Справа № 589/1695/24
Провадження № 1-кс/589/1176/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20 серпня 2024 року м.Шостка
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду Сумської області ОСОБА_1 , з участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Шостка клопотання слідчого Шосткинського РУП Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей і документів, -
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей та документів, що перебувають у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 .
Клопотання мотивує тим, що в провадженні СВ Шосткинського РУП ГУНП в Сумській області знаходиться кримінальне провадження № 42024202550000013 від 18.01.2024 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 367 КК України.
В судове засідання слідчий не з`явився, надав заяву в якій клопотання підтримав, прохав розглянути без його участі.
Суд, перевіривши надані матеріали клопотання, включаючи витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, у межах якого було подано клопотання, дослідивши докази по даних матеріалах, дійшов таких висновків.
Згідно матеріалів клопотання 18.01.2024 надійшла заява ОСОБА_4 про вчинення протиправних дій службовими особами КНП " ІНФОРМАЦІЯ_1 ".
Під час проведення досудового розслідування по даному кримінальному провадженню допитана в якості представника потерпілого ОСОБА_4 надала покази, що мешкає разом зі своїм чоловіком ОСОБА_5 та ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 . З 2016 року ОСОБА_4 є опікуном ОСОБА_6 , якій в 2021 році в ІНФОРМАЦІЯ_3 було встановлено діагноз: дитяча шизофренія. В м. Шостка ОСОБА_6 перебуває на обліку у лікаря психіатра ОСОБА_7 . В період з 20.09.2022 по 23.09.2022 ОСОБА_6 перебувала на лікуванні в КНП СОР « ІНФОРМАЦІЯ_4 ». Після проходження лікування останній було встановлено діагноз заключний клінічний: основний - змішаний розлад поведінки, емоцій, когнітивна недостатність, внаслідок дисфункції головного мозку, стійкі порушення рівня функціонування. Супутній: правобічний С-подібний грудо-поперековий сколіоз 1 ст. Міопатія слабкого ступеня обох очей. Відповідно протоколу ЛКК № 261 від 23.09.2023 було встановлено, що згідно з наказом ІНФОРМАЦІЯ_5 від. 08.11.2001 № 454/471/516, ОСОБА_6 , підлягає переоформленню державної соціальної допомоги по інвалідності строком до 18-ти років. Після проходження лікування у вказаному медичному закладі ОСОБА_6 , було надано виписку із медичної картки стаціонарного хворого № 8400, копію вказаної виписки ОСОБА_4 особисто надала лікарю- психіатру ОСОБА_7 . В подальшому ОСОБА_4 стало відомо, що лікар- психіатр ОСОБА_7 після отримання копії виписки, повинна була надати останній довідку для переоформлення пенсії на ОСОБА_6 , але цього не зробила.
В середині 2023 ОСОБА_4 стало відомо, що розмір пенсії, яку остання отримує на ОСОБА_6 , повинен бути 7 131 грн. В подальшому ОСОБА_4 особисто прийшла до лікаря-психіатра ОСОБА_8 для з`ясування чому досі не отримує перераховану пенсію. На що ОСОБА_8 відразу надала останній довідку, яку ОСОБА_4 в подальшому надала в дитячу лікарню в м. Шостка, та після проходження ОСОБА_6 ВЛК, з 20.09.2023 ОСОБА_9 почала отримувати пенсію в розмірі 7 131 грн. Таким чином в наслідок протиправних дії ОСОБА_8 ОСОБА_4 отримувала пенсію на ОСОБА_6 2600 грн. замість 7 131 грн. впродовж року.
Для розслідування кримінального провадження та встановлення обставин необхідно отримати дані медичної документації ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка з липня 2015 року перебуває на обліку в диспансерному психо-неврологічному відділенні КНП ІНФОРМАЦІЯ_6 .
У зв`язку з тим, що інформація, зазначена в медичній документації вказаного хворого, може бути доказом у кримінальному провадженні, з метою встановлення об`єктивної істини, в справі виникла необхідність у тимчасовому доступі до речей і документів, які перебувають в КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».
Згідно із ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідно рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі, документи:
1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи;
2) самі по собі, або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні;
3) не становлять собою, або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених ч.5 цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Так, клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів відповідає вимогам ст.160 КПК України.
В клопотанні вказані речі та документи, до яких просить слідчий надати доступ.
Зазначені речі та документи не є речами, до яких заборонено доступ (відповідно до ст. 161 КПК)
Слідчим доведено, що відомості вказані в зазначених документах та вказана інформація має значення доказів у кримінальному провадженні та без отримання тимчасового доступу до зазначеної інформації та документів неможливо довести обставини, які є суттєвими для кримінального провадження.
Отримання вищевказаної інформації, що міститься в речах і документах, у інший спосіб не можливе.
За таких обставин, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання є обгрунтованим, так як інформація, що міститься в таких документах, може бути використана як доказ для встановлення обставин у кримінальному провадженні та іншими способами таку інформацію неможливо отримати.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 132, 159-164, 370, 372 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати слідчому слідчого відділу Шосткинського районного управління поліції Головного управління Національної поліції в Сумській області ОСОБА_3 тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у володінні КНП « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованої за адресою: АДРЕСА_1 , а саме:
- оригіналів всієї медичної документації на ім`я ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , яка перебуває в диспансернему психо-неврологічному відділенні КНП ІНФОРМАЦІЯ_6 .
Строк дії ухвали визначити до 20 жовтня 2024 року.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Шосткинського міськрайонного суду
Сумської області ОСОБА_1
Ухвала виготовлена в двох примірниках.
Примірник № 1 знаходиться в матеріалах клопотання № 1-кс/589/1176/24
Примірник № 2 наданий слідчому ОСОБА_3
Суд | Шосткинський міськрайонний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 20.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121210256 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Шосткинський міськрайонний суд Сумської області
Прачук О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні