У Х В А Л А
про залишення позовної заяви без руху
21 серпня 2024 року м. Чернігівсправа № 927/782/24
Господарський суд Чернігівської області, в складі судді Романенко А.В., розглянув матеріали позовної заяви від 13.08.2024 б/н у справі
за позовом: ОСОБА_1 ,
адреса реєстрації: АДРЕСА_1 ;
адреса для листування: АДРЕСА_2 ;
до відповідача: Гаражного кооперативу «Ікар», вул. Космонавтів, 42Б, м. Ніжин, Чернігівська область, 16608;
предмет спору: про визнання недійсними заяв від 30.09.2023 б/н ОСОБА_2 , колишнього члена Гаражного кооперативу «Ікар»
УСТАНОВИВ:
Фізична особа ОСОБА_1 звернувся до Господарського суду Чернігівської області з позовом до Гаражного кооперативу «Ікар» (далі - Кооператив), з проханням визнати недійсними заяви від 30.09.2023 б/н ОСОБА_2 (колишнього члену Кооперативу, власниці гаражу № НОМЕР_1 , померлої ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно зі свідоцтвом про смерть серії НОМЕР_2 ) про виключення її з членів Кооперативу та про переоформлення гаражу № НОМЕР_1 на ОСОБА_3 (нового власника).
Суд дослідив матеріали позовної заяви від 13.08.2024 б/н та вважає за необхідне залишити їх без руху, врахувавши наступне.
Частиною 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) встановлені загальні вимоги до змісту позовної заяви. За пунктами 2, 4, 5, 8, 9, 10 цієї частини позовна заява повинна містити:
- повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні;
- виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують вказані обставини; правові підстави позову;
- зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи;
- підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
У порушення наведеної норми заявник у позовній заяві не вказав власний ідентифікаційний код та код юридичної особи відповідача в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України, відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти останнього, відомості про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету.
Як вбачається з прохальної частини позовної заяви, заявник просить суд визнати недійсними заяви, складені за підписом ОСОБА_2 (померлої особи), колишнього члена Гаражного кооперативу «Ікар», при цьому, не визначає підстав пред`явлення цього позову саме до Гаражного кооперативу «Ікар» (з огляду на заявлені вимоги), так само як і наявність порушеного права в заявника, що підлягало б захисту в судовому порядку в обраний ним спосіб. Нормативно - правове обґрунтування позовних вимог також відсутнє.
Підстави подачі позову в порядку господарського судочинства заявником, який не має (не мав) членства в Кооперативі, не обґрунтовані.
Додатки до позовної заяви не засвідчені належним чином та не можуть бути розцінені судом як належні докази в справі. Заявником не дотримані вимоги ДСТУ 4163:2020 «Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації. Вимоги до оформлення документів» (затверджений наказом Державного підприємства «Український науково-дослідний і навчальний центр проблем стандартизації, сертифікації та якості» від 01.07.2020 № 144).
У матеріалах доданих до позовної заяви відсутні: попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Крім наведених порушень, при оформленні позовної заяви заявником не дотримані вимоги статей 164, 172 ГПК України.
За частиною 1 статті 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи на підтвердження: направлення іншим учасникам справи копії позовної заяви та доданих до неї документів з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу; сплати судового збору в установлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Правові засади справляння судового збору та розміри ставок судового збору, порядок сплати, звільнення від сплати та повернення судового збору встановлюються Законом України "Про судовий збір".
Суд звертає увагу позивача, що ним не дотримані вимоги щодо подачі до суду належних доказів на підтвердження сплати судового збору в установленому Законом розмірі.
Відповідно до частини 1 статті 3, частини 1 та п.1 частини 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Судовий збір справляється в відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, установленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - в відсотковому співвідношенні до ціни позову та в фіксованому розмірі.
Ставка судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру встановлюється в розмірі 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
За статтею 7 Закону України «Про державний бюджет на 2024 рік» ставка прожиткового мінімуму на одну працездатну особу станом на 01.01.2024 складає 3028,00 грн.
Натомість, згідно з квитанцією до платіжної інструкції на переказ готівки, датованої 13.08.2024, до Державного бюджету України, за розгляд цього спору судом першої інстанції заявником перерахований судовий збір у сумі 2361,00 грн. Сума недоплати складає 667,00 грн.
Частиною 1 статті 172 ГПК України встановлено, що позивач, особа, яка звертається з позовом в інтересах іншої особи, зобов`язані до подання позовної заяви надіслати учасникам справи її копію та копії доданих до неї документів листом з описом вкладення. Таке надсилання може здійснюватися в електронній формі через електронний кабінет з урахуванням положень статті 42 цього Кодексу.
Докази на підтвердження виконання наведених процесуальних обов`язків, заявник до матеріалів позовної заяви не надав.
Суддя, встановивши, що позовна заява подана без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху (частина 1 статті 174 ГПК України).
В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви поставляється з підстав несплати судового збору в установленому законом розмірі, суд у такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити (доплатити) (частина 2 статті 174 ГПК України).
Якщо позивач усунув недоліки позовної заяви в строк, установлений судом, вона вважається поданою в день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому статтею 176 цього Кодексу (частина 3 статті 174 ГПК України).
З огляду на зазначене, позовну заяву слід залишити без руху, надати позивачу строк у 10 календарних днів, з дня вручення цієї ухвали, для усунення установлених недоліків шляхом подачі до суду: письмового визначення ідентифікаційного коду позивача та коду ЄДРПОУ відповідача, відомих засобів зв`язку та відомостей про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету; письмового обґрунтування обраного позивачем способу захисту, суб`єктного складу сторін та наявності в нього порушеного права, що підлягає захисту за правилами саме господарського судочинства; зазначення правових підстав позову; доказів доплати судового збору на суму 667,00 грн; доказів на підтвердження направлення на адресу відповідача копії позовної заяви з доданими до неї документами (з повним переліком); засвідчених, з урахуванням вимог ДСТУ 4163:2020, додатків до позовної заяви, з зазначенням місцезнаходження їх оригіналів; надання попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; письмового підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Керуючись статтями 6, 42, 162, 164, 174, 176, 234, 235 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву залишити без руху.
2. Позивачу, протягом 10 (десяти) календарних днів з моменту отримання даної ухвали (в тому числі засобами електронного зв`язку), усунути виявлені недоліки позовної заяви.
3. Роз`яснити позивачу, що відповідно до статті 176 ГПК України, в разі неусунення ним недоліків позовної заяви в установлений судом строк, позовна заява залишається без розгляду.
4. Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає.
Ухвала складена та підписана 21.08.2024.
Суд звертає увагу учасників справи, що відповідно до приписів частин 5-8 статті 6 та частин 5, 6 статті 242 ГПК України, пунктів 5.6, 5.8, 10, 16, 17, 29, 37 Положення про порядок функціонування окремих підсистем (модулів) Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, учасникам справи (їх представникам), які є користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, судові рішення в паперовій формі не надсилаються і не вручаються. Суд надсилає такі рішення в електронній формі до електронного кабінету таких осіб, і вони вважаються врученими в день отримання повідомлення про доставку копії судового рішення на офіційну електронну адресу учасника справи (його представника), з якого і починається перебіг процесуального строку, встановленого законом або судом. Обмін процесуальними документами в електронній формі між судом та/або особами, що є (повинні бути) користувачами Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, мають здійснюватися виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи.
Повідомити учасників справи про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою: http://court.gov.ua/ або у Єдиному державному реєстрі судових рішень: http://reyestr.court.gov.ua/.
Суддя Романенко А.В.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 22.08.2024 |
Номер документу | 121126208 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Романенко А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні