Ухвала
від 21.08.2024 по справі 335/9230/24
ОРДЖОНІКІДЗЕВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. ЗАПОРІЖЖЯ

1 УХВАЛА ІМЕНЕМ УКРАЇНИСправа № 335/9230/24 2/335/3198/2024

про відмову у відкритті провадження у справі

21 серпня 2024 року м.Запоріжжя

Суддя Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя Рибалко Н.І., при вирішеннні питання про відкриття провадження у справі за позовною заявою ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 153/12», Концерну «Міські теплові мережі», третя особа:Приватна фірма «РАМЗІ» про визнання недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку, -

ВСТАНОВИВ:

Позивач ОСОБА_1 звернувся до Орджонікідзевського районного суду м.Запоріжжя з позовом до Об`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку «Соборний153/12»,Концерну «Міськітеплові мережі»,третя особа:Приватна фірма«РАМЗІ» провизнання недійснимрішення правлінняОб`єднанняспіввласників багатоквартирногобудинку,в якомупросить визнатипротиправним таскасувати рішенняправління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 153/12», оформлені протоколами щодо приміщень, які належать ПФ «РАМЗІ» та які слід вважати приміщеннями з індивідуальним автономним опаленням, зобов`язати Концерн «Міські теплові мережі» здійснити перерахунок вартості наданої послуги фізичній особі-підприємцю ПФ «РАМЗІ» з опалення нежитлових приміщень.

Відповідно до ч.2 ст.4 ГПК України юридичні особи та фізичні особи-підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням.

За приписами п.3 ч.1 ст.20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності (крім справ, передбачених частиною другою цієї статті), та інші справи у визначених законом випадках, зокрема, справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

Згідно ст.385 ЦК України власники квартир та нежитлових приміщень у багатоквартирному будинку (будинках) для забезпечення експлуатації такого будинку (будинків), утримання і використання спільного майна багатоквартирного будинку (будинків) можуть створювати об`єднання співвласників багатоквартирного будинку (будинків). Таке об`єднання є юридичною особою, що створюється та діє відповідно до закону та статуту. Об`єднання власників квартир, житлових будинків є юридичною особою, яка створюється та діє відповідно до статуту та закону.

Правові та організаційні засади створення, функціонування, реорганізації та ліквідації об`єднань власників жилих та нежилих приміщень багатоквартирного будинку, захисту їхніх прав та виконання обов`язків щодо спільного утримання багатоквартирного будинку визначено Законом України від 29 листопада 2001 року №2866-III «Про об`єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі - Закон №2866-III).

Статтею 1 цього Закону встановлено, що ОСББ - це юридична особа, створена власниками квартир та/або нежитлових приміщень багатоквартирного будинку для сприяння використанню їхнього власного майна та управління, утримання і використання спільного майна.

Відповідно до ст.4 Закону №2866-III об`єднання створюється для забезпечення і захисту прав співвласників та дотримання їхніх обов`язків, належного утримання й використання спільного майна, забезпечення своєчасного надходження коштів для сплати всіх платежів, передбачених законодавством та статутними документами.

Основна діяльність ОСББ полягає в здійсненні функцій, що забезпечують реалізацію прав співвласників на володіння та користування спільним майном співвласників, належне утримання багатоквартирного будинку та прибудинкової території, сприяння співвласникам в отриманні житлово-комунальних та інших послуг належної якості за обґрунтованими цінами та виконання ними своїх зобов`язань, пов`язаних з діяльністю об`єднання.

Отже, вищезазначений Закон визначає ОСББ як юридичну особу, створену власниками для сприяння використання їх власного майна, управління, утримання і використання неподільного та загального майна.

Як зазначив позивач у позові, засіданням правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 153/12» 15.12.2016, 08.05.2017, 15.12.2020 вирішувалися питання, які стосуються віднесення приміщень, які належать ПФ «РАМЗІ» до приміщень з (індивідуальним) автономним опаленням, тобто спірні правовідносини виникли між позивачем ОСОБА_1 (який як власник квартири АДРЕСА_1 є членом ОСББ), та який фактично оспорює прийняті правлінням ОСББ рішення, що у свою чергу безпосередньо стосуються діяльності ОСББ. При цьому, за обставинами позовної заяви, позивач оспорює процедуру прийняття рішень правлінням ОСББ, як управлінського органу ОСББ.

Відповідно до п.3 ч.1 ст.20 ГПК України господарські суди розглядають справи у спорах, що виникають у зв`язку із здійсненням господарської діяльності, зокрема справи у спорах, що виникають з корпоративних відносин, в тому числі у спорах між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи або між юридичною особою та її учасником (засновником, акціонером, членом), у тому числі учасником, який вибув, пов`язані зі створенням, діяльністю, управлінням або припиненням діяльності такої юридичної особи, крім трудових спорів.

До того ж, слід зазначити, що у справі №462/2646/17 (провадження №11-1272апп18) від 06 лютого 2019 року про визнання протиправної та скасування реєстраційної дії з державної реєстрації ОСББ, позивачем є власник квартири у багатоквартирному житловому будинку, у якому створене ОСББ, державна реєстрація якого оспорювалася. У цій справі Велика Палата Верховного Суду зазначила, що правовідносини між власником нерухомого майна у житловому будинку та ОСББ, яке створене у тому ж будинку, найбільш подібні до спорів, пов`язаних із діяльністю або припиненням діяльності юридичної особи (п.3 ч.1 ст.20 ГПК України).

Аналогічна правова позиція висловлена Великою Палатою Верховного Суду в постановах від 20 вересня 2018 року у справі №813/6286/15, від 06 лютого 2019 року у справі №462/2646/17, від 02 жовтня 2019 року у справі №501/1571/16, від 26 лютого 2020 у справі №473/2005/19, а також Касаційним цивільним судом у складі Верховного Суду в постановах від 13 березня 2019 року у справі №127/14625/16-ц, від 15 квітня 2020 року у справі №758/8634/17 та від 02 лютого 2021 року у справі №755/21681/15-ц.

Отже, суд дійшов висновку, що позов ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 153/12», Концерну «Міські теплові мережі», третя особа: Приватна фірма «РАМЗІ» про визнання недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку та зобов`язання Концерну «МТМ» здійснити перерахунок вартості наданої послуги ФОП ПФ «РАМЗІ» з опалення нежитлових приміщень не підлягає розгляду місцевим судом загальної юрисдикції у порядку цивільного судочинства. Даний спір підлягає розгляду за правилами господарського судочинства.

Так, згідно п.1 ч.1 ст.186 ЦПК України суд своєю ухвалою відмовляє у відкриття провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства. При цьому, відповідно до ч.5 ст.186 ЦПК України, суд повинен повідомити заявникові, до юрисдикції якого суду віднесено розгляд таких справ.

Таким чином, враховуючи предмет позову та характер спірних правовідносин, правові підстави для відкриття провадження в справі за позовом - відсутні.

Роз`яснити ОСОБА_1 його право звернення до Господарського суду за правилами положеньГПК Українив порядку господарського судочинства.

Керуючись ст.ст. 3, 10, 19, 186, 258-260, 353, 354 ЦПК України, суддя,-

УХВАЛИВ:

Відмовити у відкритті провадження у цивільній справі за позовом ОСОБА_1 до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку «Соборний 153/12», Концерну «Міські теплові мережі», третя особа: Приватна фірма «РАМЗІ» про визнання недійсним рішення правління Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку.

Роз`яснити, що даний позов підлягає розгляду в порядку господарського судочинства та за предметною підсудністю відноситься до компетенції Господарського суду Запорізької області.

Ухвала може бути оскаржена до Запорізького апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її проголошення.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня її вручення.

Ухвала набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

Суддя: Н.І. Рибалко

СудОрджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено23.08.2024
Номер документу121151592
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи позовного провадження Інші справи позовного провадження

Судовий реєстр по справі —335/9230/24

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Рибалко Н. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні