УХВАЛА
Справа № 569/15201/24
1-кс/569/5577/24
20 серпня 2024 року Рівненський міський суд Рівненської області
у складі:
слідчого судді ОСОБА_1 ,
секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,
слідчого ОСОБА_3 ,
прокурора ОСОБА_4 ,
розглянув у відкритому судовому засіданні в м. Рівне клопотання слідчого СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області майора поліції ОСОБА_5 про арешт майна,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий СВ Рівненського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Рівненській області майор поліції ОСОБА_5 за погодженням із прокурором Рівненської окружної прокуратури ОСОБА_4 звернувся до суду з клопотанням про накладення арешту на майно, на майнові права на квартиру АДРЕСА_1 , яка належить на праві приватної власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , встановити заборону володільцю (власнику), чи будь-якій іншій особі, на відчуження, розпорядження та користування майном до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
В обґрунтуванняклопотання вказав,що слідчимвідділом Рівненськогорайонного управлінняполіції Головногоуправління Національноїполіції вРівненській областіздійснюється досудоверозслідування укримінальному провадженні№12024181010001972 від 15 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 190 КК України.
Із матеріалів клопотання вбачається, що 14.08.2024 в приміщенні квартири за адресою: АДРЕСА_3 , було виявлено труп ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , із ознаками гниття та розкладання, що відбулися у тривалому проміжку часу.
Також встановлено, що квартира, в якій виявлено труп ОСОБА_7 на даний час на праві приватної власності належить ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 .
Під час моніторингу Державного реєстру речових прав було встановлено ряд сумнівних реєстраційних дій, в результаті яких вказана квартира за невеликий проміжок часу була перереєстрована на різних фізичних та юридичних осіб, при цьому вчинялися явно економічно необґрунтовані та невигідні фінансові операції по купівлі-продажі даного нерухомого майна.
Так, 13.05.2024 на підставі посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_8 договору купівлі-продажу № 389 від 13.05.2024, ОСОБА_7 за 616158 грн. відчужив дану квартиру для ОСОБА_9 (3820510069).
01.08.2024 державним реєстратором Відділу «Центр надання адміністративних послуг» Варковицької сільської ради Рівненської області ОСОБА_10 , на підставі акту приймання-передачі № 09/24 від 31.07.2024, внесено відомості до Реєстру речових прав про те, що ОСОБА_9 ( НОМЕР_1 ), від імені та в інтересах якої діяла ОСОБА_11 , внесла вказану квартиру до статутного капіталу ТОВ «КОМФОРТ- ДАР» (ЄДРПОУ: 44347290), директором якого є ОСОБА_12 ( НОМЕР_2 ), проживаючий за адресою: АДРЕСА_4 .
12.08.2024 на підставі посвідченого приватним нотаріусом Рівненського міського нотаріального округу ОСОБА_13 договору купівлі-продажу № 1559 від 12.08.2024, ТОВ «КОМФОРТ- ДАР» (ЄДРПОУ: 44347290), в особі його директора ОСОБА_12 , за 82000 грн., зазначену квартиру було продано для ОСОБА_6 ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , в інтересах якої діяла ОСОБА_14 ІНФОРМАЦІЯ_3 , зареєстрована за адресою: АДРЕСА_5 .
Таким чином встановлено, що невстановлені особи, діючи за попередньою змовою групою осіб, в умовах воєнного стану, протягом травня серпня 2024 року, перебуваючи в м. Рівне, шляхом здійснення ряду цивільно-правових правочинів, з використанням ймовірно підроблених документів, та ввівши в оману ОСОБА_7 , заволоділи належним йому майном, а саме квартирою, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , чим заподіяли йому значної майнової шкоди.
Відповідно даних Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно квартира, що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , загальною площею 45.5 квадратних метрів на праві приватної власності належить ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 .
Слідчий та прокурор у судовому засіданні клопотання про арешт майна підтримали просили задоволити.
Заслухавши слідчого, прокурора, дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, оцінивши їх у сукупності з іншими доказами, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слід задовольнити із наступних підстав.
Відповідно доч.ч.1,2ст.170КПКУкраїни арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна. Арешт майна скасовується у встановленому цим Кодексом порядку.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, знищення, перетворення, відчуження.
Арешт майна допускається з метою забезпечення:
1) збереження речових доказів;
2) спеціальної конфіскації;
3) конфіскації майна як виду покарання або заходу кримінально-правового характеру щодо юридичної особи;
4) відшкодування шкоди, завданої внаслідок кримінального правопорушення (цивільний позов), чи стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди.
Згідно ч.3 ст.170 КПК України у випадку, передбаченому пунктом 1 частини другої цієї статті, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним устатті 98цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України регламентовано, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Також, арешт може бути накладений у встановленому цим Кодексом порядку на рухоме чи нерухоме майно, речі, документи щодо яких ухвалою чи рішенням слідчого судді, суду визначено необхідність арешту майна. Не може бути арештовано майно, якщо воно перебуває у власності добросовісного набувача, крім арешту майна з метою забезпечення збереження речових доказів.
Заборона або обмеження користування, розпорядження майном можуть бути застосовані лише у разі, коли існують обставини, які підтверджують, що їх незастосування призведе до приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі майна.
Як убачається із п.7 ч. 2 ст.131 КПК України, що заходом забезпечення кримінального провадження для досягнення його дієвості є арешт майна.
Враховуючи, те що слідчим доведено, що квартира АДРЕСА_1 , яка належить на праві приватної власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , відповідає критеріям відповідає критеріям визначеним ст.98 КПК України, а не застосування арешту може призвести до зникнення, втрати або пошкодження вказаного майна, у зв`язку з чим можуть настати наслідки, які можуть перешкоджати кримінальному провадженню.
На підставі вищенаведеного та керуючись ст.ст. 131-132, 170-173, 174, 175 КПК України, слідчий суддя
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задоволити.
Накласти арешт на майно, а саме на майнові права на квартиру АДРЕСА_1 , яка належить на праві приватної власності ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрованій за адресою: АДРЕСА_2 , встановити заборону володільцю (власнику), чи будь-якій іншій особі, на відчуження, розпорядження та користування майном до прийняття кінцевого рішення у кримінальному провадженні.
Роз`яснити, що відповідно до ч.1ст. 174 КПК України, що підозрюваний, обвинувачений, їх захисник, законний представник, інший власник або володілець майна, представник юридичної особи, щодо якої здійснюється провадження, які не були присутні при розгляді питання про арешт майна, мають право заявити клопотання про скасування арешту майна повністю або частково. Таке клопотання під час досудового розслідування розглядається слідчим суддею, а під час судового провадження - судом.
Ухвала про арешт майна виконується негайно слідчим, прокурором.
На ухвалу може бути подана апеляційна скарга до Рівненського апеляційного суду протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя Рівненського міського суду Рівненської області ОСОБА_15
Суд | Рівненський міський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 27.08.2024 |
Номер документу | 121196281 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про арешт майна |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні