Ухвала
від 23.08.2024 по справі 905/1368/23
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

61022, м. Харків, пр. Науки, 5, тел.:(057) 702-07-99, факс: (057) 702-08-52,

гаряча лінія: (096) 068-16-02, E-mail: inbox@dn.arbitr.gov.ua,

код ЄДРПОУ: 03499901, UA368999980313151206083020649


У Х В А Л А

23.08.2024 Справа № 905/1368/23

Господарський суд Донецької області у складі судді Фурсової С.М. розглянувши клопотання розпорядника майна Козловської Діани Валеріївни про забезпечення вимог кредиторів

у справі за заявою кредитора (заявника): Товариства з обмеженою відповідальністю «Статус Капітал Плюс» (01021, місто Київ, Печерський узвіз, будинок №13, офіс №23, код ЄДРПОУ 39425460)

до боржника: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (84162, Донецька область, Краматорський район, смт. Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок №50, код ЄДРПОУ 41630528)

про банкрутство,

розпорядник майна - арбітражна керуюча Козловська Діана Валеріївна

без виклику представників сторін

В С Т А Н О В И В

У провадженні Господарського суду Донецької області перебуває справа про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528)

Так, ухвалою Господарського суду Донецької області від 21.11.2023 відкрито провадження у справі №905/1368/23 про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), введено процедуру розпорядження майном боржника та призначено розпорядником майна арбітражного керуючого Козловську Д.В. (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №484 від 15.03.2013).

23.11.2023 на офіційному веб-порталі судової влади України здійснено публікацію повідомлення за № 71950.

Від розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни 15.08.2024 отримано клопотання про накладення арешту на банківський рахунок овариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (код ЄДРПОУ 41630528), відкритий в PKO Bank Polski з метою забезпечення вимог кредиторів.

Клопотання розпорядника майна мотивоване наступним.

Згідно ч. 14 ст. 39 КУзПБ, з моменту відкриття провадження у справ арешт майна боржника чи інші обмеження боржника щодо розпорядження належним йому майном можуть бути застосовані виключно господарським судом у межах провадження у справі про банкрутство.

Відповідно до положень ч.3 ст.44 КУзПБ розпорядник майна зобов`язаний, зокрема, вживати заходів для захисту майна боржника.

Згідно інформації отриманої від керівника Боржника, окрім банківських рахунків відкритих в банківських установах на території України, у Боржника наявний рахунок у банківській установі на території Республіки Польща, а саме : Bank Polski, IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD.

Повна назва банківської установи PKO Bank Polski польською мовою: Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302, НОМЕР_2 ).

Отже, з метою захисту прав та інтересів кредиторів, а також збереження майнових активів боржника, просить накласти арешт на вказаний рахунок Боржника у банківській установі на території Республіки Польща.

При розгляді вказаного звернення суд виходить з наступного.

Відповідно до ч. 1 ст. 2 КУзПБ, провадження у справах про банкрутство регулюється цим Кодексом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законами України.

За приписами ч. 1 ст. 2 ГПК України встановлено, що завданням господарського судочинства є справедливе, неупереджене та своєчасне вирішення судом спорів, пов`язаних із здійсненням господарської діяльності, та розгляд інших справ, віднесених до юрисдикції господарського суду, з метою ефективного захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав і законних інтересів фізичних та юридичних осіб, держави.

Відповідно до положень ст. 40 КУзПБ господарський суд має право за клопотанням сторін або учасників справи чи за своєю ініціативою вжити заходів до забезпечення вимог кредиторів.

Ухвала про вжиття заходів забезпечення вимог кредиторів є виконавчим документом та підлягає примусовому виконанню.

Господарський суд за клопотанням розпорядника майна, кредиторів або з власної ініціативи може заборонити боржнику вчиняти без згоди розпорядника майна правочини, а також зобов`язати боржника передати цінні папери, майно, інші цінності на зберігання третім особам, вчинити чи утриматися від вчинення певних дій або вжити інших заходів для збереження майна боржника та забезпечення вимог кредиторів (у тому числі шляхом позбавлення боржника права розпорядження його майном або цінними паперами без згоди розпорядника майна або суду, який розглядає справу про банкрутство; накладення арешту на конкретне рухоме чи нерухоме майно боржника), про що виноситься ухвала.

Заходи щодо забезпечення вимог кредиторів діють відповідно до дня введення процедури санації і призначення керуючого санацією або до прийняття постанови про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури і призначення ліквідатора, або до закриття провадження у справі.

Господарський суд має право скасувати або змінити заходи щодо забезпечення вимог кредиторів до настання зазначених обставин, про що постановляє ухвалу.

З метою захисту прав та інтересів кредиторів, а також збереження майнових активів боржника, господарський суд, у провадженні якого перебуває справа про банкрутство, вправі вжити заходів щодо забезпечення вимог кредиторів, передбачені загальними положеннями статті 137 ГПК України, а також інших заходів, застосування яких, за переконанням суду, є необхідним у конкретному випадку, з урахуванням спеціальних норм Кодексу України з процедур банкрутства. Близький за змістом правовий висновок висловлений Верховним Судом у постановах від 16.01.2019 у справі № 5016/1284/2012(5/45), від 16.09.2020 у справі № 910/13208/19.

Таким чином, з метою захисту прав та інтересів кредиторів, а також збереження майнових активів боржника, суд вважає за доцільне задовольнити клопотання розпорядника майна та накласти арешт на рахунок боржника, відкритий у PKO Bank Polski.

У відповідності до ч.1 ст. 326 ГПК України судові рішення, що набрали законної сили, є обов`язковими на всій території України, а у випадках, встановлених міжнародними договорами, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, - і за її межами.

Судовими рішеннями є: 1) ухвали; 2) рішення; 3) постанови; 4) судові накази (ч.1 ст 232 ГПК України).

Згідно ч. 3 ст. 327 ГПК України наказ, судовий наказ, а у випадках, встановлених цим Кодексом, - ухвала суду є виконавчими документами. Наказ, судовий наказ, ухвала суду мають відповідати вимогам до виконавчого документа, встановленим законом.

04.03.2020 від імені України була підписана Конвенція про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах (надалі-Конвенція), яка була ратифікована Верховною Радою України 01.07.2022 та набрала чинності для України 01.09.2023.

Відповідно до ст. 1 Конвенції, ця Конвенція застосовується до визнання та виконання судових рішень у цивільних або комерційних справах та застосовується до визнання та виконання в одній Договірній Державі судового рішення, ухваленого судом іншої Договірної Держави

Статтею 5 Конвенції закріплено, що судове рішення може бути визнано та виконано у разі дотримання однієї з таких вимог, зокрема, якщо особа, проти якої запитується визнання або виконання судового рішення, мала постійне місцезнаходження у Державі ухвалення в той час, коли ця особа стала стороною провадження в суді ухвалення.

Згідно ст. 12 Конвенції, сторона, яка звертається з клопотанням про визнання або виконання, надає: повну і засвідчену копію судового рішення.

Також, згідно ст. 18 Конвенції, кожна Договірна Держава може призначити інші органи влади на додаток до Центрального Органу і визначити обсяг їх компетенції. Однак, запитуючий орган, в будь-якому випадку має право звернутися з проханням безпосередньо до Центрального Органу.

При цьому, важливе значення має те, що відповідно до змісту ст. 23 Конвенції, встановлюється її зв`язок з іншими міжнародними інструментами, відповідно до якого ця Конвенція тлумачиться настільки, наскільки вона є сумісною з іншими міжнародними договорами, чинними для Договірних Держав, укладеними до чи після цієї Конвенції.

Так, згідно Договору між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ратифікованого Постановою Верховної Ради України №3941-XII від 04.02.94 (надалі - Договір), суди і органи прокуратури Договірних Сторін, що далі іменуються «установи юстиції» надають взаємну правову допомогу у цивільних та кримінальних справах.

Відповідно до ст. 3 Договору, в справах, що охоплюються цим Договором, установи юстиції, зносяться між собою за посередництвом центральних органів, якщо інше не передбачено цим Договором. В розумінні цього Договору центральними органами є: з боку України - Міністерство юстиції та Генеральна Прокуратура, а з боку Республіки Польщі - Міністерство юстиції.

Відповідно до статті 15 Договору, документи, які підготував або засвідчив відповідний орган однієї з Договірних Сторін, скріплені гербовою печаткою і підписом уповноваженої особи, мають силу документа на території іншої Договірної Сторони без потреби будь-якого іншого засвідчення. Це стосується також копій і перекладів документів, які засвідчені відповідним органом. Документи, які на території однієї з Договірних Сторін визнаються офіційними, вважаються такими ж на території іншої Договірної Сторони.

Аналогічні положення закріплені в ч. 3 ст. 368 Господарського процесуального кодексу України, якою передбачено, що судове доручення про надання правової допомоги оформлюється українською мовою. До судового доручення додається засвідчений переклад офіційною мовою відповідної держави, якщо інше не встановлено міжнародним договором, згода на обов`язковість якого надана Верховною Радою України.

У відповідності до положень п.п. 4.1., 4.2 Інструкції про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженої Наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України № 1092/5/5427.06.2008, Якщо інше не передбачено міжнародним договором України, заінтересована особа або орган може звернутися з клопотанням про визнання і виконання рішення суду України в цивільній чи господарській справі, що набрало законної сили, у тому числі затвердженої судом мирової угоди, вироку в частині цивільного позову, а також рішень третейських судів та інших органів, до компетенції яких належить розгляд цивільних і господарських справ.

Клопотання подається заінтересованою особою безпосередньо до іноземного суду за місцем виконання рішення.

Враховуючи викладене, керуючись ст.ст. 2, 39, 44 Кодексу України з процедур банкрутства, ст.ст. 60, 61 Закону України «Про Банки і банківську діяльність», Конвенцією про визнання та виконання іноземних судових рішень у цивільних або комерційних справах, Договором між Україною і Республікою Польща про правову допомогу та правові відносини у цивільних і кримінальних справах, ст.ст. 81, 367-368 ГПК України, господарський суд -

У Х В А Л И В

1. Клопотання розпорядника майна арбітражної керуючої Козловської Діани Валеріївни про забезпечення вимог кредиторів - задовольнити.

2. Накласти арешт на банківський рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 41630528, місцезнаходження: Україна, 84162, Донецька область, Краматорський район, селище міського типу Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок 50), IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD, відкритий в PKO Bank Polski (Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302, НОМЕР_2 ).

3. Звернутися до Окружного суду у Варшаві із судовим дорученням про накладення арешту на банківський рахунок Товариства з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (ідентифікаційний код юридичної особи 41630528, місцезнаходження: Україна, 84162, Донецька область, Краматорський район, селище міського типу Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок 50), IBAN: НОМЕР_1 , валюта рахунку: USD, відкритий в PKO Bank Polski (Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15, www.pkobp.pl, Info@pkobp.pl, телефони: 800 302 302,+48 81 535 65 65).

4. Зобов`язати розпорядника майна арбітражну керуючу Козловську Діану Валеріївну здійснити переклад на польську мову наступних документів:

- клопотання про виконання дій у господарській справі;

- ухвали Господарського суду Донецької області від 21.11.2023;

- ухвали Господарського суду Донецької області від 23.08.2024;

5. Зобов`язати розпорядника майна арбітражну керуючу Козловську Діану Валеріївну надіслати на адресу Господарського суду Донецької області по 2 примірники перекладу вказаних вище документів, з нотаріальним засвідченням їх вірності, протягом п`ятнадцяти днів з дня отримання.

Дана ухвала є виконавчим документом згідно статті 3 Закону України «Про виконавче провадження».

Строк пред`явлення до виконання - до 23.08.2027 року.

Стягувачем за даною ухвалою є: арбітражна керуюча Козловська Діана Валеріївна (адреса: 01024, місто Київ, вулиця Льва Толстого, будинок №3, офіс 309; (свідоцтво про право здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №484 від 15.03.2013); ІПН НОМЕР_3 )

Боржником - Товариство з обмеженою відповідальністю «ВПГ Агро Плюс» (84162, Донецька область, Краматорський район, смт. Черкаське, вулиця Бикова Леоніда, будинок №50, код ЄДРПОУ 41630528).

Банк, в якому відкрито рахунок: PKO Bank Polski (Powszechna Kase Oszczednosci Bank Polski Spolke Akcyjna (Польша, 02-515 Варшава, вул. Пулавска, 15 (Polska, 02-515 Warszawa, ul. Pulawskiej 15)

Ухвала набрала чинності з моменту її підписання - 23.08.2024.

Апеляційна скарга на ухвалу суду відповідно до статті 256 Господарського процесуального кодексу України подається протягом десяти днів з дня її підписання.

Апеляційна скарга може бути подана учасниками справи до Східного апеляційного господарського суду

Суддя С.М. Фурсова

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення23.08.2024
Оприлюднено27.08.2024
Номер документу121191572
СудочинствоГосподарське
КатегоріяСправи позовного провадження Справи про банкрутство, з них: банкрутство юридичної особи

Судовий реєстр по справі —905/1368/23

Ухвала від 10.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 03.12.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 04.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 02.12.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

Ухвала від 18.11.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 22.10.2024

Господарське

Господарський суд Донецької області

Фурсова Світлана Миколаївна

Ухвала від 21.10.2024

Господарське

Східний апеляційний господарський суд

Білоусова Ярослава Олексіївна

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні