Справа № 592/14019/24
Провадження № 2/592/2446/24
УХВАЛА
23 серпня 2024 року м.Суми
Ковпаківський районний суд м. Суми у складі головуючого судді Костенко В.Г., позовну заяву ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру МВС №5946 про визнання дій протиправними та стягнення компенсації моральної шкоди ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся з позовом у порядку цивільного судочинства й просить визнати протиправною відмову відповідача у заміні посвідчення водія та стягнути компенсацію моральної шкоди у сумі 15000 грн. та відшкодування судових витрат по оплаті судового збору 1211,20 грн. та правової допомоги у сумі 15 000 грн.
Дослідивши матеріали позову, суддя вважає за необхідне відмовити у відкритті провадження, виходячи з такого.
У відповідності до ч. 1 ст. 19 ЦПК України суди розглядають у порядку цивільного судочинства справи, що виникають з цивільних, земельних, трудових, сімейних, житлових та інших правовідносин, крім справ, розгляд яких здійснюється в порядку іншого судочинства.
Проте з позовної заяви вбачається, що позивач оскаржує дії відповідача й просить визнати протиправною відмову відповідача у заміні посвідчення водія. Ці правовідносини виникли з діяльності відповідача, а саме здійсненні функції держави, щодо видачі документів.
Згідно з Постановою КМУ від 28.10.2015 №889 «Про утворення територіальних органів з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ» були утворені як юридичні особи публічного права територіальні органи з надання сервісних послуг Міністерства внутрішніх справ.
Згідно Положення про територіальний сервісний центр МВС затвердженого наказом МВС України від 18.01.2016 Територіальний сервісний центр МВС виконує владні функції, зокрема, приймає іспити на право керування транспортними засобами всіх категорій, здійснює видачу та обмін національного й міжнародного посвідчень водія на право керування транспортними засобами відповідної категорії та вносить інформацію до
Згідно з ч. 1 ст. 2 КАС України завданням адміністративного судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів у сфері публічно-правових відносин з метою ефективного захисту прав, свобод та інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб від порушень з боку суб`єктів владних повноважень.
Відповідно до ч. 2 ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб`єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що визначені Конституцією та законами України, а також обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення чи вчинення дії.
Згідно зп.1ч.1ст.19КАС Україниюрисдикція адміністративнихсудів поширюєтьсяна справиу публічно-правовихспорах,зокрема у спорах фізичних чи юридичних осіб із суб`єктом владних повноважень щодо оскарження його рішень (нормативно-правових актів чи індивідуальних актів), дій чи бездіяльності, крім випадків, коли для розгляду таких спорів законом встановлено інший порядок судового провадження.
Згідно з ч. 5 ст. 21 КАС України вимоги про відшкодування шкоди, заподіяної протиправними рішеннями, діями чи бездіяльністю суб`єкта владних повноважень або іншим порушенням прав, свобод та інтересів суб`єктів публічно-правових відносин, або вимоги про витребування майна, вилученого на підставі рішення суб`єкта владних повноважень, розглядаються адміністративним судом, якщо вони заявлені в одному провадженні з вимогою вирішити публічно-правовий спір. Інакше такі вимоги вирішуються судами в порядку цивільного або господарського судочинства.
З наведеного у сукупності вбачається, що позивач подав позов до суб`єкта владних повноважень при здійсненні ним владних функцій, загалом просить визнати дії відповідача протиправними та у зв`язку з цим відшкодування моральної шкоди. З огляду на наведені положення закону заявлений позов підлягає вирішенню у порядку адміністративного судочинства.
Згідно з п. 1 ч 1 ст. 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства.
Оскільки заявлений позов не підлягає розгляду у порядку цивільного судочинства, то слід прийняти рішення про відмову у відкритті провадження у справі.
Керуючись п. 1 ч 1 ст. 186, 19 ЦПК України.
ПОСТАНОВИВ:
Відмовити у відкритті провадження за позовом ОСОБА_1 до Територіального сервісного центру МВС №5946 про визнання дій протиправними та стягнення компенсації моральної шкоди.
Ухвала набирає законної сили з моменту підписання.
Ухвала суду може бути оскаржена до Сумського апеляційного суду шляхом подачі апеляційної скарги протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Суддя В.Г. Костенко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2024 |
Оприлюднено | 26.08.2024 |
Номер документу | 121177688 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Костенко В. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні