Справа 556/2324/22
Номер провадження 2/556/29/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
13.08.2024 . Володимирецький районний суд Рівненської області в складі:
головуючого судді - Котик Л.О.
при секретарі-Соловей Г.С.
розглянувши у відкритому у судовому засіданні в селищі Володимирець, клопотання судового експерта Соловей О.В. про надання додаткових матеріалів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя та забезпечення огляду об`єкта дослідження для виконання судової експертизи,-
В С Т А Н О В И В :
В провадженні Володимирецького районного суду Рівненської області перебуває об"єднана цивільна справа за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя.
Ухвалою Володимирецького районного суду Рівненської області від 10 червня 2024 року призначено судову будівельно-технічну експертизу та зупинено провадження у справі на час проведення останньої.
05 серпня 2024 року до суду надійшло клопотання судового експерта ОСОБА_3 про надання додаткових матеріалів, а саме: Проектно-кошторисну документацію на об`єкт дослідження (будівельний паспорт, план будівлі та приміщень тощо); Первинну звітну документацію на об`єкт дослідження (акти виконаних будівельних робіт, перелік та обсяги проведених робіт тощо); Довідку про інвентаризаційну вартість об`єкта дослідження
В клопотанні експерт також просить забезпечити прибуття судового експерта до об`єкта дослідження, погодити питання щодо безперешкодного доступу до об`єкта дослідження, створити належні умови праці експерта, при цьому попередньо погодивши з експертом дату та час обстеження об`єкта.
13.07.2024 представником позивача - адвокатом Кругліцькою В.М. надано оригінали наступних документів: Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки; Будівельний паспорт будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 ; Технічний паспорт на об`єкт незавершеного будівництва, житловий будинок в АДРЕСА_1 від 19.12.2023. Просила направити цивільну справу із наданими письмовими доказами судовому експерту Підтвердила, що буде надано судовому експерту безперешкодний доступ до об"єкта дослідження.
Розгляд справи здійснюється за відсутності сторін, без фіксування судового засідання технічними засобами, відповідно до ч.2 ст. 247 ЦПК України.
Розглянувши клопотання судового експерта, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного висновку.
Відповідно до вимог ст. 76 ЦПК України доказами є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи. Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими, речовими і електронними доказами; висновками експертів; показаннями свідків.
Відповідно до п. ч.1 ст. 103 ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Вимогами п.11 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 23.03.2012р. № 4 «Про деякі питання практики призначення судової експертизи» встановлено, що законом не передбачено повноважень судового експерта щодо витребування та одержання додаткових матеріалів безпосередньо від учасників судового процесу.
Відповідно до ч. 1 ст. 107 ЦПК України матеріали, необхідні для проведення експертизи, експерту надає суд, якщо експертиза призначена судом, або учасник справи, якщо експертиза проводиться за його замовленням. При призначенні експертизи суд з урахуванням думки учасників справи визначає, які саме матеріали необхідні для проведення експертизи. Суд може також заслухати призначених судом експертів з цього питання. Копії матеріалів, що надаються експерту, можуть залишатися у матеріалах справи.
Відповідно до ч. 3 ст.107 ЦПК України, при визначенні матеріалів, що надаються експерту чи експертній установі, суд у необхідних випадках вирішує питання про витребування відповідних матеріалів за правилами, передбаченими цим Кодексом для витребування доказів.
В силу вимог п.2 ч.6 ст.72 ЦПК України експерт має право заявляти клопотання про надання йому додаткових матеріалів і зразків, якщо експертиза призначена судом.
Клопотання експерта, щодо надання додаткових матеріалів, необхідних для проведення експертизи, задоволено.
Згідно ст.6 Закону України «Про судову експертизу», особа, або орган, які призначили експертизу повинні забезпечити судовому експерту безперешкодний доступ до об`єкта дослідження.
Представник позивачки в заяві зазначила, що експерту будуть надані та створені умови, вказані у клопотанні, а тому клопотання експерта в частині забезпечення безперешкодного доступу судового експерта до об`єкту дослідження слід задовольнити.
Керуючись ст.ст. 81, 103, 104, 252, 253, 259, 260, 261, 353,355, ЦПК України, суд-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання експерта ОСОБА_3 про надання додаткових матеріалів у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 про поділ спільного сумісного майна подружжя та забезпечення огляду об"єкта дослідження для виконання судової експертизи, задовольнити.
Надати судовому експерту Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Соловей О.В. додаткові матеріали, які витребовувалися на підставі клопотання експерта від 29.07.2024, а саме:
- Звіт про експертну грошову оцінку земельної ділянки, площею 0,2500 га, кадатровий номер:5620887600:02:010:0094 на 12 аркушах;
- Будівельний паспорт будівництва житлового будинку, господарських будівель та споруд по АДРЕСА_1 від 27 квітня 2015 року на 15 аркушах;
- Технічний паспорт на об`єкт незавершеного будівництва, житловий будинок в АДРЕСА_1 від 19.12.2023 на 5 аркушах.
Забезпечити сторонам безперешкодний доступ до об`єкта дослідження, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 .
Копію даної ухвали суду та надані додаткові письмові докази - направити судовому експерту Рівненського науково-дослідного експертно-криміналістичного центру Міністерства внутрішніх справ України Соловей О.В.
Роз`яснити сторонам положення ст. 109 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі.
Ухвала може бути оскаржена до Рівненського апеляційного суду через Володимирецький районний суд Рівненської області. Апеляційна скарга подається безпосередньо до суду апеляційної інстанції. На ухвалу суду першої інстанції апеляційна скарга подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.
Відповідно до п.15.5) розділ XIII Перехідних положень, до дня початку функціонування Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи апеляційні та касаційні скарги подаються учасниками справи до або через відповідні суди, а матеріали справ витребовуються та надсилаються судами за правилами, що діяли до набрання чинності цією редакцією Кодексу. Уразі порушення порядку подання апеляційної чи касаційної скарги відповідний суд повертає таку скаргу без розгляду.
Ухвали, що постановлені судом поза межами судового засідання або в судовому засіданні у разі неявки всіх учасників справи, розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи, набирають законної сили з моменту їх підписання суддею (суддями).
Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.
Суддя: Котик Л.О.
Суд | Володимирецький районний суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 23.08.2024 |
Номер документу | 121145101 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них |
Цивільне
Володимирецький районний суд Рівненської області
Котик Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні