ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Пирогова, 29, м. Вінниця, 21018, тел./факс (0432)55-80-00, (0432)55-80-06 E-mail: inbox@vn.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
"26" серпня 2024 р.Cправа № 902/892/24
Суддя Господарського суду Вінницької області Тварковський А.А., розглянувши матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінерали Поділля" (вул. Хлібна, буд. 5, м. Вінниця, 21050)
до: Філії Бершадський райавтодор" дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" (вул. Яблунева, буд. 14, с. Флорине, Бершадський район, Вінницька область, 24405)
про встановлення сервітуту,
В С Т А Н О В И В :
На розгляд Господарського суду Вінницької області в підсистемі ЄСІТС "Електронний суд" надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінерали Поділля" до Філії Бершадський райавтодор" дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" та Дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України".
В обґрунтування заявленого позову Товариство з обмеженою відповідальністю "Мінерали Поділля" вказує, що ним отримано спеціальний дозвіл на видобування граніту, придатного для виробництва щебеню, водночас земельна ділянка в межах дії спеціального дозволу перебуває у користуванні Філії "Бершадський райавтодор" дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України. За таких обставин позивач звертався до зазначеної Філії, а також до дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" як головного підприємства філії "Бершадський райавтодор" з клопотанням про погодження договору про встановлення сервітуту на земельній ділянці з кадастровим номером 0520487500:03:003:0001, площею 11,6651 га. Однак за результатами такого звернення отримано відмову.
Розглянувши матеріали позовної заяви вих. №б/н від 19.08.2024 (вх. №928/24 від 20.08.2024), суд дійшов висновку, що вказана позовна заява підлягає залишенню без руху з таких підстав.
За приписами абз. 1 ч. 1 ст. 174, абз. 1 ч. 2 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України суддя встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст.ст. 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху. В ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху. Якщо ухвала про залишення позовної заяви без руху постановляється з підстави несплати судового збору у встановленому законом розмірі, суд в такій ухвалі повинен зазначити точну суму судового збору, яку необхідно сплатити.
Відповідно до п. 4 ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява, з поміж-іншого, повинна містити зміст позовних вимог: спосіб (способи) захисту прав або інтересів, передбачений законом чи договором, або інший спосіб (способи) захисту прав та інтересів, який не суперечить закону і який позивач просить суд визначити у рішенні; якщо позов подано до кількох відповідачів - зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Водночас за змістом прохальної частини позовної заяви взагалі не зазначено до котрого із заявлених відповідачів спрямована вимога про встановлення сервітуту.
Визначаючи відповідачем Філію "Бершадський райавтодор" дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України, позивачу слід врахувати таке.
Відповідно до ч. 1 ст. 45 ГПК України сторонами в судовому процесі - позивачами і відповідачами - можуть бути особи, зазначені у статті 4 цього Кодексу
Юридичні особи та фізичні особи - підприємці, фізичні особи, які не є підприємцями, державні органи, органи місцевого самоврядування мають право на звернення до господарського суду за захистом своїх порушених, невизнаних або оспорюваних прав та законних інтересів у справах, віднесених законом до юрисдикції господарського суду, а також для вжиття передбачених законом заходів, спрямованих на запобігання правопорушенням (ч. 2 ст. 4 ГПК України).
Отже, позивачем і відповідачем у господарському процесі можуть бути фізичні і юридичні особи, державні органи, органи місцевого самоврядування.
Філією є відокремлений підрозділ юридичної особи, що розташований поза її місцезнаходженням та здійснює всі або частину її функцій. Філії та представництва не є юридичними особами. Вони наділяються майном юридичної особи, що їх створила, і діють на підставі затвердженого нею положення (частини перша-третя статті 95 ЦК України).
Аналіз вищезазначених норм права дає підстави для висновку, що філії та представництва, які не є юридичними особами - не наділені цивільною процесуальною дієздатністю та не можуть виступати стороною у господарському процесі.
Поряд з цим в силу приписів ч. 3 ст. 29 ГПК України позови у спорах, що виникають з діяльності філії або представництва юридичної особи, а також відокремленого підрозділу органу державної влади без статусу юридичної особи, можуть пред`являтися також за їх місцезнаходженням.
З урахуванням встановлених недоліків, на підставі ч. 1 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінерали Поділля" без руху із встановленням позивачу строку для усунення виявлених недоліків, шляхом: визначення належного суб`єктного складу відповідачів, а також зміст позовних вимог щодо кожного з них.
Суд звертає увагу позивача на те, що за умовами ч. 3, 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, вона вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, про що суд постановляє ухвалу в порядку, встановленому ст. 176 цього Кодексу. Якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
Керуючись ст.ст. 162, 174, 234, 235, 326 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В :
1. Позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Мінерали Поділля" вих. №б/н від 19.08.2024 (вх. №928/24 від 20.08.2024) до Філії Бершадський райавтодор" дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" та Дочірнього підприємства "Вінницький облавтодор" Відкритого акціонерного товариства "Державна акціонерна компанія "Автомобільні дороги України" у справі №902/892/24 залишити без руху.
2. Встановити позивачу строк для усунення недоліків позовної заяви - протягом семи днів з дня вручення копії ухвали про залишення позовної заяви без руху.
3. Попередити позивача про наслідки недотримання вимог ухвали про залишення позовної заяви без руху, передбачені ч. 4 ст. 174 Господарського процесуального кодексу України.
4. За приписами ч. 1 ст. 255 ГПК України ухвала про залишення позовної заяви без руху оскарженню не підлягає.
5. Примірник ухвали надіслати позивачу до Електронного кабінету ЄСІТС.
Дата складання повного тексту ухвали 26.08.2024.
Суддя А.А. Тварковський
віддрук. прим.:
1 - до справи.
Суд | Господарський суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121218940 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, що виникають із земельних відносин про земельні сервітути |
Господарське
Господарський суд Вінницької області
Тварковський А.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні