Ухвала
від 26.08.2024 по справі 200/8386/21
ДОНЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна

Донецький окружний адміністративний суд

У Х В А Л А

про повернення заяви без розгляду

26 серпня 2024 року Справа №200/8386/21

приміщення суду за адресою: 84122, м.Слов`янськ, вул. Незалежності, 1

Суддя Донецького окружного адміністративного суду Зеленов А.С., одержавши матеріали заяви ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа у справі за №200/8386/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Маріупольської районної Державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів, -

В С Т А Н О В И В:

До суду засобами електронної пошти надійшла заява ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа у справі за №200/8386/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Маріупольської районної Державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів.

Ознайомившись із вказаною заявою, суд вважає її такою, що підлягає поверненню позивачеві виходячи з наступного.

Вимоги до форми та змісту письмової заяви, клопотання, заперечення викладені в статті 167 Кодексу адміністративного судочинства України .

Так, відповідно до пункту 1 частини 1 статті 167 КАС України будь-яка письмова заява, клопотання, заперечення повинні містити:

1) повне найменування (для юридичних осіб) або ім`я (прізвище, ім`я та по батькові) (для фізичних осіб) особи, яка подає заяву чи клопотання або заперечення проти них, її місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання чи перебування (для фізичних осіб), ідентифікаційний код юридичної особи в Єдиному державному реєстрі підприємств і організацій України;

2) найменування суду, до якого вона подається;

3) номер справи, прізвище та ініціали судді (суддів), якщо заява (клопотання, заперечення) подається після постановлення ухвали про відкриття провадження у справі;

4) зміст питання, яке має бути розглянуто судом, та прохання заявника; 5) підстави заяви (клопотання, заперечення);

6) перелік документів та інших доказів (за наявності), що додаються до заяви (клопотання, заперечення);

7) інші відомості, які вимагаються цим Кодексом.

Відповідно до частини 8 статті 18 Кодексу адміністративного судочинства України особи, які зареєстрували офіційні електронні адреси в Єдиній судовій інформаційно-телекомунікаційній системі, подають процесуальні та інші документи, письмові та електронні докази, вчиняють інші процесуальні дії в електронній формі виключно за допомогою Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, з використанням власного електронного цифрового підпису, прирівняного до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронний цифровий підпис", якщо інше не визначено цим Кодексом.

Статтею 44 Кодексу адміністративного судочинства України визначено права та обов`язки учасників справи.

Так, згідно з частинами 7, 8, 10 статті 44 Кодексу адміністративного судочинства України документи (в тому числі процесуальні документи, письмові та електронні докази тощо) можуть подаватися до суду, а процесуальні дії вчинятися учасниками справи в електронній формі з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи, за винятком випадків, визначених цим Кодексом.

Процесуальні документи в електронній формі мають подаватися учасниками справи до суду з використанням Єдиної судової інформаційно-телекомунікаційної системи шляхом заповнення форм процесуальних документів відповідно до Положення про Єдину судову інформаційно-телекомунікаційну систему.

Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в електронній формі, такі документи скріплюються електронним цифровим підписом учасника справи (його представника). Якщо документи подаються учасниками справи до суду або надсилаються іншим учасникам справи в паперовій формі, такі документи скріплюються власноручним підписом учасника справи (його представника).

Згідно статті 6 Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» для ідентифікації автора електронного документа може використовуватися електронний підпис. Накладанням електронного підпису завершується створення електронного документа. Відносини, пов`язані з використанням удосконалених та кваліфікованих електронних підписів, регулюються Законом України "Про електронні довірчі послуги".

Статтею 7 Закон України «Про електронні документи та електронний документообіг» встановлено, що оригіналом електронного документа вважається електронний примірник документа з обов`язковими реквізитами, у тому числі з електронним підписом автора або підписом, прирівняним до власноручного підпису відповідно до Закону України "Про електронні довірчі послуги".

За визначеннями, наведеними у підпунктах 14, 16 пункту 1 Положення про автоматизовану систему документообігу суду, затвердженого рішенням Ради суддів України від 26.11.2010 року № 30, електронний документ (далі - ЕД) - оригінал електронного документу з обов`язковими реквізитами, що надають йому юридичної сили, в тому числі з електронним цифровим підписом автора; електронний цифровий підпис (далі - ЕЦП) - електронний цифровий підпис в форматі, що забезпечує можливість встановлення дійсності підпису у довгостроковому періоді (після закінчення строку чинності сертифіката), визначеному відповідно до вимог законодавства. ЕЦП використовується в АСДС для підписання та погодження (візування) інформаційних ресурсів в цілому або фіксування певних дій з ними (внесення зауважень, пропозицій, погодження частини тексту тощо).

Отже, обов`язковою умовою для чинності електронного документа є його підписання електронним-цифровим підписом.

Судом встановлено, що заява ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа у справі за №200/8386/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Маріупольської районної Державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів подана шляхом надіслання на електронну поштову адресу суду (іnbox@adm.dn.court.gov.ua) електронного листа, до якого прикріплено заяву та додатки у формі документу PDF.

Відповідно до довідки Донецького окружного адміністративного суду від 20 серпня 2024, складеної начальником відділу документообігу та архівної роботи, встановлено, що на електрону адресу Донецького окружного адміністративного суду надійшов електронний лист від позивача ОСОБА_1 , який містить вкладення: заява про видачу дубліката виконавчого листа , який НЕ підписан електронно-цифровим підписом.

З огляду на викладене вище, судом встановлено, що заява ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа у справі за №200/8386/21, яка надіслана на електронну пошту суду у формі документу PDF не скріплена електронним цифровим підписом позивача.

Заява у цій справі у паперовому вигляді до суду не надавалась.

Отже, суд зазначає, що відсутність електронного цифрового підпису на електронному документі свідчить, що такий документ не підписаний у визначений законом спосіб.

Положеннями частини 2 статті 167 КАС України визначено, якщо заяву (клопотання, заперечення) подано без додержання вимог частини першої цієї статті і ці недоліки не дають можливості її розглянути, або якщо вона є очевидно безпідставною та необґрунтованою, суд повертає таку заяву (клопотання, заперечення) заявнику без розгляду.

Таким чином, оскільки заява не містить електронного цифрового підпису, тобто подана без додержання вимог частини 1 статті 167 КАС України, то остання не може бути розглянута судом та підлягає поверненню заявнику без розгляду.

Враховуючи наведене суд повертає заяву ОСОБА_1 .

Повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Керуючись статтями 2, 5, 167, 248, 256, 293, 294, 295 Кодексу адміністративного судочинства України, суд -

У Х В А Л И В:

Заяву ОСОБА_1 про видачу дубліката виконавчого листа у справі за №200/8386/21 за позовом ОСОБА_1 до Управління соціального захисту населення Маріупольської районної Державної адміністрації про визнання бездіяльності протиправною, стягнення коштів, без розгляду.

Повернення заяви не позбавляє права повторного звернення до адміністративного суду в порядку, встановленому законом.

Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання. Ухвала постановлена та підписана 26 серпня 2024 року.

Апеляційна скарга подається безпосередньо до Першого апеляційного адміністративного суду.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня з дня складення повного судового рішення.

Текст ухвали розміщений в Єдиному державному реєстрі судових рішень (веб-адреса сторінки: http://www.reyestr.court.gov.ua/).

Суддя А.С. Зеленов

СудДонецький окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення26.08.2024
Оприлюднено28.08.2024
Номер документу121198839
СудочинствоАдміністративне
КатегоріяСправи зі спорів з приводу реалізації публічної політики у сферах праці, зайнятості населення та соціального захисту громадян та публічної житлової політики, зокрема зі спорів щодо соціального захисту (крім соціального страхування), з них

Судовий реєстр по справі —200/8386/21

Ухвала від 23.09.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А.С.

Ухвала від 03.09.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А.С.

Ухвала від 26.08.2024

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А.С.

Ухвала від 02.11.2021

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Сіваченко Ігор Вікторович

Ухвала від 06.09.2021

Адміністративне

Перший апеляційний адміністративний суд

Сіваченко Ігор Вікторович

Рішення від 18.08.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А.С.

Ухвала від 12.07.2021

Адміністративне

Донецький окружний адміністративний суд

Зеленов А.С.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні