприємств без зауважень та заперечень, в добровільному порядку та здійснив часткову оплату на суму в розмірі 127 270 грн., що підтверджуються випискою по рахунку позивача за 12.09.2023.

Згідно зі статтею 1 Закону України "Про бухгалтерський облік та фінансову звітність в Україні", господарська операція - це дія або подія, яка викликає зміни в структурі активів та зобов`язань, власному капіталі підприємства. Таким чином, визначальною ознакою господарської операції є те, що вона має спричиняти реальні зміни майнового стану господарюючого суб`єкта. Здійснення господарської операції і власне її результат підлягають відображенню в бухгалтерському обліку.

Крім того, на підтвердження своїх вимог Позивачем було додано до матеріалів справи копії зареєстрованих електронних податкових накладних, що складені ним на спірні господарські операції. Рішеннями про реєстрацію/відмову в реєстрації податкових накладних/ розрахунків в Єдиному реєстрі податкових накладних прийнято рішення про реєстрацію вказаних податкових накладних.

Відповідно до п. 15.1 Податкового кодексу України, платниками податків визнаються фізичні особи (резиденти і нерезиденти України), юридичні особи (резиденти і нерезиденти України) та їх відокремлені підрозділи, які мають, одержують (передають) об`єкти оподаткування або провадять діяльність (операції), що є об`єктом оподаткування згідно з цим Кодексом або податковими законами, і на яких покладено обов`язок із сплати податків та зборів згідно з цим Кодексом.

Згідно з п.16.1.4 Податкового кодексу України, платник податків зобов`язаний, зокрема, сплачувати податки та збори в строки та у розмірах, встановлених цим Кодексом та законами з питань митної справи.

Підпунктом 14.1.178. пункту 14.1. статті 14 Податкового кодексу України визначено, що податок на додану вартість - це непрямий податок, який нараховується та сплачується відповідно до норм розділу V Податкового кодексу України.

Відповідно до статті 185 Податкового кодексу України, об`єктом оподаткування є, зокрема, постачання товарів, місце постачання яких розташоване на митній території України, відповідно до статті 186 цього Кодексу, у тому числі операції з безоплатної передачі та з передачі права власності на об`єкти застави позичальнику (кредитору), на товари, що передаються на умовах товарного кредиту, а також з передачі об`єкта фінансового лізингу в користування лізингоотримувачу/орендарю.

Згідно зі статтею 201 Податкового кодексу України, на дату виникнення податкових зобов`язань платник податку зобов`язаний скласти податкову накладну в електронній формі з дотриманням умови щодо реєстрації у порядку, визначеному законодавством, електронного підпису уповноваженої платником особи та зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних у встановлений цим Кодексом термін.

У податковій накладній зазначаються в окремих рядках такі обов`язкові реквізити:

а) порядковий номер податкової накладної;

б) дата складання податкової накладної;

в) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - продавця товарів/послуг;

г) податковий номер платника податку (продавця та покупця). У разі постачання/придбання філією (структурним підрозділом) товарів/послуг, яка фактично є від імені головного підприємства - платника податку стороною договору, у податковій накладній, крім податкового номера платника податку додатково зазначається числовий номер такої філії (структурного підрозділу);

д) повна або скорочена назва, зазначена у статутних документах юридичної особи або прізвище, ім`я та по батькові фізичної особи, зареєстрованої як платник податку на додану вартість, - покупця (отримувача) товарів/послуг;

е) опис (номенклатура) товарів/послуг та їх кількість, обсяг;

є) ціна постачання без урахування податку;

ж) ставка податку та відповідна сума податку в цифровому значенні;

з) загальна сума коштів, що підлягають сплаті з урахуванням податку;

і) код товару згідно з УКТ ЗЕД, для послуг - код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг; платники податків, крім випадків постачання підакцизних товарів та товарів, ввезених на митну територію України, мають право зазначати код товару згідно з УКТ ЗЕД або код послуги згідно з Державним класифікатором продукції та послуг неповністю, але не менше ніж чотири перших цифри відповідного коду.

Податкова накладна складається на кожне повне або часткове постачання товарів/послуг, а також на суму коштів, що надійшли на поточний рахунок як попередня оплата (аванс).

201.10. При здійсненні операцій з постачання товарів/послуг платник податку - продавець товарів/послуг зобов`язаний в установлені терміни скласти податкову накладну, зареєструвати її в Єдиному реєстрі податкових накладних та надати покупцю за його вимогою.

Податкова накладна, складена та зареєстрована в Єдиному реєстрі податкових накладних платником податку, який здійснює операції з постачання товарів/послуг, є для покупця таких товарів/послуг підставою для нарахування сум податку, що відносяться до податкового кредиту.

Податкові накладні, які не надаються покупцю, а також податкові накладні, складені за операціями з постачання товарів/послуг, які звільнені від оподаткування, підлягають реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних.

Підтвердженням продавцю про прийняття його податкової накладної та/або розрахунку коригування до Єдиного реєстру податкових накладних є квитанція в електронному вигляді у текстовому форматі, яка надсилається протягом операційного дня.

Враховуючи вищенаведене, судом установлено, що зі спірних господарських операцій позивачем виписано відповідачу податкові накладні та сплачено податок на додану вартість в доход Державного бюджету України, а відповідачем сформовано податковий кредит. Копії податкових накладних з розшифровками податкових зобов`язань та податкового кредиту в розрізі контрагентів наявні в матеріалах справи.

Виконання робіт, оформляється актами виконання робіт по формі КБ-2В, та Довідки про вартість виконаних робіт, по формі КБ - 3, підписаних Сторонами. (п.1.4 договору)

Даний договір набирає чинності з моменту підписання його сторонами і діє до моменту його остаточного виконання, але в будь-якому випадку до 31.12.2023 (п.6.1 договору).

Відповідно до ст. 253 ЦК України, перебіг строку починається з наступного дня після відповідної календарної дати або настання події, з якою пов`язано його початок.

Згідно зі ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).

Зобов`язання, строк (термін) виконання якого визначений вказівкою на подію, яка неминуче має настати, підлягає виконанню з настанням цієї події.

Якщо строк (термін) виконання боржником обов`язку не встановлений або визначений моментом пред`явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов`язок у семиденний строк від дня пред`явлення вимоги, якщо обов`язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Суд, проаналізувавши умови Договору про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23 від 08.09.2023, зазначає, що він не містить строку здійснення відповідачем оплати за виконані позивачем робіт по монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря на об`єкті: м. Київ, вулиця Бориспільська 9-Ж, а тому такий строк наступає на підставі частини 2 статті 530 Цивільного кодексу України.

Проте, матеріали справи не містять, а позивачем не надано суду жодних належних та допустимих доказів на підтвердження звернення до відповідача з відповідною вимогою про необхідність здійснення оплати за виконані роботи за договором.

У той же час, судом установлено, що після відкриття провадження у справі №910/4739/24 Спільним українсько-естонським підприємством у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" було сплачено на рахунок позивача грошові кошти у розмірі 123 005 грн. 34 коп., що підтверджується платіжними інструкціями №28777 від 24.04.2024 р. на суму 63 005,34 грн., №28776 від 24.04.2024 на суму 60 000,00 грн. із зазначенням призначення платежу: «оплата за монтаж систем вентиляції та кондиціювання повітря».

Пунктом 2 частини 1 статті 231 Господарського процесуального кодексу України визначено, що господарський суд закриває провадження у справі, якщо відсутній предмет спору.

Суд зазначає, що господарський суд закриває провадження у справі у зв`язку з відсутністю предмета спору, зокрема, у випадку припинення існування предмета спору (наприклад, сплата суми боргу, знищення спірного майна, скасування оспорюваного акта державного чи іншого органу тощо), якщо між сторонами у зв`язку з цим не залишилося неврегульованих питань. Закриття провадження у справі на підставі зазначеної норми ГПК можливе в разі, коли предмет спору існував на момент виникнення останнього та припинив існування в процесі розгляду справи. Якщо ж він був відсутній і до відкриття провадження у справі, то зазначена обставина тягне за собою відмову в позові, а не закриття провадження у справі.

Враховуючи те, що грошові кошти у розмірі 123 005 грн. 34 коп. були перераховані на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» після відкриття провадження у даній справі, суд приходить до висновку щодо закриття провадження у справі №910/4739/24 в частині стягнення 123 005 грн. 34 коп. - суми основної заборгованості у зв`язку з відсутністю предмету спору між сторонами.

Крім того, при зверненні до суду позивач також просив стягнути з відповідача за загальний період прострочки виконання зобов`язання з оплати виконаних робіт з 01.01.2024 року по 17.04.2024 року 3% річних у розмірі 1091 грн 88 коп., інфляційні втрати - 1476 грн 06 коп. та пеню у розмірі 10 770 грн. 55 коп.

Пунктом 2 ст. 625 Цивільного кодексу України передбачено, що боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитору зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням встановленого індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Згідно з приписами ст. ст. 216-218 Господарського кодексу України, учасники господарських відносин несуть господарсько-правову відповідальність за порушення у сфері господарювання шляхом застосування до правопорушників господарських санкцій. Господарськими санкціями визнаються заходи впливу на правопорушника у сфері господарювання, в результаті застосування яких для нього настають несприятливі економічні та/або правові наслідки. Господарські санкції застосовуються в установленому законом порядку за ініціативою учасників господарських відносин. Підставою господарсько-правової відповідальності учасника господарських відносин є вчинене ним правопорушення у сфері господарювання.

Згідно з нормами ст. 230 Господарського кодексу України, штрафними санкціями у цьому Кодексі визнаються господарські санкції у вигляді грошової суми (неустойка, штраф, пеня), яку учасник господарських відносин зобов`язаний сплатити у разі порушення ним правил здійснення господарської діяльності, невиконання або неналежного виконання господарського зобов`язання.

Проте, як установлено судом, Договір про надання послуг з монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря № 08-09/23 від 08.09.2023 не містить строку здійснення відповідачем оплати за виконані позивачем послуги по монтажу систем вентиляції та кондиціювання повітря на об`єкті: м. Київ, вулиця Бориспільська 9-Ж.

Відтак, суд позбавлений можливості визначити початок перебігу прострочення з оплати виконаних позивачем і прийнятих відповідачем робіт.

При цьому, суд не приймає доводи позивача щодо виникнення прострочення відповідача саме з 01.01.2024 року, оскільки підписання акту та довідки у 2023 році не є тією обставиною, з якою пов`язується настання у відповідача строку для оплати за виконані й прийняті роботи. Також закінчення строку дії договору 31.12.2023 не свідчить про виникнення у відповідача обов`язку по оплаті саме з 01.01.2024.

Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку, що позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» в частині стягнення з Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" 3% річних у розмірі 1091 грн. 88 коп., інфляційних втрат -1476 грн. 06 коп. та пені у розмірі 10 770 грн. 55 коп. не підлягають задоволенню.

Відповідно до статті 129 Господарського процесуального кодексу України, витрати по сплаті судового збору залишаються за позивачем, а в частині закриття провадження у справі покладаються на відповідача, оскільки заборгованість сплачено після відкриття провадження у справі.

Керуючись ст. 129, 231, 237-238, 247, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва

ВИРІШИВ:

1. Закрити провадження у справі №910/4739/24 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» до Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" в частині стягнення заборгованості у розмірі 123 005 грн. 34 коп. у зв`язку з відсутністю предмету спору між сторонами.

2. Стягнути зі Спільного українсько-естонського підприємства у формі товариства з обмеженою відповідальністю "Оптіма-Фарм, ЛТД" (вул. Бойчука Михайла, 18А, м. Київ, 01103, ідентифікаційний код 21642228) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю «АБСОЛЮТ ІНЖИНІРИНГ СЕРВІС» (вул. Каунаська, 13, м. Київ, 02155, ідентифікаційний код 40718990) витрати по сплаті судового збору в сумі 2 731 грн. 77 коп.

3. В іншій частині позову відмовити.

4. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, апеляційна скарга на рішення суду подається протягом двадцяти днів з дня складення повного судового рішення. Апеляційна скарга на рішення суду подається безпосередньо до апеляційного господарського суду.

Повний текст рішення складено та підписано: 21.08.2024.

Суддя А.І. Привалов

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121125344
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг

Судовий реєстр по справі —910/4739/24

Рішення від 21.08.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

Ухвала від 22.04.2024

Господарське

Господарський суд міста Києва

Привалов А.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні