Справа № 588/854/24
Провадження № 2/588/241/24
Р І Ш Е Н Н Я
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
22 серпня 2024 року м. Тростянець
Тростянецький районний суд Сумської області у складі головуючого судді Огієнка О.О., за участю секретаря судового засідання Лободи Т.С., розглянувши у судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , Тростянецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження,
У С Т А Н О В И В:
ОСОБА_1 у травні 2024 року звернулася до суду із указаним позовом, який мотивувала тим, що вона народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Тростянець Сумської області.
На момент її народження, мати ОСОБА_3 , у зареєстрованому шлюбі не перебувала.
У свідоцтві про її народження батьком вказаний ОСОБА_4 .
Її біологічним батьком є ОСОБА_2 , який її виховував та утримував з дитинства, та з яким вона підтримує родинні зв`язки.
05.11.2011 вона зареєструвала шлюб з ОСОБА_5 та після реєстрації шлюбу змінила своє дівоче прізвище « ОСОБА_6 » на « ОСОБА_7 ».
За час шлюбу в неї народились діти, тому для неї важливо встановити своє походження, щоб відповідно її діти також знали своє походження.
Посилаючись на зазначені обставини, позивачка просить суд: 1) визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, батьком - ОСОБА_1 , дошлюбне прізвище « ОСОБА_6 », яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Тростянець Сумської області; 2) внести зміни до актового запису № 203, складеного ІНФОРМАЦІЯ_3 , УРСР, а саме: у розділі відомості про батька зазначити батьком дитини « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України»; у розділі «відомості про дитину» прізвище, ім`я, по батькові, дату та місце народження дитини залишити без змін.
Ухвалою суду від 24.05.2024 було відкрито провадження, вирішено здійснювати розгляд за правилами загального позовного провадження та призначено підготовче засідання.
Ухвалою суду від 24.06.2024 було закрито підготовче провадження у вказаній справі та призначено до судового розгляду, а також за клопотанням позивачки витребувано докази у справі.
У судове засідання сторони не з`явилися.
Позивачка подала заяву в якій зазначила, що просить справу розглянути без її участі, позов підтримує та просить задовольнити.
Відповідач також подав заяву в якій зазначив, що не має можливості прибути в судове засідання за станом здоров`я, просить справу розглянути без його участі, позов визнає.
Третя особа ОСОБА_3 не повідомила суд про причину неявки.
Представник третьої особи Тростянецького відділу ДРАЦС подала заяву в якій зазначила, що просить провести розгляд справи без її участі та не заперечує щодо заявлених вимог.
Дослідивши матеріали справи, оцінивши докази в їх сукупності, суд вважає, що між сторонами мають місце сімейні правовідносини, позов обґрунтований і підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом встановлено, що заявницею є ОСОБА_1 , яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Тростянець Сумської області.
До реєстрації шлюбу з ОСОБА_5 , що мало місце 05.11.2011, заявниця мала прізвище ОСОБА_6 (а.с. 4).
Із свідоцтва про народження та актового запису про народження № 203 від 15.07.1987 вбачається, що батьками заявниці зазначені: ОСОБА_4 , українець, та ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , українка. Запис про батька в актовому записі про народження вчинено за заявою матері (а.с. 3, 32).
Відповідно до ч. 1 ст. 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом.
Згідно ч. 1 ст. 82 ЦПК України обставини, які визнаються учасниками справи, не підлягають доказуванню, якщо суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності цих обставин або добровільності їх визнання. Обставини, які визнаються учасниками справи, зазначаються в заявах по суті справи, поясненнях учасників справи, їхніх представників.
Зважаючи на досліджені судом письмові докази, суд не має обґрунтованого сумніву щодо достовірності обставин визнаних відповідачем та добровільності їх визнання.
Відтак суд вважає доведеними обставини про те, що біологічним батьком позивачки є ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відповідно до ч. 2 ст. 125 СК України, якщо мати та батько дитини не перебувають у шлюбі між собою, походження дитини від батька визначається: за заявою матері та батька дитини; за рішенням суду.
Згідно положень ст. 128 СК України за відсутності заяви, право на подання якої встановлено статтею 126 цього Кодексу, батьківство щодо дитини може бути визнане за рішенням суду. Підставою для визнання батьківства є будь-які відомості, що засвідчують походження дитини від певної особи, зібрані відповідно до Цивільного процесуального кодексу України. Позов про визнання батьківства може бути пред`явлений матір`ю, опікуном, піклувальником дитини, особою, яка утримує та виховує дитину, а також самою дитиною, яка досягла повноліття.
Відповідно до ст. 134 СК України на підставі заяв осіб, зазначених у статті 126 цього Кодексу, або рішення суду орган державної реєстрації актів цивільного стану вносить відповідні зміни до актового запису про народження, складеного органами державної реєстрації актів цивільного стану України, та видає нове Свідоцтво про народження.
Згідно п. 9 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 15.05.2006 № 3 «Про застосування судами окремих норм Сімейного кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментів» (далі - Постанова) рішення щодо визнання батьківства (материнства) має ґрунтуватися на всебічно перевірених судом даних, що підтверджують або спростовують заявлені вимоги чи заперечення проти них, а його резолютивна частина - містити всі відомості, необхідні для реєстрації батьківства (материнства) в органах РАЦС (прізвище, ім`я та по батькові матері й батька, число, місяць і рік їх народження, громадянство, а також номер актового запису про народження дитини, коли та яким органом його вчинено). Питання щодо походження дитини суд вирішує на підставі будь-яких доказів про це.
Відповідно до п.п. 20 п. 1 Розділу III Правил державної реєстрації актів громадянського стану в Україні, затверджених наказом Міністерства юстиції України від 18.10.2000 № 52/5, при вирішенні судом спорів про визнання батьківства, материнства, оспорювання батьківства чи материнства, встановлення фактів батьківства та материнства зміни до актових записів про народження вносяться відповідно до законодавства, яке регулює порядок внесення змін до актових записів цивільного стану.
Згідно з п. 2.13.1 Правил внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання, що затверджені наказом Міністерства юстиції України від 12.01.2011 року № 96/5, підставою для внесення змін в актовий запис цивільного стану є рішення суду про визнання батьківства (материнства), усиновлення (удочеріння), про скасування раніше винесеного рішення суду про визнання батьківства, виключення відомостей про батька (матір) дитини з актового запису про народження, скасування або визнання усиновлення (удочеріння) недійсним, про визнання шлюбу недійсним, установлення неправильності в актовому записі цивільного стану та інші, у яких зазначено про внесення конкретних змін в актові записи цивільного стану.
Відповідно до п. 2.16.4 Розділу ІІ зазначених вище правил, на підставі рішення суду про визнання батьківства (материнства) в актовому записі про народження змінюються відомості про батька та вносяться пов`язані з цим інші зміни згідно із зазначеними в рішенні суду.
Враховуючи установлені судом обставини, а також вимоги вищевикладеного чинного законодавства, суд вважає за необхідне задовольнити вимоги позивачки та визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , батьком ОСОБА_8 .
Крім того, у зв`язку із задоволенням позовних вимог позивачки про визнання батьківства, також підлягають задоволенню вимоги позивачки про внесення змін до актового запису про її народження щодо зазначення відомостей про батька ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Відтак позовні вимоги підлягають задоволенню повністю.
Керуючись принципом диспозитивності цивільного судочинства, закріпленим у ст. 13 ЦПК України, зважаючи на заяву позивачки про те, що вона залишає за собою судові витрати, суд не вирішує питання про розподіл судових витрат згідно ст. 141 ЦПК України.
Керуючись вимогами статей 13, 81, 141, 259, 263-265, 268, 273, 354 ЦПК України, суд
У Х В А Л И В :
Позов ОСОБА_1 до ОСОБА_2 , треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору: ОСОБА_3 , Тростянецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, про визнання батьківства та внесення змін до актового запису про народження - задовольнити повністю.
Визнати ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України, батьком - ОСОБА_1 , дошлюбне прізвище « ОСОБА_6 », яка народилася ІНФОРМАЦІЯ_1 у м. Тростянець Сумської області.
Внести зміни до актового запису № 203, складеного 15.07.1987 відділом ЗАГС Тростянецького райвиконкому Сумської області, УРСР, а саме: у розділі відомості про батька зазначити батьком дитини « ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , громадянина України»; у розділі «відомості про дитину» прізвище, ім`я, по батькові, дату та місце народження дитини залишити без змін.
Рішення може бути оскаржене до Сумського апеляційного суду шляхом подання апеляційної скарги протягом 30 днів з дня його проголошення.
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги всіма учасниками справи, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті чи закриття апеляційного провадження або прийняття постанови суду апеляційної інстанції за наслідками апеляційного перегляду.
Сторони:
позивачка - ОСОБА_1 , ІНФОРМАЦІЯ_5 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 ;
відповідач - ОСОБА_2 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_2 , паспорт громадянина України серії НОМЕР_2 виданий Тростянецьким РВ УМВС України в Сумській області від 13.03.2000;
третя особа - ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_4 , зареєстрована адреса місця проживання: АДРЕСА_2 ;
третя особа - Тростянецький відділ державної реєстрації актів цивільного стану в Охтирському районі Сумської області Східного міжрегіонального управління Міністерства юстиції, адреса місцезнаходження: адреса: вул. Миру, буд. 6, м. Тростянець, Охтирський район, Сумська область, 42600, код ЄДРПОУ 22597808.
Повний текст рішення суду складено 26.08.2024.
Суддя О. О. Огієнко
Суд | Тростянецький районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 22.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121187250 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із сімейних відносин, з них про встановлення батьківства або материнства |
Цивільне
Тростянецький районний суд Сумської області
Огієнко О. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні