ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
м. Київ
26.08.2024Справа № 910/10342/24
Суддя Господарського суду міста Києва Демидов В.О., розглянувши матеріали позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕРКОН-ЛІФТ" (03028, місто Київ, вулиця Малокитаївська, будинок 66-А, квартира 1) до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "КАЛНИШЕВСЬКОГО 7" (04159, місто Київ, вулиця Петра Калнишевського, будинок 7) про стягнення 163 240,30 грн,
В С Т А Н О В И В:
21.08.2024 на адресу Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява від Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕРКОН-ЛІФТ" до Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "КАЛНИШЕВСЬКОГО 7" про стягнення 163 240,30 грн та 22.08.2024 була передана судді Демидову В.О. відповідно до автоматизованого розподілу судової справи між суддями.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням Об`єднанням співвласників багатоквартирного будинку "КАЛНИШЕВСЬКОГО 7" умов договору надання послуг з обслуговування ліфтів №46/21 від 30.08.2021 в частині оплати за надані послуги.
З огляду на викладене позивач просить стягнути з Об`єднання співвласників багатоквартирного будинку "КАЛНИШЕВСЬКОГО 7" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕРКОН-ЛІФТ" суму основної заборгованості у розмірі 105 673,00 грн., пеню у розмірі - 49917,29 грн, 3% річних у розмірі 4093,00 грн, інфляція у розмірі - 3557,01 грн.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, з огляду на таке.
Подана позовна заява не відповідає вимогам статей 162, 164 Господарського процесуального кодексу України, у зв`язку з чим підлягає залишенню без руху з посиланням на положення статті 174 Господарського процесуального кодексу України, враховуючи наступне.
Залишення позовної заяви без руху - це тимчасовий захід, який застосовується судом з метою усунення позивачем недоліків позовної заяви та дотримання порядку її подання, визначеного Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до вимог щодо форми та змісту позовної заяви закріплені у статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити зокрема відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до положення ч. 6 ст. 6 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку. Інші особи реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в добровільному порядку.
Процесуальні наслідки, передбачені цим Кодексом у разі звернення до суду з документом особи, яка відповідно до цієї частини зобов`язана зареєструвати електронний кабінет, але не зареєструвала його, застосовуються судом також у випадках, якщо інтереси такої особи у справі представляє адвокат.
Судом встановлено, що Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕРКОН-ЛІФТ" не має зареєстрованого Електронного кабінету в підсистемі Електронний суд ЄСІТС.
Проте позивачем не зазначено в позовній заяві відомості про:
- про наявність або відсутність електронного кабінету.
Відповідно до пункту 2 частини 1 статті 164 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують: сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
За приписами статті 4 Закону України "Про судовий збір", судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі. За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру ставка судового збору встановлюється у розмірі 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб (3028 грн. 00 коп.) та не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб (1059800 грн. 00 коп.).
Позивачем заявлено майнову вимогу, а саме стягнення 163 240,30 грн.
За подання даної позовної заяви (1 майнова вимога) необхідно сплатити судовий збір у розмірі 3028,00 грн.
Позивачем додано до матеріалів позовної заяви копію квитанції від 31.07.2024 на суму 2448,74 грн.
Відтак позивачем не доплачено судовий збір у розмірі 579,26 грн.
Разом з тим суд наголошує, що відповідно до даних комп`ютерних програм «Діловодство спеціалізованого суду» здійснюється постійне централізоване отримання виписок з Державної казначейської служби України щодо зарахування судового збору до спеціального фонду Державного бюджету України, з врахуванням платіжних реквізитів для перерахування судового збору за подачу позовної заяви відповідного суду.
Однак як вбачається з відомостей з комп`ютерної програми «Діловодство спеціалізованого суду» в останній відсутні відомості про зарахування коштів до спеціального фонду Державного бюджету України відповідно до наданої квитанції від 31.07.2024 на суму 2448,74 грн. про сплату судового збору.
З огляду на вищевикладене, для усунення недоліків позовної заяви позивачу необхідно подати до суду:
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету;
- докази сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн;
Згідно із ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Враховуючи викладене та керуючись ст. 174, ч. 2 ст. 232, ст.ст. 233, 234 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ГЕРКОН-ЛІФТ" - без руху.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви 7 (сім) днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- відомості про наявність або відсутність електронного кабінету у сторін;
- докази сплати судового збору у розмірі 3028,00 грн;
4. Роз`яснити позивачеві, що в разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (частина 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України).
5. Ухвала набирає законної сили 26.08.2024 та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Суддя Владислав ДЕМИДОВ
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121191877 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із правочинів, зокрема, договорів Невиконання або неналежне виконання зобов’язань надання послуг |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Демидов В.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні