Справа № 353/434/24
Провадження № 1-кс/353/106/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2024 рокум.Тлумач
Слідчий суддя Тлумацького районного суду Івано-Франківської області ОСОБА_1
за участю: секретаря судового засідання - ОСОБА_2 ,
розглянув клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 , погоджене начальником Тлумацького відділу Івано-Франківської окружної прокуратури ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні № 12024091240000052, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань 05.04.2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання надійшло до суду «21» серпня 2024 року о 09 год. 21 хв.
Суд перевірив надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у рамках якого було подано клопотання, та, дослідивши докази по доданих матеріалах, -
в с т а н о в и в :
Старший слідчий СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітан поліції ОСОБА_3 звернулася до ІНФОРМАЦІЯ_2 з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, яке було погоджене начальником ІНФОРМАЦІЯ_3 ОСОБА_4 , та відповідає вимогам ст. 160 КПК України.
В клопотанні старший слідчий СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітан поліції ОСОБА_3 просить надати тимчасовий доступ до речей та документів, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до документів на підставі яких ОСОБА_5 , як посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 отримала електронні довірчі послуги, зокрема копії заповнених та підписаних реєстраційних карток юридичної особи з додатками, засвідченої копії паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_5 та засвідченої копії реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копії заяви щодо отримання електронно-цифрового підпису та інших документів, які підтверджують факт отримання електронних довірчих послуг, з можливістю вилучення такої інформації у друкованому та/або електронному вигляді.
У клопотанні старший ІНФОРМАЦІЯ_5 капітан поліції ОСОБА_3 зазначає, що слідчим відділенням ІНФОРМАЦІЯ_6 проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному 05.04.2024 до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024091240000052 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 362 КК України.
Досудовим розслідуванням установлено, що 05.04.2024 року до чергової ІНФОРМАЦІЯ_7 надійшли матеріали із ВПК в Івано-Франківській області про те, що ході проведення оперативно пошукових заходів встановлено, що державний реєстратор ОСОБА_6 , будучи у змові із невстановленими особами, маючи ідентифікатори доступу до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, діючи всупереч вимог ст. ст. 3, 10, 18, 24 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», пунктів 12, 40, 77 Порядку державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, затвердженим постановою Кабінету Міністрів України від 25.12.2015 № 1127, із порушенням вищевказаних норм законодавства про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно, за відсутності вичерпних правових підстав незаконно здійснив дії, пов?язані зі зміною інформації, яка оброблюється в автоматизованій системі, а саме, вніс до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно зміни та безпідставно зареєстрував право власності на нерухоме майно, внаслідок чого заподіяно значної шкоди охоронюваним Законом інтересам.
З матеріалів кримінального провадження вбачається, що державний реєстратор ІНФОРМАЦІЯ_8 ОСОБА_5 в супереч вимогам Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», постанови Кабінету Міністрів України від 25 грудня 2015 року № 1127 «Про порядок державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», несанкціоновано вчинила дії з інформацією, яка оброблюється в автоматизованій системі, прийняла рішення у Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно про державну реєстрацію прав та їх обтяжень, здійснивши у період часу з 12.09.2023 року по 18.09.2023 року державну реєстрацію права власності об`єктів нерухомого майна - квартир, об`єкту житлової нерухомості № 4, № 20, АДРЕСА_2 , АДРЕСА_3 .
У відповідності до постанови Кабінету Міністрів України №1127 від 25.12.2015 «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень», у реєстрі, який ведеться в електронному вигляді, зберігається інформація про усі реєстраційні дії щодо юридичних осіб, усі запити вчинені реєстраторами та інші передбачені законом відомості.
Згідно ч. 4 ст. 12 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» ведення Державного реєстру прав здійснюється з використанням програмного забезпечення, що забезпечують його сумісність і взаємодію з іншими інформаційними системами та мережами, що становлять інформаційний ресурс держави. Програмне забезпечення Державного реєстру прав повинно забезпечувати проведення реєстраційних дій виключно з використанням кваліфікованого електронного підпису.
Згідно відповіді наданої ІНФОРМАЦІЯ_9 ОСОБА_5 , як посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 електронні довірчі послуги отримує у Кваліфікованого надавача електронних довірчих послуг ІНФОРМАЦІЯ_10 .
Відтак, з метою встановлення обставин, що підлягають доказуванню у кримінальному провадженні, виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей та документів на підставі яких ОСОБА_5 , як посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 отримала електронні довірчі послуги, зокрема копії заповнених та підписаних реєстраційних карток юридичної особи з додатками, засвідченої копії паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_5 та засвідчену копію реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копії заяви щодо отримання електронно-цифрового підпису та інших документів, які підтверджують факт отримання електронних довірчих послуг.
У відповідності до ч. 2 ст. 159 тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч. 1 ст. 160 КПК України, сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених у статті 161 цього Кодексу.
Зазначену вище інформацію, відповідно до п. 8 ч. 1 ст. 162 КПК України можна віднести до документів, які містять охоронювану законом таємницю, а саме: до відомостей, які можуть містити персональні дані особи, що знаходяться у володільця персональних даних.
Відомості у документах, тимчасовий доступ до яких планується отримати, нададуть можливість провести слідчі дії спрямовані на встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення та підтвердження фактів незаконних реєстраційних дій державним реєстратором, встановлення інших осіб, причетних до вчинення таких дій, а також будуть використані як докази вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ст. 362 КК України. Іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України, якщо існує реальна загроза зміни або знищення речей і документів, до яких планується тимчасовий доступ, клопотання можу бути розглянуто слідчим суддею, судом без виклику особи, у володінні якої вони знаходяться.
На підставі вище вказаного, з метою забезпечення заходів кримінального провадження, проведення швидкого, об`єктивного, всебічного, повного і неупередженого дослідження всіх обставин кримінального правопорушення, надання належної правової оцінки та прийняття законного рішення у передбачені кримінальним процесуальним законодавством строки, старший слідчий просила клопотання задовольнити.
На розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів прокурор ОСОБА_4 не з`явився, однак через канцелярію суду подав заяву, в якій клопотання підтримав, оскільки є необхідність у наданні тимчасового доступу до речей і документів, так як вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вищевказана інформація має суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню в кримінальному провадженні. Просив справу розглянути у його відсутності.
На розгляд клопотання про тимчасовий доступ до речей та документів старший слідчий СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітан поліції ОСОБА_3 не з`явилася, однак через канцелярію суду подала заяву, в якій клопотання підтримала та просила клопотання розглянути у її відсутності.
Сторона кримінального провадження, що подала клопотання, довела, що вказані в клопотанні документи перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , та інформація, яка міститься у них, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, в т.ч. для встановлення належної кваліфікації вчиненого діяння, тому клопотання про надання тимчасового доступу до речей і документів слід задовольнити.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 132, 160, 162, 163, 164 КПК України, слідчий суддя, -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області капітана поліції ОСОБА_3 - задовольнити.
Надати групі слідчих СВ відділення поліції №5 (м. Тлумач) Івано-Франківського РУП ГУНП в Івано-Франківській області: ОСОБА_7 , ОСОБА_3 , ОСОБА_8 тимчасовий доступ до речей та документів, з можливістю їх тимчасового вилучення, які знаходяться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 за адресою: АДРЕСА_1 , а саме: до документів на підставі яких ОСОБА_5 , як посадова особа ІНФОРМАЦІЯ_4 отримала електронні довірчі послуги, зокрема копії заповнених та підписаних реєстраційних карток юридичної особи з додатками, засвідченої копії паспорта громадянина України на ім`я ОСОБА_5 та засвідченої копії реєстраційного номеру облікової картки платника податків, копії заяви щодо отримання електронно-цифрового підпису та інших документів, які підтверджують факт отримання електронних довірчих послуг, з можливістю вилучення такої інформації у друкованому та/або електронному вигляді.
У разі невиконання ухвали може бути постановлена ухвала про дозвіл на проведення обшуку з метою відшукання і вилучення зазначених документів.
Строк дії ухвали 30 (тридцять) днів.
Ухвала апеляційному оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвалу можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Слідчий суддя
Тлумацького районного суду ОСОБА_1
Суд | Тлумацький районний суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121172404 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Тлумацький районний суд Івано-Франківської області
ЛУЩАК Н. І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні