ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01054, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 334-68-95, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
про залишення позовної заяви без руху
м. Київ
27.08.2024Справа № 910/10207/24За позовом Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» (01001, м. Київ, вул. Володимирська, 51-А)
До Приватного підприємства «Епос» (03146, м. Київ, вул. Гната Юри, 9, кв. 505).
про стягнення 8 404, 37 грн
Суддя Бондаренко-Легких Г. П.
Без виклику представників сторін.
ВСТАНОВИВ:
Комунальне підприємство «Київжитлоспецексплуатація» звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом до Приватного підприємства «Епос» про стягнення 8 404, 37 грн.
Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконання відповідачем взятих на себе зобов`язань по договору про передачу майна територіальної громади міста Києва в оренду №1512-2 від 16.06.2020 в частині повної та своєчасної оплати орендної плати за період з січня по липень 2024 року. У зв`язку з чим у відповідача перед позивачем утворилась заборгованість у розмірі 7 948, 22 грн.
За таких обставин, позивач просить стягнути з відповідача 8 404, 37 грн, з яких: 7 948, 22 грн - заборгованість з орендної плати (основний борг); 162, 07 грн - пеня; 76, 22 грн - 3% річних; 217, 86 грн - інфляційні втрати. Окрім цього, позивач також просить стягнути з відповідача понесені судові витрати.
Дослідивши матеріали позовної заяви, суд дійшов висновку про наявність підстав для залишення її без руху, зважаючи на наступне.
Згідно з частини 1 статті 174 Господарського процесуального кодексу України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статтях 162, 164, 172 цього Кодексу, протягом п`яти днів з дня надходження до суду позовної заяви постановляє ухвалу про залишення позовної заяви без руху.
Відповідно до частини 2 статті 174 Господарського процесуального кодексу України в ухвалі про залишення позовної заяви без руху зазначаються недоліки позовної заяви, спосіб і строк їх усунення, який не може перевищувати десяти днів з дня вручення ухвали про залишення позовної заяви без руху.
(1) Згідно пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити обґрунтований розрахунок сум, що стягуються.
Позивач просить стягнути з відповідача орендну плату за січень, лютий, березень, квітень, травень, червень, липень 2024 року в розмірі, яка позивачем визначається з урахуванням пункту 19.11 рішення Київської міської ради №7531/7572 від 14.12.2023.
Проте, позивач не надає до суду методики визначення орендної плати окремо за кожний місяць, який відображений позивачем в довідці заборгованості, яка додана до позовної заяви.
Окрім цього, як вбачається з наданих позивачем до позовної заяви розрахунків 3% річних та інфляційних втрат, позивач не зазначає періоди таких нарахувань, тобто «з…до…».
Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 3 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
(2) Відповідно до пункту 6 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України, позовна заява повинна містити, відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору.
Позовна заява не містить відомостей про вжиття заходів досудового врегулювання спору, якщо такі заходи здійснювалися.
Отже, суд дійшов висновку, що заявником не дотримано вимог пункту 6 частини 3 статті 162 Господарського процесуального кодексу України.
Відповідно до ч. 6 статті 6 ГПК України, адвокати, нотаріуси, державні та приватні виконавці, арбітражні керуючі, судові експерти, органи державної влади та інші державні органи, зареєстровані за законодавством України як юридичні особи, їх територіальні органи, органи місцевого самоврядування, інші юридичні особи, зареєстровані за законодавством України, реєструють свої електронні кабінети в Єдиній судовій інформаційно-комунікаційній системі або її окремій підсистемі (модулі), що забезпечує обмін документами, в обов`язковому порядку.
В порушення пункту 2 ч. 1 статті 162 ГПК України, при оформленні позовної заяви позивачем не зазначено про наявність або відсутність в нього та відповідача електронних кабінетів в підсистемі електронний суд, що також є підставою для залишення позовної заяви без руху.
З наведених підстав позовна заява підлягає залишенню її без руху.
Суд звертає увагу позивача на те, що відповідно до частини 3 статті 174 Господарського процесуального кодексу України позовна заява вважається поданою у день первинного її подання до господарського суду та приймається до розгляду, якщо позивач усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом.
На підставі викладеного та керуючись статтями 162, 174, 232, 234, 235 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Залишити позовну заяву Комунального підприємства «Київжитлоспецексплуатація» без руху.
1.1. Суд повідомляє позивача, що згідно частини 7 статті 6 Господарського процесуального кодексу України в редакції Закону №3200-ХІ, що введений в дію 18.10.2023, оскільки, судом встановлено, що позивач має зареєстрований електронний кабінет у підсистемі Електронний суд ЄСІТС - суд вручає дану ухвалу та вручатиме будь-які інші документи у даній справі позивачу виключно в електронній формі шляхом їх направлення до електронного кабінету такої особи, що не позбавляє позивача права отримати копію судового рішення у паперовій формі за окремою заявою.
2. Встановити позивачу строк на усунення недоліків позовної заяви п`ять днів з дня вручення цієї ухвали.
3. Встановити позивачу спосіб усунення недоліків позовної заяви шляхом:
(1) подання до суду письмової заяви на виконання ухвали із обґрунтованим розрахунком сум, що стягуються (методика визначення орендної плати окремо за кожний місяць з урахуванням пункту 19.11 рішення Київської міської ради №7531/7572 від 14.12.2023; зазначити періоди нарахування 3% річних та інфляційних втрат, а саме «з…до…»).
(2) надати відомості про вжиття заходів досудового врегулювання спору - у випадку, якщо законом встановлений обов`язковий досудовий порядок урегулювання спору (у випадку вжиття таких заходів надати відповідні докази).
(3) вказати в позовній заяві про факт наявності або відсутності у сторін електронних кабінетів в даній підсистемі.
4. Попередити позивача, що відповідно до частини 4 статті 174 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо позивач не усунув недоліки позовної заяви у строк, встановлений судом, заява вважається неподаною і повертається особі, що звернулася із позовною заявою.
5. Ухвала набирає законної сили в день підписання та оскарженню не підлягає.
Суддя Г.П. Бондаренко - Легких
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 27.08.2024 |
Оприлюднено | 29.08.2024 |
Номер документу | 121220702 |
Судочинство | Господарське |
Категорія | Справи позовного провадження Справи у спорах щодо права власності чи іншого речового права на нерухоме майно (крім землі) про комунальну власність щодо оренди |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Бондаренко-Легких Г.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні