Ухвала
від 26.08.2024 по справі 638/15062/24
ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 638/15062/24

Провадження № 1-кс/638/2776/24

УХВАЛА

Іменем України

26 серпня 2024 року м. Харків

Дзержинський районний суд м. Харкова у складі:

слідчого судді ОСОБА_1 ;

секретаря судового засідання ОСОБА_2 ,

розглянувши клопотання старшого слідчого відділення №2 СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 12022221070001694, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів, -

встановив:

До Дзержинського районного суду м. Харкова надійшло клопотання старшого слідчого відділення №2 СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 12022221070001694, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів.

В обґрунтування клопотання зазначено, що 26.12.2022 року до відділення поліції № 1 Ізюмського РУП ГУ НП в Харківській області надійшла заява від ОСОБА_4 (ЕО № 1259) про те, що 25.12.2022 року, невстановлена особа шахрайським шляхом заволоділа у заявника грошима в сумі 170000 гривень, які належали заявнику. В результаті злочинних дій з боку невстановленої особи потерпілому ОСОБА_5 була заподіяна матеріальна шкода на вказану суму.

За даним фактом відомості внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочато кримінальне провадження за № 12022221070001694 від 26.12.2022 за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, а саме: шахрайство, що вчинило значну шкоду.

Під час допиту потерпілого ОСОБА_5 було встановлено, що в нього у користуванні є банківська карта « ІНФОРМАЦІЯ_1 » № НОМЕР_1 на рахунок якої він отримує грошові кошти. 25.12.2022 року йому на мобільний телефон зателефонував невідомий чоловік який представився працівником служби безпеки « ІНФОРМАЦІЯ_2 » та попрохав повідомити номер моєї банківської карти та cvv код зазначений на банківській карті. Після того як потерпілий ОСОБА_5 надав вказані дані йому на мобільний телефон надійшли смс повідомлення про списання з його банківського рахунку грошей в сумі 170000 грн.

З метою встановлення осіб, причетних до заволодіння грошових коштів ОСОБА_5 і встановлення осіб, які можуть бути постраждалими від діяльності невідомих, шляхом обману та зловживання довірою заволоділи грошовими коштами громадян, а також у зв?язку із використанням цими невідомими особами картрахунків відкритих у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » є потреба у отриманні інформації що, згідно із ст. 60 ЗУ «Про банки та банківську діяльність», становить банківську таємницю. Розкриття такої інформації, відповідно до п. 2 ч. 1 ст. 61 ЗУ «Про банки та банківську діяльність», п. 3.2. Правил зберігання, захисту, використання та розкриття банківської таємниці, затверджених постановою Правління Національного банку України від 14 липня 2006 р. № 267, здійснюється на підставі рішення суду.

Слідчий вказав, що дані, які знаходяться у АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » код ЄДРПОУ НОМЕР_2 юридична адреса: АДРЕСА_1 , та необхідні для здійснення слідчо-розшукових дій є:

??Хто є власником рахунку, який обслуговувався банківською карткою № НОМЕР_1 , з якого 25.12.2022 року було списано грошові кошти в сумі 170000 гривень (із зазначенням П.І.Б., дати народження, місця народження та мешкання, копія паспорта).

??Виписку руху грошових коштів по картці/рахунку № НОМЕР_1 в період часу з 09:00 годин 24.12.2022 року по 09:00 годин 26.12.2022 року із зазначенням номерів банкоматів та їх адрес, де проводилися транзакції.

??Хто є власником картки/рахунку № НОМЕР_1 (із зазначенням П.І.Б., дати народження, місця народження та мешкання, копія паспорта).

??Виписку руху грошових коштів по картці/рахунку № НОМЕР_1 в період часу з 09:00 годин 24.12.2022 року по 09:00 годин 26.12.2022 та адреси зняття грошових коштів із вказаного рахунку.

??Копію особової справи власника банківського рахунку, який обслуговується банківською карткою № НОМЕР_1 .

??Номер мобільного телефону (фінансовий), який був прив?язаний до банківського рахунку, який обслуговувався банківською карткою № НОМЕР_1 .

Також зазначив, що вищевказана інформація, до якої необхідно отримати тимчасовий доступ підпадає під вимоги п. 5 ч. 1 ст. 162 КПК України і є відомостями, які можуть становити банківську таємницю. Тому відповідно до ч. 5 ст. 163 КПК України є підстави вважати, що дана інформація перебуває у володінні АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », сама по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема встановлення особи, яка вчинила дане кримінальне правопорушення і є охоронюваною законом таємницею.

Вважає, що отримані від тимчасового доступу відомості, які можуть становити банківську таємницю, можуть бути використані як докази та неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів.

Також вказав, що у справі наявні достатні підстави вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення такої інформації, а отримати зазначену інформацію іншим шляхом та встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення не має можливості.

Враховуючи викладене вище, а також тяжкість злочину і неможливість отримання даної інформації іншим шляхом та встановити осіб, причетних до вчинення кримінального правопорушення, слідчий просить клопотання задовольнити.

Слідчий до суду не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі.

Прокурор до суду не з`явився, надав заяву про розгляд справи без його участі, клопотання підтримав у повному обсязі.

Особа, у володінні якої знаходяться речі та документи, до яких планується отримати доступ, сповіщена в установленому законом порядку, представника до суду не направила, причини неприбуття у судове засідання не повідомила.

Учасники процесуальної дії не наполягали на застосуванні технічних засобів фіксування судового процесу, тому судове засідання проведено без фіксації даної процесуальної дії за допомогою технічних засобів у відповідності до ч.1ст. 107 КПК України.

У зв`язку з неявкою учасників справи відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних засобів не здійснювалось.

Відповідно до ч.4 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд розглядає клопотання за участю сторони кримінального провадження, яка подала клопотання, та особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, крім випадків, передбачених частиною другою цієї статті. Неприбуття за судовим викликом особи, у володінні якої знаходяться речі і документи, без поважних причин або неповідомлення нею про причини неприбуття не є перешкодою для розгляду клопотання.

Ознайомившись з матеріалами кримінального провадження, суд дійшов наступного.

Доводи клопотання підтверджуються даними витягу з ЄРДР щодо кримінального провадження №12022221070001694 від 26.12.2022, за ознаками кримінального правопорушення-проступку, передбаченого ч.1 ст.190 КК України, протоколом прийняття заяви про вчинене кримінальне правопорушення(або таке, що готується), протоколом допиту потерпілого, випискою по картковому рахунку.

Відповідно дост. 159 КПК Українитимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.

Частиною 1ст. 160 КПК Українисторонам кримінального провадження надано право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком зазначених устатті 161 цього Кодексу. Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.

Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.

Згідно до ч. 1ст.159 КПК Українитимчасовий доступ до речей та документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою у володінні якої знаходяться такі речі і документи можливості ознайомитися із ними, зробити їх копії та вилучити їх ( здійснити їх виїмку).

Відповідно до ч.6 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Згідно п. 1 ч.1ст.164 КПК України, в ухвалі слідчого судді, суду про тимчасовий доступ до речей і документів має бути зазначено прізвище, ім`я та по - батькові особи, якій надається право тимчасового доступу до речей і документів.

Відповідно до ст. ст. 60, 62 Закону України Про банки та банківську діяльність інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особами при наданні послуг банку, в тому числі відомості про банківські рахунки клієнтів та про операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди є банківською таємницею, тобто відносяться до охоронюваної законом таємниці. Інформація щодо юридичних та фізичних осіб, яка містить банківську таємницю, розкривається банками за рішенням суду.

Згідно з п.5 ч.1 ст.162 КПК України, до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, належать відомості, які можуть становити банківську таємницю.

Слідчий у клопотанні довів наступні обставини: існує обґрунтована підозра щодо вчинення кримінального правопорушення такого ступеня тяжкості, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого; є підстави вважати, що зазначені у клопотанні речі і документи перебувають у володінні вказаної юридичної особи АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 »; відомості, що містяться в зазначених речах і документах, самі по собі, а також в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; можливість використання як доказів відомостей, що міститься в зазначеній інформації, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих відомостей.

Разом з тим, суд відмовляє в частині надання тимчасового доступу слідчим, відомості про яких відсутні у витягу з ЄРДР, а постанова про створення слідчо - оперативної групи не надана.

За таких обставин, клопотання слідчого є обґрунтованим та підлягає частковому задоволенню.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст. 159-166 КПК України

постановив:

Клопотання старшого слідчого відділення №2 СВ Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області майора поліції ОСОБА_3 , за матеріалами досудового розслідування № 12022221070001694, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань 26.12.2022 року, за ознаками кримінального правопорушення - злочину, передбаченого ч. 2 ст. 190 КК України, про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.

Зобов?язати АТ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » надати тимчасовий доступ і можливість вилучення старшому слідчому відділення № 2 СВ Ізюмського РУП ГУ НП в Харківській області ОСОБА_3 , наступної інформації:

Хто є власником рахунку, який обслуговувався банківською карткою № НОМЕР_1 , з якого 25.12.2022 року було списано грошові кошти в сумі 170000 гривень (із зазначенням П.І.Б., дати народження, місця народження та мешкання, копія паспорта).

Виписку руху грошових коштів по картці/рахунку № НОМЕР_1 в період часу з 09:00 годин 24.12.2022 року по 09:00 годин 26.12.2022 року із зазначенням номерів банкоматів та їх адрес, де проводилися транзакції.

Хто є власником картки/рахунку № НОМЕР_1 (із зазначенням П.І.Б., дати народження, місця народження та мешкання, копія паспорта).

Виписку руху грошових коштів по картці/рахунку № НОМЕР_1 в період часу з 09:00 годин 24.12.2022 року по 09:00 годин 26.12.2022 та адреси зняття грошових коштів із вказаного рахунку.

Копію особової справи власника банківського рахунку, який обслуговується банківською карткою № НОМЕР_1 .

Номер мобільного телефону (фінансовий), який був прив?язаний до банківського рахунку, який обслуговувався банківською карткою № НОМЕР_1 .

В іншій частині клопотання відмовити.

Строк дії ухвали встановити до 26 жовтня 2024 року.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Суддя ОСОБА_1

СудДзержинський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення26.08.2024
Оприлюднено28.08.2024
Номер документу121214394
СудочинствоКримінальне
КатегоріяПровадження за поданням правоохоронних органів, за клопотанням слідчого, прокурора та інших осіб про тимчасовий доступ до речей і документів

Судовий реєстр по справі —638/15062/24

Ухвала від 26.11.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

Ухвала від 26.08.2024

Кримінальне

Дзержинський районний суд м.Харкова

Агапов Р. О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні