Справа № 592/13960/24
Провадження № 2/592/2439/24
УХВАЛА
про залишення позову без руху
26 серпня 2024 року м.Суми
Суддя Ковпаківського районного суду м. Суми Онайко Р.А., розглянувши матеріали позовної заяви ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНМАЛІТ» про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні, -
установив:
Представник позивача звернувся до Ковпаківського районного суду м.Суми з зазначеним цивільним позовом у якому просить:
-стягнути з відповідача заборгованість по заробітній платі;
-стягнути з відповідача на його користь середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні.
Зазначає, що звільнений від сплати судового збору на підставі п.1 ч.1 ст. 5 Закону України «Про судовий збір».
Дослідивши матеріали позовної заяви та документи, що додані до неї, суд дійшов висновку, що позов слід залишити без руху, зважаючи на наступне.
Відповідно до ч.4 ст.177 ЦПК України до позовної заяви додаються документи, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Згідно правового висновку Великої Палати Верховного Суду, викладеного в постанові від 30.01.2019 року по справі №910/4518/16, за змістом приписів ст. 94, 116, 117 КЗпП України та ст. 1, 2 ЗУ «Про оплату праці» середній заробіток за час затримки розрахунку при звільненні за своєю правовою природою є спеціальним видом відповідальності роботодавця, спрямованим на захист прав звільнених працівників щодо отримання ними в передбачений законом строк винагороди за виконану роботу (усіх виплат, на отримання яких працівники мають право згідно з умовами трудового договору і відповідно до державних гарантій), який нараховується у розмірі середнього заробітку та не входить до структури заробітної плати.
Пільга щодо сплати судового збору, передбачена п. 1 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір», згідно з якою від сплати судового збору під час розгляду справи в усіх судових інстанціях звільняються позивачі у справах про стягнення заробітної плати та поновлення на роботі, не поширюється на вимоги позивачів про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні під час розгляду таких справ в усіх судових інстанціях.
За таких обставин, всупереч вимог ч. 4 ст. 177 ЦПК України, позивачем при звернені до суду з вказаним позовом не сплачено судовий збір у відповідності до ст.4 ЗУ «Про судовий збір».
Крім того, відповідно до ч.1 ст.136 ЦПК України, суд, враховуючи майновий стан сторони, може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на визначений строк у порядку, передбаченому законом, але не більше як до ухвалення судового рішення у справі.
ОСОБА_1 до позовної заяви не надано заяву про звільнення від сплати судового збору або відстрочення його сплати та не надано доказів, що підтверджують його майновий стан.
Таким чином, позивачу необхідно сплатити судовий збір за вимогу про стягнення середнього заробітку за час затримки розрахунку при звільненні в розмірі 8090,25 грн згідно ч.2 ст.4 ЗУ «Про судовий збір», за подання до суду фізичною особою позовної заяви майнового характеру у розмірі 1211,2 грн за реквізитами:
- Отримувач коштів: Сумська міська ТГ/Ковпаківський р-н/22030101,
- Рахунок IBAN: UA738999980313171206200018540,
- Код отримувача: 37970404,
- Банк отримувача: Казначейство України (ЕАП)
- Код класифікації доходів бюджету: 22030101
У разі наявності підстав для звільнення від сплати судового збору визначених чинним законодавством позивачу необхідно їх зазначити та надати докази, що підтверджують дані обставини.
Відповідно вимог ч. 1 ст. 185 ЦПК України, суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 175 і 177 цього Кодексу, постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Керуючись ст. ст. 185, 260 ЦПК України, ст. 6 Закону України «Про судовий збір»,
постановив:
Позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «ЕНМАЛІТ» про стягнення заборгованості з виплати заробітної плати та середнього заробітку за період затримки розрахунку при звільненні залишити без руху.
Запропонувати позивачу усунути недоліки позовної заяви протягом десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Роз`яснити позивачу, що у разі не усунення недоліків позовної заяви у строк, встановлений судом, заява буде вважатися неподаною і повернеться позивачеві.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя Р.А. Онайко
Суд | Ковпаківський районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121194643 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із трудових правовідносин, з них про виплату заробітної плати |
Цивільне
Ковпаківський районний суд м.Сум
Онайко Р. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні