ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.uaРІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
м. Київ
20.08.2024Справа № 910/5979/24
Господарський суд міста Києва у складі головуючого судді: Літвінової М.Є.
розглянувши у спрощеному позовному провадженні матеріали справи
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА"</a> (ТОВ "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА") (04053, місто Київ, ВУЛИЦЯ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, будинок 37/41, ПОВЕРХ 6, офіс 9)
до Товариства з обмеженою відповідальністю "АС ТЕХНІК" (ТОВ "АС ТЕХНІК") (04112, місто Київ, вул.Оранжерейна, будинок 3)
про стягнення 154 043,00 грн.
Без повідомлення (виклику) представників учасників справи.
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА"</a> (ТОВ "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА") звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "АС ТЕХНІК" (ТОВ "АС ТЕХНІК") про стягнення заборгованості в розмірі 154 043,00 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням відповідачем зобов`язань за Договором підряду на виконання робіт № ВМ/АСТ-240521.02 від 01.07.2021 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 20.05.2024 позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА"</a> залишено без руху.
27.05.2024 через систему «Електронний суд» від представника позивача надійшла заява про усунення недоліків позовної заяви.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 04.06.2024 відкрито провадження у справі, вирішено здійснювати розгляд справи за правилами спрощеного позовного провадження без повідомлення (виклику сторін), встановлено відповідачу строк для подачі відзиву на позов, позивачу для подачі відповіді на відзив.
Частиною 5 статті 176 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що ухвала про відкриття провадження у справі надсилається учасникам справи, а також іншим особам, якщо від них витребовуються докази, в порядку, встановленому статтею 242 цього Кодексу, та з додержанням вимог частини четвертої статті 120 цього Кодексу.
З метою повідомлення відповідача про розгляд справи судом та про його право подати відзив на позовну заяву, на виконання приписів Господарського процесуального кодексу України, ухвала суду про відкриття провадження у справі від 04.06.2024 була направлена судом рекомендованим листом з повідомленням про вручення на адресу місцезнаходження відповідача, зазначену в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, однак була повернута відділом поштового зв`язку до суду з поміткою "адресат відсутній за вказаною адресою".
Частиною 6 статті 242 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що днем вручення судового рішення є: 1) день вручення судового рішення під розписку; 2) день отримання судом повідомлення про доставлення копії судового рішення до електронного кабінету особи; 3) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про вручення судового рішення; 4) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, повідомленою цією особою суду; 5) день проставлення у поштовому повідомленні відмітки про відмову отримати копію судового рішення чи відмітки про відсутність особи за адресою місцезнаходження, місця проживання чи перебування особи, яка зареєстрована у встановленому законом порядку, якщо ця особа не повідомила суду іншої адреси.
Враховуючи відсутність в матеріалах справи підтверджень наявності порушень оператором поштового зв`язку вимог Правил надання послуг поштового зв`язку, суд вважає, що у разі, якщо ухвалу про вчинення відповідної процесуальної дії направлено судом за належною адресою, тобто, повідомленою суду стороною, і повернуто підприємством зв`язку з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про вчинення відповідної процесуальної дії.
Відповідно до ч. 4 ст. 13 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона несе ризик настання наслідків, пов`язаних з вчиненням чи невчиненням нею процесуальних дій.
Отже, суд належним чином виконав свій обов`язок щодо повідомлення відповідача про розгляд справи.
У даному випаду судом також враховано, що за приписами частини 1 статті 9 Господарського процесуального кодексу України ніхто не може бути позбавлений права на інформацію про дату, час і місце розгляду своєї справи або обмежений у праві отримання в суді усної або письмової інформації про результати розгляду його судової справи. Будь-яка особа, яка не є учасником справи, має право на доступ до судових рішень у порядку, встановленому законом.
Відповідно до частини 2 статті 2 Закону України "Про доступ до судових рішень" усі судові рішення є відкритими та підлягають оприлюдненню в електронній формі не пізніше наступного дня після їх виготовлення і підписання.
Згідно з частинами 1, 2 статті 3 Закону України "Про доступ до судових рішень" для доступу до судових рішень судів загальної юрисдикції Державна судова адміністрація України забезпечує ведення Єдиного державного реєстру судових рішень. - автоматизована система збирання, зберігання, захисту, обліку, пошуку та надання електронних копій судових рішень.
Судові рішення, внесені до Реєстру, є відкритими для безоплатного цілодобового доступу на офіційному веб-порталі судової влади України (частина 1 статті 4 Закону України "Про доступ до судових рішень").
Враховуючи наведене, суд зазначає, що відповідач мав право та дійсну можливості ознайомитись, з ухвалою про відкриття провадження у справі від 06.03.2024 в Єдиному державному реєстрі судових рішень (www.reyestr.court.gov.ua).
Отже, відповідач, належним чином повідомлений про розгляд справи відповідно до статті 120 Господарського процесуального кодексу України.
У відповідності до вимог статей 165, 251 Господарського процесуального кодексу України, відповідачу був встановлений строк для подання відзиву на позовну заяву протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення ухвали про відкриття провадження у справі.
Приписами частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що у разі ненадання відповідачем відзиву у встановлений судом строк без поважних причин суд має право вирішити спір за наявними матеріалами справи.
Приймаючи до уваги, що відповідач у встановлений строк не подав до суду відзив на позов, а відтак не скористався наданими йому процесуальними правами, за висновками суду, у матеріалах справи достатньо документів, які мають значення для правильного вирішення спору, внаслідок чого справа може бути розглянута за наявними у ній документами відповідно до частини 2 статті 178 Господарського процесуального кодексу України.
У частині 8 статті 252 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що при розгляді справи у порядку спрощеного провадження суд досліджує докази і письмові пояснення, викладені у заявах по суті справи, а у випадку розгляду справи з повідомленням (викликом) учасників справи - також заслуховує їх усні пояснення. Судові дебати не проводяться.
Згідно з частиною 4 статті 240 Господарського процесуального кодексу України у разі розгляду справи без повідомлення (виклику) учасників справи суд підписує рішення без його проголошення.
Розглянувши подані документи і матеріали, всебічно і повно з`ясувавши фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об`єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд
ВСТАНОВИВ:
01.07.2021 між Товариством з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА" (далі-замовник) та Товариством з обмеженою відповідальністю "АС ТЕХНІК" (далі-підрядник) укладено договір підряду на виконання робіт №ВМ/АСТ-240521.02, відповідно до якого підрядник зобов`язується на свій ризик, власними силами, з використанням власних та/або наданих Замовником матеріалів та обладнання, у повному обсязі, на умовах, та у визначені Договором (замовленнями, завданнями, додатками, додатковими договорами) строки виконати роботи, включаючи, але не обмежуючись: роботи з обстеження об`єктів виконання робіт, надання звітів за встановленою формою, проектні роботи, роботи з монтажу, демонтажу, впровадження обладнання, зберігання та інші роботи, зазначені у додатках до даного Договору, а замовник приймає належним чином виконані роботи та/або послуги та зобов`язується їх оплатити їх згідно з умовами даного Договору.
Вартість кожного виду Робіт по даному Договору визначена в Додатку №1 «ПРАЙС», що є невід`ємною частиною даного Договору. Перегляд вартості Робіт оформляється сторонами шляхом погодження і підписання додаткових договорів. Загальна вартість робіт за даним договором складає суму всіх підписаних Сторонами Замовлень до договору підряду. Вартість Робіт, виконання яких є предметом цього Договору, встановлюється в українських гривнях. Погоджені Сторонами ціни на роботи включають всі податки, збори та інші платежі, за винятком ПДВ. Податок на додану вартість (ПДВ) буде зазначатись Підрядником у розмірі, який діє на момент виникнення податкових зобов`язань, відповідно до чинного законодавства України. Перед виконанням Підрядником Робіт по будь-якому замовленню. Сторони укладають та підписують відповідні Додатки до Договору, у яких вказують обсяги, вартість та терміни виконання Робіт по кожному окремому замовленню (п. 2.1-2.5 Договору).
Відповідно до п. 3.15-3.16, 3.18 Договору, виконані належним чином Роботи (частина Робіт) приймаються Замовником від Підрядника шляхом підписання Сторонами підготовлених та поданих Підрядником наступних документів: Акт приймання-передачі виконаних робіт (Примірна форма - Додаток 4 до даного Договору), надається в двох екземплярах; 3амовник має право призупинити процес прийняття Робіт в разі порушення Підрядником умов Договору. Роботи вважаються переданими Замовнику з моменту підписання Сторонами відповідних Актів приймання-передачі виконаних робіт.
Підрядник зобов`язаний письмово повідомити Замовника про виникнення обставин, що загрожують виконанню Договору не пізніше 1 (одного) робочого дня з дати їх виникнення. Замовник повинен якомога швидше (але не пізніше 2 (двох) днів з дня одержання повідомлення від Підрядника) надати йому відповідь щодо прийнятих рішень та заходів по усуненню обставин, зазначених у вищезгаданому повідомленні (п. 3.19 Договору).
Розрахунки за цим Договором та будь-якими Додатками до Договору будуть проводитись у наступному порядку, якщо інший порядок проведення розрахунків не встановлено відповідним Додатком до Договору: Авансовий платіж в розмірі 40% від загальної вартості робіт, визначеної Сторонами у відповідному Замовленні до Договору підряду, сплачується Замовником протягом 10 банківських днів після підписання відповідного Замовлення до Договору підряду за формою наведеною в додатку №3 до даного Договору; 30% від загальної вартості робіт, визначеної Сторонами у відповідному Замовленні до Договору підряду сплачується Замовником протягом 10 банківських днів після фактично виконаних робіт, що підтверджуються наданням фотозвіту, рефлектограм та протоколів вимірювань; 30% від загальної вартості робіт, визначеної Сторонами у відповідному Замовленні до Договору підряду сплачується Замовником протягом 15 банківських днів після підписання Акту приймання-передачі виконаних робіт. Підписання Акту приймання-передачі виконаних належним чином робіт здійснюється при умові попереднього підписання Замовником та Підрядником чек-листа про приймання робіт, з обов`язковим дорученням погодженої Замовником виконавчої документації, склад та обсяг якої зазначено у Додатку 2 (п. 4.1 Договору).
Згідно до п 4.3 Договору, у випадку припинення дії відповідної Замовлення до Договору підряду згідно якого здійснено авансовий платіж, Підрядник зобов`язується повернути грошові кошти протягом 10 (десяти) банківських днів з моменту припинення дії відповідного Замовлення до Договору підряду.
Датою закінчення Робіт та прийняття їх Замовником, є остання календарна дата, що вказана в Акті виконаних робіт. Підписання Акту виконаних робіт здійснюється Замовником протягом 7 (семи) робочих днів з дати погодження Замовником виконавчої документації та технічного нагляду, результатом якого є погоджений Чек-лист (Додаток 7). Підрядник інформує Замовника про готовність підписати Акт виконаних робіт шляхом надсилання повідомлення електронною поштою на відповідального представника Замовника, яким є Кобзар М.В., електронна пошта: ІНФОРМАЦІЯ_1 (п. 8.3-8.4 Договору).
Сторони погодили, що у разі порушення з вини Підрядника строків завершення виконання робіт (здачі в експлуатацію об`єктів, передбачених даним Договором та/або додатками, календарним планом. Підрядник сплачує Замовнику пеню у розмірі подвійної облікової ставки НБУ, що діяла у період за який нараховується пеня, від суми несвоєчасно виконаних Робіт, за кожен день прострочення виконання, а у випадку порушення строків на більше ніж 30 календарних див - додатково сплачує Замовнику неустойку, розмір якої обчислюється з розрахунку 10 % вартості несвоєчасно виконаних Робіт.
Сторони домовилися, ще цей Договір набуває чинності з дати його укладення і діє до 31 грудня 2021 р. (включно). Якщо на дату закінчення строку дії договору які-небудь із зобов`язань Сторін невиконані та/або якщо строк виконання окремих зобов`язань встановлений таким чином, що він виходить за межі дії строку Договору, то такі зобов`язання залишаються чинними до їх повного виконання (п. 10.1 Договору).
Відповідно до 10.2 Договору, сторони можуть за взаємною згодою припинити достроково дію цього договору, підписавши відповідний додатковий договір про припинення. Замовник мас право достроково в односторонньому порядку відмовитись від Договору та/або будь-якого Додаткового договору повністю або частково, направивши підряднику повідомлення про відмову не пізніше 10 календарних днів до дати припинення або зміни Договору/ Додаткового договору.
Замовник також має право достроково розірвати цей Договір та/або будь-який Додатковий договір в односторонньому порядку за наявності наступних обставин:
- якщо Підрядник виконує Роботи настільки повільно, що закінчення їх у строк, визначений у цьому Договорі або у відповідному Додатковому договорі, стає неможливим;
- при порушеннях Підрядником своїх зобов`язань, які створюють передумови для несвоєчасного закінчення виконання Робіт / недотримання термінів/строків, зазначених у відповідних Додатках до цього Договору та/або строків виконання Робіт більше, ніж на 10 робочих днів (п. 10.3 Договору).
Відповідно до п. 13.3 Договору, одностороння відмова від виконання зобов`язання допускається у разі, коли одна із сторін не виконує умов договору, або виконує їх неякісно, винна сторона не звільняється від відповідальності за порушення зобов`язання.
Про дату призупинення робіт або розірвання Договору, сторона що прийняла таке рішення, повинна письмово сповістити другу сторону не пізніше ніж за 10 днів. Сторона, з вини якої призупинені роботи, відшкодовує другій стороні всі збитки і витрати, пов`язані з прийняттям такого рішення, на підставі пред`явлених розрахунків (п.13.4-13.5 Договору).
Як вбачається з матеріалів справи, на виконання умов договору підряду на виконання робіт №ВМ/АСТ-240521.02 від 01.07.2021 позивач перерахував на користь відповідача грошові кошти у загальному розмірі 154 043,00 коп., що підтверджується платіжними інструкціями № 771 від 25 серпня 2021 та №841 від 20 вересня 2021.
17.04.2024 позивач звернувся до відповідача з вимогою вих. №1/1704 про повернення невикористаної переоплати у розмірі 154 043,00 грн. На підтвердження направлення претензії, позивач надав до суду копію опису вкладення у цінні листи від 17.04.2024, поштову накладну та фіскальний чек. Однак, відповідач не надав відповідь на вимогу вих. №1/1704 та не повернув позивачу невикористану переоплату на загальну суму 154 043,00 грн.
Обґрунтовуючи заявлені позовні вимоги, позивач зазначає, що відповідач не виконав
роботи у передбачені Договором строки та не повернув грошові кошти за Договором підряду на виконання робіт №ВМ/АСТ-240521.02 від 01.07.2021 у розмірі 154 043,00 грн.
Відповідач відзиву на позовну заяву не подав, доводів позивача не спростував.
Оцінюючи подані докази за своїм внутрішнім переконанням, що ґрунтується на всебічному, повному і об`єктивному розгляді всіх обставин справи в їх сукупності, та враховуючи, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, суд зазначає наступне.
Проаналізувавши зміст укладеного між сторонами Договору підряду на виконання робіт №ВМ/АСТ-240521.02 від 01.07.2021, суд дійшов висновку, що за своєю правовою природою він є договором підряду.
Відповідно до п. 1 частини 2 статті 11 Цивільного кодексу України підставами виникнення цивільних прав та обов`язків, зокрема, договори та інші правочини.
Згідно частини 1 статті 180 Господарського кодексу України зміст господарського договору становлять умови договору, визначені угодою його сторін, спрямованою на встановлення, зміну або припинення господарських зобов`язань, як погоджені сторонами, так і ті, що приймаються ними як обов`язкові умови договору відповідно до законодавства.
Відповідно до ч. 1, 2 ст. 509 Цивільного кодексу України зобов`язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов`язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов`язку. Зобов`язання виникають з підстав, встановлених статтею 11 цього Кодексу.
Згідно частин 1 та 2 статті 837 Цивільного кодексу України за договором підряду одна сторона (підрядник) зобов`язується на свій ризик виконати певну роботу за завданням другої сторони (замовника), а замовник зобов`язується прийняти та оплатити виконану роботу. Договір підряду може укладатися на виготовлення, обробку, переробку, ремонт речі або на виконання іншої роботи з переданням її результату замовникові.
Частиною 1 статті 626 Цивільного кодексу України визначено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов`язків.
Згідно статті 628 Цивільного кодексу України зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов`язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Договір, відповідно до статті 629 Цивільного кодексу України, є обов`язковим для виконання сторонами.
Судом встановлено, що на виконання умов договору підряду на виконання робіт №ВМ/АСТ-240521.02 від 01.07.2021 позивач перерахував на користь відповідача грошові кошти у загальному розмірі 154 043,00 грн., що підтверджується платіжними інструкціями №771 від 25 серпня 2021 та №841 від 20 вересня 2021 (копії, яких долучено до матеріалів справи).
Згідно частини 1 статті 193 Господарського кодексу України встановлює, що суб`єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов`язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов`язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. До виконання господарських договорів застосовуються відповідні положення Цивільного кодексу України з урахуванням особливостей, передбачених цим Кодексом.
Частиною 2 статті 193 Господарського кодексу України визначено, що кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов`язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов`язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Положеннями статті 526 Цивільного кодексу України передбачено, що зобов`язання повинні виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього кодексу, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.
Одностороння відмова від зобов`язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України, якщо у зобов`язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Частиною 1 статті 846 Цивільного кодексу України встановлено, що строки виконання роботи або її окремих етапів встановлюються у договорі підряду.
Як встановлено пунктом 4.4.8 Договору субпідрядник зобов`язаний повернути отримані від підрядника кошти, протягом 5 - ти робочих днів з дати отримання повідомлення від підрядника та передані підрядником матеріали, що не були використані в процесі виконання робіт.
Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України, порушенням зобов`язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов`язання (неналежне виконання).
Частиною 1 ст. 614 Цивільного кодексу України визначено, що особа, яка порушила зобов`язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов`язання. При цьому відсутність своєї вини відповідно до ч. 2 ст. 614 Цивільного кодексу України доводить особа, яка порушила зобов`язання.
Статтею 74 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається, як на підставу своїх вимог та заперечень.
Відповідно до ст. 76, 77 Господарського процесуального кодексу України, належними є докази, на підставі яких можна встановити обставини, які входять в предмет доказування. Суд не бере до розгляду докази, які не стосуються предмета доказування. Обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Отже, з огляду на викладене вище, зважаючи на те, що станом на момент розгляду справи в її матеріалах відсутнє підтвердження використання відповідачем суми отриманої попередньої оплати за призначенням, а також, відсутні докази повернення суми попередньої оплати, то за таких підстав, суд дійшов висновку, що грошові кошти, що були сплачені позивачем в якості попередньої оплати за договором підряду в сумі 154 043,00 грн. підлягають поверненню та відповідно позовні вимоги задоволенню.
Статтею 13 Господарського процесуального кодексу України встановлено, що судочинство у господарських судах здійснюється на засадах змагальності сторін. Учасники справи мають рівні права щодо здійснення всіх процесуальних прав та обов`язків, передбачених цим Кодексом. Кожна сторона повинна довести обставини, які мають значення для справи і на які вона посилається як на підставу своїх вимог або заперечень, крім випадків, встановлених законом.
Витрати по сплаті судового збору відповідно до ст. 129 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
Керуючись ст. ст. 73, 74, 76 - 80, 86, 129, 165, 232, 233, 236 - 238, 240, 241, 252 Господарського процесуального кодексу України, Господарський суд міста Києва, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА"</a> задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "АС ТЕХНІК" (04112, місто Київ, вул.Оранжерейна, будинок 3; код ЄДРПОУ 40876944) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВМ КОНСТРАКШН УКРАЇНА"</a> (04053, місто Київ, ВУЛИЦЯ СІЧОВИХ СТРІЛЬЦІВ, будинок 37/41, ПОВЕРХ 6, офіс 9; код ЄДРПОУ 39576191) 154 043 (сто п`ятдесят чотири тисячі сорок три) грн. 00 коп. та витрати по сплаті судового збору в розмірі 2422 (дві тисячі чотириста двадцять дві) грн. 40 коп.
3. Після набрання рішенням законної сили видати наказ.
Рішення набирає законної сили відповідно до статті 241 ГПК України, і може бути оскаржено в порядку та строк встановлені статтями 254, 256, 257 ГПК України.
Повний текст рішення складено та підписано: 20.08.2024.
Суддя М.Є. Літвінова
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121191783 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань підряду |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Літвінова М.Є.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні