Рішення
від 13.08.2024 по справі 522/3152/24-е
ПРИМОРСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ОДЕСИ

Справа № 522/3152/24

Провадження № 2/522/3673/24

РІШЕННЯ

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

(заочне)

13 серпня 2024 року Приморський районний суд м. Одеси у складі:

головуючого судді Шенцевої О.П.,

за участю секретаря Міщенко О.В.,

розглянувши у порядку спрощеного позовного провадження у судовому засіданні цивільну справу за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ПОКРОВ" до ОСОБА_1 про стягнення основного боргу за оплату житлово-комунальних послуг, трьох відсотків річних та інфляційних збитків, -

ВСТАНОВИВ:

29 лютого 2024 року до Приморського районного суду м. Одеси надійшла справа за позовом Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ПОКРОВ" до ОСОБА_1 , в якій позивач просить стягнути з відповідача основний борг за оплату житлово-комунальних послуг з утримання багатоквартирного житлового будинку у розмірі 39416,23 гривень, три відсотки річних за прострочення виконання грошового зобов`язання у розмірі 205,40 гривень, інфляційні витрати у розмірі 744,68 гривні, а також судові витрати.

В обґрунтування позову зазначає, що ОСББ «Покров» здійснює управління багатоквартирним будинком АДРЕСА_1 . ОСОБА_1 є власником квартири АДРЕСА_2 . Власник квартири не сплачує систематично внески до ОСББ «Покров» через, що утворилася заборгованість у загальному розмірі 39416,23 грн. Позивач здійснив нарахування штрафних санкцій на суму заборгованості, що виникла до початку воєнного стану і нарахування здійснено до початку дії режиму воєнного стану. З огляду на неналежне виконання відповідачем зобов`язань щодо сплати внесків і платежів, житлово-комунальних послуг за визначений період, позивач просить суд, з нарахуванням штрафних санкцій, стягнути з відповідача на його користь заборгованість в сумі 40366,00 грн.

Ухвалою Приморського районного суду м. Одеси від 25 березня 2024 року відкрито провадження у справі в порядку спрощеного позовного провадження та призначено судове засідання на 17 квітня 2024 р.

Представник позивача надала заяву про проведення судового засідання відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України. В якій також проти винесення заочного рішення не заперечував.

Відповідач в судове засідання не з`явився, про дату, час і місце судового засідання повідомлявся судом належним чином. При цьому, поштове відправлення повернулось на адресу суду з відміткою «за відмовою адресата». Клопотань до суду про розгляд справи з повідомленням сторін та відзиву на позовну заяву не надходило.

Згідно з п.п.6,7 ч. 2ст. 43 ЦПК Україниучасники справи зобов`язані виконувати процесуальні дії у встановлені законом або судом строки та виконувати інші процесуальні обов`язки, визначені законом або судом.

Стаття 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, ратифікована УкраїноюЗаконом № 475/97-ВР від 17.07.1997 року, гарантує право на справедливий і публічний розгляд справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом.

У той же час, Європейський суду своїх рішеннях неодноразово наголошував, що право на доступ до суду, закріплене у статті 6 Конвенції, не є абсолютним: воно може бути піддане допустимим обмеженням, оскільки вимагає за своєю природою державного регулювання.

Крім того, враховуючи нормативне регулювання даного питання національним та європейським законодавством, суд вважає, що відповідач не з`являючись у судові засідання, не дає суду можливості своїми діями у встановлений законом строк вирішити справу, зловживає своїми процесуальними правами.

Підстав для відкладення розгляду справи, визначених частиною 2статті 223 ЦПК Українисудом не встановлено.

Пунктом 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ від 17.10.2014 р. № 11 «Про деякі питання дотримання розумних строків розгляду судами цивільних, кримінальних справ і справ про адміністративні правопорушення» вказано на те, що строки, встановленіЦПК України, є обов`язковими для судів та учасників судових процесів. Справа перебуває на розгляді в суді з лютого 2024 року.

Тож, суд вважає за можливе розглянути справу за відсутності учасників справи на підставі наявних доказів.

Верховний Суд у постанові від 01.10.2020 року по справі № 361/8331/18 зазначив про те, що якщо учасники судового процесу не з`явилися в судове засідання, а суд вважає, що наявних у справі матеріалів достатньо для розгляду справи та ухвалення законного і обґрунтованого рішення, не відкладаючи розгляду справи, він може вирішити спір по суті. Основною умовою відкладення розгляду справи є не відсутність у судовому засіданні сторін, а неможливість вирішення спору у відповідному судовому засіданні.

Суд, у зв`язку з неявкою відповідача та неповідомленням про поважність причин такої неявки в судове засідання, ненаданням відповідачем відзиву на позов, зі згоди представника позивача, ухвалив слухати справу у відсутності відповідача, згідно ст. ст.280-281 ЦПК України, при заочному розгляді на підставі наявних у справі доказів.

У разі неявки в судове засідання всіх учасників справи чи в разі якщо розгляд справи здійснюється судом за відсутності учасників справи, відповідно до ч.2 ст.247 ЦПК України, фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного запису не здійснюється.

Враховуючи положення ч. 2 ст. 247 ЦПК України фіксування судового процесу за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалось.

Відповідно до ч. 4ст.268 ЦПК України, у разі неявки всіх учасників справи в судове засідання, яким завершується розгляд справи, або розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, суд підписує рішення без його проголошення.

Суд, дослідивши та проаналізувавши матеріали справи, вислухавши пояснення сторін, приходить до наступного.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 є власником квартири квартири АДРЕСА_2 .

Відповідно до статуту ОСББ «ПОКРОВ», ОСББ було створено власниками квартир та нежитлових приміщень багатоквартирного будинку АДРЕСА_1 задля забезпечення та захисту прав співвласників, дотримання ними своїх обов`язків, належне утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх належних платежів, що передбачені чинним законодавством та статутом (а.с.14-16).

ОСББ «ПОКРОВ» 22 жовтня 2020 року уклало з АТ «НАК «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ» договір №3263-ТЕ-23 постачання природного газу, за адресою: АДРЕСА_1 .

Також, 11.08.2021 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ТОВ «Газопостачальна компанія «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ» укладено договір №3637-НГТ-23 постачання природного газу за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10.

В подальшому, 02.11.2022 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ТОВ «Газопостачальна компанія «НАФТОГАЗ ТРЕЙДИНГ» укладено договір №1504-ПСО-23 постачання природного газу за адресою: м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10.

27 серпня 2010 року між ОСББ «ПОКРОВ» та МКП «ЛІФТМОНТАЖ» було укладено договір на часткове обслуговування ліфтів.

20 травня 2019 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ТОВ «ІНФОКС» було укладено колективний договір №10259 про надання послуг з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

04 жовтня 2012 року між ОСББ «ПОКРОВ» та АТ «ООЕК» було укладено договір №5300 про постачання електричної енергії.

01 жовтня 2011 року ОСББ «ПОКРОВ» уклало з ТОВ «ТВ-СЕРРУС» договір №695-О на вивіз твердих побутових відходів.

10 січня 2022 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ТОВ «ОБЛТЕПЛО» було укладено договір №ТО/1-22 про надання послуг з технічного обслуговування (послуги з обслуговування обладнання котельні, перевірки працездатності контролю концентрації метану і чадного газу та клапана-відсікача котельні) та договір №ТО/10-22 про надання послуг з технічного обслуговування (обслуговування ШРП котельні).

03 червня 2021 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ТОВ «Чорноморліфт» укладено договір №36 про надання послуг.

01 лютого 2018 року між ОСББ «ПОКРОВ» та ПП «Домофон-Сервіс-Юг» було укладено договір №00056274 про розміщення домофонного обладнання в житловому будинку та технічне забезпечення електропостачання за адресою: АДРЕСА_1 .

Внески співвласників затверджувалися протоколами загальних зборів.

Згідно з розрахунком заборгованості за період вересень 2021 рокучервень 2023 року заборгованість ОСОБА_1 по внескам перед ОСББ «Покров» складає 39416,23 грн. (а.с.10-11).

Інфляційні збитки нараховані за період з 01.11.2021 р. по 23.02.2022 р. та становлять 744,68 грн. (а.с.11), три відсотки річних розраховані за період з 21.10.2021 по 23.02.2022 та становлять 205,40 грн. (а.с.12).

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначеніЗаконом України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку».

Статтею 1 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»встановлено, що об`єднання співвласників багатоквартирного будинку - юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ч. ч. 1, 3ст. 4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку"для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання та використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами, створюється об`єднання співвласників багатоквартирного будинку. Основна діяльність об`єднання полягає у здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Відповідно дост. 16 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»об`єднання має право відповідно до законодавства та статуту об`єднання, зокрема: встановлювати порядок сплати, перелік та розміри внесків і платежів співвласників, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; здійснювати контроль за своєчасною сплатою внесків і платежів.

Згідно зі ст.15ст.4 Закону України "Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку"співвласник зобов`язаний виконувати обов`язки, передбачені статутом об`єднання і в повному обсязі сплачувати належні внески і платежі.

Згідно зіст. 17 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»для забезпечення виконання власниками приміщень своїх обов`язків об`єднання має право, зокрема: вимагати від співвласників своєчасної та у повному обсязі сплати всіх встановлених цим Законом та статутом об`єднання внесків і платежів, у тому числі відрахувань до резервного та ремонтного фондів; звертатися до суду в разі відмови співвласника відшкодовувати заподіяні збитки, своєчасно та у повному обсязі сплачувати всі встановлені цим Законом та статутом об`єднання внески і платежі, у тому числі відрахування до резервного та ремонтного фондів.

Відповідно до частин першої, другоїстатті 20 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»частка співвласника у загальному обсязі внесків і платежів на утримання, реконструкцію, реставрацію, проведення поточного і капітального ремонтів, технічного переоснащення спільного майна у багатоквартирному будинку встановлюється пропорційно до загальної площі квартири (квартир) та/або нежитлових приміщень, що перебувають у його власності. Частка участі співвласника квартири та/або нежитлового приміщення визначається відповідно до його частки як співвласника квартири та/або нежитлового приміщення.

За приписами частин другої, третьоїстатті 23 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку»власник квартири та/або нежитлового приміщення зобов`язаний відповідно до законодавства забезпечити використання, утримання, реконструкцію, реставрацію, капітальний ремонт приміщень або їх частин без завдання шкоди майну і порушення прав та інтересів інших співвласників. Внески на утримання і ремонт приміщень або іншого майна, що перебуває у спільній власності, визначаються статутом об`єднання та/або рішенням загальних зборів.

Згідноз ст. 15 Закону України «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку», п. 10 ч. 1ст. 7 Закону України «Про особливості здійснення права власності у багатоквартирному будинку»співвласник зобов`язаний своєчасно та у повному обсязі сплачувати належні внески і платежі, передбачені законодавством.

Пунктом 5 частини 1статті 1 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»встановлено, що житлово-комунальні послуги - результат господарської діяльності, спрямованої на забезпечення умов проживання та/або перебування осіб у житлових і нежитлових приміщеннях, будинках і спорудах, комплексах будинків і споруд відповідно до нормативів, норм, стандартів, порядків і правил, що здійснюється на підставі відповідних договорів про надання житлово-комунальних послуг.

Відповідно дост. 5 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»до житлово-комунальних послуг належать:

1) житлова послуга - послуга з управління багатоквартирним будинком. Послуга з управління багатоквартирним будинком включає: утримання спільного майна багатоквартирного будинку, зокрема прибирання внутрішньобудинкових приміщень та прибудинкової території, виконання санітарно-технічних робіт, обслуговування внутрішньобудинкових систем (крім обслуговування внутрішньобудинкових систем, що використовуються для надання відповідної комунальної послуги у разі укладення індивідуальних договорів про надання такої послуги, за умовами яких обслуговування таких систем здійснюється виконавцем), утримання ліфтів тощо; купівлю електричної енергії для забезпечення функціонування спільного майна багатоквартирного будинку; поточний ремонт спільного майна багатоквартирного будинку;

2) комунальні послуги - послуги з постачання та розподілу природного газу, постачання та розподілу електричної енергії, постачання теплової енергії, постачання гарячої води, централізованого водопостачання, централізованого водовідведення, поводження з побутовими відходами.

Порядок оплати за житлово-комунальні послуги визначений уст. 9 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», якою передбачено, що споживач здійснює оплату за спожиті житлово-комунальні послуги щомісяця, якщо інший порядок та строки не визначені відповідним договором. Споживач не звільняється від оплати житлово-комунальних послуг, отриманих ним до укладення відповідного договору.

Згідно ч. ч. 1, 2 ст. 10 даного Закону, ціни (тарифи) на житлово-комунальні послуги встановлюються за домовленістю сторін, крім випадків, коли відповідно до закону ціни (тарифи) є регульованими. У такому разі ціни (тарифи) встановлюються уповноваженими законом державними органами або органами місцевого самоврядування відповідно до закону. Вартість послуг з управління багатоквартирним будинком визначається за домовленістю сторін, крім випадку обрання управителя органом місцевого самоврядування.

Відповідно до п. 5 ч. 1ст. 2 Закону України «Про житлово-комунальні послуги», що діяв на момент виникнення правовідносин між сторонами, передбачено право споживача одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг, при цьому такому праву прямо відповідає визначений п. 5 ч. 3ст. 20 цього Законуобов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Таким чином, проаналізувавши зазначені норми закону, суд приходить до висновку, що відповідач, як споживач житлово-комунальних послуг, якщо він фактично ними користувався, зобов`язаний за них сплатити.

Відсутність договору на надання житлово-комунальних послуг сама по собі не може бути підставою для звільнення споживача від оплати послуг у повному обсязі.

Зазначена правова позиція викладена в постанові Верховного Суду України від 20 квітня 2016 року №6-2951цс15, яка має враховуватися іншими судами загальної юрисдикції при застосуванні таких норм права.

У постанові КЦС ВС від 23.11.2022 у справі № 761/43664/18 вказано, що частиною першоюстатті 12 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»передбачено, що відносини між учасниками договірних відносин у сфері житлово-комунальних послуг здійснюються виключно на договірних засадах, проте відповідно до пункту 1 частини першоїстатті 7 цього Законуспоживач має право, зокрема, одержувати вчасно та відповідної якості житлово-комунальні послуги згідно із законодавством та умовами договору на надання житлово-комунальних послуг. Такому праву прямо відповідає визначений пунктом п.5 ч.2ст. 7 Закону України «Про житлово-комунальні послуги»обов`язок споживача оплачувати житлово-комунальні послуги у строки, встановлені договором або законом.

Доказів того, що відповідач не отримував житлово-комунальні послуги, або отримував такі послуги неналежної якості до суду не представлено та судом не встановлено.

Крім того, відповідно до ч. 4ст. 319 ЦК України, власність зобов`язує, аст. 322 ЦК Українинаголошує на тому, що власник зобов`язаний утримувати майно, що йому належить, якщо інше не встановлено договором або законом. Відповідач, будучи власником майна, зобов`язаний його утримувати.

Згідност. 509 ЦК Українивизначено, що зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (сплатити гроші), а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Ст. 526 ЦК Українивизначено, що зобов`язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та цьогоКодексу, інших актів цивільного законодавства, аст. 527 ЦК Українипередбачено, що боржник зобов`язаний виконати свій обов`язок, а кредитор - прийняти виконання особисто, якщо інше не встановлено договором або законом, не випливає із суті зобов`язання чи звичаїв ділового обороту. Кожна із сторін у зобов`язанні має право вимагати доказів того, що обов`язок виконується належним боржником або виконання приймається належним кредитором чи уповноваженою на це особою, і несе ризик наслідків непред`явлення такої вимоги.

Таким чином, вимоги про стягнення заборгованості є обґрунтованими та підлягають задоволенню.

Що стосується вимог позивача про стягнення з відповідача на його користь інфляційних нарахувань та 3% річних, то суд вважає дані вимоги законними та обґрунтованими, на спростування розміру нарахування жодного доказу не представлено.

Відповідно дост. 625 ЦК Україниборжник не звільняється від відповідальності за неможливість виконання ним грошового зобов`язання. Боржник, який прострочив виконання грошового зобов`язання, на вимогу кредитора зобов`язаний сплатити суму боргу з урахуванням індексу інфляції за весь час прострочення, а також три проценти річних від простроченої суми, якщо інший розмір процентів не встановлений договором або законом.

Відповідачем було допущено прострочення виконання своїх зобов`язань перед позивачем, що є підставою для стягнення 3% річних та інфляційних збитків.

За таких обставин, суд вважає, що позовні вимоги ОСББ «Покров» про стягнення інфляційних нарахувань та 3% річних підлягають задоволенню.

Відповідно дост. 264 ЦПК Українипід час ухвалення рішення суд вирішує, у тому числі, питання щодо розподілу між сторонами судових витрат.

Відповідно дост. 133 ЦПК Українисудові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи. Розмір судового збору, порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом. До витрат, пов`язаних з розглядом справи, належать у тому числі і витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно дост. 141 ЦПК Українистороні, на користь якої ухвалено рішення, суд присуджує з другої сторони понесені нею і документально підтверджені судові витрати.

При зверненні до суду з даним позовом позивач оплатив судовий збір у розмірі 3028 грн., тому, у зв`язку з задоволенням позову та сума судового збору підлягає стягненню з відповідача на користь позивача.

Крім того, упозовній заяві позивач просить стягнути судові витрати, зокрема, витрати на професійну правничу допомогу.

Частиною 1статті 133 ЦПК Українивизначено, що судові витрати складаються з судового збору та витрат, пов`язаних з розглядом справи.

Пунктом 1 частини третьоїстатті 133 ЦПК Українипередбачено, що до витрат пов`язаних з розглядом справи, належать витрати на професійну правничу допомогу.

Відповідно дост. 141 ЦПК України, інші судові витрати, пов`язані з розглядом справи, покладаються у разі задоволення позову - на відповідача.

У відповідності до ч. 8ст. 141 ЦПК Українирозмір витрат, які сторона сплатила або має сплатити у зв`язку з розглядом справи, встановлюється судом на підставі поданих сторонами доказів (договорів, рахунків тощо). Такі докази подаються до закінчення судових дебатів у справі або протягом п`яти днів після ухвалення рішення суду за умови, що до закінчення судових дебатів у справі сторона зробила про це відповідну заяву. У разі неподання відповідних доказів протягом встановленого строку така заява залишається без розгляду.

01 березня 2023 року між ОСББ «ПОКРОВ» та адвокатомПушкаренко Олександрою Олександрівною було укладено договір про надання юридичних послуг, де у п.3.1.вказанно що вартість юридичних послуг, передбачених у п.2.1. договору з 01 квітня 2023 року становить 6000,00 гривень.

Відповідно до акту №31/10/2023 прийому-передачі виконаних робіт (наданих послуг) від 31.10.2023 року, загальна вартість робіт за надані юридичні послуги склала 6000,00 гривень, та складається, зокрема, з: вивчення та аналіз документів, наданих клієнту; аналіз діючого законодавства, що регулює спірні взаємовідносини та судову практику; розробка та погодження з клієнтом стратегії захисту; збір необхідних матеріалів, доказів та інших фактичних даних, на яких ґрунтується позиція клієнта; підготовки, складання та подання позовної заяви.

Пунктом 3.2Рішення Конституційного Суду України від 30 вересня 2009 року № 23-рп/2009передбачено, що правова допомога є багатоаспектною, різною за змістом, обсягом та формами і може включати консультації, роз`яснення, складення позовів і звернень, довідок, заяв, скарг, здійснення представництва, зокрема, в судах та інших державних органах тощо. Вибір форми та суб`єкта надання такої допомоги залежить від волі особи, яка бажає її отримати. Право на правову допомогу - це гарантована державою можливість кожної особи отримати таку допомогу в обсязі та формах, визначених нею, незалежно від характеру правовідносин особи з іншими суб`єктами права.

При визначенні суми відшкодування суд має виходити з критерію реальності адвокатських витрат (встановлення їхньої дійсності та необхідності), а також критерію розумності їхнього розміру з огляду на конкретні обставини справи та фінансовий стан сторін.

Ті самі критерії застосовує ЄСПЛ, присуджуючи судові витрати на підставі статті 41 Конвенції. Так, у справі «Схід/Захід Альянс Лімітед» проти України» (заява № 19336/04) зазначено, що заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розміробґрунтованим.

У рішенні ЄСПЛ від 28 листопада 2002 року «Лавентс проти Латвії» зазначено, що відшкодовуються лише витрати, які мають розумний розмір.

Також, суд звертає увагу, що відповідно до практики Європейського суду з прав людини, заявник має право на компенсацію судових та інших витрат, лише якщо буде доведено, що такі витрати були фактичними і неминучими, а їхній розмір обґрунтованим (п. 49 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Наталія Михайленко проти України», від 30 травня 2013 року, заява 49069/11).

Відповідно до висновку, викладеного у постанові Верховного Суду від 07.11.2019 р. по справі №905/1795/18, суд не зобов`язаний присуджувати стороні, на користь якої відбулося рішення, всі його витрати на адвоката, якщо, керуючись принципами справедливості, пропорційності та верховенством права, встановить, що розмір гонорару, визначений стороною та його адвокатом, є завищеним щодо іншої сторони спору, зважаючи на складність справи, витрачений адвокатом час, та неспіврозмірним у порівнянні з ринковими цінами адвокатських послуг.

На думку суду, заявлений позивачем розмір витрат на професійну правничу (правову допомогу) не відповідає критерію співмірності, розумності та справедливості.

Як вбачається з матеріалів справи, представник позивача здійснив лише складання позовної заяви, при цьому, участь у судових засіданняхне відбулась, у зв`язку з неявкою відповідача, будь-яких інших заяв або клопотаньпо суті справи не подавав.

В акті прийому-передачі вказано, що представник (адвокат) здійснив, зокрема, аналіз діючого законодавства, що регулює спірні взаємовідносини та судову практику, проте, дана категорія справ характеризується низьким рівнем складності та відсутністю значного суспільного інтересу, єдністю та сталістю законодавства, відсутністю потреби здійснювати пошук додаткової судової практики, а тому, розмір витрат на професійну правничу допомогу, який підлягає відшкодуванню позивачеві та який відповідав би критеріям розумності, співмірності та справедливості, на думку суду становить 1000,00 гривень.

Враховуючи наведене та керуючись ст.ст.6,7,10-13,18,76-81,89,258,259,263-265,268,273,274,279,352-353 ЦПК України, суд

УХВАЛИВ:

Позовну заяву Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "ПОКРОВ" до ОСОБА_1 про стягнення основного боргу за оплату житлово-комунальних послуг, трьох відсотків річних та інфляційних збитків - задовольнити.

Стягнутиз ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ; адреса проживання: АДРЕСА_4 ,) на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ПОКРОВ» (код ЄДРПОУ 37008162, м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10) заборгованість за оплату житлово-комунальних послуг з утримання багатоквартирного житлового будинку у розмірі39416, 23 (тридцять дев`ять тисяч чотириста шістнадцять) гривень 23 копійки.

Стягнутиз ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ; адреса проживання: АДРЕСА_4 ,) на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ПОКРОВ» (код ЄДРПОУ 37008162, м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10) три відсотки річних у розмірі205 гривень 40 копійок.

Стягнутиз ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ; адреса проживання: АДРЕСА_4 ,) на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ПОКРОВ» (код ЄДРПОУ 37008162, м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10) інфляційні витрати у розмірі744 гривні 68 копійок.

Стягнутиз ОСОБА_1 ( ІНФОРМАЦІЯ_1 , РНОКПП НОМЕР_1 , адреса реєстрації: АДРЕСА_3 ; адреса проживання: АДРЕСА_4 ,) на користь Об`єднання співвласниківбагатоквартирного будинку«ПОКРОВ» (код ЄДРПОУ 37008162, м. Одеса, вул. Зоопаркова, буд. 10) сплачений судовий збір у розмірі3028 гривень 00 копійок та витрати на правову допомогу в розмірі 1000 гривень 00 копійок.

Заочне рішення може бути переглянуте судом, що його ухвалив, за письмовою заявою відповідача. Заяву про перегляд заочного рішення може бути подано протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Апеляційна скарга на заочне рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення.

Заочне рішення суду набирає законної сили, якщо протягом строків, встановлених цим Кодексом, не подані заява про перегляд заочного рішення або апеляційна скарга, або якщо рішення залишено в силі за результатами апеляційного розгляду справи.

Суддя

СудПриморський районний суд м.Одеси
Дата ухвалення рішення13.08.2024
Оприлюднено22.08.2024
Номер документу121129587
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них надання послуг

Судовий реєстр по справі —522/3152/24-е

Рішення від 13.08.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

Ухвала від 25.03.2024

Цивільне

Приморський районний суд м.Одеси

Шенцева О. П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні