г Інгулецький районний суд міста Кривого Рогу Дніпропетровської області
Справа № 213/3308/24
Номер провадження 2/213/1514/24
У Х В А Л А
Про залишення заяви без руху
05 серпня 2024 року м. Кривий Ріг
Суддя Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області Нестеренко О.М., розглянувши питання про відкриття провадження за позовною заявою Виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області до ОСОБА_1 , третя особа служба у справах дітей виконкому Інгулецької районної у місті ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів, -
ВСТАНОВИВ:
І. Питання, що вирішується ухвалою.
29.07.2024 до Інгулецького районного суду міста Кривого Рогу Дніпропетровської області надійшла вказана заява, яка протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями була передана на розгляд судді Нестеренко О.М.
Вивчивши подані матеріали позовної заяви, суд вважає за необхідне залишити її без руху та надати позивачу строк для усунення недоліків, з таких підстав.
ІІ. Мотиви, з яких суд дійшов висновків із зазначенням закону, яким керувався суд.
Відповідно до п. 2 ч. 3 ст. 175 ЦПК України, позовна заява має містити повне найменування сторони (для юридичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), а також відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Всупереч цьому, позивач, залучаючи у якості третьої особи без самостійних вимог Службу у справах дітей виконавчого комітету Інгулецької районної у місті Кривому Розі ради, яка є юридичною особою, не зазначає код ЄДРПОУ.
Не зазначаються також і відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у відповідача та третьої особи.
Крім того, з метою залучення позивачем належного учасника судового процесу, який є суб`єктом несення відповідного обов`язку, звертаю окрему увагу на те, що відповідно до ст. 56 ЦК України, органами опіки та піклування є, зокрема, виконавчі органи районних у містах рад.
Щодо сплати судового збору. Звертаючись до суду позивачем заявлено дві позовні вимоги: немайнового характеру про позбавлення батьківських прав, та майнового характеру про стягнення аліментів.
Разом з цим, позивач зазначає, що звільнений від сплати судового збору відповідно до п. 14 ч. 2 ст. 3 та п. 3 ч. 1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Відповідно до пункту 14 частини 2 статті Закону України «Про судовий збір» судовий збір не справляється за подання заяви, апеляційної та касаційної скарги про захист прав малолітніх чи неповнолітніх осіб.
Вимога про звільнення позивача від сплати судового збору на підставі пункту 14 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» судом не береться до уваги, оскільки вбачається, що Виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області звернувся до суду з позовною заявою, а не з заявою.
Закон України «Про судовий збір» розмежовує поняття «позовна заява» та «заява». Відповідно до вказаної норми права визначено, що судовий збір не справляється за подання саме заяви, а не позовної заяви, оскільки законодавець розмежовує дані поняття.
Так, в пунктах 7-12, 12-1, 16 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» зазначається перелік категорій справ, за які не справляється судовий збір, і які підлягають розгляду в порядку окремого провадження, шляхом подання заяви.
В пунктах 1-6, 15 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» йдеться посилання на подачу заяв з процесуальних питань (скасування судового наказу, зміни чи встановлення способу, порядку і строку виконання рішення, поворот рішення, тощо).
Лише в пункті 13 частини 2 статті 3 Закону України «Про судовий збір» визначено категорію справ позовного провадження, за яку при подачі позовної заяви позивачем не справляється судовий збір.
Матеріали справи свідчать, що Виконавчий комітет Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області звернувся до суду із позовною заявою, а тому не звільняється від сплати судового збору при її подачі із вимогою про позбавлення батьківських прав.
Відповідно до статті 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фінансовому розмірі.
Відповідно до Закону України «Про судовий збір» розмір ставки судового збору за подання позовної заяви немайнового характеру, яка подана юридичною особою становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Частиною 7 Закону України «Про державний бюджет України на 2024 рік» встановлено, що прожитковий мінімум на одну особу в розрахунку на місяць для працездатних осіб з 1 січня 2024 року становить 3028,00 грн.
Отже позивачу необхідно сплатити: судовий збір в розмірі 3028,00 грн. за вимогу немайнового характеру про позбавлення батьківських прав.
Дослідивши матеріали справи, приходжу до висновку, що до позовної заяви не додані документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, що підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону, що передбачає стаття 177 ЦПК України.
Враховуючи наведене, вважаю необхідним позовну заяву залишити без руху, надавши позивачу строк для усунення недоліків. Недоліки необхідно усунути шляхом виконання всіх вимог зазначених в цій ухвалі суду.
Роз`яснити позивачу, що в разі невиконання вимог ухвали суду, заява, відповідно до частини 3 статті 185 ЦПК України буде вважатися неподаною і повернута позивачу.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 175, 177, 185, 294, 296, 297 ЦПК України, суддя, -
ПОСТАНОВИВ:
Позовну заяву Виконавчого комітету Червоногригорівської селищної ради Нікопольського району Дніпропетровської області до ОСОБА_1 , третя особа служба у справах дітей виконкому Інгулецької районної у місті ради про позбавлення батьківських прав та стягнення аліментів залишити без руху.
Надати позивачу строк для усунення недоліків, який не може перевищувати десяти днів з дня отримання копії ухвали та попередити, що у разі невиконання ухвали у визначений термін, позовна заява буде вважатися неподаною та повернута позивачу.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя О.М. Нестеренко
Суд | Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 05.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121164395 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про позбавлення батьківських прав |
Цивільне
Інгулецький районний суд м.Кривого Рогу
Нестеренко О. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні