Ухвала
від 15.08.2024 по справі 607/793/24
ТЕРНОПІЛЬСЬКИЙ МІСЬКРАЙОННИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15.08.2024 Справа №607/793/24

15 серпня 2024 року м.Тернопіль

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області в складі:

- головуючої судді Черніцької І.М.

- за участю секретаря судового засідання Демборинського М.Р.

- з участю: представника позивачів адвоката Чубенко Н.М.

розглянувши у відкритому підготовчому судовому засіданні в місті Тернополі в порядку загального позовного провадження цивільну справу за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього сина ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, -

В С Т А Н О В И В :

Позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього сина ОСОБА_3 , звернулися до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в якому просили стягнути: з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_1 174565,76 грн матеріальної шкоди внаслідок пошкодження транспортного засобу «Lexus RX350», державний номерний знак НОМЕР_1 , 2200 грн витрат на послуги з евакуації вказаного автомобіля, 141181 грн витрат за прокат іншого транспортного засобу та 35000 грн моральної шкоди; з ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» на користь ОСОБА_1 160000 грн страхового відшкодування за майнову шкоду спричинену пошкодження транспортного засобу; з ОСОБА_4 на користь ОСОБА_2 50000 грн шкоди, спричиненої ушкодження здоров`я внаслідок ДТП; з ОСОБА_4 на користь малолітнього ОСОБА_3 50000 грн моральної шкоди.

В обґрунтування вимог позивачі вказали, що 27 травня 2023 року о 18 год 50 хв. з вини відповідача відбулась дорожньо-транcпортна пригода, що підтверджується постановою Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 11 серпня 2023 року. Внаслідок дорожньо-транспортної пригоди транспортний засіб позивача отримав механічні пошкодження, у зв`язку з чим позивачу завдано матеріальних збитків на суму 334565,76 грн. Цивільно-правова відповідальність ОСОБА_4 була застрахована у Товаристві з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» згідно полісу №АР/7556345. З врахуванням наведеного, позивачі просять стягнути з страхової компанії 160000 грн. страхового відшкодування за завдану матеріальну шкоду в межах ліміту відповідальності, а решту 174565,76 грн., як різницю між фактичним її розміром та розміром страхового відшкодування, з ОСОБА_4 .

Ухвалою судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області від 16 січня 2024 року відкрито провадження у справі та призначено розгляд у порядку загального позовного провадження.

В судове засідання позивачі не з`явилися, хоча про час та місце була повідомлена належним чином.

Присутній в судовому засіданні представник позивачів адвокат Чубенко Н.М. просила закрити провадження у справі в частині позовних вимог ОСОБА_1 до ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про стягнення 160000 грн страхового відшкодування за майнову шкоду спричинену пошкодження транспортного засобу, у зв`язку з відсутністю предмета спору. Вказала, що 07 травня 2024 року МТСБУ прийнято рішення про відшкодування шкоди ОСОБА_1 та здійснено виплату страхового відшкодування в розмірі 160000 грн. Вказане рішення МТСБУ обгрунтовано тим, що станом на момент ДТП страховий поліс №АР/7556345 не діяв. Відтак, в силу вимог п. 41.1 (а) ст. 41 Закону України «Про обов`язкове страхування цивільно-правової відповідальності власників наземних транспортних засобів» саме МТСБУ повинно здійснювати страхову виплату, оскільки на момент ДТП власник транспортного засобу, з виник якого сталася ДТП, не застрахував свою цивільно-правову відповідальність. Крім того, просила повернути позивачу ОСОБА_1 сплачений судовий збір в розмірі. Також, подала письмове клопотання про закриття провадження у справі з аналогічних підстав.

Відповідач ОСОБА_4 та представник відповідача ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» в судове засідання не з`явилися, хоча про час та місце були повідомлені у встановленому законом порядку.

Розглянувши клопотання про закриття провадження у справі, заслухавши пояснення представника позивачів, дослідивши наявні матеріали справи, суд вважає необхідним зазначити наступне.

Встановлено, що позивачі ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього сина ОСОБА_3 , звернулися до Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з позовом до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди. У вказаному позові позивачі просили, в тому числі, стягнути з ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» на користь ОСОБА_1 160000 грн страхового відшкодування за майнову шкоду спричинену пошкодження транспортного засобу.

Як слідує з листа-відповіді МТСБУ за 3-01б/11002 від 20 березня 2024 року, адресованого представнику ОСОБА_1 адвокату Чубенко Н.М., за результатами пошуку інформації у єдиній централізованій базі даних МТСБУ виявлено, що поліс №АР 7556345 діє з 20 год 50 хв. 27 травня 2023 року по 26 травня 2024 року.

Згідно листа-відповіді МТСБУ за №3-01б/21957 від 21 травня 2024 року, адресованого представнику ОСОБА_1 адвокату Чубенко Н.М., МТСБУ прийняло рішення про виплату ОСОБА_1 відшкодування шкоди в розмірі 160000 грн.

Як вбачається з платіжної інструкції АТ «Укрексімбанк» за №886727 від 07 травня 2024 року, МТСБУ перерахувало на рахунок ОСОБА_1 160000 грн в якості виплати по справі №101543.

Відповідно до вимог п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України суд закриває провадження у справі якщо відсутній предмет спору.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону та встановленні обставини справи, беручи до уваги здійснення МТСБУ страхового відшкодування ОСОБА_1 в розмірі 160000 грн за рахунок коштів МТСБУ, у зв`язку з відсутністю у винуватця ДТП ОСОБА_4 станом на момент події чинного полісу цивільно-правової відповідальності та заяву представника позивача, суд вважає, що слід закрити провадження у справі в частині вимог ОСОБА_1 до ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про стягнення страхового відшкодування за майнову шкоду спричинену пошкодження транспортного засобу, у зв`язку з відсутністю предмета спору, що не суперечить чинному законодавству і не порушує будь-чиї права чи охоронювані законом інтереси сторін.

В силу вимог ч. 2 ст. 255 ЦПК України про закриття провадження у справі суд постановляє ухвалу, а також вирішує питання про розподіл між сторонами судових витрат, повернення судового збору з державного бюджету.

Відповідно до вимог п. 5 ч. 1 ст. 7 Закону України «Про судовий збір» сплачена сума судового збору повертається за клопотанням особи, яка його сплатила за ухвалою суду в разі закриття (припинення) провадження у справі (крім випадків, якщо провадження у справі закрито у зв`язку з відмовою позивача від позову і така відмова визнана судом), у тому числі в апеляційній та касаційній інстанціях.

Як вбачається з квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки АТ КБ «ПриватБанк» за №0.0.3399390420.1 від 08 січня 2024 року, позивачем ОСОБА_1 при пред`явлення позову сплачено судовий збір у розмірі 4779,47 грн.

Встановлено, що вказана суму судового збору в розмірі 4779,47 сплачена позивачем ОСОБА_1 за вимоги майнового характеру, в тому числі за вимоги до ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про стягнення 160000 грн страхового відшкодування.

Враховуючи вищенаведені вимоги закону, суд вважає, що позивачу ОСОБА_1 слід повернути сплачений при пред`явленні позову судовий збір у розмірі 1600 грн, що становить 1% ціни позову щодо вимог про стягнення з ТзДВ «Страхова компанія «Альфа-Гарант» 160000 грн страхового відшкодування.

Керуючись ст. ст. 13, 255, 256, 260, 261, 353-355 Цивільного процесуального кодексу України, суд,-

П О С Т А Н О В И В :

Закрити провадження у справі за позовом ОСОБА_1 , ОСОБА_2 , яка діє у власних інтересах та в інтересах малолітнього сина ОСОБА_3 до ОСОБА_4 , Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про відшкодування матеріальної та моральної шкоди, завданої внаслідок дорожньо-транспортної пригоди, в частині вимог ОСОБА_1 до Товариства з додатковою відповідальністю «Страхова компанія «Альфа-Гарант» про стягнення 160000 грн страхового відшкодування за майнову шкоду спричинену пошкодження транспортного засобу, на підставі вимог п. 2 ч. 1 ст. 255 ЦПК України.

Повернути ОСОБА_1 ( АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_2 ) з державного бюджету 1600 (одна тисяча шістсот) гривень судового збору, сплаченого за подання позову, згідно квитанції до платіжної інструкції на переказ готівки АТ КБ «ПриватБанк» за №0.0.3399390420.1 від 08 січня 2024 року, код квитанції 9329-4399-9225-6550, платник ОСОБА_1 , отримувач: ГУК у м. Терн.обл./тг м. Тернопіль/22030101; код отримувача: 37977599; кредит рахунку: НОМЕР_3 .

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання.

Ухвала може бути оскаржена шляхом подачі апеляційної скарги безпосередньо до Тернопільського апеляційного суду протягом 15 днів з дня складання повного судового рішення.

Учасник справи, якому повна ухвала суду не була вручена у день її проголошення або складення, має право на подання апеляційної скарги з клопотанням про поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження протягом 15 днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Повна ухвала суду складена 15 серпня 2024 року.

Головуюча І.М. Черніцька

СудТернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дата ухвалення рішення15.08.2024
Оприлюднено26.08.2024
Номер документу121178076
СудочинствоЦивільне
КатегоріяСправи у спорах про недоговірні зобов’язання, з них про відшкодування шкоди, з них завданої внаслідок ДТП

Судовий реєстр по справі —607/793/24

Ухвала від 15.08.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 09.05.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 12.03.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 01.03.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

Ухвала від 16.01.2024

Цивільне

Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області

Черніцька І. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні