Ухвала
від 22.08.2024 по справі 905/1368/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

22.08.2024 Справа № 905/1368/23

Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М. розглянувши клопотання розпорядника майна Козловської Діани Валеріївни про витребування доказів

у справі за заявою кредитора (заявника): Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Капітал Плюс» (01021, місто Київ, Печерський узвіз, будинок №13, офіс №23, код ЄДРПОУ 39425460)

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (84162, Донецька область, Краматорський район, смт. Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок №50, код ЄДРПОУ 41630528)

про банкрутство,

розпорядник майна - арбітражна керуюча Козловська Діана Валеріївна

без виклику представників сторін

В С Т А Н О В И В

У провадженні Господарського суду Донецької області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528)

Так, ухвалою Господарського суду Донецької області від 21.11.2023 відкрито провадження у справі №905/1368/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Козловську Д.В. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №484 від 15.03.2013).

23.11.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію повідомлення за № 71950.

Від розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни 14.08.2024 отримано клопотання про витребування у PKO Bank Polski інформацію та виписку про рух коштів по банківському рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), з моменту його відкриття до дати надання відповіді.

Клопотання розпорядника майна мотивовано наступним.

На підставі п. 3 резолютивної частини ухвали Господарського суду Донецької області від 21.11.2023 року про відкриття провадження у справі №905/1368/23 про банкрутство ТОВ «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), введено мораторій на задоволення вимог кредиторів. Протягом дії мораторію на задоволення вимог кредиторів:

- забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі виконання рішень у немайнових спорах;

- забороняється виконання вимог, на які поширюється мораторій;

- не нараховується неустойка (штраф, пеня), не застосовуються інші фінансові санкції за невиконання чи неналежне виконання зобов`язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій;

- зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію;

- не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов`язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.

Дія мораторію на задоволення вимог кредиторів не поширюється на вимоги поточних кредиторів, виплату заробітної плати та нарахованих на ці суми страхових внесків на загальнообов`язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, відшкодування шкоди, заподіяної здоров`ю та життю громадян, виплату авторської винагороди, аліментів, а також на вимоги за виконавчими документами немайнового характеру, що зобов`язують боржника вчинити певні дії чи утриматися від їх вчинення.

Дія мораторію не поширюється на будь-які дії довірчого власника щодо об`єкта довірчої власності, довірчим засновником якої є боржник. Дія мораторію не поширюється на процедуру обов`язкового звернення стягнення на об`єкт довірчої власності.

Дія мораторію не поширюється на задоволення вимог кредиторів у разі одночасного задоволення вимог кредиторів у процедурі розпорядження майном керуючим санацією згідно з планом санації, а також ліквідатором у ліквідаційній процедурі в порядку черговості, встановленому цим Кодексом.

Стягнення грошових коштів за вимогами кредиторів за зобов`язаннями, на які не поширюється дія мораторію, провадиться з рахунку боржника в установі банку. Контроль за такими стягненнями здійснює арбітражний керуючий.

Звернення стягнення на майно боржника за вимогами, на які не поширюється дія мораторію, здійснюється виключно за ухвалою господарського суду, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство боржника.

Відповідно до положень ч.3 ст.44 КУзПБ розпорядник майна зобов`язаний, зокрема:

- проводити аналіз фінансово-господарського стану, інвестиційної та іншої діяльності боржника та становища на ринках боржника, встановлювати за результатами його проведення наявність або відсутність ознак фіктивного банкрутства, доведення до банкрутства, приховування стійкої фінансової неспроможності, вчинення незаконних дій у разі банкрутства;

- провести інвентаризацію майна боржника та визначити його вартість.

Згідно інформації отриманої від керівника боржника, окрім банківських рахунків відкритих в банківських установах на території України, у Боржника наявний рахунок у банківській установі на території Республіки Польща, а саме : Bank Polski, IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD.

Повна назва банківської установи PKO Bank Polski польською мовою: Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302, НОМЕР_2 ).

Враховуючи викладене та з метою контролю за рахунками боржника в установах банків на виконання вимог ухвали Господарського суду Донецької області від 21.11.2023, а також проведення повного аналізу фінансово-господарського стану боржника та доповнення відомостей щодо інвентаризації його майна арбітражна керуюча Козловська Діана Валеріївна просить витребувати виписку про рух коштів по банківському рахунку Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), відкритому в PKO Bank Polski, з моменту його відкриття до дати надання відповіді.

При розгляді вказаних звернень суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

За приписами ч. 1 ст. 2 ГПК України встановлено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Статтею 81 ГПК України визначено, що учасник справи у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування доказів судом.

У клопотанні про витребування судом доказів повинно бути зазначено:

1) який доказ витребовується (крім клопотання про витребування судом групи однотипних документів як доказів);

2) обставини, які може підтвердити цей доказ, або аргументи, які він може спростувати;

3) підстави, з яких випливає, що цей доказ має відповідна особа;

4) заходи, яких особа, яка подає клопотання, вжила для отримання цього доказу самостійно, докази вжиття таких заходів та (або) причини неможливості самостійного отримання цього доказу;

5) причини неможливості отримати цей доказ самостійно особою, яка подає клопотання.

Відповідно до загальних норм, визначених ст. 200 ЦК України, інформацією є будь-які відомості та/або дані, які можуть бути збережені на матеріальних носіях або відображені в електронному вигляді. Інформацією з обмеженим доступом є конфіденційна, таємна та службова інформація. Порядок віднесення інформації до таємної або службової, а також порядок доступу до неї регулюються законами. (ст. 21 Закону України «Про інформацію»).

Згідно ст. 60 Закону України «Про Банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним або стала відомою третім особам при наданні послуг банку або виконанні функцій, визначених законом, а також визначена у цій статті інформація про банк є банківською таємницею .

Відповідно до вказаної статті, банківською таємницею, в тому числі, є:

1) відомості про банківські рахунки клієнтів, у тому числі кореспондентські рахунки банків у Національному банку України;

2) інформація про операції, проведені на користь чи за дорученням клієнта, вчинені ним правочини;

3) фінансово-економічний стан клієнтів.

При цьому, вказана стаття закріплює, що положення інших законів України щодо обсягу та порядку розкриття інформації, що становить банківську таємницю, діють у частині, що не суперечить цьому Закону.

Згідно ст. 61 Закону України «Про Банки і банківську діяльність», банки та Національний банк України зобов`язані забезпечувати збереження банківської таємниці шляхом:

1) обмеження кола осіб, що мають доступ до інформації, яка становить банківську таємницю;

2) організації спеціального діловодства з документами, що містять банківську таємницю;

3) застосування технічних засобів для запобігання несанкціонованому доступу до електронних та інших носіїв інформації;

4) застосування застережень щодо збереження банківської таємниці та відповідальності за її розголошення у договорах і угодах між банком і клієнтом.

В свою чергу, виходячи зі змісту ст. 62 Закону України «Про Банки і банківську діяльність», інформація щодо юридичних та фізичних осіб, що становить банківську таємницю, розкривається банками в тому числі за рішенням суду.

Порядок розкриття банківської таємниці регулюється Постановою Правління Національного банку України Про затвердження Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці від 14.07.2006 № 267 та Постановою Правління Національного банку України Про затвердження Змін до Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці від 04.10.2021 № 98.

Згідно з п. 14 Постанови Правління НБУ Про затвердження Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці від 14.07.2006 № 267, банки за запитом уповноважених державних органів та осіб, визначених у частині першій статті 62 Закону про банки, надають у паперовому або електронному вигляді згідно з вимогами, викладеними в додатку до цих Правил, інформацію щодо банківських рахунків клієнтів та операцій, проведених на користь чи за дорученням клієнта, серед яких, операції без відкриття рахунків, а саме відомості на конкретно визначену дату або за конкретний проміжок часу та стосовно конкретної юридичної або фізичної особи, фізичної особи-підприємця про: наявність рахунків; номери рахунків; залишок коштів на рахунках; операції списання з рахунків та/або зарахування на рахунки; призначення платежу; ідентифікаційні дані контрагента (для фізичних осіб - прізвище, ім`я та по батькові, реєстраційний номер облікової картки платника податків України; для юридичних осіб - повне найменування, ідентифікаційний код у ЄДРПОУ); номер рахунку контрагента; код банку контрагента.

Враховуючи неможливість розпорядника майна самостійно отримати відповідну інформацію, що становить банківську таємницю, для повного та належного виконання покладених на неї обов`язків, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення клопотання щодо розкриття банківської таємниці, витребування у PKO Bank Polski інформації та виписки про рух коштів по банківському рахунку боржника.

04.03.2020 від імені України була підписана Конвенція про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (надалі-Конвенція), яка була ратифікована Верховною Радою України 01.07.2022 та набрала чинності для України 01.09.2023.

Ця Конвенція застосовується до визнання та виконання судових рішень у цивільних або комерційних справах. Ця Конвенція застосовується до визнання та виконання в одній Договірній Державі судового рішення, ухваленого судом іншої Договірної Держави.

При цьому, важливе значення має те, що відповідно до змісту ст. 23 Конвенції, встановлюється її зв`язок з іншими міжнародними інструментами, відповідно до якого ця Конвенція тлумачиться настільки, наскільки вона є сумісною з іншими міжнародними договорами, чинними для Договірних Держав, укладеними до чи після цієї Конвенції.

Так, згідно Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого Постановою Верховної Ради України №3941-XII від 04.02.94 (надалі - Договір), суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються «установи юстиції» надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.

Відповідно до ст. 3 Договору, в справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором. В розумінні цього Договору центральними органами є: з боку України - Міністерство юстиції та Генеральна Прокуратура, а з боку Республіки Польщі - Міністерство юстиції.

Відповідно до статті 15 Договору, документи, які підготував або засвідчив відповідний орган однієї з Договірних Сторін, скріплені гербовою печаткою і підписом уповноваженої особи, мають силу документа на території іншої Договірної Сторони без потреби будь-якого іншого засвідчення. Це стосується також копій і перекладів документів, які засвідчені відповідним органом. Документи, які на території однієї з Договірних Сторін визнаються офіційними, вважаються такими ж на території іншої Договірної Сторони.

Аналогічні положення закріплені в ч. 3 ст. 368 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

У відповідності до положень п.2.1., пп.2.1.1 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України № 1092/5/5427.06.2008, у разі, якщо при розгляді цивільної справи в суду України виникне необхідність у врученні документів або отриманні доказів, у проведенні окремих процесуальних дій за кордоном, суд України складає доручення про надання правової допомоги за кордоном.

Доручення складається судом України, який розглядає цивільну справу, і повинно містити інформацію та документи, передбачені міжнародним договором України. Доручення адресується компетентному суду запитуваної держави.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 39, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 60, 61 Закону України «Про Банки і банківську діяльність», Конвенцією про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах, Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ст.ст. 81, 367-368 ГПК України, господарський суд -

У Х В А Л И В

1. Клопотання розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни про розкриття банківської таємниці та витребування доказів - задовольнити.

2. Зобов`язати PKO Bank Polski (Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302,+48 81 535 65 65) надати інформацію та виписку про рух коштів, з моменту відкриття рахунку до дати надання відповіді, по банківському рахунку: IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 41630528, місцезнаходження: Україна, 84162, Донецька область, Краматорський район, селище міського типу Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок 50).

3. Звернутися до Окружного суду у Варшаві із судовим дорученням про витребування від PKO Bank Polski (Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302, НОМЕР_2 ) інформації та виписки про рух коштів, з моменту відкриття рахунку до дати надання відповіді, по банківському рахунку: IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 41630528, місцезнаходження: Україна, 84162, Донецька область, Краматорський район, селище міського типу Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок 50).

4. Зобов`язати розпорядника майна арбітражну керуючу Козловську Діану Валеріївну здійснити переклад на польську мову наступних документів:

- клопотання про виконання дій у господарській справі;

- ухвали Господарського суду Донецької області від 21.11.2023;

- ухвали Господарського суду Донецької області від 22.08.2024;

5. Зобов`язати розпорядника майна арбітражну керуючу Козловську Діану Валеріївну надіслати на адресу Господарського суду Донецької області по 2 примірники перекладу вказаних вище документів, з нотаріальним засвідченням їх вірності, протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання.

Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 22.08.2024 та оскарженню не підлягає.

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення22.08.2024
Оприлюднено27.08.2024
Номер документу121191571
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —905/1368/23

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні