Справа № 203/4122/24
Провадження № 2-о/0203/133/2024
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 серпня 2024 року суддя Кіровського районного суду м. Дніпропетровська Іваницька І.В.,
вивчивши матеріали цивільної справи за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації», м. Слов`янськ, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 звернулася до Кіровського районного суду м. Дніпропетровська з заявою, в якій просить встановити факт, що має юридичне значення, а саме: що в Реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним номером майна: 5343837 у розділі «Відомості про права власності» ОСОБА_3 зазначено неправильно «дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_1 » замість правильної «дата народження: ІНФОРМАЦІЯ_2 », «місце народження: «Донецька область, м. Краматорськ» замість правильного: «місце народження: м. Харків, Харківська область», «документ, що посвідчує особу: паспорт громадянина України НОМЕР_1 , 08.11.2001», замість правильного: «документ, що посвідчує особу: свідоцтво про народження серія НОМЕР_2 від 22.06.2001», а також зазначено неправильно «РНОКПП: НОМЕР_3 ».
В обґрунтування своїх вимог заявниця посилається на те, що є власницею житлового будинку із господарсько побутовими будівлями та спорудами житловою площею 158, 5 кв.м. за реєстраційним номером майна: 5343837, який розташований на земельній ділянці 5110 кв.м. за адресою: АДРЕСА_1 на підставі договору дарування житлового будинку від 02.04.2004, укладеного між її батьком ОСОБА_4 (дарувальник) та матір`ю ОСОБА_2 , яка діяла як її законний представник. Обдарованою особою згідно цього договору зазначена заявниця ( ОСОБА_3 , ІНФОРМАЦІЯ_2 ), яка після реєстрації шлюбу з ОСОБА_5 25.04.2024 змінила прізвище на ОСОБА_6 . Договір дарування від 02.04.2004 був посвідчений державним нотаріусом Краснолиманської державної нотаріальної контори Семеновою І.М. та зареєстрований в реєстрі за №1068.
Рішенням державного реєстратора прав на нерухоме майно ОСОБА_7 . Департаменту адміністративних послуг та дозвільних процедур Дніпровської міської ради №74173752 від 18.07.2024 було відмовлено в проведенні реєстраційних дій, оскільки дати народження заявниці та ідентифікаційний номер відрізняються від даних, зазначених в Реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним номером майна 5343837.
Заявниця вказує, що зазначені технічні помилки в реєстрі прав власності на нерухоме майно за реєстраційним номером майна 5343837 виникли з вини КП «Бюро технічної інвентаризації» м. Слов`янськ, яке на час внесення в даний Реєстр записів про державну реєстрацію за ОСОБА_3 прав власності на вказаний будинок здійснювало повноваження на державну реєстрацію прав власності у Реєстрі прав власності на нерухоме майно згідно із законодавством, яке діяло на той час. З 01.01.2013 КП «Бюро технічної інвентаризації» м. Слов`янськ у зв`язку зі змінами в законодавстві втратило можливість діяльності на ринку послуг з державної реєстрації прав власності на нерухоме майно, не має доступу до Реєстру прав власності на нерухоме майно, не може внести виправлення до Реєстру та вказати правильні ідентифікаційні данні заявниці як власника майна, тому остання вважає, що зазначені факти мають бути встановлені судом.
Справи окремого провадження суд розглядає за участю заявника і заінтересованих осіб (ч.4 ст.294 ЦПК України).
Згідно зст.4 ЦПК України кожна особа має право в порядку, встановленому цим Кодексом, звернутися до суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи законних інтересів.
Порядок розгляду в окремому провадженні справ про встановлення фактів, що мають юридичне значення, визначений главами 1 та 6 розділу IV ЦПК України.
Відповідно до частини першої статті 293 ЦПК України окреме провадження - це вид непозовного цивільного судочинства, в порядку якого розглядаються цивільні справи про підтвердження наявності або відсутності юридичних фактів, що мають значення для охорони прав, свобод та інтересів особи або створення умов здійснення нею особистих немайнових чи майнових прав або підтвердження наявності чи відсутності неоспорюваних прав.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи, зокрема, про встановлення фактів, що мають юридичне значення.
У частині першій статті 315 ЦПК України наведено перелік фактів, справи про встановлення яких розглядаються судом. За змістом частини другої цієї статті зазначений перелік не є вичерпним.
Суд розглядає в порядку окремого провадження справи про встановлення фактів, якщо: згідно із законом такі факти породжують юридичні наслідки, тобто від них залежить виникнення, зміна або припинення особистих чи майнових прав; чинне законодавство не передбачає іншого порядку їх встановлення; заявник не має іншої можливості одержати або відновити загублений чи знищений документ, який посвідчує факт, що має юридичне значення; встановлення такого факту не пов`язується з подальшим вирішенням спору про право. Аналогічний висновок викладений у постанові Великої Палати Верховного Суду від 30 травня 2018 року у справі № 761/16799/15-ц (провадження № 14-139цс18).
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 186 ЦПК України суддя відмовляє у відкритті провадження у справі, якщо заява не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
У пунктах 2, 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 31 березня 1995 року № 5 «Про судову практику в справах про встановлення фактів, що мають юридичне значення» судам роз`яснено, що при вирішенні питання про підвідомчість справи суди мають право враховувати норми законодавчих актів, якими передбачено позасудовий порядок встановлення певних фактів або визначено факти, які в даних правовідносинах можуть підтверджуватися рішенням суду.
Вирішуючи питання про прийняття заяв про встановлення фактів, що мають юридичне значення, судам необхідно враховувати, що ці заяви повинні відповідати як загальним правилам щодо змісту і форми позовної заяви, так і вимогам щодо її змісту.
Якщо в заяві не зазначено, який конкретно факт просить встановити заявник, з яких причин неможливо одержати або відновити документ, що посвідчує даний факт, якими доказами цей факт підтверджується або до заяви не приєднано довідки про неможливість одержання чи відновлення необхідних документів, суддя постановляє ухвалу про залишення заяви без руху і надає заявникові строк для виправлення недоліків. У разі невиконання цих вказівок заява вважається неподаною і повертається заявникові, про що суддя постановляє мотивовану ухвалу.
У кожному разі суддя зобов`язаний перевірити підвідомчість даної заяви суду. Якщо за законом заява не підлягає судовому розгляду, суддя мотивованою ухвалою відмовляє у прийнятті заяви, а коли справу вже порушено - закриває провадження в ній.
Відповідно до частини 1 статті 2 Закону України «Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень» (далі Закон) державна реєстрація речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень - офіційне визнання і підтвердження державою фактів набуття, зміни або припинення речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав шляхом внесення відповідних відомостей до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (далі ДРРП).
Згідно з частиною 2 статті 2 Закону ДРРП - єдина державна інформаційна система, що забезпечує обробку, збереження та надання відомостей про зареєстровані речові права на нерухоме майно та їх обтяження, про об`єкти та суб`єктів таких прав.
Відповідно до частини 2 статті 26 Закону у разі, якщо після отримання заявником документів за результатами розгляду заяви виявлено технічну помилку, допущену під час внесення до Державного реєстру прав відомостей про речові права, обтяження речових прав, зокрема помилку у відомостях про суб`єкта речового права, обтяження, відомостях про речове право, обтяження, відомостях про нерухоме майно, у тому числі його технічних характеристиках, або якщо відбулося виправлення такої помилки в документах, що подавалися для державної реєстрації прав, або відбулася зміна адреси об`єкта нерухомого майна, такі помилки, відомості виправляються державним реєстратором на підставі заяви особи, відомості про речові права, обтяження речових прав якої містять таку помилку, відомості, а у випадку, передбаченомупунктом 2частини сьомої статті 37 цього Закону, - посадовою особою Міністерства юстиції України, його територіальних органів або на підставі рішення Міністерства юстиції України, його територіальних органів - державним реєстратором, яким допущено технічну помилку.
Виправлення технічної помилки у відомостях Державного реєстру прав може здійснюватися будь-яким державним реєстратором чи нотаріусом в межах встановленої законодавством територіальності вчинення реєстраційний дій, незалежно від того, ким була допущена помилка.
Отже, законодавством встановлений позасудовий порядок виправлення помилки у відомостях Державного реєстру прав, що є підставою для відмови у відкритті провадження за заявою про встановлення факту, що має юридичне значення.
На підставі зазначеного та керуючись ст. ст. 186, 261, 293, 315 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Відмовити у відкритті провадження у справі за заявою ОСОБА_1 , заінтересовані особи Комунальне підприємство «Бюро технічної інвентаризації», м. Слов`янськ, ОСОБА_2 про встановлення факту, що має юридичне значення.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання суддею та може бути оскаржена безпосередньо до Дніпровського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складання.
Суддя І.В. Іваницька
Суд | Кіровський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 23.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121192842 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про встановлення фактів, що мають юридичне значення, з них: |
Цивільне
Кіровський районний суд м.Дніпропетровська
Іваницька І. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні