ДАРНИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КИЄВА
справа № 753/15187/24
провадження № 1-кс/753/2296/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"13" серпня 2024 р. слідчий суддя Дарницького районного суду міста Києва ОСОБА_1 , за участю секретаря судового засідання ОСОБА_2 , розглянувши клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024100020003435, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 186 КК України,
ВСТАНОВИВ:
до Дарницького районного суду міста Києва надійшло клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024100020003435, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 186 КК України.
У клопотанні слідчий просить надати дозвіл на тимчасовий доступ до історії хвороби та рентгенограм (рентген знімків, КТ, СКТ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходяться в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виконавчого органу Київської міської ради.
Як вбачається з клопотання та доданих до нього матеріалів, досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що 02 серпня 2024 року, в період часу близько з 15:50 год по 16:10 год, ОСОБА_5 , перебуваючи поруч з житловим будинком за адресою: АДРЕСА_1 , побачив раніше невідому йому ОСОБА_6 , яка прямувала за місцем проживання та мала на шиї ланцюжок 585 проби з хрестиком. В цей час у ОСОБА_5 , виник раптовий злочинний умисел, направлений на відкрите викрадення зазначеної ювелірної прикраси, яка належить ОСОБА_6 .
Реалізуючи свій злочинний умисел направлений на відкрите викрадення чужого майна, переслідуючи корисливу мету, спрямовану на заволодіння чужим майном, умисно, таємно, протиправно, в умовах воєнного стану, введеного відповідно до Указу Президента України «Про введення воєнного стану в Україні» № 64/2022 від 24.02.2022, розуміючи що його злочинні дії носитимуть суспільно небезпечні наслідки та бажаючи їх настання, підбігши до потерпілої зі спини, скориставшись тим що остання зупинилася на тротуарі, своєю рукою схопивши золотий ланцюжок плетіння «Love», 585 проби, вагою приблизно 10 грамів вартістю приблизно 20000 гривень, із застосуванням насильства, шляхом ривка зірвав його з шиї потерпілої, від чого вона відчула різкий біль.
В подальшому,ОСОБА_5 , утримуючи при собі викрадене майно, не реагуючи на викрикування потерпілої, з місця вчинення злочину зник разом з викраденим майном, яким в подальшому розпорядився на власний розсуд.
Своїми умисними, злочинними діями, ОСОБА_5 , завдав матеріального збитку ОСОБА_6 , на загальну суму приблизно 20000 гривень.
Таким чином ОСОБА_5 , підозрюється у вчиненні відкритого викрадення чужого майна (грабіж) поєднаному з насильством яке не є небезпечним для життя чи здоров`я потерпілого, вчиненому в умовах воєнного стану, тобто у вчиненні злочину передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
У вчиненні даного злочину обґрунтовано підозрюється ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженець с. Велика Олександрівка, Бориспільського району, Київської області, українець, громадянин України, з середньою освітою, не одружений, маючий на утриманні трьох малолітній дітей: ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_3 , ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_4 та ОСОБА_9 , на обліку у лікарів нарколога та психіатра не перебуває, зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , раніше в силу ст. 89 КК України, не судимий.
Причетність ОСОБА_5 до вчинення вказаного злочину підтверджується зібраними в ході досудового розслідування доказами, а саме:
-протоколом прийняття заяви про кримінальне правопорушення чи іншу подію;
-протоколом допиту потерпілого ОСОБА_10 ;
-протоколами допитів свідків ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 ;
-протоколом затримання ОСОБА_5 в порядку ст. 208 КПК України.
-іншими матеріалами кримінального провадження в їх сукупності.
03 серпня 2024 року ОСОБА_5 затримано в порядку ст. 208 КПК України, за підозрою у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України.
04 серпня 2024 року ОСОБА_5 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 4 ст. 186 КК України, тобто у вчиненні відкритого викрадення чужого майна (грабіж), за кваліфікуючими ознаками: вчиненого із застосуванням насильства, в умовах воєнного стану.
Відповідно до наданих підозрюваним документів (Епікриз з медичної картки стаціонарного хворого № 4776 КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 »), підозрюваний ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , зареєстрований та проживаючий за адресою: АДРЕСА_2 , перебував на стаціонарному лікуванні з 12 квітня 2024 року по 25 квітня 2024 року, клінічний діагноз: розлад адаптації. Змішана-тривожно депресивна реакція F 43.22.
Беручи до уваги вище викладене та враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що за адресою: АДРЕСА_3 , знаходиться історія хвороби та рентгенограми (рентген знімки, КТ, СКТ) підозрюваного ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 ,які необхідні для призначення та проведення судово-психіатричної експертизи, виникла необхідність в отриманні тимчасового доступу до вказаної документації, оскільки в інший спосіб отримати зазначені документи неможливо.
Слідчий у судове засідання не з`явився, подав до суду заяву про розгляд клопотання за його відсутності.
Слідчий суддя вважає за можливе відповідно до ч. 4 ст. 163 КПК України розглянути клопотання за відсутності представника КНП « ІНФОРМАЦІЯ_2 », у володінні якої знаходяться документи, оскільки він повідомлений про дату, час та місце розгляду клопотання належним чином. В судове засідання представник не з`явився, про причини неявки суду не повідомив, а його неприбуття в судове засідання не перешкоджає розгляду клопотання.
Дослідивши клопотання та додані до нього матеріали, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню з таких підстав.
Відповідно до витягу з ЄРДР, 03 серпня 2024 року до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12024100020003435 внесені відомості про вчинення кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 186 КК України, за обставинами того, що 02 серпня 2024 року приблизно о 16:00 год за адресою: АДРЕСА_4 , невстановлена особа, відкрито, шляхом ривка, в період дії на території України воєнного стану, заволоділа золотим ланцюжком з хрестиком. загальною вагою приблизно 15 грам у громадянки ОСОБА_10 , ІНФОРМАЦІЯ_6 .
З копії епікризу з медичної карти стаціонарного хворого № 4776, виданого КНП " ІНФОРМАЦІЯ_2 », вбачається, що ОСОБА_5 знаходився у зазначеному закладі з 12 квітня 2024 року по 25 квітня 2024 року.
Згідно з пунктом 5 частини другої статті 131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є тимчасовий доступ до речей і документів.
Відповідно до частин першої статті 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до частини третьої статті 132 КПК України застосування заходів кримінального провадження не допускається, якщо слідчий, прокурор не доведе, що існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що є підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження, потреби досудового слідства виправдовують такий ступень втручання у права і свободи, про який ідеться в клопотанні та може бути виконане завдання, для виконання якого слідчий, прокурор звертається із клопотанням.
Відповідно до пункту 2 частини першої статті 162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах та документах належать відомості, які можуть становити лікарську таємницю.
Відповідно до пунктів 1, 2 частини п`ятої статті 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Згідно із частиною шостою статті 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Надання тимчасового доступу до оригіналів документів слідчий обґрунтовує тим, що відповідно до пункту 7 п.п. 4 «Рішення координаційної наради з проблем судової експертизи при ІНФОРМАЦІЯ_7 » від 02 березня 2012 року проведення експертизи по копіям документів, а саме її висновок, формуються виключно у вірогідній формі з відповідним обґрунтуванням, зокрема фактом відсутності оригіналу документа, тому у слідства виникає необхідність у безпосередньому вилучені саме оригіналів документів, а не їх копій.
Враховуючи, що стороною кримінального провадження доведено наявність достатніх підстав вважати, що документи, до яких слідчий просить надати тимчасовий доступ, перебувають у володінні Комунального некомерційного підприємства « ІНФОРМАЦІЯ_2 » виконавчого органу ІНФОРМАЦІЯ_8 , що вказані документи самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема, стану психічного здоров`я підозрюваного; що вказана інформація може бути використана як доказ в кримінальному провадженні; що обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, неможливо довести іншим шляхом та оригінали вказаних документів необхідні для проведення експертизи, слідчий суддя дійшов висновку, що клопотання підлягає задоволенню.
Керуючись вимогами ст. 7, 110, 131,132, 163, 164, 166, 309 КПК України, слідчий суддя
УХВАЛИВ:
клопотання слідчого СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , погоджене прокурором Дарницької окружної прокуратури м. Києва ОСОБА_4 , про надання тимчасового доступу до речей і документів у кримінальному провадженні № 12024100020003435, відомості про яке внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань 03 серпня 2024 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого частиною четвертою статті 186 КК України - задовольнити.
Надати слідчим СВ Дарницького управління поліції Головного управління Національної поліції у м. Києві ОСОБА_3 , ОСОБА_14 , ОСОБА_15 , ОСОБА_16 , ОСОБА_17 , ОСОБА_18 , ОСОБА_19 дозвіл на тимчасовий доступ до історії хвороби та рентгенограм (рентген знімків, КТ, СКТ), ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , що знаходяться в Комунальному некомерційному підприємстві « ІНФОРМАЦІЯ_5 , код ЄДРПОУ НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_3 , з можливістю їх подальшого вилучення для проведення судово-психіатричної експертизи.
Строк дії ухвали - два місяці з дня її постановлення.
Ухвала слідчого судді підлягає негайному виконанню після її проголошення і оскарженню не підлягає.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали. Має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно із положеннями КПК України з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Дарницький районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121210654 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Провадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів |
Кримінальне
Дарницький районний суд міста Києва
Шаповалова К. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні