Справа № 948/612/24
Номер провадження 1-в/948/103/24
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27.08.2024 Машівський районний суд Полтавської області в складі:
головуючого-судді ОСОБА_1 ,
за участю: секретаря ОСОБА_2 ,
прокурора ОСОБА_3 ,
представника ВК-9 ОСОБА_4 ,
представника заявника ОСОБА_5 ,
засудженого ОСОБА_6 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в селищі Машівка клопотання захисника-адвоката ОСОБА_5 стосовно засудженого:
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Дніпродзержинськ Дніпропетровської області, мешканця АДРЕСА_1 , громадянина України, з середньою освітою, засудженого вироком Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 30.03.2023 за ч. 2 ст. 286-1 КК України до 2 років позбавлення волі з позбавленням права керувати транспортними засобами строком на 5 років,
про заміну покарання у виді позбавлення волі більш м`яким,
у с т а н о в и в :
у серпні 2024 року до суду надійшло вказане клопотання, яке обґрунтоване тим, що засуджений ОСОБА_6 станом на 04.08.2024 відбув 1/2 строку покарання, характеризується як особа, що стала на шлях виправлення, а тому до нього може бути застосована заміна покарання у вигляді позбавлення волі більш м`яким покаранням у виді пробаційного нагляду.
Заслухавши думку прокурора, який заперечував проти заміни невідбутої частини покарання у виді позбавлення волі на більш м`яке у виді пробаційного нагляду з огляду на те, що засудженому ОСОБА_6 призначено саме покарання у виді позбавлення волі, представника установи виконання покарання, який вважав що засуджений ОСОБА_6 став на шлях виправлення, захисника ОСОБА_5 , який клопотання підтримав та засудженого, який просив клопотання задовольнити, дослідивши документи кримінального провадження та особової справи засудженого, суд дійшов такого висновку.
Судом установлено, що вироком Заводського районного суду м.Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 30.03.2023 ОСОБА_6 засуджений за ч. 2 ст. 286-1 КК України до 2 років позбавлення волі з позбавленням права керування транспортними засобами строком на 5 років.
Початок строку відбування покарання рахувати з моменту приведення вироку до виконання з 29.04.2023(а.о.с.11), кінець строку покарання 04.08.2025 року (а.с.14).
Згідно з п.2 ч.4 ст.82 КК України (в редакції на час вчинення злочину) заміна невідбутої частини покарання більш м`яким можлива після фактичного відбуття засудженим не менше половини строку покарання, призначеного судом за корупційний нетяжкий злочин або кримінальне правопорушення, пов`язане з корупцією, порушення правил безпеки дорожнього руху або експлуатації транспорту особами, які керували транспортними засобами у стані алкогольного, наркотичного чи іншого сп`яніння або перебували під впливом лікарських препаратів, що знижують увагу та швидкість реакції, умисний тяжкий злочин чи необережний особливо тяжкий злочин, а також у разі, якщо особа раніше відбувала покарання у виді позбавлення волі за умисне кримінальне правопорушення і до погашення або зняття судимості знову вчинила умисне кримінальне правопорушення, за яке вона була засуджена до позбавлення волі.
Відповідно до ч. 3 ст. 82 КК України заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.
Так, засуджений ОСОБА_6 став на шлях виправлення, оскільки за період відбування покарання має три заохочення, стягнень не мав, за період перебування в установі та на даний час не працевлаштований, порушень установленого порядку відбування покарання не допускав, дотримується правомірних відносин та ввічливого ставлення з персоналом установи, у взаємовідносинах не конфліктний, виконує роботи по благоустрою установи, дбайливо ставиться до майна установи і предметів, якими користується при виконанні дорученої роботи, не допускає порушень вимог пожежної безпеки та безпеки праці, вину у скоєному визнає в повній мірі, вирок суду та призначене покарання вважає справедливим, за час перебування в установі виконавчі листи на утримання аліментів та позовів не надходили, за вироком суду ОСОБА_6 відшкодував завдану шкоду потерпілому, сплатив судові витрати (а.о.с.76-78, 79-81, а.с.6, 14-16, 17-19, 20, 21, 27-29).
Відповідно до положень ст.82КПК України невідбута частина покарання у виді обмеження, позбавлення волі або покарання у виді довічного позбавлення волі можуть бути замінені судом більш м`яким покаранням, строк якого обчислюється з дня заміни невідбутої частини покарання або покарання у виді довічного позбавлення волі більш м`яким. У цих випадках більш м`яке покарання призначається в межах строків, установлених у Загальній частині цього Кодексу для даного виду покарання, і не повинне перевищувати невідбутого строку покарання, призначеного вироком.
У разі заміни невідбутої частини основного покарання більш м`яким засудженого може бути звільнено також і від додаткового покарання у виді позбавлення права займати певні посади чи займатися певною діяльністю.Заміна невідбутої частини покарання більш м`яким може бути застосована, якщо засуджений став на шлях виправлення.
Положеннями статті 72КК України визначено правила складання покарань та зарахування строку попереднього ув`язнення.
Порядок заміни покарання або його невідбутої частини більш м`яким, визначений у статті 82 КК України, не передбачає, що при заміні невідбутої частини покарання більш м`яким, має бути дотримано співвідношення видів покарань, встановлених у статті 72 КК України.
Приймаючи до уваги вищевикладене, враховуючи добросовісну поведінку засудженого під час розгляду кримінального провадження, а саме беззастережне каяття та відшкодування завданої шкоди потерпілому, а також зразкову поведінку засудженого під час відбуття покарання, суд уважає що ОСОБА_6 в результаті сумлінної поведінки та ставлення до праці став на шлях виправлення, ним вже відбуто 1/2 строку покарання призначеного за вчинення необережного тяжкого злочину, а тому суд доходить висновку, що подання обґрунтоване і підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 539 КПК України, суд
у х в а л и в:
клопотання захисника - адвоката ОСОБА_5 стосовно засудженого ОСОБА_6 про заміну покарання у виді позбавлення волі більш м`яким задовольнити.
Замінити засудженому ОСОБА_6 невідбуту частину покарання у виді позбавлення волі строком 11 місяців 07 днів за вироком Заводського районного суду м. Дніпродзержинська Дніпропетровської області від 30.03.2023, більш м`яким у виді пробаційного нагляду на строк 11 місяців 07 днів , із залишенням додаткової міри покарання.
Ухвала може бути оскаржена до Полтавського апеляційного суду протягом 7 днів з дня її оголошення, шляхом подачі апеляційної скарги через Машівський районний суд, а засудженим у той же строк з моменту вручення копії судового рішення.
Ухвала набирає законної сили після закінчення строку на її оскарження, а у випадку її оскарження, після ухвалення рішення судом апеляційної інстанції.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Машівський районний суд Полтавської області |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121220458 |
Судочинство | Кримінальне |
Категорія | Справи в порядку виконання судових рішень у кримінальних провадженнях про заміну невідбутої частини покарання більш м’яким |
Кримінальне
Машівський районний суд Полтавської області
Косик С. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні