Справа № 909/763/24
УХВАЛА
27.08.2024 м. Івано-Франківськ
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Стефанів Т. В., розглянувши матеріали позовної заяви б/н від 20.08.2024 (вх. № 7351/24 від 20.08.2024) у справі
за позовом Приватного підприємства "Пріма МЕД"
до відповідача Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області
про скасування державної реєстрації прав та визнання за позивачем прав та обов`язків забудовника,
в с т а н о в и в :
Приватне підприємство "Пріма МЕД" звернулося до Господарського суду Івано-Франківської області з позовом до відповідача Івано-Франківської міської ради Івано-Франківської області про:
- скасування державної реєстрації прав, проведеної на підставі рішення державного реєстратора речових прав на нерухоме майно Лисецької селищної ради Івано-Франківської області Шнайдер Богдани Дмитрівни № 64043371 від 01.07.2022 та визнання за позивачем прав та обов`язків забудовника нерухомого майна на об`єкт будівництва;
- визнання за ПП "Пріма МЕД" прав та обов`язків забудовника нерухомого майна на об`єкт будівництва "Реконструкція входу в корпус № 2 Центральної міської клінічної лікарні" за адресою вул. Гетьмана Мазепи, буд. 114, м. Івано-Франківськ Івано-Франківської області, закінчений будівництвом згідно з декларацією про готовність об`єкта до експлуатації, зареєстрованою Інспекцією ДАБК в Івано-Франківській області 24.04.2013 № ІФ143131140728 (витяг з Реєстру будівельної діяльності ЄДЕССБ з № ІФ143131140728), з правом отримання дозвільних документів, здачі об`єкту в експлуатацію, реєстрації прав на нерухоме майно та отримання правовстановлюючих документів.
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) право на звернення до господарського суду в установленому цим кодексом порядку гарантується. Отже, процесуальний закон гарантує кожному право на звернення до суду, проте таке право може бути реалізовано лише в порядку, визначеному цим кодексом.
ГПК України встановлює низку вимог до позовної заяви. Однак позивач не дотримався деяких з них, що є підставою для залишення позовної заяви без руху.
Згідно з ч. 3 ст. 162 ГПК України позовна заява повинна містити відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову до подання позовної заяви, якщо такі здійснювалися.
Позивач у своїй позовній заяві таких відомостей не зазначає.
Позовна заява містить найменування, адресу та перелік засобів зв`язку третьої особи, а саме - Комунального некомерційного підприємства "Центральна міська клінічна лікарня Івано-Франківської міської ради" (вул. Гетьмана Мазепи, буд. 114, м. Івано-Франківськ, ідентифікаційний код 01993305).
Проте, в матеріалах справи відсутня заява про залучення третіх осіб, а також обґрунтування необхідності їх залучення до участі у справі.
Суд звертає увагу, що відповідно до ст. 50 ГПК України треті особи, які не заявляють самостійних вимог щодо предмета спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до закінчення підготовчого провадження у справі або до початку першого судового засідання, якщо справа розглядається в порядку спрощеного позовного провадження, у разі коли рішення у справі може вплинути на їхні права або обов`язки щодо однієї із сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за заявою учасників справи.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити до участі у справі.
Беручи до уваги вищевикладене, суд вважає за доцільне зобов`язати позивача подати суду заяву щодо залучення третьої особи, зазначеної у позовній заяві, із обґрунтуванням необхідності її залучення до участі у справі.
Вказані недоліки підлягають усуненню, як того вимагають положення вищезазначених норм процесуального законодавства.
Відповідно до п. 1 ст. 174 ГПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у ст. 162, 164 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
В ч. 2 ст. 174 ГПК України визначено, що в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
Беручи до уваги вищевикладене, суд дійшов до висновку про залишення позовної заяви без руху та встановлення десятиденного строку, з дня одержання позивачем цієї ухвали, на усунення виявлених судом недоліків.
Керуючись ст. 4, 162, 164, 174, 232-234 Господарського процесуального кодексу України, суд
п о с т а н о в и в :
Позовну заяву Приватного підприємства "Пріма МЕД" б/н від 20.08.2024 (вх. № 7351/24 від 20.08.2024) - залишити без руху.
Позивачу у десятиденний строк, з дня отримання даної ухвали, усунути недоліки позовної заяви, а саме надати Господарському суду Івано-Франківської області відомості про вжиття заходів забезпечення доказів або позову, якщо такі здійснювалися.
Позивачу направити до суду заяву щодо залучення третьої особи, зазначеної у позовній заяві, із обґрунтуванням необхідності її залучення до участі у справі.
У разі невиконання цієї ухвали у встановлений судом строк, позовна заява вважається неподаною і підлягає поверненню позивачу зі всіма доданими до неї документами.
Ухвала набирає законної сили з моменту її підписання та не підлягає оскарженню окремо від рішення суду.
Ухвалу підписано 27.08.2024.
Суддя Стефанів Т. В.
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121219282 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах, щодо недоговірних зобов’язань |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Стефанів Т. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні