Харківський окружний адміністративний суд 61022, м. Харків, майдан Свободи, 6, inbox@adm.hr.court.gov.ua, ЄДРПОУ: 34390710
УХВАЛА
про повернення позовної заяви
19 серпня 2024 року Справа № 520/22918/24
Суддя Харківського окружного адміністративного суду Ширант А.А., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "СК ІНТЕК" (вул.Сухумська, буд. 24, м. Харків, Харківська обл., 61145, код ЄДРПОУ 37579185) до Головного управління Державної податкової служби у Харківській області (вул. Григорія Сковороди, буд. 46, м. Харків, Харківська обл., Харківський р-н, 61057, код ЄДРПОУ 43983495) про визнання протиправним та скасування рішення, зобов`язання вчинити певні дії,
ВСТАНОВИЛА:
Позивач просить суд визнати протиправним та скасувати рішення про відповідність/невідповідність платника податку на додану вартість критеріям ризиковості платника податків № 54565 від 11.07.2024, прийняте Комісією з питань зупинення реєстрації податкової накладної/ розрахунку коригування в ЄРПН ГУ ДПС у Харківській області та зобов`язати відповідача виключити позивача з переліку платників податків, які відповідають критеріям ризиковості.
Відповідно до ч. 1 ст. 171 КАС України суддя після одержання позовної заяви з`ясовує, має представник належні повноваження (якщо позовну заяву подано представником).
Згідно зі ст. 55 КАС України сторона може брати участь у судовому процесі особисто (самопредставництво) та (або) через представника.
Частиною 1 ст. 57 КАС України встановлено, що представником у суді може бути адвокат.
Відповідно до ч. 4 ст. 59 КАС України, повноваження адвоката як представника підтверджуються довіреністю або ордером, виданим відповідно до Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» №5076-VI від 05.07.2012 (далі - Закон № 5076-VI).
Відповідно до ч. 1 ст. 26 Закону № 5076-VI документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, може бути ордер.
Ордер - письмовий документ, що посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги, який ордер видається адвокатом та повинен містити підпис адвоката (ч. 2 ст. 26 Закону № 5076-VI).
З матеріалів позовної заяви вбачається, що адміністративний позов поданий за підписом ОСОБА_1 , яким подано позовну заяву до суду через систему "Електронний суд". Разом із позовною заявою надано ордер серії АХ № 1203087, виданий адвокатом Дудій А.І.
Відповідно до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги, затвердженого рішенням Ради адвокатів України від 12.04.2019 № 41 (надалі - Положення), в Україні встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України.
Ордер, що видається адвокатом, який здійснює свою діяльність індивідуально, підписується адвокатом та посвідчується печаткою адвоката (п. 9 Положення).
Таким чином, адвокат Дудій А.І., як представник позивача в цій справі не надала належного ордера на підтвердження своїх повноважень, а саме: всупереч вимогам законодавства до суду подала ордер, у якому відсутній підпис адвоката, який надає правову допомогу. Отже, матеріли справи не містять належного документу, який підтверджує повноваження представника позивача.
Відповідно до п. 3 ч. 4 ст. 169 КАС України, позовна заява повертається позивачеві, якщо позов підписано особою, яка не має права її підписувати.
Відповідно ч.ч. 6 та 8 ст. 169 КАС України про повернення позовної заяви суд постановляє ухвалу. Повернення позовної заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
На підставі вищевикладеного, керуючись ст.ст. 5, 169, 293, 295, 297 КАС України,
УХВАЛИЛА:
1. Позовну заяву - повернути позивачу.
2. Копію ухвали направити позивачу.
3. Роз`яснити позивачу, що повернення позовної заяви не позбавляє його права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.
Ухвала, постановлена судом поза межами судового засідання, набирає законної сили з моменту її підписання суддею.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів до Другого апеляційного адміністративного суду з дня її підписання в порядку, передбаченому ст. 294 КАС України.
Суддя А.А. Ширант
Суд | Харківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 19.08.2024 |
Оприлюднено | 23.08.2024 |
Номер документу | 121135803 |
Судочинство | Адміністративне |
Категорія | Справи з приводу адміністрування податків, зборів, платежів, а також контролю за дотриманням вимог податкового законодавства, зокрема щодо адміністрування окремих податків, зборів, платежів, з них зупинення реєстрації податкових накладних |
Адміністративне
Харківський окружний адміністративний суд
Ширант А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні