Ухвала
від 20.08.2024 по справі 766/7526/24
ХЕРСОНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 766/7526/24

н/п 2-о/766/476/24

УХВАЛА

направлення справи за підсудністю

20 серпня 2024 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Булах Є.М., розглянувши матеріали заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), в інтересах якого діє представник за ордером адвокат Склярський Павло Миколайович(РНОКПП: НОМЕР_2 , місцезнаходження: м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 35), заінтересовані особи орган опіки та піклування Дніпровської районної у місті Херсоні ради (ЄДРПОУ не зазначено, місцезнаходження: 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 166), ОСОБА_2 (РНОКПП: не встановлено, місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про визнання фізичної особи недієздатною і призначення опікуна,-

встановив:

15 травня 2024 року представник заявника звернувся до суду з заявою про визнання фізичної особи недієздатною і призначення опікуна, у якій просить визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , недієздатним; встановити над ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , опіку та за поданням органу опіки та піклування призначити його опікуном ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ; витребувати докази.

Відповідно до Журналу реєстрації вхідної кореспонденції заяву та протокол автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 15.05.2024 року передано судді Булах Є.М. 16.05.2024 року.

Відповідно до ч.1 ст.293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.

Відповідно до ч. 3 ст. 294 ЦПК України, справи окремого провадження розглядаються судом з додержанням загальних правил, встановлених цим Кодексом, за винятком положень щодо змагальності та меж судового розгляду.

Вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, встановлено, що заява подана без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України, внаслідок чого ухвалою Херсонського міського суду Херсонської області від 21.05.2024 заяву залишено без руху, заявнику/представнику надано 5-ти денний строк на усунення вказаних у ній недоліків.

15.08.2024 року представником заявника ОСОБА_3 на електронну адресу суду направлено заяву на усунення недоліків, відповідно до якої представником усунуто недоліки заяви, в якості заінтересованої особи, що має приймати участь у справі, залучено особу відносно якої вирішується питання про визнання її недієздатної, зазначено відомості про перебування ОСОБА_2 на час звернення до суду із заявою на лікуванні в комунальному некомерційному підприємстві Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня».

Дослідивши матеріали заяви, приходжу до наступного.

Згідно з ч. 1 ст. 4 ЦПК України, кожна особа має право в порядку, встановленому цим кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.

За приписами ст. 295 ЦПК України заяви про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, у тому числі неповнолітньої особи, чи визнання фізичної особи недієздатною подається до суду за місцем проживання цієї особи, а якщо вона перебуває на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги за місце знаходження цього закладу.

Як роз`яснив Європейський суд з прав людини у справах «Верітас проти України» та «Сокуренко та Стригун проти України», суд не може вважатися «судом, встановленим законом» у розумінні п. 1 ст. 6 Конвенції у разі перевищення ним своїх повноважень, визначених процесуальним законодавством. Зокрема, повноваження суду на розгляд конкретної справи, заяви або скарги визначається правилами підвідомчості та підсудності.

Відповідно до ч. 1 ст. 8 Закону України «Про судоустрій та статус суддів» ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до юрисдикції якого вона віднесена процесуальним законом.

Відповідно до ч. 9 ст. 187 ЦПК України якщо за результатами отриманої судом інформації буде встановлено, що справа не підсудна цьому суду, суд надсилає справу за підсудністю в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу.

Під підсудністю у цивільному процесуальному праві розуміють інститут (тобто сукупність правових норм), який регулює віднесення справ, які підлягають розгляду судами цивільної юрисдикції, до відання конкретного суду судової системи України для розгляду по першій інстанції. Тобто, визначити підсудність цивільної справи означає встановити компетентний, належний суд у цій справі.

Статтею 295 ЦПК України визначено порядок звернення до суду із заявою, зокрема, про визнання фізичної особи недієздатною, у відповідності до якого, у разі перебування фізичної особи відносно якої ставиться питання про визнання її недієздатною на лікуванні у закладі з надання психіатричної допомоги, така заява подається до суду за місце знаходження цього закладу.

У заяві представник заявника стверджує, що ОСОБА_2 , як на час звернення до суду із заявою так і на час виконання вимог ухвали про залишення заяви без руху, знаходиться на лікуванні в установі КНП Львівської обласної ради «Львівська обласна психіатрична лікарня», тому заява ОСОБА_4 про визнання фізичної особи недієздатною і призначення опікуна має пред`являтися в суд за правилами підсудності визначеними статтею 295 ЦПК України за місцем знаходження лікувального закладу де проходить лікування ОСОБА_2 ..

Згідно з п.1 ч.1 ст. 31 ЦПК України суд передає справу на розгляд іншому суду, якщо справа належить до територіальної (підсудності) іншого суду.

Оскільки справа не належить до розгляду Херсонським міським судом Херсонської області, її необхідно передати за належністю до Франківського районного суду м. Львова, за місцем знаходження лікувального закладу де проходить лікування ОСОБА_2 .

Передача справи на розгляд іншого суду за встановленою цим Кодексом підсудністю з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої цієї статті, здійснюється на підставі ухвали суду не пізніше п`яти днів після закінчення строку на її оскарження, а в разі подання скарги не пізніше п`яти днів після залишення її без задоволення (ч. 3 ст. 31 ЦПК України).

У відповідності до положень ч. ч. 1, 2 статті 32 ЦПК України, спори між судами про підсудність не допускаються і справа, передана з одного суду до іншого в порядку, встановленому статтею 31 цього Кодексу, повинна бути прийнята до провадження судом, якому вона надіслана.

З огляду на викладене, керуючись ст. ст. 4, 28, 30-32, ,186, 295 ЦПК України, суддя,-

ПОСТАНОВИВ:

Матеріали заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ), в інтересах якого діє представник за ордером адвокат Склярський Павло Миколайович(РНОКПП: НОМЕР_2 , місцезнаходження: м. Одеса, вул.. Героїв Крут, 35), заінтересовані особи орган опіки та піклування Дніпровської районної у місті Херсоні ради (ЄДРПОУ не зазначено, місцезнаходження: 73036, м. Херсон, вул. Перекопська, 166), ОСОБА_2 (РНОКПП: не встановлено, місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) про визнання фізичної особи недієздатною і призначення опікуна передати для розгляду за підсудністю до Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Генерала Чуприни, 69).

Копію ухвали надіслати заявнику/представнику.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Херсонського апеляційного суду в порядку ст.355 ЦПК України.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження ухвали суду - якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Строк на апеляційне оскарження може бути поновлений в разі пропуску з інших поважних причин, крім випадків, зазначених у частині другій статті 358 ЦПК України.

Ухвала суду набирає законної сили після закінчення строку на подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано.

У разі подання апеляційної скарги ухвала суду, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.

У відповідності до ч. 3 ст.31 ЦПК України на підставіцієї ухвалине пізнішеп`яти днівпісля закінченнястроку наїї оскарження,а вразі поданняскарги не пізнішеп`яти днівпісля залишенняїї беззадоволення передати справу до Франківського районного суду м. Львова (м. Львів, вул. Генерала Чуприни, 69).

Ухвала складена 20.08.2024 року.

Суддя Є.М. Булах

СудХерсонський міський суд Херсонської області
Дата ухвалення рішення20.08.2024
Оприлюднено26.08.2024
Номер документу121167267
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною

Судовий реєстр по справі —766/7526/24

Ухвала від 09.12.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 23.10.2024

Цивільне

Франківський районний суд м.Львова

Кушнір Б. Б.

Ухвала від 20.08.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

Ухвала від 21.05.2024

Цивільне

Херсонський міський суд Херсонської області

Булах Є. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні