Ухвала
від 21.08.2024 по справі 759/17009/24
СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

СВЯТОШИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М. КИЄВА

пр. № 2-з/759/111/24

ун. № 759/17009/24

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 серпня 2024 року Суддя Святошинського районного суду м. Києва Журибеда О.М., розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Наші Діти ХХІ» про забезпечення позову до пред`явлення позову,

ВСТАНОВИВ:

Представник заявника ТОВ «Наші Діти ХХІ» - Старшинський В.А. звернувся до суду з заявою про забезпечення позову до пред`явлення позову, в обґрунтування якої зазначив, що предметом майбутнього позову буде визнання недійсним правочину на підставі якого ОСОБА_1 відчужила на користь ОСОБА_2 частку у статутному капіталі ТОВ «Глобал Рантьє» в розмірі 50%, а також скасування державної реєстрації змін до відомостей про юридичну особу.

На думку позивача існує ризик істотного ускладнення майбутнього рішення суду, оскільки у червні 2024 року ТОВ «Наші Діти ХХІ» звернулося до Святошинського районного суду м. Києва із позовом до ОСОБА_1 про стягнення боргу 2003904, 00 грн. Ухвалою суду від 10.04.2024 року у вказаній справі відкрито провадження, проте у серпні 2024 року, після відкриття провадження у справі, ОСОБА_1 відчужила належну їй частку у саттутному капіталі ТОВ «Глобал Рантьє» розміром 50% вартістю 5000000, 00 грн. на користь своєї доньки ОСОБА_2 . За переконанням заявника, наведені обставини свідчать, що ОСОБА_1 після відкриття провадження у вищевказаній справі , здійснила дії по відчуженню належних їй коорпоративних прав на користь своєї доньки, що має очевидні ознаки фраудаторних дій.

У зв`язку з чим просить суд вжити заходи забезпечення позову накладення арешту на майно - корпоративні права ТОВ «Глобал Рантьє» в частині, що належать ОСОБА_2 розміром 50% статутного капіталу цього товариства, та заборонити відчужувати частку в розмірі 50% статутного капіталу ТОВ «Глобал Рантьє», що належить ОСОБА_2 , як в цілому та і частинами цієї частки та заборонити органам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо зміни власника частки у статутному капіталі товариства.

Згідно з ч. 1 ст. 149 ЦПК України, суд за заявою учасника справи має право вжити передбачених статтею 150 цього Кодексу заходів забезпечення позову.

Відповідно до ч. 2 ст. 149 ЦПК України, забезпечення позову допускається як до пред`явлення позову, так і на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття таких заходів може істотно ускладнити чи унеможливити виконання рішення суду або ефективний захист, або поновлення порушених чи оспорюваних прав або інтересів позивача, за захистом яких він звернувся або має намір звернутися до суду.

Частиною 1 статті 150 ЦПК України передбачено, що позов забезпечується, зокрема шляхом накладення арешту на майно та (або) грошові кошти, що належать або підлягають передачі або сплаті відповідачеві і знаходяться у нього чи в інших осіб.

Згідно з ч. 3 ст. 150 ЦПК України заходи забезпечення позову мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Одним із критеріїв обґрунтованості заяви є наявність причинного зв`язку між конкретним видом забезпечення позову, про який йдеться у відповідній заяві, та наслідком у формі потенційної загрози виконанню рішення суду.

Пленум Верховного Суду України «Про практику застосування судами цивільного процесуального законодавства при розгляді заяв про забезпечення позову» № 9 від 22 грудня 2006 року у п. 4 роз`яснив, що розглядаючи заяву про забезпечення позову, суд має з урахуванням доказів, наданих позивачем на підтвердження своїх вимог, пересвідчитися, зокрема, в тому, що між сторонами дійсно виник спір та існує реальна загроза невиконання чи утруднення виконання можливого рішення суду про задоволення позову; з`ясувати обсяг позовних вимог, дані про особу відповідача, а також відповідність виду забезпечення позову, який просить застосувати особа, котра звернулася з такою заявою, позовним вимогам.

Зокрема, заява про забезпечення позову повинна містити причини, у зв`язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності, а також інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Тобто, законом передбачено, що забезпечення позову можливе лише в разі достатньо обґрунтованого припущення про те, що невжиття заходів забезпечення може у майбутньому утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду у разі задоволення позову.

При цьому варто врахувати, що підтвердити за допомогою реально існуючих доказів подію, яка ймовірно настане або може настати в майбутньому, фактично неможливо, а тому наявність чи відсутність підстав для забезпечення позову оцінюються судом в залежності від кожного конкретного випадку, з урахуванням фактичних обставин справи і змісту позовних вимог.

Так, відповідно до частини другої статті 78 ЦПК України, обставини справи, які за законом мають бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

Відповідно до вимог статті 81 ЦПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень, крім випадків, встановлених цим Кодексом. Докази подаються сторонами та іншими учасниками справи. Доказування не може ґрунтуватися на припущеннях.

Види забезпечення позову визначені статтею 150 ЦПК України та мають бути співмірними із заявленими позивачем вимогами.

Співмірність передбачає співвідношення судом негативних наслідків від вжиття заходів до забезпечення позову з тими негативними наслідками, які можуть настати в результаті невжиття цих заходів, з урахуванням відповідності права чи законного інтересу, за захистом яких заявник звертається до суду, вартості майна, на яке він заявляє клопотання накласти арешт, чи майнових наслідків заборони відповідачу здійснювати певні дії.

Адекватність заходу забезпечення позову, що застосовується судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, та інтересів сторін та інших учасників судового процесу.

Забезпечення позову є тимчасовим обмеженням і його значення полягає в тому, що ним захищаються законні інтереси позивача на той випадок, коли відповідач буде діяти недобросовісно або коли невжиття заходів забезпечення позову може потягти за собою неможливість виконання судового рішення. Крім цього, інститут забезпечення позову захищає в рівній мірі інтереси як позивача, так і відповідача.

Обраний заявником вид забезпечення позову - є співмірними із зазначеним майбутнім предметом позову.

Таким чином, беручи до уваги майбутній предмет спору, суд приходить до висновку про задоволення заяви.

Керуючись ст.ст. 1-18, 149-150, 153, 157 ЦПК України,

ПОСТАНОВИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Наші Діти ХХІ» про забезпечення позову до пред`явлення позову- задовольнити.

Накласти арешт на майно - корпоративні права Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659, в частині, що належить ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , розміром 50% статутного капіталу, цього товариства, та заборонити відчужувати частку в розмірі 50% статутного капіталу Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659, що належить ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , як в цілому так і частинами цієї частки.

Заборонити органам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань (в т.ч. Міністерству юстиції України та його територіальним органам, суб`єктам державної реєстрації прав: виконавчим органам сільських, селищних та міських рад, Київської, Севастопольської міської, районним, районним у містах Києві та Севастополі державним адміністраціям; акредитованим суб`єктам; державним реєстраторам юридичних осіб, громадських формувань, а також іншим особам та органам у разі виконання ними повноважень державного реєстратора, іншим уповноваженим суб`єктам державної реєстрації юридичних осіб, громадських формувань) здійснювати будь-які реєстраційні дії щодо: зміни власника частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659, яка належить ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ; зменшення частки у розмірі 50% у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659, яка належить ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 ; здійснювати будь-які інші реєстраційні дії за наслідком яких змінюється розмір частки у статутному капіталі Товариства з обмеженою відповідальністю «глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659, яка належить ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 , або відбувається зміна учасника Товариства з обмеженою відповідальністю «Глобал Рантьє», код ЄДРПОУ 43491659 з ОСОБА_2 , РНОКПП НОМЕР_1 на іншу будь-яку іншу оособу.

Ухвала підлягає негайному виконанню з дня її постановлення незалежно від її оскарження і відкриття виконавчого провадження.

Апеляційна скарга на ухвалу суду подається протягом п`ятнадцяти днів з дня її складення до Київського апеляційного суду.

Учасник справи, якому ухвала суду не була вручена у день її складення, має право на поновлення пропущеного строку на апеляційне оскарження, якщо апеляційна скарга подана протягом п`ятнадцяти днів з дня вручення йому відповідної ухвали суду.

Оскарження ухвали про забезпечення позову не зупиняє її виконання, а також не перешкоджає подальшому розгляду справи.

Стягувач: Товариство з обмеженою відповідальністю «Наші діти ХХІ», адреса: 04209, м. Київ, вул. Озерна 26, кв. 36, ЄДРПОУ 40504303.

Боржник: ОСОБА_2 , адреса: АДРЕСА_1 , РНОКПП НОМЕР_1 .

Боржник: Товариство з обмеженою відповідальністю "Глобал Рантьє", код ЄДРПОУ 43491659, адреса: 01030, м. Київ, вул. Богдана Хмельницького 9, кв. 23.

Суддя О.М. Журибеда

СудСвятошинський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення21.08.2024
Оприлюднено28.08.2024
Номер документу121210956
СудочинствоЦивільне
КатегоріяЗаява про забезпечення (скасування забезпечення) позову або доказів

Судовий реєстр по справі —759/17009/24

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Гаращенко Дмитро Русланович

Ухвала від 17.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Гаращенко Дмитро Русланович

Ухвала від 21.08.2024

Цивільне

Святошинський районний суд міста Києва

Журибеда О. М.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні