Рішення
від 21.08.2024 по справі 566/623/24
МЛИНІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

справа №566/623/24

провадження №2/566/270/24

Р І Ш Е Н Н Я

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

13 серпня 2024 року селище Млинів Рівненської області

Млинівський районний суд Рівненської області

у складі:

головуючого - судді Лободзінського А.С.,

при секретарі судового засідання Драган Л.М.,

за участю: представника позивача адвоката Музики-Дубравського В.А.,

провівши підготовчесудовезасіданняв залісудовихзасіданьМлинівського районногосудуРівненської областіуцивільнійсправі запозовом ОСОБА_1 до Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини,

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до Ярославицької сільської ради про визначення додаткового строку, достатнього для подання заяви про прийняття спадщини.

В обґрунтування позовних вимог вказав, що ІНФОРМАЦІЯ_1 у смт. Млинів Рівненської області померла його мама ОСОБА_2 . Після її смерті відкрилася спадщина, зокрема, на житловий будинок з господарськими будівлями та спорудами, що розташований в АДРЕСА_1 , Позивач є єдиним спадкоємцем матері за законом. Проте, коли звернувся до нотаріуса з приводу видачі свідоцтва про право на спадщину, йому було відмовлено у прийнятті заяви, у зв`язку з тим, що пропущено строк для прийняття спадщини після смерті матері. Позивач вказує, що основною причиною пропуску встановленого законодавством строку стало те, що його мати була зареєстрована у місті Луцьк Волинської області і він не володів інформацією про наявність спадкового майна у с. Пдлісці Дубенського району Рівненської області. Таким чином, вважає причини пропуску строку для подання заяви про прийняття спадщини поважними та просить встановити йому додатковий строк для подання заяви про прийняття спадщини.

У судовому засіданні представник позивача адвокат Музика-Дубравський В.А. позовні вимоги підтримав та просив задоволити позов його довірителя.

Представник відповідача Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області у судове засідання не з`явився. Однак, до початку розгляду справи від відповідача через канцелярію суду надійшла заява за підписом В.о. сільського голови ОСОБА_3 , про визнання позову, а також про розгляд справи без участі представника сільської ради. (а.с. 28)

Заслухавши пояснення представника позивача, дослідивши письмові докази в їх сукупності, суд вважає, що позов ОСОБА_1 підлягає задоволенню з наступних підстав.

Відповідно до ч.4 ст. 206 ЦПК України, у разі визнання відповідачем позову суд за наявності для того законних підстав ухвалює рішення про задоволення позову. Якщо визнання відповідачем позову суперечить закону або порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, суд постановляє ухвалу про відмову у прийнятті визнання відповідачем позову і продовжує судовий розгляд.

Так, визнання позову відповідачем Ярославицькою сільською радою не суперечить закону і не порушує права, свободи чи інтереси інших осіб, з огляду на таке.

Згідно зі ст. 1270 ЦК України для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини.

За приписом ч. 3 ст. 1272 ЦК України, за позовом спадкоємця, який пропустив строк для прийняття спадщини з поважної причини, суд може визначити йому додатковий строк, достатній для подання ним заяви про прийняття спадщини.

Згідно з копією свідоцтва про смерть серії НОМЕР_1 , виданим 01.11.2018, ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , померла ІНФОРМАЦІЯ_3 у віці 39 років. (а.с. 8)

З довідки № 59015, виданої за відомостями Реєстру Луцької міської територіальної громади, вбачається, що ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстроване місце проживання: АДРЕСА_2 була знята з реєстрації місця проживання у зв`язку із смертю. (а.с. 9)

Також, судом досліджено довідку про місце реєстрації проживання позивача ОСОБА_1 , з якої вбачається, що місце його проживання було зареєстровано окремо від місця проживання його матері, зокрема, АДРЕСА_3 . (а.с. 7)

Згідно з копією договору купівлі-продажу житлового будинку від 22.05.2018, ОСОБА_2 придбала у приватну власність житловий будинок АДРЕСА_1 . (а.с. 14)

Наведені вище докази підтверджують зазначені позивачем ОСОБА_1 у позовній заяві обставини, а саме про окреме проживання з матір`ю та, як наслідок, його необізнаність щодо наявності спадкового майна після смерті матері у с. Підлісці Дубенського району (колишнього Млинівського) району Рівненської області. У зв`язку із чим, він і не звертався до нотаріуса. Крім цього, підтверджується, що на момент смерті матері йому тільки виповнилось 18 років.

Згідно загальних положень про спадкування, право на спадщину виникає в день відкриття спадщини. Спадщина відкривається внаслідок смерті особи або оголошення її померлою, для прийняття спадщини встановлюється строк у шість місяців, який починається з часу відкриття спадщини (статті 1220, 1222, 1270 ЦК України).

Відповідно до ч.1 ст.1268 ЦК України спадкоємець за заповітом чи за законом має право прийняти спадщину або не прийняти її.

Спадкоємець, який бажає прийняти спадщину, але на час відкриття спадщини не проживав постійно із спадкодавцем, має подати нотаріусу заяву про прийняття спадщини (частина перша статті 1269 ЦК України).

Згідно роз`яснень наданих в п. 24 постанови Пленум Верховного Суду України «Про судову практику в справах про спадкування» №7 від 30.05.2008 року, вирішуючи питання про визначення особі додаткового строку, суд досліджує поважність причини пропуску строку для прийняття спадщини. При цьому необхідно виходити з того, що поважними є причини пов`язані з об`єктивними, непереборними, істотними труднощами для спадкоємця на вчинені цих дій.

Як встановлено матеріалами справи, ОСОБА_1 є спадкоємцем за законом першої черги після смерті матері ОСОБА_2 , що підтверджується копією свідоцтва про народження позивача, ( а.с. 21) щодо спадкового майна, а саме, житлового будинку у АДРЕСА_1 .

Причини пропуску ОСОБА_1 шестимісячного строку для прийняття спадщини, зокрема, незнання про наявність спадкового майна після смерті матері, суд визнає поважними та рахує за необхідне визначити позивачу додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини після смерті ОСОБА_2 .

На підставі наведеного, керуючись ст.ст. 197, 206, 258-259, 263-268 ЦПК України, -, -

В И Р І Ш И В :

Позовну заяву ОСОБА_1 до Ярославицької сільської ради Дубенського району Рівненської області про визначення додаткового строку для прийняття спадщини - задовольнити.

Визначити ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_2 ) додатковий строк, достатній для подання заяви про прийняття спадщини за законом, яка відкрилась після смерті ОСОБА_2 , яка померла ІНФОРМАЦІЯ_1 , 2 (два) місяці, з дня набрання рішенням суду законної сили.

Рішення може бути оскаржене до судової палати з розгляду цивільних справ Рівненського апеляційного суду, шляхом подання в тридцятиденний строк з дня його проголошення апеляційної скарги.

Повне судове рішення виготовлено 21 серпня 2024 року.

Суддя :

СудМлинівський районний суд Рівненської області
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено23.08.2024
Номер документу121131585
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із відносин спадкування, з них за законом.

Судовий реєстр по справі —566/623/24

Рішення від 21.08.2024

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Лободзінський А. С.

Рішення від 13.08.2024

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Лободзінський А. С.

Ухвала від 24.05.2024

Цивільне

Млинівський районний суд Рівненської області

Лободзінський А. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні