ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під`їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-14, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
"26" серпня 2024 р. м ХарківСправа № 922/2948/24
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Мужичук Ю.Ю.
розглянувши матеріали
позовної заявиДергачівської міської військової адміністрації Харківського району Харківської області (62303, Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, пл. Перемоги, 5, код ЄДРПОУ 44673786) до Відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради (62303, Харківська область, Харківський район, м. Дергачі, пл. Перемоги, 5) про припинення права власності, зобов`язання вчинити певні дії
ВСТАНОВИВ:
Дергачівська міська військова адміністрація Харківського району Харківської області звернулася до Господарського суду Харківської області із позовною заявою до Відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради про:
- припинення права власності ВАТ Дергачівський завод турбокомпрессор на 7/100 частин комплексу стадіону Авангард, розташованого за адресою: вул. Сумський шлях, 106, м. Дергачі, Харківський район, Харківська область;
- зобов`язання відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради скасувати державну реєстрацію права власності ВАТ Дергачівський завод турбокомпрессор на 7/100, що розташовані за адресою: вул. Сумський шлях, 106, м. Дергачі, Харківський район, Харківська область.
В обґрунтування позовних вимог позивач посилається на те, що ухвалою Господарського суду Харківської області від 30.07.2014 по справі про визнання банкрутом №Б-24/167-03 юридичну особу - ВАТ Дергачівський завод турбокомпресорів (адреса реєстрації: 62300, Харківська область, Дергачівський район, м. Дергачі, вулиця Сумський шлях (колишня Петровського), 106, код ЄДРПОУ 00235996) ліквідовано. Державна реєстрація ВАТ Дергачівський завод турбокомпресорів припинена 11.08.2014 року. Позивач вказує, що не зважаючи на припинення ВАТ Дергачівський завод турбокомпресорів, як юридичної особи, за підприємством продовжує бути зареєстроване право власності на 7/100 частки комплексу стадіону Авангард, який розташований за адресою: вул. Сумський шлях (колишня Петровського), 106, м. Дергачі, Харківський (колишній Дергачівський) район, Харківська область, право власності на який він просить припинити.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з п. 2 ч. 2 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові - для фізичних осіб) сторін та інших учасників справи, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), поштовий індекс, ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України (для юридичних осіб, зареєстрованих за законодавством України), реєстраційний номер облікової картки платника податків (для фізичних осіб) за його наявності або номер і серію паспорта (для фізичних осіб - громадян України), якщо такі відомості відомі позивачу, вказівку на статус фізичної особи - підприємця (для фізичних осіб - підприємців), відомі номери засобів зв`язку та адресу електронної пошти, відомості про наявність або відсутність електронного кабінету.
Проте, позивачем не вказано ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача у справі - Відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради та не вказаний поштовий індекс місцезнаходження відповідача, що не відповідає вимогам вказаної норми.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ГПК України, сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу.
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням (ч. 2 ст. 4 ГПК України).
Статтею 80 Цивільного кодексу України передбачено, що юридичною особою є організація, створена і зареєстрована у встановленому законом порядку. Юридична особа наділяється цивільною правоздатністю і дієздатністю, може бути позивачем та відповідачем у суді.
На підставі викладеного та того, що позивачем не вказано ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача у справі - Відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради, з метою встановлення статусу відповідача, як юридичної особи, суд приходить до висновку про необхідність усунення позивачем недоліків шляхом подання відомостей із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України.
Крім того, позовна заява не містить відомостей про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету.
Відповідно п. 2 ч. 1 ст. 164 ГПК України до позовної заяви додаються документи, які підтверджують:
- направлення іншим учасникам справи копій позовної заяви і доданих до неї документів з урахуванням положеньстатті 42цього Кодексу;
- сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі, або документи, які підтверджують підстави звільнення від сплати судового збору відповідно до закону.
Позивачем не надано до позовної заяви доказів направлення позовної заяви та доданих до неї документів на адресу відповідача, що має бути усунуто позивачем.
Згідно з ч. 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від прожиткового мінімуму для працездатних осіб, встановленого законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
За подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру судовий збір становить 1,5 відсотка ціни позову, але не менше 1 розміру прожиткового мінімуму для працездатних осіб і не більше 350 розмірів прожиткового мінімуму для працездатних осіб. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру ставка судового збору становить 1 розмір прожиткового мінімуму для працездатних осіб.
Згідно абзацу 4 статті 7 Закону України "Про Державний бюджет України на 2024 рік" з 1 січня 2024 року встановлено прожитковий мінімум на одну працездатну особу в розрахунку на місяць у розмірі 3028,00 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 4 Закону України Про судовий збір при поданні до суду процесуальних документів, передбачених частиною другою цієї статті, в електронній формі - застосовується коефіцієнт 0,8 для пониження відповідного розміру ставки судового збору.
На підтвердження сплати судового збору за подання вказаної позовної заяви позивач надав платіжну інструкцію від 02.08.2024 № 67 на суму 3028,00 грн.
Проте, позовна заява містить дві вимоги немайнового характеру, отже позивач мав сплатити (з урахуванням понижуючого коефіцієнта за подання позову в електронній формі) судовий збір у розмірі 4844,80 грн, тому позивач має надати до суду докази сплати (доплати) судового збору 1816,80 грн.
Згідно з п.8, 10 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити: перелік документів та інших доказів, що додаються до заяви; зазначення доказів, які не можуть бути подані разом із позовною заявою (за наявності); зазначення щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви; попередній (орієнтовний) розрахунок суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи; підтвердження позивача про те, що ним не подано іншого позову (позовів) до цього самого відповідача (відповідачів) з тим самим предметом та з тих самих підстав.
Проте, вимоги вищевказаної норми позивачем не виконані, що має бути усунуто позивачем.
Згідно з приписами частин 1, 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне залишити позовну заяву без руху та надати позивачу час на усунення недоліків.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статі 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою (ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України).
На підставі викладеного, керуючись ст. 162, 164, 174, 233 - 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Позовну заяву Дергачівської міської військової адміністрації Харківського району Харківської області - залишити без руху.
2. Встановити Дергачівській міській військовій адміністрації Харківського району Харківської області строк для усунення недоліків позовної заяви - 10 (десять) днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Встановити Дергачівській міській військовій адміністрації Харківського району Харківської області спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом подання до суду:
- відомостей із зазначенням ідентифікаційного коду юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України відповідача у справі - Відділу державної реєстрації Дергачівської міської ради та його поштового індексу;
- відомостей про наявність або відсутність у відповідача електронного кабінету;
- доказів направлення відповідачу копії позовної заяви і доданих до неї документів;
- доказів сплати (доплати) судового збору у розмірі 1816,80 грн;
- відомостей в яких зазначити щодо наявності у позивача або іншої особи оригіналів письмових або електронних доказів, копії яких додано до заяви;
- попереднього (орієнтовного) розрахунку суми судових витрат, які позивач поніс і які очікує понести в зв`язку із розглядом справи.
Повідомити сторони про можливість одержання інформації по справі зі сторінки на офіційному веб-порталі судової влади України в мережі Інтернет за веб-адресою http://court.gov.ua/ а також за допомогою Телеграм-бота Господарського суду Харківської області https://t.me/GospSud_kh_bot.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та оскарженню не підлягає. Заперечення на ухвали, що не підлягають оскарженню окремо від рішення суду, включаються до апеляційної скарги на рішення суду.
Ухвалу підписано 26.08.2024.
СуддяЮ.Ю. Мужичук
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121192445 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Мужичук Ю.Ю.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні