Справа № 946/2247/22
Провадження № 2/946/475/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2024 року Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
у складі:
головуючого судді - Баннікової Н.В.,
за участю секретаря судового засідання Клопот М.П.,
розглянувши в залі суду в місті Ізмаїл в порядку спрощеного позовного провадження цивільну справу за позовом Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області до ОСОБА_1 про стягнення суми переплаченої допомоги, -
ВСТАНОВИВ:
Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради (далі - УПтаСЗН) звернулось до суду із позовом до ОСОБА_1 про стягнення надмірно перерахованої суми державної соціальної допомоги сім`ям з дітьми в розмірі 6973,72 грн., мотивуючи тим, що на обліку в УПтаСЗН як одержувач державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім`ям (далі ДСД) перебувала ОСОБА_1 . Відповідно до Порядку призначення та виплати тимчасової державної допомоги сім`ям з дітьми, батьки яких ухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженим Постановою КМУ від 22.02.2006 № 189, на підставі заяви та наданих документів ОСОБА_1 було призначено допомогу на дітей. За призначенням допомоги заявниця зверталась добровільно та отримувала її відповідно до заяви та наданих документів. Під час перевірки особової справи було встановлено, що відповідач була працевлаштована та отримувала заробітну плату в І кварталі 2018 року, про що до УПтаСЗН не повідомила, в результаті чого утворилась переплата в сумі 8973,72 грн. Відповідач добровільно сплатила частину боргу в розмірі 2000,00 грн. Залишок зайво виплачених коштів (6973,72 грн.) до теперішнього часу не повернутий. Відповідача було письмово повідомлено про суму переплати та засоби її повернення та про те, що справа передається до суду у зв`язку з неповерненням боргу.
Представник позивача у судове засідання не з`явився, повідомлений належним чином про час та місце розгляду справи, надав суду заяву про розгляд справи у його відсутність, позовні вимоги підтримує, просить їх задовольнити.
Відповідач подала суду заяву у якій зазначила, що позовні вимоги визнає у повному обсязі.
Вивчивши матеріали справи, оцінивши надані учасниками судового процесу докази в їх сукупності, проаналізувавши положення чинного законодавства, суд дійшов наступного.
Стаття 76 ЦПК України, передбачає, що доказами у справі є будь-які дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин (фактів), що обґрунтовують вимоги і заперечення учасників справи, та інших обставин, які мають значення для вирішення справи.
Згідно з ч.1 ст.81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Відповідно до статті 1 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», громадяни України, в сім`ях яких виховуються та проживають неповнолітні діти, мають право на державну допомогу у випадках та на умовах, передбачених цим Законом та іншими законами України.
Відповідно доПорядку призначеннята виплатитимчасової державноїдопомоги дітям,батьки якихухиляються від сплати аліментів, не мають можливості утримувати дитину або місце проживання їх невідоме, затвердженим Постановою Кабінету Міністрів України від 22.02.2006 № 189, тимчасова допомога призначається у разі коли відомості про одного з батьків (платника аліментів), які внесено до єдиного реєстру боржників у зв`язку з несплатою ним аліментів; стосовно одного з батьків здійснюється кримінальне провадження або він перебуває на примусовому лікуванні, у місцях позбавлення волі, якого визнано в установленому порядку недієздатним, а також перебуває на строковій військовій службі; місце проживання (перебування) одного з батьків не встановлено.
Судом встановлено, що 27.08.2018 року та 14.03.2019 року ОСОБА_1 звернулася до УПтаСЗН із заявами про призначення усіх видів соціальної допомоги.
На підставі заяви від 27.08.2018 року ОСОБА_1 отримувала допомогу з 01.08.2018 року по 30.11.2018 року у розмірі 1944,00 грн.; на підставі заяви від 14.03.2019 року отримувала допомогу з 01.03.2019 року по 30.06.2019 грн. у розмірі 2027,00 грн.
Статтею 22 Закону України «Про державну допомогу сім`ям з дітьми», визначено відповідальність громадян за недостовірність документів, поданих для призначення державної допомоги - одержувачі державної допомоги зобов`язані повідомляти органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, про зміну всіх обставин, що впливають на виплату допомоги. Суми державної допомоги, виплачені надміру внаслідок зловживань з боку громадян (у результаті подання документів із свідомо неправдивими відомостями, неподання відомостей про зміни у складі сім`ї, приховування обставин, що впливають на виплату державної допомоги тощо), стягуються згідно з законом. Органи, що призначають і здійснюють виплату державної допомоги, мають право перевіряти матеріальний стан сімей з дітьми.
Під час перевірки особової справи було встановлено, що відповідачка ОСОБА_1 була працевлаштована та отримувала заробітну плату, про що до УПтаСЗН не повідомила, в результаті чого утворилась переплата у розмірі 8973,72 грн. Відповідач добровільно сплатила частину боргу в розмірі 2000,00 грн. Залишок зайво виплачених коштів (6973,72 грн.) до теперішнього часу не повернутий.
Так, соціальна допомога була призначена відповідачу на підставі недостовірної інформації, яку відповідач надала при зверненні за призначенням допомоги, а залишок зайво виплачених коштів 6973,72 грн. до теперішнього часу не повернутий, а отже підлягає стягненню.
Враховуючи викладене, суд приходить до висновку, що позов підлягає задоволенню. Судом не виявлено обставин, що суперечать закону або порушують права, свободи чи інтереси інших осіб.
Керуючись ст.ст. 12, 13, 259, 263-265, 280 ЦПК України, суд, -
ВИРІШИВ:
Позовні вимоги Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області до ОСОБА_1 про стягнення суми переплаченої допомоги - задовольнити.
Стягнути зі ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Ізмаїльським РВ ГУМВС України в Одеській області 20.04.2016 року, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), на користь Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області (68600, м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, код ЄДРПОУ03194772)суму переплаченоїдержавної соціальноїдопомоги сім`ямз дітьмиу розмірі 6973,72 (шість тисяч дев`ятсот сімдесят три гривні сімдесят дві копійки) грн.
Стягнути з ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , паспорт серії НОМЕР_2 , виданий Ізмаїльським РВ ГУМВС України в Одеській області 20.04.2016 року, яка зареєстрована та проживає за адресою: АДРЕСА_1 ), на користь Управління праці та соціального захисту населення Ізмаїльської міської ради Ізмаїльського району Одеської області (68600, м. Ізмаїл, вул. Івана Франка, 10, код ЄДРПОУ03194772), судовий збір в сумі 2481,00 (дві тисячі чотириста вісімдесят одна гривня) грн.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом тридцяти днів з дня його проголошення. Учасник справи, якому рішення суду не були вручені у день його проголошення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом тридцяти днів з дня вручення йому відповідного рішення суду.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного суду.
Суддя: /підпис/
З оригіналом згідно:
Суддя: Н.В.Баннікова
Суд | Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121153006 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої майну фізичних або юридичних осіб |
Цивільне
Ізмаїльський міськрайонний суд Одеської області
Баннікова Н. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні