Справа № 308/7136/24
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
21 серпня 2024 року м. Ужгород
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області у складі:
головуючого судді Шепетко І.О.,
за участі секретаря судових засідань Петришина Н.А.,
представника позивача ОСОБА_1 ,
представника відповідача ОСОБА_2 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_3 до акціонерного товариства «Піреус Банк МКБ», третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу Капітула Ганна Денисівна про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню, -
в с т а н о в и в:
В провадженні Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області перебуває цивільна справа за позовом ОСОБА_3 до акціонерного товариства «Піреус Банк МКБ», третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу Капітула Ганна Денисівна про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню.
Ухвалою Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області від 22.04.2024 позовна заява була прийнята до розгляду та розгляд справи вирішено проводити у порядку спрощеного позовного провадження з викликом сторін.
27.05.2024 до суду разом з відзивом на позов надійшла заява представника відповідача, в якому останній заперечував проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження і, з врахуванням конкретних обставин справи, просили розглянути справу за правилами загального позовного провадження. В обґрунтування заяви зазначили, що справа має вагоме значення для сторін та інших осіб, а ухвалене рішення може суттєво вплинути на їх права та обов`язки, а також те, що реальна ціна позову перевищує 250 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. Зазначили, що розгляд справи в загальному позовному провадженні надасть можливість сторонам та третім особам висловлювати правову позицію шляхом написання процесуальних документів, реагувати на правову позицію протилежної сторони, а також користуватися законодавчо наданими можливостями оскарження рішення суду, що передбачений для справ, розглянутих за правилами загального позовного провадження.
В судому засіданні представник позивача заперечував щодо переходу до розгляду справи за правилами загального позовного провадження, оскільки сторонами подані всі процесуальні документи, зокрема відзив, всі дії, які підлягають вирішенню під час підготовчого засідання вчинені, тому не має підстав для переходу в підгтовче засідання.
Представник відповідача в судовому засіданні підтримала своє клопотання про перехід до розгляду справи за правилами загального позовного провадження з підстав наведених у заяві.
Розглянувши клопотання про перехід від спрощеного провадження в загальне провадження, заслухавши думку учасників, дослідивши матеріали справи, суд приходить до наступного.
Відповідно до ч. 3 ст. 274 ЦПК України при вирішенні питання про розгляд справи в порядку спрощеного або загального позовного провадження суд враховує: 1) ціну позову; 2) значення справи для сторін; 3) обраний позивачем спосіб захисту; 4) категорію та складність справи; 5) обсяг та характер доказів у справі, в тому числі чи потрібно у справі призначити експертизу, викликати свідків тощо; 6) кількість сторін та інших учасників справи; 7) чи становить розгляд справи значний суспільний інтерес; 8) думку сторін щодо необхідності розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження.
Відповідно до п. 2 ч. 4 ст. 277ЦПК України суд, якщо відповідач в установлений судом строк подасть заяву із запереченнями проти розгляду справи в порядку спрощеного позовного провадження, суд залежно від обґрунтованості заперечень відповідача постановляє ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження та заміну засідання для розгляду справи по суті підготовчим засіданням.
Згідно ч.6ст.277 ЦПК України, якщо суд вирішив розглянути справу в порядку спрощеного позовного провадження, але в подальшому постановив ухвалу про розгляд справи за правилами загального позовного провадження, розгляд справи починається зі стадії відкриття провадження у справі. У такому випадку повернення до розгляду справи за правилами спрощеного позовного провадження не допускається.
З оглядуна складністьсправи таїї значеннядля сторін,суд вважаєза необхіднезадовольнити клопотанняпредставника відповідачата перейтидо розглядусправи заправилами загальногопозовного провадження,розпочавши зістадії підготовчогосудового засідання.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 184,193, 261, 277 ЦПК України, суд,
п о с т а н о в и в:
Клопотання представника відповідача ОСОБА_2 задовольнити.
Перейти до розгляду справи за позовом ОСОБА_3 до акціонерного товариства «Піреус Банк МКБ», третя особа без самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача приватний нотаріус Ужгородського міського нотаріального округу Капітула Ганна Денисівна про визнання виконавчого напису таким, що не підлягає виконанню за правилами загального позовного провадження.
Призначити підготовчезасідання на4вересня 2024року о09год.20хв. в залі судових засідань Ужгородського міськрайонного суду Закарпатської області (м.Ужгород, вул.Загорська, 53).
Ухвала оскарженню не підлягає, набирає законної сили з моменту її підписання.
Повний текст ухвали складено 23 серпня 2024.
Суддя І.О. Шепетко
Суд | Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області |
Дата ухвалення рішення | 21.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121186531 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема договорів (крім категорій 301000000-303000000), з них |
Цивільне
Ужгородський міськрайонний суд Закарпатської області
Шепетко І. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні