Справа № 766/10629/24
н/п 2/766/11006/24
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
10 липня 2024 року суддя Херсонського міського суду Херсонської області Булах Є.М., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області АР Крим та м. Севастополі (ЄДРПОУ 43995495, місцезнаходження: 73022, м. Херсон, пр.-т Незалежності, 75), третя особа: Білозерська державна нотаріальна контора Херсонської області(ЄДРПОУ: 34669140, місцезнаходження: Херсонська область, смт Білозерка, вул.. Свободи, 85), про скасування арешту, -
встановив:
04 липня 2024 року позивач звернувся до суду з позовом до Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області АР Крим та м. Севастополі про скасування арешту, у якому просив зняти арешт з нерухомого майна, об`єкт обтяження: будинок, що розташований за адресою: АДРЕСА_1 , реєстраційний номер обтяження: 3390306, що належало ОСОБА_2 (РНОКПП: НОМЕР_2 ) накладений Білозерською державною нотаріальною конторою, згідно повідомлення б/н від 11.12.1998, Голопристанського міжрайонного відділу податкової поліції .
Відповідно до Журналу реєстрації вхідної кореспонденції матеріали позовну заяву з протоколом автоматизованого розподілу судової справи між суддями від 04.07.2024 року передано судді Булах Є.М. 05.07.2024 року.
Відповідно до ч. 1 ст. 185 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суддею встановлено, що позовну заяву подано без додержання вимог ст. ст. 175, 177 ЦПК України виходячи з наступного.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 175 ЦПК України позовна заява має містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Так, абз. 2 ч. 2 постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 «Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» від 03.06.2016 року передбачено, що відповідачами в справі за позовною заявою про зняття арешту з майна є боржник, особа, в інтересах якої накладено арешт на майно, а в окремих випадках особа, якій передано майно, якщо воно було реалізоване. Як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог щодо предмета спору, має бути залучено відповідний орган, що наклав арешт на майно.
В свою чергу, позивачем не визначено коло учасників судового провадження у відповідності до приписів законодавства.
Постановою Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №5 від 03.06.2016 року «Про судову практику в спорах про зняття арешту з майна» визначено, що у порядку цивільного судочинства захист майнових прав здійснюється у позовному провадженні, а також у спосіб оскарження рішення, дії або бездіяльності державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби. Спори про право цивільне, пов`язані з належністю майна, на яке накладено арешт, відповідно до статей 15, 16 Цивільного процесуального кодексу України розглядаються в порядку цивільного судочинства у позовному провадженні, якщо однією зі сторін відповідного спору є фізична особа, крім випадків, коли розгляд таких справ відбувається за правилами іншого судочинства. Позов прозняття арештуз майнаможе бутипред`явленийвласником,а такожособою,яка володієна підставізакону чидоговору абоіншій законнійпідставі майном,що неналежить боржнику (речове право на чуже майно).
Відповідно до ст. ст. 182, 331 ЦК України, право власності на нерухоме майно виникає з моменту його державної реєстрації.
Зі змісту позовних вимог встановлено, що позивач просить зняти арешт з майна, що належить ОСОБА_2 , однак доказів на підтвердження того що позивач є власником майна належного померлому не надає.
Крім того, зберігаючи об`єктивність і неупередженість, увага позивача звертається на ту обставину, що позивач вважаючи свої права порушеними Головним управлінням Державної податкової служби у Херсонській області АР Крим та м. Севастополі пред`явив позов, зі змісту якого не вбачається спору між сторонами про право власності (володіння, користування розпорядження) на майно, на яке накладено арешт. Крім того, таке право позивача ніким не оспорюється, не містить позов і матеріально-правових вимог до відповідача.
З урахуванням вказаного є підстави для застосування до позовної заяви наслідків встановлених статтею 185 ЦПК України.
Відповідно до статті 185 ЦПК України, суддя встановивши, що позовну заяву подано без дотримання вимог викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
При цьому суддя зауважує, що залишення позовної заяви без руху не є обмеженням права позивача на доступ до правосуддя.
Так, згідно з усталеною практикою Європейського суду з прав людини, сформульованою, зокрема, в рішеннях від 20 травня 2010 року у справі «Пелевін проти України» (пункт 27), від 30 травня 2013 року у справі «Наталія Михайленко проти України» (пункт 31), в яких зазначено, що право на доступ до суду не є абсолютним та може підлягати обмеженням, зокрема, щодо умов прийнятності скарг, оскільки право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання державою; регулювання може змінюватися у часі та місці відповідно до потреб та ресурсів суспільства та окремих осіб.
Суд також враховує позицію Європейського суду з прав людини, викладену, зокрема, у пункті 55 справи «Креуз проти Польщі», про те, що обмеження, накладене на доступ до суду, буде несумісним із пунктом першим статті 6 Конвенції, якщо воно не переслідує законної мети або коли не існує розумної пропорційності між застосованими засобами та законністю цілі, якої прагнуть досягти («Kreuz v. Poland» № 28249/95).
Отже, встановлюючи конкретні вимоги до змісту та форми позовної заяви, а також до документів, які мають бути до неї додані, ЦПК України при цьому покладає обов`язок на суд перевірити виконання позивачем цих вимог та прийнятності позовної заяви на стадії вирішення питання про відкриття провадження по справі.
Враховуючи викладене, позивачу необхідно усунути зазначені недоліки, шляхом звернення до суду у передбачений процесуальним законодавством спосіб. Позовну заяву з виправленими недоліками необхідно подати у кількості екземплярів, що відповідає кількості учасників справи.
На підставі ст. 185 ч.1 ЦПК України заява підлягає залишенню без руху з наданням заявнику строку для усунення вищевказаних недоліків з роз`ясненням того, що в разі їх не усунення у встановлений судом термін заява буде визнана неподаною та повернута заявнику.
Керуючись ст. 175, 185, 260, 353 ЦПК України, суддя, -
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 (РНОКПП НОМЕР_1 , місце реєстрації: АДРЕСА_1 ) до Головного управління Державної податкової служби у Херсонській області АР Крим та м. Севастополі (ЄДРПОУ 43995495, місцезнаходження: 73022, м. Херсон, пр.-т Незалежності, 75), третя особа: Білозерська державна нотаріальна контора Херсонської області(ЄДРПОУ: 34669140, місцезнаходження: Херсонська область, смт Білозерка, вул.. Свободи, 85), про скасування арешту залишити без руху.
Копію ухвали про залишення позовної заяви без руху направити заявнику.
Надати позивачу строк для усунення недоліків п`ять днів з дня отримання ухвали про залишення заяви без руху.
Роз`яснити, що у разі невиконання вимог цієї ухвали у встановлений строк, заява вважатиметься не поданою та буде повернута.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Є.М. Булах
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 10.07.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121187344 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи про звільнення майна з-під арешту (виключення майна з опису) |
Цивільне
Херсонський міський суд Херсонської області
Булах Є. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні