Справа № 752/7284/24
Провадження №: 1-кс/752/6467/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 серпня 2024 року слідчий суддя Голосіївського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання заступника керівника відділу Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві ОСОБА_3 , погоджене з прокурором відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням та підтримання публічного обвинувачення Департаменту протидії порушенням прав людини у правоохоронній та пенітенціарній сферах Офісу Генерального прокурора ОСОБА_4 , про тимчасовий доступ до речей та документів,
В С Т А Н О В И В :
Заступник керівника відділу Територіального управління Бюро економічної безпеки у місті Києві ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Голосіївського районного суду м. Києва із клопотанням про тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у містяться у реєстраційній справі ФОП ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 або за іншим фактичним місцезнаходженням установи в рамках кримінального провадження № 42023000000000996 від 16 червня 2023 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною п`ятою статті 191, частиною першою статті 205-1, частиною другою статті 209, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною другою статті 367 КК України.
У судове засідання детектив не з`явився, подав заяву про розгляд клопотання за його відсутності. Клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів підтримує у повному обсязі та просить задовольнити.
Також, у клопотанні просив дане клопотання розглядати без участі особи, у володінні якої знаходяться речі та документи, на підставі частини другої статті 163 КПК України.
У зв`язку з неприбуттям у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі та на підставі частини четвертої статті 107 КПК України фіксування кримінального провадження в суді за допомогою технічних засобів не здійснюється.
Розглянувши подане клопотання, долучені до нього матеріали, слідчий суддя дійшов висновку про наявність правових підстав для задоволення зазначеного клопотання, виходячи з такого.
З матеріалів клопотання вбачається, що 16 червня 2023 року Підрозділом детективів Територіального управління БЕБ у м. Києві у Єдиному реєстрі досудових розслідувань зареєстровано кримінальне провадження № 42023000000000996 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених частиною п`ятою статті 191, частиною першою статті 205-1, частиною другою статті 209, частиною другою статті 28, частиною першою статті 366, частиною другою статті 367 КК України.
В ході досудового розслідування вказаного кримінального провадження було встановлено, що службові особи Державної установи « ІНФОРМАЦІЯ_2 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_2 ) далі - ІНФОРМАЦІЯ_3 , упродовж 2022-2023 років шляхом зловживання своїм службовим становищем здійснили розтрату чужого майна, а саме бюджетних коштів в особливо великих розмірах під час закупівлі у ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » медичних матеріалів за завищеними цінами.
Так, посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_3 з метою привласнення бюджетних коштів, у змові з посадовими особами ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 , юридична адреса: АДРЕСА_3 ) запровадили протиправну схему розтрати бюджетних коштів під час проведення процедури закупівлі товару через веб-сайт « ІНФОРМАЦІЯ_5 » ІНФОРМАЦІЯ_5 .
Також, досудовим розслідування було встановлено, що ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » мало фінансово-господарські взаємовідносини з ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 », де відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань керівником є ОСОБА_5 .
При цьому, згідно вказаного реєстру встановлено, що ОСОБА_5 є фізичною особою-підприємцем, яка будучи допитаною в якості свідка, повідомила, що вона жодного відношення до ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ФОП ОСОБА_5 не має, фінансово-господарську діяльність не здійснює та їй взагалі нічого не відомо про діяльність ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » та ФОП ОСОБА_5 .
З метою встановлення обставин, що мають значення для кримінального провадження, необхідно отримати тимчасовий доступ до оригіналів документів, що становлять охоронювану законом таємницю, які містяться в реєстраційній справі ФОП ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 або за іншим фактичним місцезнаходженням установи.
Відповідно до частини першої статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Згідно частини першої статті 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до пункту 4 частини першої статті 162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належить конфіденційна інформація, в тому числі така, що містить комерційну таємницю.
Згідно частини п`ятої статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
У частині шостій статті 163 КПК України зазначено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
Наведене свідчить, що надання тимчасового доступу до речей і документів здійснюється виключно у випадку доведення стороною кримінального провадження у своєму клопотанні обставини, передбачених частинами п`ятою та шостою статті 163 КПК України.
Частиною 7 ст. 163 КПК України визначено, що слідчий суддя, суд в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Постановою заступника керівника ІНФОРМАЦІЯ_7 від 02 серпня 2024 року призначено судово-почеркознавчу експертизу в кримінальному провадженні №42023000000000996 від 16 червня 2023 року.
Враховуючи, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись ст. 131, 132, 159, 160, 161, 162, 163, 164, 166, 369-372 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання - задовольнити.
Надати детективам у кримінальному провадженні №42023000000000996 від 16 червня 2023 року ІНФОРМАЦІЯ_8 - ОСОБА_3 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , тимчасового доступу до документів з можливістю вилучення оригіналів усіх матеріалів, які містяться в реєстраційній справі ФОП ОСОБА_5 , яка перебуває у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса реєстрації місцезнаходження якого: АДРЕСА_1 .
Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, є обов`язковою для осіб, які беруть участь у кримінальному провадженні, а також для всіх фізичних та юридичних осіб, органів державної влади та місцевого самоврядування, їх службових осіб, і підлягає виконанню на всій території України.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів, слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала діє протягом двох місяців з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї може бути подане під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Голосіївський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121169733 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Голосіївський районний суд міста Києва
Митрофанова А. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні