Справа № 632/1397/24
провадження № 2/632/691/24
У Х В А Л А
Іменем України
27 серпня 2024 р. м. Первомайський
Суддя Первомайського міськрайонного суду Харківської області Кузьменко С.Л., ознайомившись із позовною заявою представника позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до ТОВ «Агроком» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки,
встановив:
Представник позивача - ОСОБА_2 звернулася до суду з даним позовом до відповідача.
Вважаю, що позовну заяву необхідно повернути особі, яка його подала з наступних підстав.
Із позовної заяви вбачається, що позовна заява подана представником ОСОБА_1 - ОСОБА_2 через підсистему «Електронний суд».
Згідно з ч. 1ст. 60 Цивільного процесуального кодексу Українипредставником у суді може бути адвокат або законний представник.
Відповідно до ч. 1ст. 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»адвокатська діяльність здійснюється на підставі договору про надання правової допомоги. Документами, що посвідчують повноваження адвоката на надання правової допомоги, можуть бути: 1) договір про надання правової допомоги; 2) довіреність; 3) ордер; 4) доручення органу (установи), уповноваженого законом на надання безоплатної правової допомоги.
Ордером є письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера (частина друга статті 26 Закону).
Положенням ч. 4ст. 62 ЦПК Українипередбачено, що повноваження адвоката як представника підтверджуються до віреністю або ордером, виданим відповідно доЗакону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».
Відповідно до частини другоїстатті 26 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність»ордер - письмовий документ, що у випадках, встановлених цим Законом та іншими законами України, посвідчує повноваження адвоката на надання правової допомоги. Ордер видається адвокатом, адвокатським бюро або адвокатським об`єднанням та повинен містити підпис адвоката. Рада адвокатів України затверджує типову форму ордера.
Відповідно до Положення про ордер на надання правничої (правової) допомоги в Україні (нова редакція) встановлюється єдина, обов`язкова для всіх адвокатів, типова форма ордера, яку затверджує Рада адвокатів України (зразок в Додатку 1). Ордер, встановленої форми, є обов`язковим для прийняття усіма органами, установами, організаціями на підтвердження правомочності адвоката на вчинення дій, передбаченихстаттею 20 Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність». Бланки ордерів, згідно затвердженої типової форми, генеруються у відповідному розділі «Особистого кабінету адвоката» на офіційному веб-сайті Національної асоціації адвокатів України www.unba.org.ua слідуючи командам системи.
На підтвердження своїх повноважень як представника ОСОБА_2 не надала до позовної заяви копію ордеру або договір про надання правничої допомоги ОСОБА_1 .
Відповідно до ч.2 ст.175 ЦПК України позовна заява подається до суду в письмовій формі і підписується позивачем або його представником, або іншою особою, якій законом надано право звертатися до суду в інтересах іншої особи.
Згідно доп.1 ч.4 ст.185 ЦПК України позовна заява повертається у випадках, коли заяву подано особою, яка не має процесуальної дієздатності, не підписано або підписано особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не вказано;
Таким чином, позовну заяву подано особою, яка не має права його підписувати, повноваження представника ОСОБА_2 для представлення інтересів ОСОБА_1 не підтверджені.
Враховуючи наведене вище, приходжу висновку, що до позовної заяви не додано документів, які б підтверджували повноваження представника ОСОБА_2 щодо представництва інтересів позивача та право підпису процесуальних документів, які подаються до суду.
З огляду на наведене, на підставі п. 1 ч. 4 ст. 185 ЦПК України, позовну заяву слід повернути позивачеві разом із доданими до неї документами.
Керуючись ч.2 ст.175, ст.185,258-261 ЦПК України,
постановив :
Позовну заяву підписану представником позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_2 до ТОВ «Агроком» про витребування з чужого незаконного володіння земельної ділянки - повернути позивачеві разом із доданими до неї документами.
Відповідно до ч.7 ст. 185ЦПК Україниповернення заяви не перешкоджає повторному зверненню із заявою до суду, якщо перестануть існувати обставини, що стали підставою для повернення заяви.
Апеляційна скарга на ухвалу суду подається безпосередньо до Харківського апеляційного суду протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строків для подачі апеляційної скарги.
Суддя: С. Л. Кузьменко
Суд | Первомайський міськрайонний суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121205632 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин, з них: спори про припинення права власності на земельну ділянку |
Цивільне
Первомайський міськрайонний суд Харківської області
Кузьменко С. Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні