Справа № 487/5355/24
Провадження № 2-о/487/163/24
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
17.07.2024 року Заводський районний суд міста Миколаєва у складі: судді - Нікітіна Д.Г., присяжних: Кривого С.М., Кривої Н.В ., за участю секретаря судового засідання - Шульга В.А., розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду справу за заявою ОСОБА_1 до заінтересованої особи - Орган опіки та піклування в особі Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, -
ВСТАНОВИВ:
21.06.2024 року ОСОБА_1 звернувся до Заводського районного суду м. Миколаєва з заявою до заінтересованої особи - Орган опіки та піклування в особі Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради, в якій просив визнати недієздатним ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 та призначити йому опікуна - ОСОБА_1 ІНФОРМАЦІЯ_2 .
Заявник ОСОБА_1 подав до суду заяву, в якій просив призначити амбулаторну судово-психіатричну експертизу відносно ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Відповідно до положень ч.1ст. 103ЦПК України, суд призначає експертизу у справі для з`ясування обставин, що мають значення для справи, необхідні спеціальні знання у сфері іншій, ніж право, без яких встановити відповідні обставини неможливо.
Відповідно до п. 2 ч.1ст. 105ЦПК України, для встановлення психічного стану особи, необхідне обов`язкове призначення експертизи.
Згідно ч.1ст. 298ЦПК України, суд за наявності достатніх даних про психічний розлад здоров`я фізичної особи призначає для встановлення її психічного стану судово-психіатричну експертизу.
На підставі викладеного, суд приходить до висновку, про необхідність призначити у справі судово-психіатричну експертизу відносно ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою встановлення йому психічного стану.
Суд вважає необхідним проведення експертизи доручити експертам Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (адреса: м. Миколаїв вул. Корабелів, 14-б)
За положеннями ч. 2ст. 299 ЦПК України, судові витрати за проведення експертизи віднести на рахунок держави.
За положеннямист.252 ч.1 п.5, 253 ч.1 п.9 ЦПК Українипровадження по справі слід зупинити на час проведення експертизи.
Керуючись ст.ст.103-105,252,253,298,260,353 ЦПК України, суд, -
УХВАЛИВ:
Призначити у справі за заявою ОСОБА_1 до заінтересованої особи - Орган опіки та піклування в особі Департаменту праці та соціального захисту населення Миколаївської міської ради про визнання особи недієздатною та призначення опікуна, судово-психіатричну експертизу, на вирішення якої поставити питання:
- Чи страждає ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , будь-якою психічною хворобою?
- Якщо страждає, то чи є це захворювання хронічним та чи має характер стійкого психічного розладу?
- Чи здатний ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , розуміти значення своїх дій та керувати ними?
- Чи може ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 , з урахуванням стану здоров`я, приймати участь у судовому засіданні?
Проведення експертизи доручити спеціалістам Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (адреса: м. Миколаїв вул. Корабелів, 14-б), попередивши їх про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України.
У розпорядження експертів надати матеріали цивільної справи №487/5355/24.
Встановити строк для проведення експертизи до 30.08.2024 року.
Для проведення експертизи забезпечити явку ОСОБА_2 ІНФОРМАЦІЯ_1 до Державної установи "Інститут судової психіатрії Міністерства охорони здоров`я України" (адреса: м. Миколаїв вул. Корабелів, 14-б).
Витрати по проведенню експертизи віднести на рахунок держави.
Провадження по справі до закінчення проведення експертизи зупинити.
Роз`яснити, що згідност. 109 ЦПК України, у разі ухилення учасника справи від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з`ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Згідно ч. 2ст. 298 ЦПК України, у виняткових випадках, коли особа, щодо якої відкрито провадження у справі про обмеження її у цивільній дієздатності чи визнання її недієздатною, явно ухиляється від проходження експертизи, суд у судовому засіданні за участю лікаря-психіатра може постановити ухвалу про примусове направлення фізичної особи на судово-психіатричну експертизу.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку шляхом подання апеляційної скарги до Миколаївського апеляційного суду безпосередньо або через Заводський районний суд м. Миколаєва протягом п`ятнадцяти днів з моменту її проголошення.
Суддя Д.Г. Нікітін
Присяжні С.М. Кривий
Н.В. Крива
Суд | Заводський районний суд м. Миколаєва |
Дата ухвалення рішення | 17.07.2024 |
Оприлюднено | 28.08.2024 |
Номер документу | 121216514 |
Судочинство | Цивільне |
Категорія | Справи окремого провадження Справи про обмеження цивільної дієздатності фізичної особи, визнання фізичної особи недієздатною та поновлення цивільної дієздатності фізичної особи, з них: про визнання фізичної особи недієздатною |
Цивільне
Заводський районний суд м. Миколаєва
Нікітін Д. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні