Ухвала
від 21.08.2024 по справі 369/13762/24
КИЄВО-СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 369/13762/24

Провадження №1-кс/369/2562/24

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21.08.2024 року м. Київ

Слідчий суддя Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 , розглянувши скаргу адвоката ОСОБА_2 , яка діє в інтересах релігійної організації «Релігійна громада парафія Святителя Миколая Мир Лікійського Чудотворця Київської Єпархії Української православної церкви (православної церкви України) АДРЕСА_1 на бездіяльність службових осіб ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР,-

ВСТАНОВИВ:

У серпні 2024 року в провадження слідчого судді Києво-Святошинського районного суду Київської області ОСОБА_1 надійшла вищевказана скарга.

Як на підставу звернення зі скаргою, представник посилається на те, що 18.06.2024 року до ВП №2 (м.Ірпінь) Бучанського РУП ГУНП в Київській області була подана заява про вчинення злочину, передбаченого ч. 2 ст. 364-1 КК України.

У відділі поліції №2 (м. Ірпінь) цього ж заявниці видали талон-повідомлення Єдиного обліку № 10495.

14 серпня 2024 року за підписом начальника Відділення поліції №4 ОСОБА_3 мені була надана відповідь за вих. №1485, зі змісту якої вбачалося, що подана заява про кримінальне правопорушення розглянута як звернення громадян , у якому начебто відсутні дані про сукупність об`єктивних і суб`єктивних ознак, що дозволяють кваліфікувати суспільно небезпечне діяння як конкретний злочин.

Тому просила суд визнати бездіяльність уповноваженої особи Відділення поліції №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області щодо не внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення за заявою РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ), від 18 червня 2024 року, поданою в її інтересах адвокатом ОСОБА_2 , неправомірною. Зобов`язати уповноважену особу Відділення поліції №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області внести відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань за заявою РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ « ІНФОРМАЦІЯ_1 )", поданої від її імені і в її інтересах 18 червня 2024 року адвокатом ОСОБА_2 , та розпочати досудове розслідування.

У судове засідання заявник не з`явився, представник на адресу суду направила заяву про розгляд справи у їх відсутність. Скаргу підтримує в повному обсязі та просить задовольнити.

Слідчий суддя дослідивши матеріали скарги та долучені до неї матеріали, приходить до висновку що скарга підлягає задоволенню.

Відповідно дост. 303 КПК України, на досудовому провадженні можуть бути оскаржені бездіяльність слідчого, прокурора, яка полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення - заявником, потерпілим, його представником чи законним представником, підозрюваним, його захисником чи законним представником.

Відповідно до ч. 1, 2 ст.214КПК Українислідчий, прокурор невідкладно, але не пізніше 24 годин після подання заяви, повідомлення про вчинене кримінальне правопорушення або після самостійного виявлення ним з будь-якого джерела обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, зобов`язаний внести відповідні відомості до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати розслідування. Слідчий, який здійснюватиме досудове розслідування, визначається керівником органу досудового розслідування. Досудове розслідування розпочинається з моменту внесення відомостей до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

Системний аналіз положень ст.ст.214,303 КПК України, свідчить про те, що предметом судового контролю слідчого судді може бути лише бездіяльність слідчого чи прокурора щодо невнесення відомостей до ЄРДР після отримання заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення, тобто саме заява чи повідомлення про кримінальне правопорушення є передумовою для внесення відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР та для початку досудового розслідування в кримінальному провадженні.

Відомості, які підлягають внесенню до ЄРДР та їх перелік визначені ч. 5ст.214 КПК України, відповідно до положень якої до ЄРДР підлягають внесенню, серед інших відомостей, короткий виклад обставин, що можуть свідчити про вчинення кримінального правопорушення, наведених потерпілим, заявником чи виявлені з іншого джерела.

Відповідно до п. 2.1. Положення «Про Єдиний реєстр досудових розслідувань», затвердженого Наказом Генеральної прокуратури України № 169 від 17.08.2012 року облік кримінальних правопорушень за заявами, повідомленнями, які надійшли прокурору або органу досудового розслідування, або виявленими з інших джерел обставинами, що свідчать про вчинення кримінального правопорушення, здійснюється за дорученням керівника прокуратури або органу досудового розслідування шляхом внесення до Реєстру відомостей, визначених ч. 5ст. 214 КПК України. Після внесення та перевірки цих даних керівником прокуратури або органу досудового розслідування у Реєстрі автоматично фіксується дата обліку інформації та присвоюється номер кримінального провадження.

Відповідно до ч. 4 ст.214КПК Українислідчий, прокурор, інша службова особа, уповноважена на прийняття та реєстрацію заяв і повідомлень про кримінальні правопорушення, зобов`язані прийняти та зареєструвати таку заяву чи повідомлення. Відмова у прийнятті та реєстрації заяви чи повідомлення про кримінальне правопорушення не допускається.

У судовому засіданні встановлено, що 18.06.2024 року до Бучанського РУП ГУНП в Київській області була подана заява адвокатом ОСОБА_2 , яка діє в інтересах релігійної організації «Релігійна громада парафія Святителя Миколая Мир Лікійського Чудотворця с. Білогородка Бучанського району Київської області про вчинення кримінального злочину.

Вказана заява була зареєстрована за №10495.

Станом на день подання скарги до суду, відомості за вищевказаною заявою не внесені до ЄРДР та не почато досудове розслідування.

Враховуючи викладені обставини справи суд приходить до переконання, що скарга підлягає задоволенню в частині зобов`язання внесення відомостей про вчинення кримінального правопорушення до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

У частині визнання бездіяльності службових осіб, що полягає у невнесенні відомостей про кримінальне правопорушення до ЄРДР після отримання заява про вчинення кримінальних правопорушень, неправомірною то вказана вимога задоволенню не підлягає, оскільки таке оскарження не передбачене ст. ст. 303-306 КПК України.

За таких обставин, скарга підлягає частковому задоволенню.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст.214,303,304,307,309 Кримінального процесуального кодексу України, слідчий суддя, -

УХВАЛИЛА:

Скаргу задовольнити частково.

Зобов`язати уповноважену особу ВП №4 Бучанського РУП ГУНП в Київській області

внести відомості до ЄРДР за заявою РЕЛІГІЙНОЇ ОРГАНІЗАЦІЇ« ІНФОРМАЦІЯ_1 )",яка поданаадвокатом ОСОБА_2 , 18червня 2024року про вчинення кримінального правопорушення та розпочати досудове розслідування.

В іншій частині скарги відмовити.

Ухвала слідчого судді оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_4

СудКиєво-Святошинський районний суд Київської області
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено26.08.2024
Номер документу121156631
СудочинствоКримінальне
КатегоріяІнші скарги та заяви в процесі виконання судових рішень та рішень інших органів (посадових осіб)

Судовий реєстр по справі —369/13762/24

Ухвала від 21.08.2024

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

Ухвала від 16.08.2024

Кримінальне

Києво-Святошинський районний суд Київської області

Пінкевич Н. С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні